Зоново състезание - 2ри тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Kriss » Съб Фев 04, 2017 11:49 pm

1. Състезател: Kriss ,4.02.2017,четвърти ден, 9 БПВМ.
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения:
9:00ч. 2БПВМ-извара 112гр.
портокал 100гр
тахан 1с.л.
14:00ч. 2БПВМ-кисело мляко 2%, бадеми 6 бр
18:00ч. 2БПВМ- кюфтета на скара от тел.контра филе 2 бр. х 28гр +7 гр лук
карфиол и бамя от туршия 250 гр
тахан 1 с л
21:30ч. 3 БПВМ- котидж 168 гр
хлебче пълнозърнесто 25 гр :mrgreen:
портокал 1 бр
ядки
СТРИКТНА ПЧЕЛИЧКА заслужих
3. Изкушението ме преследваше , но НЕ победи ИНАТЕСТА ПЧЕЛИЧКА

4. Целия ден на благоприятни храни , мисля че не - хлебчето и ядките(печени) май объркаха нещата дали заслужавам -ЗЕЛЕНА ПЧЕЛИЧКА ???????

5. Всичко претеглено стриктно, заслужавам мерителна пчеличка
[/color]

6. Вода- над 2 л , както всеки ден , получавам винаги водна пчеличка.

7. Споделих, признах, описах за пчеличка поет .

8.Днес тренирааааааах- 50 коремни,50 лицеви,50 клека,Печеля спортна пчеличка

9.Планк- 1 цяла минута :bigsm16: Искам си планкова пчеличка

10.Успях да уловя 8 пчелички, 1 под въпрос, Пипилота решавай дали да ми отнемеш едната :but: :skyle5: ,само и само да получа пчеличка герой и бонус -9-та пчеличка герой за примерно поведение! :yess: :smdance:
И за 5 последователни - пчела гигант
Аватар
Kriss
 
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 7:53 am
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот лилит » Нед Фев 05, 2017 12:02 am

:arrow: 1. Състезател- Лилит, 04.02, петък, 11блока.

:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска в 10.30 - 3б, обяд 14.30 - 3б, следобедна закуска в 18.30 - 1б, вечеря в 21.00 - 3б и последния блок - 23.30 - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .
:arrow: 3. Изкушението вече знае, че не е добре да се закача с мен :laugh4: заслужих си инатеста пчеличка :keff:
:arrow: 4. Целия ден мина само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.
:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
:arrow: 6. Водата е ясна, литър и половина са ми само до ранния следобед - и си искам водната пчеличка.
:arrow: 7. Менюто за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

закуска 3б в 10.30
6 белтъка -3п
100 гр праз -1в
200гр портокал -2в
ги -3м

обяд 3б в 14.30
4 белтъка+1цяло яйце -3п (разнообразявам ;) )
100 гр праз -1в
200гр портокал -2в
ги -3м

следобедна закуска - 1б в 18.30
варено телешко месо - 1п
100гр портокал - 1в
маслина - 1м

вечеря -3б в 21.00
варено телешко месо - 3п
помело - 3в
маслини -3м

последен блок 23.30
варено телешко месо - 1п
100гр помело - 1в
маслина - 1м


:arrow: 8. Днес никакъв спорт -нямаспортна пчеличка. :th: :smdance:

:arrow: 9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: . на косъм беше работата, всичката кръв ми се събра във венците - но, няма как да изтърва тази планкова пчеличка. :smdance:

:arrow: 10. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, и за една бройка не успях да взема наградата- пчеличка-герой :(

:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички, и нито един търтей.


Днес се храних като римски император, в полегнало на единия лакът положение :laugh: но поне успях да дъвча човешка храна. Мразя кисело мляко още от бебе, майка ми в чудо се е видяла навремето. Мога да ям само определени храни, така че менюто ми пак ще е супер разнообразно, както обикновено :laugh4: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот dani079 » Нед Фев 05, 2017 12:10 am

Състезател N 10 Дани 04.02.2017г. ден четвъртии :bgflag:
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината.
Ставане 8,30ч. :alarm2:


9,00 закуска 2 Блока
2 БП - 84 гр пуешка шунка
1БВ 240 гр розов домат
1БВ мандаринка
2 БМ - 6 бр бадеми


12,30 обяд 3 Блока
3БП – 84 гр .риба тон консерва в собствен сос
2БВ - 1/2 ч.ч. гр червен боб
1БВ 150 гр. Кисели краставички
3БМ – 1/2 с.л. зехтин

16,30 закуска 1Блок
1БП 42 гр пуешка шунка
1БВ 1 бр мандаринка
1БМ 3 бр бадеми


20,30 вечеря 3Блока
3БП – 128 гр акула на тиган ( изядохме я най- после :) )
2БВ -880 грама задушен карфиол
3БВ -120 гр патладжан
3БМ – 1/2с.л. зехтин

23,30 Късна закуска 1 Блока (предстои)
1БП+1БВ 220 гр кисело мляко 1%
1БМ 3 бадема


:arrow: 2. 5 хранения за деня – заслужих си стриктна пчеличка.

:arrow: 3. Изкушението не победи – удържах на пук на изкушенията и си заслужих инатестата пчеличка.

:arrow: 4. Целия ден мина само на благоприятни храни и си заслужих зелената пчеличка.

:arrow: 5. Всичките хранения за деня премерени с кантарче – заслужих мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода над 1,50л. мисля ,че заслужавам водната пчеличка.

:arrow: 7.Споделено и надлежно написано меню от мен - дайте си ми пчеличката поет.

:arrow: 8. Днес имам извървяни над 1км 500м. Искам си и спортната пчеличка . :sneaky: :sneaky: :running1:

:arrow: 9. Днес Планка нещо ми се беше убидил и не можахме да се срещнем :laugh1: :laugh1: /
:arrow: 10. Май си докарах 7 пчелички за деня. Малко се разминах с пчеличката герой май :bigsm14: :bigsm14:
Аватар
dani079
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 11:31 am
varna

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Suzi » Нед Фев 05, 2017 12:30 am

:arrow: 1. Състезател - Suzi, 04.02 (аз съм един час назад от България и при мен все още е 4-ти :) ), Днес бях на 10 блока, защото нямах тренировка. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:

:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5 - 09:45, 14:00, 19:30, 22:30, 00:00 - Закъснях 30 мин за храненето след обяда. Цял ден бяхме навън, храната, която бях взела беше в колата, ние се забавихме по магазините и така... Но не изпитвах глад :peace1: Няма стриктна пчеличка за Сузи :stupid:

:arrow: 3. Нямах изкушения - заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка

:arrow: 6. Изпита вода- 1,8 л. Заслужих си водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

:arrow: 8. Тренировка - днес бяхме на шопинг терапия, макар че с мойте кила обикновено се превръща в шопинг депресия :sad: 300-тата и кусур километра с колата няма да си ги пиша за спорт, макар че си стягах дупето :laugh1: майтапя се, де :laugh4: Свалих си приложение, което мери изминатото разстояние и общата разходка днес е 10 км (пеша). Друго не съм правила, прибрахме се в 22 часа, не остана време. Не знам дали си гепнах спортната пчеличка :smdance:

:arrow: 9. Днес издържах 1 минута с великото у-е Планк - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка :smdance:

:arrow: 10. Успях да уловя цели 6 или 7 пчелички за този ден :doNotKnow:

Меню:

09:45 - 220 мл прясно мляко 1,5 % + Зонов мъфин - 1БПВМ (по рецепта от сайта)
14:00 - Зонова пица - 2БПВМ (по рецепта от сайта)
19:30 - 2 Зонови мъфина
22:30 - 240 гр. домати + 78 гр. нахут + 70 гр. шунка + 35 гр. сирене + 9 маслини
00:00 - 130 гр. кисело мляко 1,5 % (по етикет)

Пипи, леле колко съм разочарована за винцето :( Заради Зоната пия основно вино, защото си знам, че само то е зеленичко :bigsm12: Пропуснала съм промяната, както и за орехите :( Вчера видях, че морковите пък са станали зелени, на което страшно се зарадвахме с мъжа ми :yess: Ако искаш махни ми пчеличките от предишните дни, в крайна сметка да съм гледала. От днес нататък ще се опитам да не включвам вино в менюто, но ще е само за състезанието, защото цяла година без сладко, сега ако и алкохола спра... ще вземат да ми пораснат крила и да ходя в манастир :bored1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 05, 2017 2:49 am

Хохооо Zasmenka, къде така плахо се показваш от дупката..нещо не смееш да погледнеш май, а? И не само , че нямаш Инатеста пчеличка, ами като си зафлиртувала с тоя червен търтейй, мани, мани...тортено мазало :stupid: Отделно и зелената пчеличка ти извъвза, и на ти още един лаком търтей..... И като посегна към тортата днес, не се ли сети за нас? Не си ли помисли как ще докладваш големия срам :mix9: , как ще се потиш пред всички нас от пред на дъската с наведена глава...Марш :bigsm37: сега в ъгъла наказана :underchair: да ти дойде акълааа, ааа :laugh:
Завършваш деня с 4 пчелички и 2 мазни трътлести търтеяяяяя :knok:

chern0koska, каква позмазвачка си тиии :bigsm24: с тези ми ти прилежни доклади.... да не ме подготвяш за някой бъдещ грях, и да се надяваш да ти го опростя... :laugh4: Браво за рецептата за тиквичките, ще я пробвам тези дни. И на твоя треньор му кажи да ходи да стане някъде кондуктор по-добре :laugh1: Не го слушай за тези млечни продукти и дрън-дрън...гади ти се от претоварване....аз още и още като прекаля в залата и ми се вдига до гърлото..имам много мой добър приятел с който ходим заедно в залата, бил е културист на времето, по състезания и т.н ..той ми вика "аз съм повръщал в залите хиляди пъти след тренировка със зверско натоварване" . Разбира се, ако се намаах преди залата, и от това може да се получи, но не вярвам да го правиш...на ме в началото като тръгнах да тренирам, ми взе месеци докато ми свикне организма на натоварването, но и сега като прекаля се случва...така, че спокооо :hug: Свършваш деня 8+1

Kriss, сори ама.....няма зелена пчеличка, ами червен търтейййй :stupid: Който яде хляб така му се пише :laugh4: Свършваш деня със 7 пчелички и 1 мазен червен търтей ;) Иначе, добре, добре, почваш да влизаш в правия път, продължавай така да си упорита и бравус за спортната пчеличка :hug:

лилит ама и с теб се смях днес.....
Днес се храних като римски император, в полегнало на единия лакът положение :laugh: но поне успях да дъвча човешка храна. Мразя кисело мляко още от бебе, майка ми в чудо се е видяла навремето. Мога да ям само определени храни, така че менюто ми пак ще е супер разнообразно, както обикновено :laugh4: .
Само си те представих с онзи венец на главата и слугите да ти правят вятър с онези не знам как се казват - махала :laugh1: Свършваш деня със 7 пчелички...
Днес май не на всички ви е ден...

dani079, Данииии, ама кефи ли ви Данито...какъв патриотизъм и гордост лъха от този развян флаг :bgflag: Като един шампион , прославил Зоната на олимпийските игри :yess:
И ох, тези розови домати..само като ги чета, ама така хубаво ги пишеш, че ми потичат лигите..обожавм ги
И заради едната минута планк да си прецакаш така кошера, мамка муууу :bgargue: И тоя карфиол за вечеря.. :bigsm8: как го погълна това количество....като една зонова боа си ... машала :laugh4: Иначе, перфектно..свършваш деня със 7 бройки :hugs1:

Suzi,Съдията реши, че ти дава стриктната пчеличка, защото половин час не е проблем, и най вече натежа факта, че не си изпитвала глад :bow: И целия ти ден е ок, с максималния брой пчелички 8+1
Относно виното :wine: аз мисля, че не е правилно дасе лишавам еи от това..както се казва, зоната е начин на живот, култура на хранене, не трябва да се стига до крайности и лишения, които да те карат да се чувстваш некомфортно. Всяко негативно чувство се отразява на начина ви на живот...в зоната трябва да ви е спокойно, приятно, да я следвате с кеф...в момента е състезание, различно е, по-стриктно е, но това е за придобиване на навици, за старт, след това вече, след като имате навиците, след като мисленето ви се променило малко или много, и гледате на храната с други очи, от време на време чаша вино е дори за предпочитене....не знам защо Бари го е изместил в червената графа, но при нас за състезанието ще си стои в зелената графа.... :dance1:

Иначе за морковите и аз много се изкефих..много ми тежеше, че са червени....

Изи....къде си бе Изи, чезнеш ми нещо от хоризонта... :doNotKnow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Изи » Нед Фев 05, 2017 7:36 am

1.Състезател №3 Изи 04.02.2017г. за вече вчера 10 Б:

Заклевам се да кажа истината,цялата истина и само истината!


7,30 ч Закуска 3 Б:

извара 168 гр.- 3 БП
ябилка 100 гр.- 1 БВ
ленено семе 1,5 с.л. - 3 БМ
овесени трици 38 гр. - 2 БВ

12,30 ч. Обяд 2 Б:
нахутени кюфтета 2 бр. - 2 БВМ
печена скумрия 84 гр. - 2БВ

17,00 ч. Междинна закуска 1 Б:
извара 56 гр. - 1 БП
маслинки 3 бр. - 1 БМ
ябълка 100 гр. - 1БВ

20,00 ч. Вечеря 3 Б:

печено пиле 75 гр. - 3 БП
зехтин 1 ч.л.- 3 БМ
домати 240 гр. - 1 БВ
лук стар 130 гр. - 1 БВ
киви 1 бр. - 1 БВ

22,30 ч.Вечерна закуска 1 Б:
кисело мляко 2% 200 гр. - 1БВП
ленено семе 1/2 с.л - 1 БМ

2.И днес храненията са 5 на брой и стриктната пчеличка е за мен. :bigsm16:

3.Инатестата пчеличка я взимам - нищо не успя да ме изкуши . . :bigsm47: :msmile15:

4.Всичките храни са зелени и затова зелена пчеличка. :mrgreen:

5.Всички храни са старателно премерени- мерителна пчеличка. :bigsm5:

6.Водата е пак в същото количество 3,5 л. за да си хвана водната пчеличка.

7.Подредила съм си аз домашното пчеличка поет . :msmile2:

8.Спортната пчеличка
5-тимата тибетци :medi:
Ограничих се до разходки с домашните любимци два пъти по 30 мин и една едночасова:rundogy:
Спечелих ли спортната пчеличка не зная.

9.Планковата пчеличка- разтреперих се,задъхах се два пъти по 1,5 мин :dance:


10. Моля,моля 8 пчелички искам аз.:bee:

Пчелата гигант щот си имам 5 поредни пчелички :herobee:
Няма нищо по-хубаво от това деня ти да започне с щастлив край.


Изображение
Аватар
Изи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:44 am
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Нед Фев 05, 2017 8:35 am

Пипи, аз винаги се следя след всяко хранене дали и кога огладнявам, от какво по бързо огладнявам и от какво по дълго съм сита. Вчера след рождения ден и хапването на око, закусих в 17,30 без да съм изпитала глад. Значи всичко е било ок.Аз го установих за себе си, но не го написах в поста си.
Все ще казвам, че 2015г. през цялото време следих състезанието от балкона . И дори известно време и аз се състезавах. Сега не мога да си намеря писанията. Намерих:
Състезание
Начало 26,06,2015г.
От известно време ми се искаше да има състезание и по поч1.ина на Тони
Реших да се състезавам със себе си.

1. 26.06.2015 – 10 блока, в началото започнах с 9 /толкова ми показа калкулатора, но много малко след това преминах на 10.

2. Хранения на ден – задължителни 6:
разпределени 2-1-3-1-2-1
Хайде, аз отивам да се вихря в кухнята. Трябва да направя заготовки за седмицата.
3. Изкушението победи – нищо не съм яла извън храненията си

4. Целия ден минал само на благоприятни храни –

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче и мерителна чаша – да!

6. Изпита вода – 3,5 мл.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден:
Закуска: 6,20ч.Сладка овесена закуска 2БПВМ
Втора закуска 9,30ч. 100гр.малини+40гр.извара Мероне+3лешника 1БПВМ


Обяд:12,00
126гр печена норвежка скумрия+240гр домати+240гр краставици+1праскова +9бадема +3БПВМ/не точно/
Следобедна закуска:16,00 100гр.малини+40гр.извара+3лешника 1БПВМ

Вечеря:19,30
56гр кюфте от чисто свинско месо+240гр.домати+240гр краставици+65гр стар лук,малко чушле люто+ подправки- магданоз,копър,мащерка,босилек +2/3чл рапично олио

Късно хапване 22ч 1БПВМ малинов десерт/рецепта от сайта
8. Спорт/движение: 10клека /ако може да се нарече спортуване.
27.06.2015
1.Хранения на ден 6 задължителни,разпределени
2-1-3-1-2-1

3. Изкушението победи – нищо не съм яла извън храненията си

4. Целия ден минал само на благоприятни храни –

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче и мерителна чаша – да!

6. Изпита вода –2,5 мл. 1,3л зелен чай


7.Прилежно написано меню:
Закуска 6,30 – сладка овесена закуска по рецепта от сайта – 2БПВМ
Закуска 10ч. Малинов десерт по рецепта от сайта 1БПВМ
О. 13ч.
126гр печена скумрия 3БП
240гр домат+240гр краставица+65гр.стар лук+1праскова 3БВ
1ч.л. рапично олио 3БМ
Следобедна закуска 16,30ч. Ягодово парфе по рецепта от сайта 1БПВМ
В. 20,30ч. 42гр кебапче+21гр.луканка 1 /1/2 БП
120гр тиквички+1,4ч.ч. нахут 1 1/2БВ
1/2ч.ч. кисело мляко 1/2Бп+1/2НВ
Късна закуска
28гр. Обезсолено сирене +1 от бомбоните на Кари 1БПВМ
8. Спорт,движение – освен домашния фитнес и работата в градината.
28.06.2015
1.Хранения на ден 6 задължителни,разпределени
2-1-3-1-2-1
3. Изкушението победи – нищо не съм яла извън храненията си

4. Целия ден минал само на благоприятни храни –

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче и мерителна чаша – да!

6. Изпита вода –2,5 мл. 1,5л зелен чай
Хайде аз отивам да се вихря в кухнята.
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 05, 2017 9:56 am

Перличке, а от 2015 от състезанието на балкона до днес каква е разликата в килограмите....същите, в повече или на минус..?
Сега като връщам лентата на зад, всички които са участвали в миналите състезания са останали само един спомен в този форум...може би изгубено време и усилия... :doNotKnow: тъжно ми е, но не се отказвам, и все си спомням за мили зоНбенца като Мая, или TanyaS, която толкова отслабна, че дори се влюби и бързаше да се похвали. грейнала от щастие или Стеф, или Мариана Панова, която дълго време не можеше да забременее, а след толкова зонуване сега си има едно чудесно детенце... и още няколко други, които ми стоплят сърцето с драстично стопяване на килограмиот порядъка на 15-20 кила.... и....Например нашия любим Газилот ... :skyle12: (боже, обожавам го този индивид) който все още не познавам лично, отслабна, върна си здравето и от тогава живее в зоната или може би на око, не знам, не ни е посещавал от много време....но той постигна това, което искаше, и аз съм щастлива, че допринесох малко или много за тази негова неузнаваема почти трансформация...той беше, и още е моята муза да продължа и да не се откажа от тази кауза... :orangefl:

А сега имам и още една съкровена мечта/цел/кауза или както и да се нарича...да видя моята най-добра приятелка, моята друга половина от душата ми, влязла в друго тяло, да я видя оздравяла, отслабнала, и усмихната..това ме мотивира толкова много, дава ми сили и всичко това го правя наистина с голямо удоволствие за всички вас...може да звучи тъпо и сантиментално, но колкото и да ви е странно, вие осмисляте голяма част от моето съществуване... :grouphug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Kriss » Нед Фев 05, 2017 9:57 am

Добро неделно утро, момичета! Пак се успах днес и храненията ми ще вървят назад, ще сменя режима нацяло,искам да преместя последното в 19:00 и после преди лягане 1 блок, който да е месо( имам 28гр кюфтенца) или 2 белтъка от яйца с някаква зелена салата и зехтин,от млякото се събуждам подута. Та въпроса ми е насочен към зелените салати, достатъчно ли е да ям по 1 купичка, щото там количествата са огромни за 1 БВ,какво мислите? Или да избера моркови или домат, че са по-нормални количества? Моля съдиите за помощ?!
Някой тегли ли се от вас? Аз се тегля всяка сутрин и за 3 дни в зоната (изключвам 1, щото той беще пълна катастрофа )имам разлика 1.400 кг. От днес мисля да изключа млякото (но ще оставя изварата) и плодовете за ден,два и последното хранене да е в 19:00 и 1 БПВМ 30 мин преди лягане.

Защо избрах Зоната? Защото цял живот правя драстични диети и килограмите ми са на приливи и отливи. Прочетох книгите още като ги пуснаха на бг пазара, но не започнах, стори ми се мнооооооого сложно, после видях Руслан Мъйнов и ги извадих от библиотеката, запознах се и онлайн и с една благородна дама, която ми помогна с допълнителни материали и напътствия. Започнах да готвя зоново за цялото семейство, но четирите ми мили чудовища у дома бързо ме отсвириха. Целта ми е до 24.05 да вляза в прилична форма, ще се радвам да постигна не само сваляне на кг , а и хормонален баланс, че и там нещата са мамма мия. Най-големия ми проблем е последователноста. Като цяло рядко докарвам нещата до края. Ако остана тук ще постигна голяма победа над себе си. Не се учудвайте ако изчезна по някое време, това ще означава , че огромния мазен търтей в мен победи за пореден път! Така че, ако продължа с отчетите до края ( в които ще пърхат работливи пчелички) аз ще съм победител над мързела и непостоянноста си!
Желая ви слънчева и зонова неделя в кошера и довечера ни един търтей да не вижда Pipilota ! :msmile7: :msmile5: :bigsm22: :pipilota: :goodluck:
Аватар
Kriss
 
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 7:53 am
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Нед Фев 05, 2017 10:13 am

Пипи, на 05.05.2015г. бях 61,5кг. От септември до края на годината 2015г/ качих до и 69 и до състезанието/ с много малки залитания/ се храня по Зоната и не съм свалила грам. Не се отказвам, защото не най-важни са килограмите/ въпреки че за жената винаги са важни/. Чувствам се прекрасно, имам много енергия. И най-важното нямам обяснение защо се получава така. Мислех да изключа млечните, но не обичам много животинските протеини.
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Lancer » Нед Фев 05, 2017 8:12 pm

Pipilota написа:Lancer.... :bigsm8: Какво меню само...това са едно банани, едни майонези, едни хлябове, едни свински бекони и едни бискиви...Ти Lancer си един невероятен стриктен спазвач на нещото Зона :laugh1:

И досега не бях се загледал, че киселото зеле е 360 гр 2 блока В, при мен действа по един начин- до 30 мин след употреба едва дотичвам до... зоната :)
А, да, вчера биваше времето и изкарах колелото към Морската ама не ме свъртя, та го издух до Аладжата.


И туй кисело зеле...ти, коя таблица гледаш....за тук присъстващите има само една таблица :text-link:, и ако искаш, можеш дори да си я изтеглиш :clickhere:

А на Братчеда отново много поздрави :laugh4: , и на лято като си дойда, ще го зарибим по варненски за зоната с цаца и бира на плажа..то е зоново---протеини, мазнини и въглехидрати упоени в морски изпарения.... :laugh:

Братчеда няма грешка, ще го агитираме разбира се, стига да е живот и здраве :)
А за хляба аз съм невинен! Видях го в Книгата на Мистър Сиърс в примерните обяди, вечери и менюта, по времето, по което ми беше малко трудно да си представя как трябва да изглежда едно хранене в зоната и май се заседя в храненето ми доста време. Така е посочил - препечена филийка с лека майонеза и... на мен толкова ми трябва :)
Зелето водях от някое от момичетата, че е писала, и аз не го намерих, не, че ще присъства на трапезата още дълго време. Бекона, да, огънах се, че донякъде и грамажа подпомага отслабването, и почнах да вкарвам свинско понякога, вместо пилешко и пуешко, виноваттт!!!
Днес тотално се огънах, и то направо на осморка, щото сутринта вкарах 4 блока, предвид физическото натоварване което планирах - колоездене до с. Рудник, къде 80 км общо, но гладът, който ме обхвана около 12 часа надмина всичките ми очаквания - сигурно съм бил за 3 пъти по 3 блока, и се нахвърлих хищно на каквото имаше в ресторанта, с надеждата /някак си/ да оцелея и на връщане... Пустия ни град, накъдето и да тръгнеш извън него с колело, те чакат такива баири, че ако ъъъъ... случайно си 104 кг, н'ам кво те чака, докато ги изпънеш...
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 05, 2017 8:31 pm

Kriss написа: .....Не се учудвайте ако изчезна по някое време, това ще означава , че огромния мазен търтей в мен победи за пореден път! Така че, ако продължа с отчетите до края ( в които ще пърхат работливи пчелички) аз ще съм победител над мързела и непостоянноста си!
Желая ви слънчева и зонова неделя в кошера и довечера ни един търтей да не вижда Pipilota !


Крис,ако не си сигурна, че ще продължиш до края, по-добре продължи да се състезаваш от балкона, и самичка просто да си записваш и следиш режима...все пак моето време е ценно, аз отделям по няколко часа, да внимавам да не сбъркам, да не пропусна нещо, да обърна внимание на всяка от вас, да помогна с каквото мога, вместо да стоя и да си гледам любимите сериалчета...Аз не съм ви даденост, моля ви се....правя всичко на доброволни начала, с най-добри намерения, но от среща би трябвало да има малко разбиране...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот ТониЕлис » Нед Фев 05, 2017 8:35 pm

Здравейте Зонуващи , как сте днес /

1. Състезател- ТониЕлис - 05.02.2017 , 10 блока
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


2. Хранения на ден - задължителни 5 - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

8 ам Закуска - 2БПВМ

Зонови овесени палачинки , нали е неделя все пак :)


12 рм Обяд - 3БПВМ
2БП телешко кюфте - 84 гр
1БВ зелен боб -180 гр
1БВ нахут -1/4 чаша
2 БМ маслини - 6 бр
1БПВМ каков мъфин -2 бр


3 рм Снак - 1БПВМ

Какаови мъфини - 2 бр



6.30 рм Вечеря - 3БПВМ
3БП риба тон собств сос - 84 гр
2 БВ кафяв боб -100 гр
1БВ морков - 80 гр
3БМ маслини - 9 бр



21.30 рм Късна хапка

1БПВ прясно мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче , и мисля ,че .....- заслужих си мерителна пчеличка :angel:


6. Изпита вода - 1,8 литра :о - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах на крос - тренажора - 2,5 км :applaus: Разходка с домашните любимци 30 мин и Обичайната ми Тибетска Йога 20 минути , мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се,вече не треперя и се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Надявам се , че успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот kitty-71 » Нед Фев 05, 2017 9:01 pm

Здравейте от мен!
1. Състезател kitty-71.05.02.2017г. 20.30p.m.Ден четвърти.Консумирани 10БПВМ.
Обещавам да казвам истината и само истината! :)
2.Хранения за деня - 5 задължителни, както следва:
Закуска - 10.00 /веднага след ставане, но все пак е неделя :) /
Обяд - 12.30
Следобедна закуска - 16.00
Вечеря- 20.00
Късна закуска - 23.00
Мисля, че ми се полага стриктната пчеличка. :)
3.Днес нямах изкушения, макар, че от два дена сина ми само ме кара да му купувам някакви бисквити с шоколад, така, че дайте ми инатестата пчеличка, моля. :)
4.Цял ден бях на благоприятни храни - полага ми се зелената пчеличка. :yess:
5. Всички хранения са надлежно претеглени - дайте ми мерителната пчаличка. :)
6. Изпита вода до тук - 2,3литра.Заслужих си водната пчеличка. :)
7.Менюто ми за деня беше следното:

Закуска: 2БПВМ
Палачинка с овесени трици - 1БПВ
Фъстъчено масло 1 ч.л. - 2БМ
200гр.кис.мляко -1БПВ

Обяд: 3БПВМ
Телешки шницел 120гр - 3БП
Салата:целина/глава/ 130гр -1БВ
морков 80гр. - 1БВ
ябълка 100гр. - 1БВ
Зехтин 1 ч.л. -3БМ

Следобедна закуска: 2БПВМ
Ябълков сладкиш от Озонка, балансиран с 106гр. котидж - общо 2БПВМ

Вечеря: 2БПВМ
Цедено кис.мляко 150гр. - 1 1/2БП
Кис.мляко 110гр. 1/2БПВ
Ягоди 210гр. 1 1/2 БВ

Късна закуска: 1БПВМ
200гр.Кисело мляко -1БПВ
3бадема - 1БМ
За прилежно написаното меню ми се полага пчеличката поет. :)

8.За съжаление днес спортната пчеличка ми избяга, тъй като в неделя обикновено работя допълнително и не ми остана време. :( Само няколко качвания до 7-мия етаж пеша, хей така, за поддържане на формата.

9. Върху планка се потрудих, като и днес увеличих с 10 сек.Т.е. издържах 1мин.и 20сек. :) Искам си планковата пчеличка.
Според мен днес успях да уловя 7 пчелички. :)

Пипи, грамажа за зелето го взех от Катеринка, която написа във ФБ групата, че го е сметнала 180гр. за 1БВ в готов вид.Тъй като смятам, че тя е капацитет не съм го смятала и го приех на готово.Следващият път ще го измеря, за да го засека.
Хубава зонова вечер от мен на всички зоНковци!!! :)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Zasmenka » Нед Фев 05, 2017 9:11 pm

Състезател Засменка 11 блока 5.02.2017

Закуска 8.30
палачинка от 2 белтъка,28г сирене,19г трици намазана с 56 г овкусена с подправки извара
1 ябълка и 3 ч.л.тахан

Обяд 12.30
126г пилешко филе,240 г тиквички на скара,240г домат и 100г ябълка с 3 ч.л тахан

Сл.з. 16.30
100г ябълка,60г цедено мляко с 1 с.л смлени орехи

Вечеря 19.30
печено на тиган кюфте от 84г смляно месо,240 г домати,240г краставица,9 маслини и 150 г ябълка

К.з. 21.00
2 чаши айрян с 1 л ленено семе

2. 5 хранения за деня – отбелязани по горе по часове – заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението не победи – удържах на пук на изкушенията искам си инатливата пчеличка

4. Целия ден мина само на благоприятни храни и си заслужих зелената пчеличка.

5. Всичките хранения за деня премерени с кантарче – заслужих мерителна пчеличка.

6. Изпита вода 2л. искам си водната пчеличка.

7.Споделено и надлежно написано меню от мен - искам си пчеличката поет.

8. Днес отново нямам заслужена спортна пчеличка.

9. Днес имам 4 опита за Планк всеки от по 15 секунди,това прави една минута,хаха. :pray:

10. Май се уредих със 6 пчелички за деня :think2:
А Пипи ако прецени,може пък да се смили над мен и да ми даде и планкова. :bouquet: :bouquet: :bouquet:
Старая се и знам,че ще успея,но може би първо трябва да олекна,знам ли :think2: :doNotKnow:
Хубава неделна вечер и успешна нова Зонова седмица на всички! :cooking1:
Подковата никога няма да ти донесе успех и щастие,докато не я „заковеш” в копитото си и не започнеш да „ореш,като кон”!
Аватар
Zasmenka
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 20, 2016 1:00 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Изи » Нед Фев 05, 2017 9:23 pm

1.Състезател №3 Изи 05.02.2017г. за днес 10 Б
Заклевам се да кажа истината,цялата истина и само истината!


7,30 ч Закуска 3 Б:
палачинка от овесени трици - 2 БВ
извара 168 гр.- 3 БП
ябълка 100 гр.- 1 БВ
маслини 9 бр. - 3 БМ


12,30 ч. Обяд 2 Б:
зелен фасул /готвен / - 2 БВ
пиле 50 гр. - 2 БП
зехтин 2/3 ч.л. - 2БМ

17,00 ч. Междинна закуска 1 Б
к.мляко 2% 200 гр. - 1БПВ
тахан 1/2с.л. - 1 БМ


20,00 ч. Вечеря 3 Б

печена скумрия 126 гр. - 3БП
домати 240 гр. - 1 БВ
лук /стар/ 130 гр. - 1 БВ
ябълка 100 гр. - 1БВ
зехтин 1 ч.л.- 3 БМ

22,30 ч.Вечерна закуска 1 Б / предстои /:
пуешки гърди 42 гр. - 1 БП
портокал 0,5 бр. - 1БВ
маслини 3 бр. - 1БМ

2.Хранене 5 пъти през деня и стриктната пчеличка е за мен. :bigsm16:

3.Инатестата пчеличка е моя , просто не се изкушавам. :bigsm47: :msmile15:

4.Зеленото не ми е любим цвят за дрехи , но храната ми беше изцяно зелена - зелена пчеличка. :mrgreen:

5.Всичко е стриктно премерено та за мен е мерителна пчеличка. :bigsm5:

6.Водата е отново 3,5 л.

7.Подредена съм в отчета- пчеличка поет . :msmile2:

8.Спортната пчеличка за нея не съм сигурна.
5-тимата тибетци :medi:
Разходки с домашните любимци 2 по 30 минути и 1 за 1 час :rundogy:


9.Планк 90 сек. - 2 пъти- планковата пчеличка :dance:


10. Мисля за днес със сигурност 8 пчелички да имам.:bee:

Пчелата гигант имам си 5 поредни пчелички :herobee:
Няма нищо по-хубаво от това деня ти да започне с щастлив край.


Изображение
Аватар
Изи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:44 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron