Извън-Зонов клюкарник - Част 1

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Вто Яну 21, 2014 8:51 pm

Не че някой ще му се върже, де, но наистина е дразнещо.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Зоната
 

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот nympheacea » Чет Яну 23, 2014 9:28 am

Да да. Отворих, прочетох първия въпрос дето успях да фокусирам и затворих по най-бързия начин......
Това дето го е казал Айнщайн за 2-те безкрайни неща - вселената и човешката простотия е доказано още веднъж, за Н-ти път
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 9:53 pm

Някой може ли да ми препоръча нещо за мазна коса с пърхот. Косата на дъщеря ми се омазнява страшно бързо, има и малко пърхот. :oh:
Интересувам се от нещо вече изпробвано, което действа. Иначе в интернет, маски и рецепти бол.
Последна промяна HippoDel на Чет Яну 23, 2014 10:33 pm, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Чет Яну 23, 2014 10:07 pm

Пърхут не се лекува.
Иначе за мазната коса, предполагам, има начини. Ама не ги знам.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 10:30 pm

Italiano написа:Пърхут не се лекува.

Защо мислиш така? Аз през пубертета имах пърхот, а после ми изчезна. И мъжът ми преди години имаше, а сега няма. Защо да не се лекува?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Gazilot » Чет Яну 23, 2014 11:18 pm

При мен напоследък забелязах, че ако след баня си изсуша косата със сешоар, раменцата ми стават като наакани от колибрита. Ако не ползвам сешоар - няма акита.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 11:24 pm

Gazilot написа:При мен напоследък забелязах, че ако след баня си изсуша косата със сешоар, раменцата ми стават като наакани от колибрита. Ако не ползвам сешоар - няма акита.

Аз съм особен противник на сешоара, ние не ползваме, цялото семейство.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Чет Яну 23, 2014 11:29 pm

Вие може да сте си мислили, че имате пърхут, а да е било нещо ... невинно.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Gazilot » Чет Яну 23, 2014 11:46 pm

Да, невинен, срамежлив и изчервяващ се пърхот. Най-често срещаният.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пет Яну 24, 2014 12:37 am

Ами, аз лично не знам за "хей така изчезващ" пърхут ... :doNotKnow:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пет Яну 24, 2014 4:13 am

Аз по принцип нямам пърхут, но ми се е случвало след ползването на някой смотан шампоан да се появи, и винаги знам че е от шампоана. Сменям веднага марката и после всичко е ок. Случвало ми се е и от сапун да почва да ме сърби цялото тяло. Според мен пърхута се маха с разни маски и шампоани, това не е мисля че е проблем, но мазната коса... :refuse:
....за съжаление това няма лекуване... :refuse: Дъщеря ми е с мазна коса, ама наистина мазна.. всеки ден се къпе, и до вечерта е мазна...четохме какво ли не, пробвали сме какво ли не, но грънци....навсякъде пише че не е хубаво да се мие често косата, но не може да ходи мазна нали? После открихме сухите шампоани, които са голям кефф за хора с мазна коса, но дъщеря ми пък не ги иска, чувствала се мръсна с тях :) и така...но за сега това е единственото решение в къщи- сух шампоан. Как пък не се метна на мен, да вземе моята коса...ама какво да се прави...кавото такова.. ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 24, 2014 10:04 am

pipilota написа:Аз по принцип нямам пърхут, но ми се е случвало след ползването на някой смотан шампоан да се появи, и винаги знам че е от шампоана. Сменям веднага марката и после всичко е ок. Случвало ми се е и от сапун да почва да ме сърби цялото тяло. Според мен пърхута се маха с разни маски и шампоани, това не е мисля че е проблем, но мазната коса... :refuse:
....за съжаление това няма лекуване... :refuse: Дъщеря ми е с мазна коса, ама наистина мазна.. всеки ден се къпе, и до вечерта е мазна...четохме какво ли не, пробвали сме какво ли не, но грънци....навсякъде пише че не е хубаво да се мие често косата, но не може да ходи мазна нали? После открихме сухите шампоани, които са голям кефф за хора с мазна коса, но дъщеря ми пък не ги иска, чувствала се мръсна с тях :) и така...но за сега това е единственото решение в къщи- сух шампоан. Как пък не се метна на мен, да вземе моята коса...ама какво да се прави...кавото такова.. ;)

Да, проблемът не е в пърхута, а в мазната коса. При нас е същата работа, дъщеря ми е с мазна коса, всеки ден се къпе и до вечерта е пак мазна. И то това стана последните две години, но последните месеци особено. Но аз мисля, че това е от възрастта, защото и аз бях така в пубертета, все ходех, все едно съм си изляла кофа олио на главата, а сега ми е толкова суха, че се чудя какви балсами да и слагам. :doNotKnow: Шантава работа!
Но все пак ми се иска да направя нещо, да може поне на 2-3 дни да я мие. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Karrita » Пет Яну 24, 2014 1:21 pm

Пипи, Хипо, и аз се присъединявам към майките с пубери :). Моята щерка откак влезе в пуберитета и се омазни косата, мие я на 3 дена. Няма спасение, обаче от известно време я мие със сода бикарбонат, преди шампоана и така издържа 3-4 дена.
Последна промяна Karrita на Съб Яну 25, 2014 2:13 pm, променена общо 1 път
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот vanja » Пет Яну 24, 2014 2:58 pm

Моята дъщеря също е teen, но косата и е даже прекалено суха. моята се омазнява много бързо и трябва през ден да я мия -няма как, иначе изглежда ужасно.
Като бях ученичка беше модерна къдренето и аз като се накъдрих веднъж - изобщо не ми се омазняваше / докато не ми израстна правата коса отново/, сигурно химикалите при къдренето изсушават косъма. Не че това е решение...

:doNotKnow:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пет Яну 24, 2014 4:29 pm

pipilota написа:Според мен пърхута се маха с разни маски и шампоани, това не е мисля че е проблем

Няма такова животно - не съществува такъв шампоан. :refuse:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Plam4e22 » Пет Яну 24, 2014 4:42 pm

Ити, пробвай със Себорал и за няколко дена ще кажеш "бай, бай" на пърхота :smdance:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron