Дневникът на Татяна

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Italiano » Нед Юни 22, 2014 12:29 am

Натискаш "цитат" на мнението, което искаш да цитираш.
Като ти отвори, копираш целия текст, както е със скоби и т.н.
После не натискаш "изпрати", а отиваш в темата, в която искаш да бъде цитата.
Натискаш си на "отговор", пействаш копираното и под него си пишеш коментара.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Татяна

Зоната
 

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Нед Юни 22, 2014 10:39 am

Tatyana написа:А аз по горния повод да питам - как се цитира мнение от друга тема? Извинете, но това е първия форум в който пиша и явно много неща има още да уча :). Най-добре отговор в моя дневник. Годзи, извинявай, че питам тук, ама знам, че няма да се разсърдиш, макар, че те скастрих леко в 1-2 поста :laugh:. Ама си те обичам иначе де и го знаеш ;)

И аз така го правя, както е написал Ити, чудех се дали това е правилният начин, ама явно е. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tonkata » Нед Юни 22, 2014 1:20 pm


Използвах почивните дни пълноценно и най-после успях да прегледам готварската тема отначало и да запиша рецептите. В резултат вече си имам два файла - "Ястия и салати" и "Мъфини, палачинки и сладкиши". Подредих ги по азбучен ред и сега от съдържанието много лесно мога да се ориентирам какво да сготвя с наличните продукти :chef1:. Разделих ги още на супи, безмесни, с месо, рибни и т.н. Сега само ще добавям новите.
Ако това може да помогне по някакъв начин за качването по-натам в Рецепти, само кажете на кой и как да го изпратя. При повече свободно време ще обиколя пак и дневниците, защото мисля, че и там има рецепти, които не са качвани в темата за готвене.

Татяна, трудът е достоен за уважение :bouquet: и много ще ме улесни.Молбата ми е да ми ги изпратиш, но тъй като и аз съм от "полуграмотните" при чатенето във форуми не знам дали не е по-добре да ми ги изпратиш на мейла ми sppz1@abv.bg. Предварително ти благодаря !!! :applaus:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пон Юни 23, 2014 12:11 pm

Ити и Хипчо, много благодаря :hug:. От доста време се канех да питам как става това :).

Тони, пускам рецептите след малко на мейла ти. Труда наистина си струваше, защото мен много ме улесняват. Темата за готвене вече е голяма и забравях кое къде съм го чела. Приятно готвене и зонуване :chef1:.
Ако още някой ги иска, само да ми изпрати мейл на лични и с удоволствие ще ги изпратя.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот vanja » Пон Юни 23, 2014 2:06 pm

Tatyana написа:Ити и Хипчо, много благодаря :hug:. От доста време се канех да питам как става това :).

Тони, пускам рецептите след малко на мейла ти. Труда наистина си струваше, защото мен много ме улесняват. Темата за готвене вече е голяма и забравях кое къде съм го чела. Приятно готвене и зонуване :chef1:.
Ако още някой ги иска, само да ми изпрати мейл на лични и с удоволствие ще ги изпратя.


Татянче ако може и на мен да ги пуснеш на личния, много ще съм ти благодарна :pray:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот vanja » Пон Юни 23, 2014 2:14 pm

Italiano написа:Натискаш "цитат" на мнението, което искаш да цитираш.
Като ти отвори, копираш целия текст, както е със скоби и т.н.
После не натискаш "изпрати", а отиваш в темата, в която искаш да бъде цитата.
Натискаш си на "отговор", пействаш копираното и под него си пишеш коментара.


А аз обикновено отивам на съобщението, което ще цитирам, кликвам на цитат и ми се отваря екран за отговор, на който е и цитата и аз просто пиша под него, после изпращам. Мога да изтрия част от цитата ако е нужно. Но това само ако цитираш мнение в същата тема, иначе ако е от друга - както Ити казва.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tonkata » Вто Юни 24, 2014 1:46 pm

Tatyana написа:Тони, пускам рецептите след малко на мейла ти.



Татяннче, благодаря ти още веднъж !
Тъй като и аз в краткия си период на зонуване поекспериментирах това - онова :cooking1: си направих една много простичка, но за мен много вкусна и приятна зоновя закусчица. Бях я замислела като десерт, но се оказа че е много приятна и за "малките похапвания". Не знам кога ще мога да я кача в рецепти, та за това ти я пращам в знак на благодарност и като принос към твоите събрани рецепти.
Ето я и моята измишльотина:
Крем "Мечта”
кисело мляко 2% - 2 кофички
желатин - 1 пакетче /от Лидъл/
стевия на вкус - за мен по-лесна за употреба е течната, защото има указано количествота стевия на какъв еквивалент захар отговаря и така по-лесно се ориентирам
кората на 1/2 лимон – фино настъргана
Желатина го разтварям в 100 гр. вода на водна баня и го прибавям към подсладеното със Стевия кис.мляко. Разбивам с миксер до еднородна смес и разливам в купичкил. Получават се 4 порции по 1 зонов блок /1БП+1БВ+1БМ/
На всички които решат да пробват – Да ви слако ! :bigsm39:
Последна промяна Tonkata на Вто Юни 24, 2014 3:38 pm, променена общо 1 път
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Karrita » Вто Юни 24, 2014 3:19 pm

Тони, пиши моля те рецептите в раздела им. И желателно е да добавиш и снимчица ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tonkata » Вто Юни 24, 2014 3:45 pm

Karrita написа:Тони, пиши моля те рецептите в раздела им. И желателно е да добавиш и снимчица ;)

Кари, аз защото не знам кога ще се спретна да го направя и да го снимам за пред хора, та реших да го кача и белким някой по - уфатен :chef1: го направи, снима и качи на мястото му. Ще претендирам само да съм му кръстница - на кремчето де! :laugh4:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот vanja » Сря Юни 25, 2014 7:06 am

Това пакетче желатин колко грама е, защото 8г желатин е 1 БП
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Kristal » Сря Юни 25, 2014 8:25 am

Кремчето е много интересно, само без лимоновата кора, че я мразя :) ще се пробвам с ванилия :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Сря Юни 25, 2014 10:57 am

И аз се чудех за този желатин. Сега погледнах желатина на две различни фирми и е 10 г в пакетче. Дали да се смята, защото се пада по 1/4 БП на блок :think2: ?
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот GODzillata » Сря Юни 25, 2014 12:15 pm

Tatyana написа:Тц :notagree:, при мен едва ли ще има ефект книгата. Ако е тази на Алън Кар вече я четох. Е, вярно, че на лаптопа, ама едва ли ще е по-голям ефекта, ако я взема на хартия :doNotKnow:. Не, че пречи да пробвам пак. ...


Вземи си я на хартия, така ще можеш да си легнеш и да я четеш без да ти се осветяват очите, превръщайки се в зоМби, освен това ще можеш да си подчертаваш акценти и т.н. :idea:
Чети я с разбиране и вникване във всяко изречение.........би трябвало по средата на книгата да те огрее прозрението и няколко страници по-натам да те обхване неистово желание да НЕ пушиш! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот vanja » Сря Юни 25, 2014 1:33 pm

Да, желатина се пада едва 1/4 в блок, но все пак аз бих балансирала с плодове /или мед/, например на всяко кремче - по 2 черешки за украса
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Сря Юни 25, 2014 2:06 pm

vanja написа: аз бих балансирала с плодове /или мед/, например на всяко кремче - по 2 черешки за украса

Ваня, мерси за идеята :bouquet:. За плодове и аз си помислих, но за мед изобщо не се сетих :).

GODzillata написа:Вземи си я на хартия, ........би трябвало по средата на книгата да те огрее прозрението и няколко страници по-натам да те обхване неистово желание да НЕ пушиш! :yess:

Ще я взема и на хартия...пък да видим кога ще ме огрее прозрението :hm:. За някои неща ми трябва време и най-вече аз самата да го поискам. Хич не обичам да ми казват какво трябва да направя :nohear:. Почти всеки разговор с майка ми завъшва така: "Маме, вземи та ги намали тези цигари (милата вече е загубила надежда, че ще ги спра :laugh:)". И ефекта е, че след тези думи почти задължително паля нова :msmile12:. Особено, ако тона не ми хареса :). Не, че не знам колко са вредни.
Знам, че ефекта от здравословното хранене е половинчат, ако не ги спра. Ама пуста женска суетност.... засега килограмите ми са по-важни. Още време ми трябва, за да го реша, но поне мисълта за това вкарах в главата си. Тя си работи засега тихичко там и набира сили... Така, че много ти благодаря Годзи :hug: - ще имам нужда по-натам от надъхване и подкрепа :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот GODzillata » Сря Юни 25, 2014 4:03 pm

Можеш да разчиташ!
Няма по-голям анти-пушач от бивш пушач. ;) :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 11 госта

cron