Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Яну 11, 2014 4:24 pm

Хора , дишам с носа си :lol:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Зоната
 

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Karrita » Съб Яну 11, 2014 6:50 pm

Супер Танче!
Пожелавам ти пълно оздравяване :hug:
И аз 10 дена мъкнах една хрема, но при мен беше в лека форма...само хрема, но пък 10 дена!!!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Съб Яну 11, 2014 10:06 pm

tshivacheva написа:Хора , дишам с носа си :lol:

:bigsm16: Това си е успех! ;)
Още една зонова супичка и ще си напълно здрава! :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот gstoicheva » Нед Яну 12, 2014 12:00 pm

Честит имен ден мила Таня! :bigsm22:
Пожелавам ти всичкото щастие на света, скорошно оздравяване :msmile10: и хубави зонови моменти заедно с нас!
Весел празник! :moreflow:
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Нед Яну 12, 2014 12:09 pm

Благодаря, Стойчева!

Притеснена съм относно поредната си поръчка от IHERB . Направих я на 06.12.13г и все още не съм я получила :(
Точно сега , когато най - много мо трябва Омега 3 , то вече е на свършване и се чудя какво ще правя :think: Кажете някакъв заместител , докато дойде ?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 12:36 pm

Таня, честит имен ден и от мен. Все така да преоткриваш себе си и да се радваш на форума, нас и живота :)
Относно доставката от хърбата, знай, че си попаднала през Коледните празници и извади от нормалното време за доставка от 7 до 10 дена. Доста поръчки съм правил по Инет, за декември-януари е нормално да закъсняват.

А относно Омегата ето ти малко полезна информация с грамажи :

Орехи
От всички видове ядки, орехите съдържат най-много омега-3, както и фибри, белтъчини и желязо. Както при соята съотношението омега-3:омега-6 е за сметка на по-полезните, поради което орехите не е желателно да се консумират неограничено. От познатите видове, черният орех е най-богат на омега-3 – 30 грама от ядките съдържат около 500 мг от полезните киселини, което се равнява на половината от потребността ни за деня.

Риба, сьомга, морски дарове
Най-лесният начин да се осигури омега-3 е чрез консумация на мазна риба. Сьомгата е видът, който има най-високо съдържание на киселините. Следват сарделите, палпусът и херингата, както и морските дарове – скариди, раци, миди и стриди.
Една порция сьомга, около 90 г, осигурява близо 2 г омега-3, което е повече дори от препоръчваното количество за ден. За разлика обаче от продукти като соята и орехите, сьомгата, както и всички останали морски деликатеси, могат да се консумират без опасения – при тях количеството на омега-6 е нищожно. Това означава, че рибата и морските деликатеси могат да се консумират като продукт, който балансира съотношението между омега-3 и омега-6 въобще в храненето, спрямо всички останали продукти, които поемаме. Рибата съдържа и полезни белтъчини и минерали.
За съжаление, омега-3 са чувствителни на светлина, температура и се окисляват. Това означава, че полезна е рибата, която е сурова. Ако не харесвате сурова риба, печенето и варенето й е за предпочитане пред пърженето.

Ленено семе
Най-добрият източник на омега-3 е маслото от ленено семе. Лененото семе се използва в храненето и медицината от древността. Известен лаксатив е. Днес се употребява като средство за профилактика на високия холестерол и сърдечно-съдовите заболявания.
Една супена лъжица ленено семе съдържа около 1,6 г омега-3, а една супена лъжа ленено масло – 7,2 г.
Лененото семе е бедно на омега-6 така, че може да се взима и за да се балансира храненето.

Лененото семе съдържа алфа-линоленова киселина (ALA), която е по-различна от съдържащите се в рибата мастните киселини - ейкозапентаеновата киселина (EPA) и докосахексанова киселина (DHA). Според експертите на Световната здравна организация препоръчителната доза ейкозапентаеновата киселина е между 300-500 мг, докосахексанова киселина – 800-1100 мг. Препоръчителният прием на ALA е 800-1000 мг.

За да се запазят свойствата на лененото масло, следва да се съхранява на тъмно, в стъкло и на студено, може в хладилник. Задължително е плътното затваряне, за да се избегне окисляване на продукта. Може да се използва и като мазнина в салати или вече готови ястия, но не и да се подлага на термична обработка или в топли храни.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Karrita » Нед Яну 12, 2014 1:38 pm

Честит имен ден Танче! :bouquet:
Пожелавам ти Зона, Зона и пак Зона....!
Аз също точно на 6.12 направих поръчка от iherb и вчера ми пристигна. Очаквай я съвсем скоро и твоята или провери в пощата, може да не са ти пратили известие, при нас често се случва.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот nympheacea » Нед Яну 12, 2014 1:52 pm

Честит имен ден Танчееееее, много да си щастлива и да имаш една прекрасна зонова година (първата като начало).

Относно хремата да споделя как се лекуваме с щерката от 1 месец, стари бабини рецепти ама с уникалн действие.
Леген с гореща вода и морска сол, топваш си краката и чат пат доливаш. Това го знаеш, а сега и нещо ново (за мен) ама допълва прекрасно действието на легенчето. Вечер като си лягаш, обуй си от онези бабините вълнени шушони и спи с тях. 3 нощи една след друга и ще си ок.
Сега бягай за легена!
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Нед Яну 12, 2014 3:27 pm

Благодаря за хубавите пожелания , мили зонбита ! Пак направихте денят ми по -добър ! :hooo: :choco:
:birthd:
Заповядайте , да ви почерпя за именния ден! Зонов е !


Гази, на теб специални благодарности за труда относно Омега 3. Аз и без това хапвам доста сьомга , сега ще наблегна още повече. :bigsm22:

Хремата ми е значително по - добре . Нимфичке, благодаря за съветите ! Днес съм файн ! :skyle15: За друг път ще знам!

Кари, дано и моята поръчка да дойде, че съм пристрастена към рибеното масло :skyle13: През последните дни за икономия пия по 2 или 3 таблетки , а иначе пиех по 4 - 5 табл. Очаквам го с нетърпение ! :bigsm27: :bigsm27:
Обичам вииииииииииииииииииии !

:hooo: :hooo: :hooo:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 3:34 pm

tshivacheva написа:Гази, на теб специални благодарности за труда относно Омега 3


Таня, труда ми се изрази в copy & paste :lol: и малко оцветяване на акцентите.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Нед Яну 12, 2014 4:12 pm

Няма значение , Гази! Понякога малкото е повече от голямото :pipilota:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 4:23 pm

tshivacheva написа:Аз и без това хапвам доста сьомга , сега ще наблегна още повече


Таня, опитвала ли си я с настъргани бадеми отгоре? Божествено смесване на вкусовете. Много скептично пробвах, но сега само така я ям.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот gogo » Нед Яну 12, 2014 9:30 pm

Таня,
Честит имен ден и от мен. :redflow: :redflow:
Относно поръчката от iHerb не се притеснявай. Оня ден ми дойде поръчка от края на ноември. По Коледа е така.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 12, 2014 9:31 pm

Gazilot написа:Таня, опитвала ли си я с настъргани бадеми отгоре? Божествено смесване на вкусовете. Много скептично пробвах, но сега само така я ям.

Гази, заинтригува ме. След като е сготвена, (аз я задушавам) настъргваш сурови бадеми, така ли?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 9:42 pm

Yes
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 12, 2014 11:55 pm

Таняяя, честит имен ден ит от мен. Те вече всички са ти пожелали каквото трябва, и аз най-много да се повторя :) За това само ще ти пожелая да се задържиш по-дълго при нас, а това значи по-дълго здраве, щастие и всичко, което може да заграбиш със шепите от Зоната :bouquet:

Сега ГАЗИИИИИ, :but: :but: :but: , трябва малко да си внимателен с тия КОПИ и ПЕЙСТ, че Барито ще ти дърпа ушите с тази дезинфирмация... :laugh:

Gazilot написа:От всички видове ядки, орехите съдържат най-много омега-3......
.... :huffy: глупости на търкалета...има Омега 3, ама Алфалиноленовата омега-3 дето е нищо особено....

Gazilot написа:Ленено семе
Най-добрият източник на омега-3 е маслото от ленено семе.....

Лененото семе съдържа алфа-линоленова киселина (ALA), която е по-различна от съдържащите се в рибата мастните киселини - ейкозапентаеновата киселина (EPA) и докосахексанова киселина (DHA).


.... същото и тук, ама поне са написали че Омегата е ALA, а не ЕРА и DHA.

ЕРА и DHA са Омегите, от които има здравословни ползи, а не алфа-линоленова киселина.
По този въпрос Пипи е написала цяла статия, ама кой да чете :laugh4:

Рибено масло или ленено масло – каква е разликата
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron