Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Апр 14, 2014 11:41 am

След месец и малко в Зоната май е време и аз да направя един дневник. Досега отлагах, че нали съм несериозна нещо и си викам дали ще устискам...да не пълня само форума, ама след тези чудни резултати, а и лесното привикване към този режим на хранене май ще се задържа за по-дълго и реших, че е редно да пиша и аз какви ги върша. :)
За протоколът - жена на 41, височина 171 см, тегло към момента 92,6 кг. За 1 месец -4,1 кг като имах няколко дни, в които не можех да се храня добре в зоната, поради болест, но вече съм редовна. Ох...къде са ми онези 67-69 кг при които се чувствам най-добре :( Надявам се след време да си вляза в дрехите от преди 5 години и преди двете бремености, че имам 2 пълни гардероба...

Знам, че сте много позитивни и помагащи всички и ще помогнете и на мен с мотивация, че това най-ми куца и с информация, така че да успея да се задържа в Зоната по-дълго. :hug:

Като начало да споделя за млякото - мисля, че съм го изчислила добре, ама за всеки случай да попитам и тук:
Прясното ми мляко е с 0,3% мазнини, 3,6гр П и 5,1гр В за 100 мл. Излиза толкова - дали е ок както го приемам?
1 ПБ = (100/3,6)х7 = 194 мл
1 ВБ = (100/5,1)х9 = 176 мл, приемам че 180 мл е 1 П+1 В

Имам избор и от 2 кисели млека - как мислите кое е по-подходящо за ежедневна консумация?

Кисело мляко 0,1 % мазнини, П 5,3 гр и В 6,4 за 100 гр продукт
1 ПБ = (100/5,3)х7 = 132 гр
1 ВБ = (100/6,4)х9 = 140 гр, приемам че 135 гр е 1 П+1 В

Кисело мляко 0,2 % мазнини, П 4,2 гр и В 5,2 гр за 100 гр продукт:
1 ПБ = (100/4,2)х7 = 166 гр
1 ВБ = (100/5,2)х9 = 173 гр, приемам че 170 гр е 1 П+1 В
Последна промяна Tony на Сря Май 07, 2014 8:24 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Karrita » Пон Апр 14, 2014 12:00 pm

Честито дневниче Тони и много много успехи в Зоната!
Относно млеката, мисля, че са добре балансирани. Лично аз бих си хапвала второто кисело мляко, но в крайна сметка си хапвай това, което ти е по-вкусно ( и двете стават). :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 14, 2014 12:29 pm

Честито дневниче и от мен!
Относно млякото - ами според предпочитанията ти. А и в зависимост от това дали ти трябва по-голямо или по-малко количество. Аз например също имам един йогурт, който излиза по 135гр за 1БП+1БВ, използвам го за хапване и за приготвяне на мъфини, че е най-близо до грамажа(поне на рецептите от Пипи). А иначе си квася мляко, което по изчисления е 200гр за 1БП+1БВ, него по-рядко го използвам, обикновено за рецепти от България. Освен това съм си намерила и йогурт, който излиза по 120гр за 1БП+1/2БВ - него пък го ползвам когато ми се иска плодово мляко, добавям си плод за допълване на въглехидратите.
Страхотни резултати имаш за толкова кратко време. Продължавай в същия дух!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пон Апр 14, 2014 1:59 pm

Благодаря, Карита и Танита! :bouquet:

Аз сякаш от първото кисело мляко взимам по-често, но в зависимост от магазина, в който пазарувам взимам едното, или другото, затова и съм си изчислила и двете. То като си "на село" и няма голям избор, макар че не се оплаквам, де... село, село 35 000 жители и пълно с "маркови" магазини. :)

Танита, аз също подквасвам за децата - визмаме от ферма сертифицирано мляко, но е пълномаслено, разбирай с показатели 3,5 % масленост и протеини около 3 %, въглехидрати около 5 % и не смея още да го ям... сега обмислям да го "обезмасля" като махна каймака /то не, че всеки път не го махама като им подквасвам/ и да опитам да си направя извара, че тук продат един каас, дето е толкова небалансиран, че... не мога да то ползвам. Единствено котиджа става за ядене и аз с него закусвам обичайно.
Аз в мъфините слагам рикота, че стават по-вкусни и не толкова течни и като сложа 50 на 50 трици и овесено брашно и се получават чудесни.

Благодаря за поздравленията - ясна сметка си давам, че поне 2 кг са от задържани течности, но по-натам дано и сланинките падат, че тази зима съвсем се олях. :( За сега устисквам...не ми е трудно и дано имам хъс да продължа. :)

Я да взема си напиша и днешното меню до момента, че да е съвсем като дневник работата:
Закуска 9 ч:
180 мл мляко /1П+1В/+ кафе и 2 гр. стевия, 46 гр котидж - 1 ПБ, 100 гр круша /1В/ и 7 лешника, че тези едни дребни ...викам да не са ми малко 6 - общо 2 блока.
Обяд: 13:30
3 блока пиле по китайски + 120 гр домати и 115 мл вино...вкъщи съм си та реших, че ми се полага. :)
сл. закуска 17:30-18ч - кексче и половина солено - 1 блок...излизат ми по 12 кексчета от рецептата за 8, та 1 блок се пада по 1 бр и половина.
Вечеря - ще я мисля..вероятно пилешка супа със зеленцучи - правя я пак по изчислени зеленчуци, но ще погледна какво имам в хладилника и ще натаманя, та по-късно ще я напиша.

Сега излизаме малко да покараме колела, че дацата дават зор. :)
Последна промяна Tony на Пон Апр 14, 2014 9:39 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Стеф » Пон Апр 14, 2014 2:52 pm

Успех, Тони и от мен :yess: Наистина е хубаво когато кантара показва надолу, но дори и да се бавят малкото килограми важното е здравословното хранене.
Бих ти препоръчала ако готвиш - готви си поне за две яденета - така ще имаш и за обяд и за вечеря :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пон Апр 14, 2014 6:57 pm

Благодаря, Стеф! :hug: Готвя, да.... готвя за 2-ма, ама мъж ми яде другата порция :lol: ...та готвя често - по 2 пъти дневно за нас и по толкова за децата....смятай. :) Все още съм си вкъщи, но когато не успявам да се справям - ядем разни сухи неща.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 14, 2014 8:29 pm

Тони, честито тефтерче и от мен с пожелание да го пълниш с отрицателни кг и положителни новини :bouquet:
Tony написа:Знам, че сте много позитивни и помагащи всички и ще помогнете и на мен с мотивация, че това най-ми куца и с информация, така че да успея да се задържа в Зоната по-дълго. :hug:

Мотивация да искаш - аз с това ще помагам, защото не съм от най-опитните в зоната още, но си има хора за всичко тук :yess:. Мисля, че обяда ти не е съвсем балансиран:
Tony написа:Обяд: 13:30
3 блока пиле по китайси + 120 гр домати и 115 мл вино...вкъщи съм си та реших, че ми се полага. :)

120 г домати са 1/2 ВБ + още 1 ВБ от виното - според мен ти се губят 1 1/2 ВБ към 3-те ПБ и не видях какви полезни мазнини си добавила към него :hm:.
Ама разбира се, че ти се полага винце и това е едно от нещата с които ме спечели зоната още първия път като видях таблицата :laugh: . Редовно си добавям към вечерята блок или 2 от него. Хайде да ти върви по :bigsm40: , (т.е. по вода де) зоната... :laugh3:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пон Апр 14, 2014 9:52 pm

Привет, Татяна, и благодаря, че ще ме ръчкаш и мотивираш :)

Обядът ми бе по тази рецепта и си е съвсем балансиран. ;) Понеже с 1 ч.л зехтин се задушават зеленчуците, които при приготвяне на пилето са 1, 1/2 ВБ, добавям още половин В блок домати и вино за още 1 В блок - просто ги написах отделно, защото всъщност не са съвсем в готвеното пилешко и от там идва недоразумението. ;) Съжалявам, че съм те подвела като не го разписах правилно, ама понеже си мисля, че всеки обожава китайското пиле като мен и мъжа ми и знае рецептата на изуст...и не се сетих, че може да объркам някой. :doNotKnow:

Вечерях пушна сьомга - 3 ПБ, 250 гр салата айсберг с 240 гр домати 9 маслинки и една ябълка, която се оказа 150 гр - грамаданска.... :) Всичко това също 3 блока общо.

Остава като си залягам да си изям кексчето и половина, че ще се развалят - имам още 2 за утрешният ден и ще правя сладки за следващите дни. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 14, 2014 10:40 pm

Ясно, сега разбрах Тони :). И аз се зачудих, че след месец и нещо в зоната е трудно да допуснеш такава грешка при въглехидратите, ама така е като карам предимно на пиле и риба със зеленчуци и не съм пробвала повечето рецепти тук :stupid:. И за разнообразие правя пиле с лук и гъби и печени чушки с извара по рецепта на Маня и едни подлучени яйца с чесън (лучено по моя край му казват) по рецепта на моята мама, приспособена към зоната - и с това се изчерпва "готвенето" ми в момента от страх да не сгреша нещо (и малко мързел естествено) :laugh3: . Но вчера правих солените мъфини и ми се получиха от първия път - само да прочета как да оразмерявам снимките и ще качвам в моя дневник. И на вид ги докарах много добре, дори почерпих приятелка днес с тях за мезе на винцето и тя ги хареса.
Реших, че си взела пиле от някой китайски ресторант и си извадила месото, защото и това веднъж ми се случи и моя племенник умря от смях като ме гледаше какви ги върша :laugh1:. Но пък каза "лелче, стопила си се и само ребра има по теб" като го гушнах за изпращане :) . Затова се е получило недоразумението. Така, че за менюта няма да се изказвам вече, но ако ти трябва мотивация съм насреща - ще те ръчкам както преценя на момента (нежно или по-остро в зависимост от случая) и няма да ми се сърдиш ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Вто Апр 15, 2014 9:42 am

О, Татяна, благодаря! Няма да се сърдя - обещавам...аз не съм от сръдливите хич. :) А ти се изказвай и за менютата - лошо няма. Напротив - даваш ми допълнителни идеи. :yess:

По обясними причини не мога да си позволя да не готвя, че мъж и 2 деца зависят от приготвянето на храната....а често се случва да готвя за всички и да отделям за себе си. Така и те хапват балансирана храна наред с допълнителните плодове и зеленчуци, които тъпчат нон-стоп за моя радост и по-малко готови неща, които не са съвсем добре за подрастващи дечковци.

Днес закуската е същата, че имам котидж и за утре дори. За обяд ще направя пилешки пържолки със салата айсберг и домати.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот GODzillata » Вто Апр 15, 2014 7:02 pm

Tony, добре дошла и честито дневниче! :)

Весело зонуване и нека показанията на кантара ти те направят щастлива! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Сря Апр 16, 2014 1:54 pm

Благодаря, GODzillata! Дано!

Аз днес да си се похваля - направих козунак за домашните...и хем почти 20 часа го правих, че е с квас, а не с мая и не ядох от него..а как миришеше...мммм.... ама удържах на порива да го опитам. Ще си позволя 2-3 хапки едва на Великден, ама до тогава ще им правя друг,че този го ометоха почти. :lol: Ми правилно - няма да ме изкушава, я :laugh1:

А аз стандартно си закусих с кафе с мляко и сладко кексче - общо 2 блока. За обяд 2 блока пилешка супа и още 46 гр котидж с ябълка и 3 бадема, че да ги докарам до 3 блока. За вечеря ще го мисля пак...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пет Апр 18, 2014 10:10 am

Последните 2 дни нещо не мога да се организирам да пиша тук, че покрай тези празници...
Децата искат козунак, та им правих с квас - почти 36 часа ми отне...това втасване. :) Вчера им варих боза, че не бях правила отдавна... чакаме я да втаса и дано до утре е годна за пиене, че ще я изпият прясна. :laugh1:
И яйцата ми помагаха да правим. :)
Изображение

А аз си хапвам в зоната без отклонения, но пък утре ще правя нови козунаци, че не успях дори и 1 хапка да опитам от предишните...а в недаля ща си хапна с удоволствие. ;)
Последна промяна Tony на Пет Апр 18, 2014 11:05 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот GODzillata » Пет Апр 18, 2014 11:00 am

Много ме изкефи онова яйце тип шишарка! :yess:

Децата са ти сладури, да са ти живи и здрави!
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пет Апр 18, 2014 11:07 am

Благодаря ти от сърце! :hug: Да ти се връщат хубавите пожелания! И весели празници, с по-малко прегрешения - това си е пожелание повече към мен, че какъвто ми е слаб ангела... ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот eldass » Пет Апр 18, 2014 10:23 pm

:) Аууу, какви сладкиши виждам, Тони. ;) Заслужават децата приключението с формичките, а и като гледам как помагат с декупажа сръчните ръчички, и боза ще има....ехааа! Да са живи и здрави, срадурковците и весели празници! :yess:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта

cron