Зоново състезание - 1ви тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот tanita68 » Чет Фев 12, 2015 10:51 pm

Дарина написа:Закуска/ 2Б/ :
Кисело мляко -110 гр и 60 гр Извара Маджаров и 10 гр орехи

Тук ти липсват 1 и 1/2 БВ. Освен ако не си забравила да ги напишеш. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Tony » Чет Фев 12, 2015 11:10 pm

Еха, преполовихме състезанието, дами! На мен май ще ми липсва... :th:

Тони, 12.02.2014 – 10 блока

2. Хранения на ден - задължителни 5:
- сутрин – 7:00 ч – 2 Б
- обяд – 12:20 ч – 3 Б
- следобед – 17 ч. - 1 Б
- вечеря – 19:00 ч – 3 Б
- преди лягане ще да е към 23:30 ч. - 1 Б
Заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението победих и днес :) – не съм се изкушавала с нещо...да си призная, щото мъж ми си изял шоколада докато ме нямаше :) заслужих си инатеста пчеличка.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни – заслужих си зелена пчеличка.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче и мерителна чаша ;)- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода - над литър и половина – днес съм отличник – изпих почти 3 л, щото си бяхпресолила спанака с изварата и белтъците и докато си легна ще ги мина даже. :) Та, имам си водната пчеличка. :)

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет:
Намерих си един нов вид каас, който е без въглехидрати и е обезмаслен до <0.5 % и съм много, много хепи – 80 гр от него е 1 ПБ, а е и много приятен на вкус. Не знам как са го докарали така, ама това пише на съдържанието на етикета и съм склонна да им вярвам – намерих си новата закуска – ДА! :)

Закуска: 80 гр каас /по етикет/ – 1 П, 55 гр грозде – преизчислих го и него според данните в бб-тийм, че с 80 гр огладнявам по-бързо – 1 В, 6 бадема – 2 М, 180 мл мляко – 1 П+ 1В, кафе и стевия.
Обяд: спаначен омлет: 400 гр спанак – 1/3 В, 120 гр гъби – 1/3 В, 2 белтъка – 1 П, 56 гр извара – 1 П, 135 гр кисело мляко – 1 П+ 1В, 1 ч.л зехтин, 30 гр ябълка – 1/3 В. Общо 3 П, 3М и 2 В – умишлено са по-малко.
Следобедна закуска: 41 гр пилешка шунка /по етикет/ – 1 П, 110 гр карфиол – 1 В и 1 бадем, 1 кашу и 1 лешник – имам микс от сурови ядки в момента. :)
Вечеря: пиле по китайски от сайта - 3 П, 1,5 В, добавих само 60 мл вино – 1/5 В. В умишлено те са по-малко отново.
Късно хапване: ще изям след час като си залягам 135 гр кисело мляко и 3 от микса. ;)

8. Днес карах колело само 6,3 км до училище и обратно, ама и двата пъти бързах и карах на висока скорост и макар че не успях с клековете и спетера, че утре имам важен изпит и хвърлих усилия да почета повече...но май пак си имам спортна пчеличка, а? Така като се замисля си е половин час тежко движение... при -1С сутринта, аз се бях запотила даже, а като се прибрах директно си влязох да взема душ.

9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден.

10. Според мен съм отличник днес улових 7 пчелички. :) Да ми стиснете палци и утре да съм такъв отличник, ей! :)

Пипи, не знам дали за толкова кратко време може да се наблюдават някакви изменения при мен, но определено с по-малко въглехидрати се чувствам по-добре. Изобщо не огладнявам и като леко почувствам глад и видя часовника установявам, че са минали точно 5 ч от предишното хранене, така че мисля, че това ще е успешна тактика при мен. Благодаря за подкрепата на теб и на Хипо, че така хубаво облече някои мои догадки в думи и ми даде кураж да опитам да променя нещо...и без това бях в някакъв тъп застой на кг...сега не смея да се претегля – решила съм да го направя в края на състезанието, за да се стимулирам повече от падналите кг. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Чет Фев 12, 2015 11:12 pm

1. Състезател- Самми, 12-02-2015, сряда, 11 блока. Отново истината значи!

2. Хранения на ден - задължителни 5- аз ги правя 6:
сутрин-7ч,
сутрин 9ч,
обед 12ч ,
следобед 16,30ч,
вечер 19,30 ч и
преди лягане 23 ч
Надявам се си заслужих стриктна пчеличка , тъй като не пропусках и не надхвърлих 5-те часа между две отделни хранения, но пък така ги размесих типовете хранения, ама имахме повод - семейна годишнин ;

3. Още поддържам вибрацията "няма какво да ме изкуши", пък и бидейки поощрена от Пипи имам двоен стимул. Нямах особени изкушения днес, на които да устоявам, ако не броим едни страхотни, сочни, пресни еклери, които купих за мама и тате (и двамата много ги обичат). Даже мъж ми намаза, та докато си ги хапваха то беше едно млящене, едно ах-кане, м-кане..... даже ме съблазниха да ги помириша, но само толкова - отбелязвам инатеста пчеличка ;

4. Целият ми ден мина само на благоприятни храни - зелена пчеличка;

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- мерителна пчеличка, аз съм забравила да се изтъкна: ако искате да знаете, аз съм най-мерителната от всички. Ще обясня защо - някой може ли да се похвали, че си е занесъл и ползва кантарче дори и на работата? А аз мога :chef1: ;

6. Изпита вода- над литър и половина- ама не обичайните 3 литра, все още се опитвам да се разболея и ми прави впечатление, че сякаш задържам вода, може би от настинката. Като цяло се надявам на водна пчеличка;

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден-  пчеличка-поет ;
Закуска 1 в 7,30ч: - 2 блок (Пипи, прочетох сутринта най-важното от анализа на докладите):
28гр овес, претеглен в сурово състояние
+ 64 гр. котидж нискомаслен, по етикет
+ 39 гр пуешко месо от консерва
+ 6 грама по етикет суров сусамов тахан;
Закуска 2 в 11 ч: - 1 блок:
220 гр кисело мляко 0,1% + 3 бадема;
Обяд в 12,30ч: - 3 блока:
118 гр пуешко в собствен сос консерва - по етикет
+ 1/4 айсберг + 180 гр домат
+ 150 грама ябълка , тук имам непълни 3 блока въглехидрати умишлено - опит за хормонална настройка
+ 9 бадема ;
Закуска 3 в 17,00ч - 1блок:
220 гр кисело мляко 0,1% Рафтис + 3 бадема;
Закуска 4 в 19,30ч - 1блок:
220 гр прясно мляко Верея 0,1% + 3 бадема;
Тук вмъкнах велоергометъра до към 20,40....
Вечеря в 22,30ч: - 3 блока:
118 гр пуешко в собствен сос консерва - по етикет
+ 240 гр домат + 90 гр вино , умишлено непълен блок въглехидрат
+140 гр печени чушки
+ 9 бадема ;

8. Ще си отбележа спортната пчеличка. Изгорих 360 калории на велоергометър.

Според мен имам 7 усърдни пчелички,

9. Надявам се успях да уловя цели 7 пчелички и да заслужа пчеличка-герой .

Програмата ми се размести заради годишнината, подаръкът, който получих и вълненията :)
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Tony » Чет Фев 12, 2015 11:20 pm

HippoDel написа:
andjelina написа:...И така да не ставам досадна сега 1год и 4мес.след раждане, все още кърмеща една прекрасна маймунка копнея отново да се чувствам така както преди и да съм така уверена в себе си и да имам сила.Лутам се около зоната , просто ми трябва
малко стимул и последователност поне за известно време и подкрепа от всички вас за което предварително благодаря.
Дано не съм прекалила с дългите си размисли......


Анджи, ти след като все още кърмиш, не мислиш ли, че 9 блока са ти твърде малко. :doNotKnow:


И аз мисля, че Анджи определено има нужда от повече блокове - поне това пише в нашите дебели книги по които се обучаваме за консултанти по кърмене. Анджи, би ли споделила колко кърмения има детето в рамките на едно денонощие? Разбирам, че то е на 1г и 4 м и вероятно все още има зъбки, които да пробиват, а това води понякога да отказване почти напълно на твърди храни и преминаване само на кърма за известно време докато дразненето и болката отмине. Вероятно знаеш, но да спомена, че при кърмене жената има нужда от 800 до 1200 допълнителни калории за едно денонощие, което се равнява на час и малко яко потене във фитнеса, например. Би могла да опиташ да хапваш поне по 11, или дори 12 блока дневно, а това дори може да помогне за по-бързото сваляне на кг. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Gugi » Пет Фев 13, 2015 12:26 am

И тази вечер привет от мен :)

Пак да се похваля, че и днес не близнах нищичко на готварския курс, а правихме много интересна дегустация на зехтин. Аз само питах хората около мен - как е, какво е, но НЕ! Аз Зонова ли съм или лукова глава?

1. Състезател - Гуги, 12.02 (четвъртък), ден 7-и. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден - 5 на ден - 10.20, 13.00, 17.30 ч., 21.30, 23.30 ч. - заслужих си стриктна пчеличка
3. Изкушението победи тази нощ или поне така си мисля, не знам дали съм сънувала, но мисля, че през нощта си хапнах половин парченце черен шоколад с малини.. Отдавам го на онзи период от месеца, тъй като тогава действията ми не подлежат на контрол, въпреки че не съм любител на сладките неща, за мен тестените са в пъти по-интересни ;) Може и да съм сънувала, но май не съм. И това половин парченце не е балансирано. Ха такааа ;)

4. Целият ден минал само на благоприятни храни - заслужих ли си зелена пчеличка??
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче -заслужих ли си мерителна пчеличка???
6. Изпита вода - над 2.5 литра - искам водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден -
закуска (2 блока)
кафе + прясно мляко (1.5) - 108 гр. изчислено по етикет - ½ БП+БВ
1.5 парче от рулото с круши и малини -1 ½ БПВМ (Пипи, рецептата със снимки ще ти я пусна по мейла утре. Мисля, че е творение на Маня, но не съм сигурна..)
1.5 лешника - ½ БМ (Пипи, ти тук пита какво правя половинките - ами хапвам ги на другия ден, няма зян да ходят я ;))

обяд (3 блока)
риба треска само с подправки
300 гр. ябълка и круша за липсващите въглехидрати - 3БВ (отели ми се вола с толкова много плодове...)
9 бадема - 3БМ

следобяд (1 блок)
бонбон Кари - 1 БВМ
28 гр. телешки суджук - 1БП

вечеря (3 блока)
чили кон карне с половин доза боб - 3БПМ + 2 1/2 БВ
1/2 чаша вино - 1/2 БВ

преди лягане (1 блок)
парче руло с круши и малини - 1БПВМ

дайте си ми пчеличката-поет

8. Днес тренирах - разходка в парка бутайки бебешка количка с бебе (не моето) - 1.45 мин., курс по готварсто - 2 часа, лутане около колата (дръжката на вратата реши да поеме по свой път), мотаене по магазини (ех, какво е само да си почиваш и да не мислиш за работа :)) спортната пчеличка.
9. Успях да уловя не знам колко пчелички за този ден, тъй като през нощта без мое знание съм гризнала шоколад (черен), ама все пак...
10. Според мен днес улових колкото пчелички Пипи ми даде, без нито един търтей, защото бях супер честна ;)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 13, 2015 6:29 am

Кики, стриктна както винаги. За кекса, и аз много го обичам....аз не знам как би трябвало да се получи по оригинална рецепта, дали трябва да е такъв плосък :doNotKnow: но това са снимки от моя кекс :)) И колкото пъти го правя, все си е такъв плосък и смачкан :chef1: А за кучето ти...ми какво да ти кажа..щастливо зоново куче...не всички кучета имат тоя късмет :laugh1:

Бруки, и днес си отличничка..още един такъв ден и ще си хванеш пчелата майка :yess:

Анес, и при теб същото като бруки...още един ден, и ще си с голямата пчела ;)

Дари, за лютеницата или каквото и да е, аз няма как да знам кое е мерено и кое не, и за това искам да ми обяснявате на дълго и нашироко понякога, за да схвана...защото в подобни ситуации аз се обърквам, взима ми веме да умувам, после като се уточни на следващия ден, трябва да ровя на зад да се връщам и да попрявам, и не знам как да ти го обясня, за да си го представиш колко време ми отнема всичко това. Просто с едно две пояснителни изречения всичко се нарежда, толкова е лесно :yess:

И с тази вечерна закуска, толкова ли ти е трудно преди да скочиш в пижамата да хапнеш една чашка кисело мляко...вече 4ти ден не можеш да си хванеш стриктната пчеличка...и закуската нещо си я оплескала с въглехидратите... Иначе браво, днес нямаш търтей, и си хвана цели 6 пчелички :hug:

Анджелина, и ти днес си на първия чин при зубърките... :laugh4: 7пчелички +1 :yess: А това че кърмиш, наистина ли е така, защото ми е убягнало, и ако е така :oh: :stupid: кви са тия 9 блока....и много ще се учудя, ако има резултат в края на състезанието, т.е къде ще се класираш, при положение, че ако наистина кърмиш, няма как да си в зоната с това количество блокове... :doNotKnow:

ДаниПОППРАВКА - ХИПО сори за грешката, хубаво е да знам, че имаме такъв професионален водопроводчик на нашия кораб :laugh1: Ако стане авария, да знаем към кого да се обръщаме :laugh3:
И супер много се радвам, че температурата вече е отлетяла, сега вече ще си една здрава и усмихната о'зонка :hug:
И ти като другите, с геройче... ;)

Тина, 3ти ден с геройче, нямам забележки :hug:

Тони искам да попитам- това което си написала ;)
Изкушението победих и днес :) – не съм се изкушавала с нещо...да си призная, щото мъж ми си изял шоколада докато ме нямаше :) заслужих си инатеста пчеличка.
ти как разбра че мъжо ти е изял шоколада? :laugh: Значи си ходила тайно да ровиш, да видиш къде е шоколада, и сигурно после си гледала и в кофата за боклук, да видиш станиолчето...нали, как те пипнаааахх :bigsm24: значи че те глозга тоя шоколаааддд :laugh4:
И ти днес си отличничка, с пчела герой. И продължавай да се наблюдаваш, докато си нагласиш хормоналния карбуратор :yess: Сега след седмица стриктно хранене вече колелото започва да се завърта с пълна сила, и тепърва ще стават чудесата :love:

Самии :bouquet: Направо ми се иска да ти подаря една пчеличка за вибрационните ти нагласи относно изкушенията, и най вече за това, как подробно и изкушаващо описваш ситуациите....с удоволствие те чета :hug:
А за кантарчето на работа...нямам думи..с две думи пълно куку :laugh1: Браво, това вече е мозък на истинско зоНби.. така ако караш, скоро ще си 50 кила като мен :Hello:
И гледам,че почти си закусила като моята закуска ;) Хареса ли ти така с месенце? Мен много ме засища такава закуска :chef1:
И сподели ако обичаш какъв подарък получи, какво само намекваш, пускаш мухата да дразниш, и не казваш..ще изкукаме от любопитство така с твоите недомлъвки..аааа :о
Айде и утре един такъв ден, и ще можеш да си махнеш един от търтеите, че имаш бая срамна колекция от мъжкари в кошера :skyle5:
Гугито днес последно на опашката :laugh: обаче голям инат, браво...с тия готварски курсове ще си калиш психиката форевер :love: И ще те запомня с това твоето чили кон карне :chef1: И за сънения шоколад няма да ти дам пчеличка. Така че звършваш деня със 6 пчелички, да ти дойде акъла с твоите греховни сънища :wow: :laugh:

Това е от мен, майтап, майтап, ама половината състезание мина..освен ако не ме ядоса някоя от вас и да ви удължа състезанието за назидание...ама за сега сте примерни, но пък и никога не е късно за наказание :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Tony » Пет Фев 13, 2015 9:15 am

pipilota написа: Тони искам да попитам- това което си написала ;)
Изкушението победих и днес :) – не съм се изкушавала с нещо...да си призная, щото мъж ми си изял шоколада докато ме нямаше :) заслужих си инатеста пчеличка.
ти как разбра че мъжо ти е изял шоколада? :laugh: Значи си ходила тайно да ровиш, да видиш къде е шоколада, и сигурно после си гледала и в кофата за боклук, да видиш станиолчето...нали, как те пипнаааахх :bigsm24: значи че те глозга тоя шоколаааддд :laugh4:
И ти днес си отличничка, с пчела герой. И продължавай да се наблюдаваш, докато си нагласиш хормоналния карбуратор :yess: Сега след седмица стриктно хранене вече колелото започва да се завърта с пълна сила, и тепърва ще стават чудесата :love:


Хич не позна, Пипи! Той ми го съобщи с прискърбие, защото ТРЯБВАЛО да си купи нов...понеже съм забранила да се пазаруват такива неща. :)
Последна промяна Tony на Пет Фев 13, 2015 2:08 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 13, 2015 10:02 am

pipilota написа:Дани, хубаво е да знам, че имаме такъв професионален водопроводчик на нашия кораб :laugh1: Ако стане авария, да знаем към кого да се обръщаме :laugh3:
И супер много се радвам, че температурата вече е отлетяла, сега вече ще си една здрава и усмихната о'зонка :hug:
И ти като другите, с геройче... ;)

Айдееееее..... Пипи ме прекръсти... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот gogo » Пет Фев 13, 2015 8:35 pm

тина написа:
    7.споделено и прилежно меню за целия ден: Закуска:45гр.овес-3ВБ,извара126гр.-3ПБ,9 лешника-3МБ.Обяд-84гр.св.месо от бут-без мазнини-3ПБ,карамелизиран лук-рецепта от сайта-2ВБ,1/2портокал-1ВБ,3лешника-1Мб.Сл.закуска-кюфтета от тиквички-2ВПМБ-рецепта от сайта.вечеря същото 2ВПМБ кюфтета от тиквички.Късната ще е 220гр.к.мляко0,1%


Тина, овесът е 14 гр. за 1БВ, следователно 3БВ=42 гр. овес. Не са трагедия тези 3 гр в повече. ;)
Свинското месо, както и да го погледнеш си е приемлив, а не добър избор(зелените продукти). Най-постно от свинското ми се струва рибицата.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот gogo » Пет Фев 13, 2015 8:44 pm

Анджи, щом кърмиш погледни въпрос 19 тук.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 13, 2015 9:05 pm

:arrow: 1. Хипо :hippo:, 13.02.2015(петък), ден 8, 10 блока.

Днес по обяд бях в движение, затова си преместих междинната закуска преди обяда.

:arrow: 2. Хранения за деня 5 - заслужих си стриктна пчеличка. :smdance:

08.00 - ставане от сън
08.45 – 3 блока
13.15 – 1 блок
15.00 – 3 блока
19.45 – 2 блока
23.00 – 1 блок

:arrow: 3. Изкушението не победи - удържах на пук на изкушенията и си заслужих инатеста пчеличка. :keff:

:arrow: 4. Целият ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка. :mrgreen:

:arrow: 5. Всички хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка. :)

:arrow: 6. Изпита вода - над литър и половина - почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка.

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - :writing1: дайте си ми пчеличката-поет. :bow:

закуска 3 блока
3П-извара 1% 174г(по етикет)
3В-овес
3М-3 ореха

междинна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

обяд 3 блока
3П-пилешко бон филе 84г
1/2В-карфиол 220г
2и1/2В-сини боровинки 200г
3М-9 бадема


вечеря 2 блока
2П-пилешка пържолка филе 56г
1/2В-тиквичка 120г
1и1/2В-нахут 84г(по етикет)
2М-6 маслинки
Изображение

нощна закуска 1 блок
1П+1В+1М-кисело мляко 1,5%

:arrow: 8. Днес, движение не ми липсваше - ходих един час, чистих, мих, готвих, пазарувах, мъкнах и какво ли още не, скапах се, но си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички и нито един търтей. :bigsm16:
Последна промяна HippoDel на Съб Фев 14, 2015 8:24 pm, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Дарина » Пет Фев 13, 2015 9:08 pm

ОК, Пипи, разбрах....Ще си пиша всичко ....


:arrow: 1. Дарина, 13.02.2015(петък), ден 7, 9 блока.
:arrow: 2. Хранения за деня 5 - 8.30--12.30---17.00---21.00---22.00 освен ако не си легна кйм 21.30 стриктна пчеличка. :smdance:
:arrow: 3. удържах на изкушенията и си заслужих инатеста пчеличка. :keff:
:arrow: 4. Целият ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка. :mrgreen:
:arrow: 5. Всички хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка. :)
:arrow: 6. Изпита вода - над литър и половина - водната пчеличка.
:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - :writing1: дайте си ми пчеличката-поет. :bow:
закуска 2 блока - 50 гр кисело мляко, 75 гр извара Олимпус, 10 гр орехи, 150 гр ябълки
обяд 2 блока - 18 гр червена леща (сметната по етикет), 140 гр печени чушки, 2 белтъка сварени, 28 гр сирене, 5 гр орехи, защото сиренето не е обезмаслено
междинна закуска 2 блок - "хлебче" от 28 гр трици смелени на брашно, заедно с 1 яйце, 10 гр орехи и 50 гр извара
вечеря 2 блока - 220 гр кисело мляко, 10 гр орехи, 5 гр какао, 50 гр извара
преди лягане - кисело мляко 220 гр и 5 гр орех
:arrow: 8. Днес ходих един час но отново до магазин - не бих си дала пчеличка, но ако заслужавам - няма да върна спортната пчеличка. :smdance:
:arrow: 9.Не съм сигурна дали заслужавам пчеличка-герой :dull2:
:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички и нито един търтей. :bigsm16:

Какво правите ако излизате на БАР.... Аз алкохол почти не пия, но пия сокове и вода... Е , днес именно защото няма какво да пия там, затова и няма да излизам.... и затова заслужавам и ЖЕРТВЕНА пчеличка :laugh:
Всъщност, аз мн танцувам :smdance: като излезна, така че може и да ми позволите да си пия соковете !?!?!? :think2:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот bruki » Пет Фев 13, 2015 9:14 pm

САМО ИСТИНАТА!
1. Състезателка- Bruki, 13.02.2015 година, 9 блока
2. Хранения на ден - задължителни 5 - сутрин – 7.00, обед - 12, следобед - 16, вечер - 19, и преди лягане – 22 часа Заслужих си стриктна пчеличка.
3. И днес се разминах с изкушенията . Заслужих инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни – всичко консумирано е от „зелената зона“ Заслужавам зелена пчеличка .
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- Заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- над литър и половина- вече пия над 2 литра Искам водната пчеличка.
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден
Закуска/ 2Б/ :
Кисело мляко -220г = 1П + 1В
Извара – 40г = 1БП
Овес – 21г = 1БВ
Тахан – 1ч.л. = 2БМ
Обяд / 3Б/ :
Извара – 40г = 1БП
Овес – 21г = 1БВ
Котидж – 56г = 1БП
Пуешка шунка – 42г = 1БП
Портокал – 1 = 2БВ
Маслини – 9бр. = 3БМ
Първа закуска / 1Б/ :
Шунка – 42г = 1БП
Ябълка – 100г = 1БВ
Бадеми – 3 бр. = 1БМ
Вечеря/ 2Б/:
Пиле със зелен боб: пилешки гърди – 56г = 2БП; зелен боб – 120г = 1БВ; стар лук – 65г = 0,5 БВ; домати – ¼ ч.ч. = 0,5 БВ; 2/3 ч.л. зехтин = 2БМ
Втора закуска / 1Б/ :
Солен мъфин / рецепта от сайта/ = 1БПВМ
Изварата е „Мероне“ и е изчислена по етикет
Дайте си ми пчеличката-поет.
8. Днес тренирах : Днес извървях 5 км Заслужавам спортната пчеличка.
9. Успях да уловя само май са 7 пчелички за този ден, и искам да взема наградата- пчеличка-герой
10. Според мен днес улових 7 пчелички.
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Aness » Пет Фев 13, 2015 9:17 pm

Състезател- Анесс,13.02, 9 блока

2.Хранения на ден - задължителни 5:
Закуска-8.30,
Обяд-12.30,
Следобед-16.30
вечеря- 20:30 ч
преди лягане-22:30 ч
Стриктна пчеличка

3.Изкушението НЕ победи-Инатеста пчеличка

4.Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5.Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6.Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната

пчеличка

7.Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска- 2 бпмв -112 gr извара, 1 киви, 34 гр овес, 2 ореха, канела

Обяд- 2БПМВ - 220 гр китайско зеле, 140 гр краставица, 240 гр домат, 72, 5 гр сирене,28 гр риба тон , зехтин 2бм

Следобед- 56гр пиле,1 киви, 1 мандарина и 2 ореха
Вечеря-2БПМВ -130 гр стар лук , 50 гр дом.пюре , 74 гр кюфтета от телешка кайма, 2/3 ч.л. зехтин

Преди лягане-220 мл прясно мляко 0, 1 % ,1 орех

8. Упражнения за крака, ходене пеш 1 час , коремни преси 3х 20 -Спортна пчеличка

9.Мисля,че събрах пак и 7те пчелички :angel: :bigsm24:


Пипи това е за теб :bouquet: :love:
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот kiki1 » Пет Фев 13, 2015 9:45 pm

1.Състезател-Кики,13.02 ,9 Блока

2.Хранения за деня-5 : 8.30 -12.30- 16 ч- 20 ч- 23 ч-Стриктна пчеличка

3.Изкушения-Да,майка ми дойде на гости от Варна с домашна ракия и така изпих 30г

4.Целия ден -благоприятни храни имаше ,но и неблагоприятни също

5.Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6.Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

7.Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

-Закуска-1 мъфин от соления кекс -1 Б

-Обяд-42 г риба тон .56 г Котидж,28г нискомаслен кашкавал 2 % на Добрев,-3 П,1 портокал-2 В,22г Овес-1 В.1 ч.л.зехтин-3 М
-Следобед-150г Айрян-1/2 Б

-Вечеря-84 пиле, риба сайра 42 г. 1/2 айсберг, 240 г домати,ракия-30г, 2 чаши вино,3 с л.авокадо,1/3 ч.л.зехтин:
Общо 4 Б

-Преди лягане-220г кисело мляко 2%

8.Спорт-да 9 км пеша-Спортна пчеличка

-
kiki1
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот тина » Пет Фев 13, 2015 10:04 pm

1. Състезател- Тина-ден 8.13.02.2015г. бл-11 Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- сутрин 8.30ч., обед13.00ч , следобед16.00ч, вечер21ч, и преди лягане22;30 - - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .


:arrow: 3. Изкушението победи- Изядох жито.Правих за утре и трябваше да го опитамммм :skyle5: извън зоновите хранения.Опитах да го балансирам и хапнах малко пилешко,но все пак- мисля,че халюцинирам, но виждам огромен лаком търтей :bambam:


:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - в мен се блъсна червен търтей :eek:


:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка


:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден-Закуска-45гр.овес изчислено по етикет :think2: Може и да е малко отгоре Гого,ама този сегашният ми излиза14,5гр.и като го измия отпадат няколко зърна та затова.А предишния който взимах по етикет излизаше 15гр.Днес за разнообразие сложиж 63гр.котидж-по етикет и 112гр.извара-3ПБ-6маслини 2МБ. Обяд 84гр.пилешко филе-3ПБ.240гр.домати,80гр.лук и 1/2портокал-3ВБ-9слини-3МБ.Следобедна закуска-1бл.кюфтета от тиквички.,Вечеря-84гр.п.филе,200мл.доматена супа1Вб и 2бл.червено вино!Късната ще е к.мляко 220мл.-0.1% :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:


:arrow: 8. Днес тренирах :bellysport: -ходене около 3часа.Една доста голяма разходка до центъра,женския пазар(втори път такава грешка няма да направя :refuse: то бива цигания,ама това простооо :oh: ) и централна гара.Отделно ходене в кваратала и сега не си усещам краката :refuse: - и може би си гепнах спортната пчеличка. :smdance:



:arrow: 9. Успях да уловя цели 5 пчелички за този ден





:arrow: 10. Според мен днес улових ...5... пчелички, и един или два търтея по погрешка :angel:
Днес ми беше доста натоварен ден :wow: След нощна съм спала 2,5ч.и общо взето си дава отражение.Макар,че сега не усещам умора и отпадналост :smdance:Добре се чувствам и :bouquet:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron