Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Авг 31, 2014 9:06 pm

Manya написа:Чиста мазнина си е. Моята дори е 2 г за 1 БМ. :lol: :lol:

Маня, казваш "моята", което ме кара да мисля че тази чия е в пакет с етикет, защото тази с която аз разполагам е от магазин където ти разтеглят колкото си пожелаеш. Не се сетих да попитам дали разполагат с информация за хранителната стойност, ама сега като се замисля май въпросът ми щеше да е безмислен. :notagree:
Ти каква ползваш и с какво я балансираш ? :)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Зоната
 

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Маня » Нед Авг 31, 2014 9:17 pm

Добавям я към закуската си вместо ядки. Или поръсвам в салата вместо зехтин или ядки, които добавям понякога. Въпрос на хрумване.Аз непрекъснато си съчинявам някакви измишльотини, за да не ми омръзва да ям едно и също. И се съобразявам да се побере в кутийките, когато ще го нося на работа (да не ми тежи и да има място и за покупки по обратния път към дома). Обемните манджи са за събота и неделя и за вечеря. :laugh1: :laugh1:
А каква е, беше в пакетче, когато я купих и имаше етикет, но не мога да възстановя инфо за нея. Просто съм си записала в таблицата, че е 2 г за 1 БМ - изчислила съм я, когато съм я купила. Сега е в бурканче, на което няма инфо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Авг 31, 2014 9:25 pm

Manya написа:Добавям я към закуската си вместо ядки. Или поръсвам в салата вместо зехтин или ядки, които добавям понякога. Въпрос на хрумване.Аз непрекъснато си съчинявам някакви измишльотини, за да не ми омръзва да ям едно и също. И се съобразявам да се побере в кутийките, когато ще го нося на работа (да не ми тежи и да има място и за покупки по обратния път към дома). Обемните манджи са за събота и неделя и за вечеря. :laugh1: :laugh1:
А каква е, беше в пакетче, когато я купих и имаше етикет, но не мога да възстановя инфо за нея. Просто съм си записала в таблицата, че е 2 г за 1 БМ - изчислила съм я, когато съм я купила. Сега е в бурканче, на което няма инфо.

Благодаря !
Днес пък аз си я направих за закуска - 220гр кис. мляко + 5гр чия +7 гр. протеин +1 праскова. Ама вече имам и твоите идеи, не бях се сетила :stupid: за добавка към салатите. Хитро ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 01, 2014 9:55 am

Тони, какъв протеин използваш? Сигурна ли си , че 1 ПБ =7 гр? Когато се използва протеин на прах, мазнините се удвояват за съответното количество блокове. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Сеп 01, 2014 10:06 am

HippoDel написа:Тони, какъв протеин използваш? Сигурна ли си , че 1 ПБ =7 гр? Когато се използва протеин на прах, мазнините се удвояват за съответното количество блокове. :hug:

Уф, Хипо, много си права за мазнините - забравих ! :stupid:
Протеинът ми го даде приятел, за да пробвам и ако ми хареса вкуса на шоколад да си купя такъв. Ако не се лъжа е Now whey. В предишен пост бях писала с молба за помощ при избора на протеин.
Ако не те затруднявам, пиши ми ти какъв ползваш. :bigsm22:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Маня » Пон Сеп 01, 2014 10:14 am

Тони, 7 г е съдържанието на 1 протеинов блок по Бари. Нито един протеин не излиза 7 г. Най-малко е 8 г, когато е много много чист. Овкусените най-често са дори в повече грамове за блок, той като имат разни пълнежи. А има и такива, които имат и доста мазнини в тях, като конопения например. Така че протеинът се изчислява от етикета по формулата за изчисляване от доза
1 блок = (доза/съдържание на П, В или М в дозата)* съответно по 7, 9 или 1,5

За хидроизолата, за който беше писала - той е много бързо усвояем протеин. Аз го пробвах. Никак не е лош на вкус, но лично аз се ориентирах към суроватъчен или соев, но изолат, неовкусен. Първо - в тези няма мазнини, второ - могат да се комбинират и със зеленчуци. Шоколадов, ванилов или с какъвто и да е друг вкус те ограничава да го комбинираш само с пловове и мляко. А защо сутрешния ти шейк/смути да не е от протеин, чушка и домат, например? Овкусените освен това имат добавени подсладители, и те невинаги са стевия.

На Now Foods и протеиновия и соевия изолат(неовкусени) са супер.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 01, 2014 10:55 am

Тони, аз живея в Дания и ползвам тукашен, датски протеин, затова не мога да съм ти от помощ. Но Маня ти е отговорила доста подробно. :)
Също така, можеш да прочетеш темата за протеините, там доста хора споделят какво ползват и дали са доволни. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Маня » Пон Сеп 01, 2014 11:10 am

Протеините на Now Foods могат да се закупят и от България. Колкото е по-голяма опаковката, толкова по-евтино излиза. Освен това голяма опаковка от iHerb може да отиде в митницата, а и доставката да не е по пощата, а с DHL, което вече доста оскъпява доставката.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Сеп 01, 2014 11:51 am

Manya написа:Протеините на Now Foods могат да се закупят и от България. Колкото е по-голяма опаковката, толкова по-евтино излиза. Освен това голяма опаковка от iHerb може да отиде в митницата, а и доставката да не е по пощата, а с DHL, което вече доста оскъпява доставката.

Благодаря ти !
Много ми бяха полезни коментарите. Ако ми остане време днес ще си го поръчам от Sila.bg. В момента имат и намаление. :laugh:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Вто Сеп 02, 2014 8:17 am

Добър ден на всички ! :laugh4:
Вчера на първо число снех анамназата в кг и см и а да ги публикувам, домашният ми компютър ми обяви стачка :ang: !
Бре включвах, изключвах поошамарих го, а след това виновно го гледах и му се извинявах ама той си знае неговата - черен екран и не приема от ни-и-що! :refuse:
Та затова днес ще дам моя отчет:
тегло - 86.8 кг - от началото до момента: - 10.2 кг
талия - 95 см -...............................: - 12 см
ханш - 111 см - ...............................: - 19 см
И при това теглене отчетох леко намаление на телесните мазнини сравнено с предишния месец и леко увеличение на мускулната маса, но тези показатели са още доста далеч от нормалните. Но както казвата братятя американци Step by step ! :smdance:
Последна промяна Tonkata на Вто Сеп 02, 2014 5:21 pm, променена общо 1 път
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот mahona » Вто Сеп 02, 2014 10:30 am

Поздравления Тони!Резултатите ти са прекрасни и много стимулиращи! :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот gogo » Вто Сеп 02, 2014 12:43 pm

Браво Тони. Ти си поредното доказателство за действието и силата на Зоната. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Melkat » Вто Сеп 02, 2014 1:35 pm

Поздравления, Тони и нови зонови успехи! И компютърчето да спре да стачкува :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Сеп 03, 2014 3:17 pm

Melkat написа:Поздравления, Тони и нови зонови успехи! И компютърчето да спре да стачкува :)

Благодаря на всички за поздравленията, но за мое най-голямо съжаление компютърчето май твърдо е решило стачката да е безконечна :refuse: ! Ще му търся доктор, но тава ще стане като се върна от странство.
Най-накрая дойде времето на дългоочакваното пътешествие до Тенерифе и Барселона. Това е прекрасно, но не знам как ще се опазя от заобикалящите ме изкушения. :notagree:
Тъкмо влезна в Зоната и хайде пак падна от колелото ............... Надявам се Зоната да ми прости и да е благосклонна към мен! :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Сеп 14, 2014 6:03 pm

Зонуването е трудно с такива изкушения :chef1: паеля, сангрия и оле!
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tatyana » Пон Сеп 15, 2014 11:07 am

Тони, с тази дестинация и изкушения няма как да си съвсем зонова. Наслади се максимално на почивката и вкусотиите, защото не всеки ден си там ;). А като си дойдеш знаеш, че бързо ще влезеш в ритъм. Чакаме те заредена с енергия и хубави впечатления да разказваш :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта