Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Съб Мар 08, 2014 11:49 am

mamamimi написа:Прочетох за таблицата която си си направила и с която изчисляваш продукта по етикет. Това много събуди интереса ми и ще те помоля за помощ. Аз изчетох много във форума но все още се бъркам с изчисляването по етикет, така и не се научих. Ще можеш ли да ме светнеш как да се сдобия и аз с такава таблица?

Ами аз съм си направила таблица в excel, ако имаш офис-пакет на компютъра мога да ти я пратя, само трябва да ми дадеш някакви координати - имейл или скайп. Иначе формулите за изчисление ги има в дневника на gogo.
mamamimi написа:Тъй катои ти като мен си чужденка искам да те попитам как си намираш извара там. Аз все си мислех че котиджа ми е вид извара, но от теб разбирам че не е така. И още тук има гръцки йоргут с 0% масленост а също и плодови млека на Данон също с 0% масленост. Тях ползваш ли ги?

Аз си пазарувам извара от Лидл, не знам дали в Лондон има, но може би има някой български магазин. Освен това предполагам, че и при вас има извара, просто не знаеш какво да търсиш. На изварата понякога пише quark. Малко по-различна е от тази в България, повече прилича на крем, не е толкова на зърна като българската, на мен честно казано тази повече ми харесва. Купувала съм гръцки йогурт от Лидл, но той не беше обезмаслен, а нискомаслен. Изчислих си го по етикет. Помня, че излизаше 120гр=1БП+1/2БВ+2БМ. Но сега купувам един друг, който е 135гр=1БП+1БВ, той е обезмаслен. Плодови млека не купувам, защото изобщо не са балансирани, имат много високо съдържание на въглехидрати, предпочитам да си направя извара с плодове. Също и гръцкия йогурт можеше да се добавят плодове към него, защото на 1БП съответстваше 1/2БВ.
mamamimi написа:Извини ме ако ти досаждам с тези въпроси, но освен теб не открих други които имат достъп до друг хранителен пазар.

Колкото до това, има и други, които са в чужбина. Например Хипо е в Дания, Пипи е в САЩ. Просто във всяка държава нещата стоят различно и се налага ние дето сме в чужбина сами да откриваме някои неща. Аз в началото експериментирах, търсих си продукти, които ще ми допаднат и сега вече пазарувам основно от тях. Лесното е, че почти на всички продукти тук има етикети със съдържанието на протеини, въглехидрати и мазнини на 100гр и можеш да си изчислиш всичко. Аз даже бях учудена, че и на пушената сьомга имаше такъв етикет.

mamamimi написа:Успех и Честит 8ми Март!

Честит празник и на теб! :rose-1: Дано всички да имаме успех с този начин на хранене! И както казва една адашка малко по-нагоре "ще ставаме все по-стройни, енергични, с блестящи коси и страхотен маникюр " :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот mamamimi » Пон Мар 10, 2014 12:04 am

Танита,благодаря ти от сърце за подробната информация. Ще ти бъда благодарна ако ми изпратиш таблицата на mariabanguieva@yahoo.co.uk Дано наистина придобием този вид за който говорите. Желая го на всички.
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 10, 2014 9:20 pm

Готово, изпратено. Надявам се да си я получила и да ти върши работа! :bigsm1: :bigsm2:
Аз тази седмица нямам какво да отчитам - пълен застой. Но пък важното е, че не е нагоре! А и тази седмица нещо оставих велото да си почива, но от утре почвам пак.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот mamamimi » Пон Мар 10, 2014 11:24 pm

Танита, благодаря, ти си велика и аз много ти се възхищавам. Получих таблицата и веднага ще я вкарвам в употреба. Още утре като ида на работа ще я пробвам, че вкъщи нещо немога да се вредя на компа.

Нормално е да има период без огромни резултати, но вярвам че това ще отмине и изведнъж постиженията ще станат очевидни. При мен също е в застой положението и даже сякаш от няколко дена съм извън Зоната. Все си мисля че е заради онзи период от месеца когато всички хормони на жените се объркват и все сме гладни. :th:
Още веднъж благодаря за помощта!
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Мар 11, 2014 2:38 pm

Май и при мен на това се дължат застоите. Все така се случва досега. А и не ми се тренира през този период, това е още по-кофти. Иначе с хапването се опитвам поне да е зоново.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Мар 16, 2014 5:28 pm

Моят кантар все още не мърда - вече втора седмица, но нищо, пак ще помръдне.
В петък като пазарувахме реших да опитам едно мариновано пилешко филе(тук обикновено ги продават охладени и вече мариновани). Сега съжалявам, че не вземах повече - страхотно е на вкус. Винаги са ме притеснявали такива меса, нали в България е практика като наближи да мине срока на годност на някое месо и да го правят с подправки, че да не се усеща толкова че е малко вмирисано. Но явно тук си е нормално да продават месото така. Въпреки това все още ми е непривично, а и предпочитам аз да си го овкуся с подправки, които на мен ми харесват. Но това беше страхотно и ако пак попадна на такова ще си взема повече.
Четох из форума, че и други хора се случва да изпитват глад между храненията, но мен ме притеснява, че въпреки че ям по 13 блока в последно време често ми се случва да огладнявам, особено сутрин след закуската(която е от 3 блока). В началото като си правех мъфини за междинните закуски много ме засищаха, но в последно време като хапна един мъфин и ми се прияжда още(не от глад между другото, явно са ми много вкусни :bigsm1: :bigsm7: ), май ще спра да ги правя за известно време. А сладкиша с круши съм го правила два пъти и ми беше толкова вкусен, че трудно се удържах да си взема още едно парче. Затова и не го правя вече.
Последните две пратки от iherb пристигнаха сравнително по-бързо от предишните, едната само за девет дни. И което ме учуди много - тази, която беше тръгнала един ден по-късно пристигна един ден по-рано от другата.
Рядко ми се случва да наруша часовете за хранене, въпреки че не се храня всеки ден по едно и също време. Храненето през деня зависи от часа на ставане сутринта. Обикновено закуската ми е към 9,30, но понякога малкия става по-рано и естествено и аз трябва да стана по-рано. Тогава часовете за хранене се изместват. Иначе ако закуската ми е в 9,30, то обяда е в 14,30, следобедната закуска към 17,30-18, вечерята между 20 и 21, а късната закуска отива към 23,30-24часа. Зависи кога ще успея да приспя малкия човек. Не иска да заспива по-рано от 23 часа, а понякога минава и среднощ докато се приспим. Преди заспиваше към 22,30 най-късно и сутрин ставаше към 8, но тук имаше един период през който се съмваше чак към 10 часа и тогава свикна да става по-късно, съответно и лягането вечер му се измести. Иначе през деня рядко спи по повече от един час на обед. Може би като се стопли времето и прекарваме повече време навън ще се изморява повече и ще си регулираме режима. Започнахме да ходим на нещо като занималня, където родителите водят децата за няколко часа да играят заедно, а самите родители пият кафе и си приказват. Малкия все още е като стреснат, не е виждал толкова деца на едно място. Но постепенно ще се оправи. Проблем е и езиковата бариера, в къщи говорим на български и той не е свикнал с финландския език. Но ще трябва да свикне, както и аз. :bigsm7: Научила съм някоя и друга дума, но все още не мога да комуникирам с хората наоколо. Ох, винаги е трудно докато човек се оправи на ново място!
Последната седмица не съм тормозила много велото, но за сметка на това правихме по-дълги разходки, използвахме че беше слънчево.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот vanja » Пон Мар 17, 2014 3:12 pm

То и аз като напрявя някой зонов сладкиш - не мога да изям само по 1 блок, още половин и още малко - и хоп - увеличила съм блоковете за деня, вече избягвам да правя, защото ставам като ламя. Иначе като няма -съм ок :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Мар 20, 2014 5:54 pm

Днес при нас заваля сняг! Честно казано май цяла зима не е валяло така! Да му се чудиш за кога го трупа! Май пролетта ще я посрещаме със сняг!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 21, 2014 9:34 am

tanita68 написа:Днес при нас заваля сняг! Честно казано май цяла зима не е валяло така! Да му се чудиш за кога го трупа! Май пролетта ще я посрещаме със сняг!

Честита Първа Пролет! :snowsm:
:laugh1: :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Мар 21, 2014 10:19 am

HippoDel написа:Честита Първа Пролет! :snowsm:
:laugh1: :laugh1:

Мерси! Вчера валя, днес почти го разтопи! След малко изчезваме на пазар! Само че преди това ще трябва да преоблека малкия дивак и да го нахраня, а повярвайте ми това е голяяяяяяяяяям проблем(особено храненето сутрин). :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 24, 2014 3:24 pm

Оня ден като пазарувахме купихме пушена сьомга. ММММмм, направо мога да хапвам неограничени количества от тази вкусотия. Но като си представя колко въглехидрати трябва да изям после, за да се балансира и ми се отщява. Затова си я хапвам само на обед, когато блоковете ми са 4 и се получава едно порядъчно количество. Та така днес обеда ми беше:
112гр пушена сьомга - 4БП
120гр краставица - 1/4БВ
220гр карфиол - 1/2БВ
225гр круши - 2 и 1/4БВ
40гр банан - 1БВ - това си го хапнах за допълване на блоковете, че иначе не знам как щях да се справя с по-голямо количество зелени въглехидрати.
12 бадема - 4БМ
Едвам се справих с въглехидратите.
Днес най-после моят кантар се раздвижи надолу. След три седмици. Вече бях започнала да се плаша, че нещо не е наред с мен.
Отчет с два понеделника прекъсване:
.............20.1.2014........27.1.2014.......3.2.2014.......10.2.2014........17.2.2014.........24.2.2014.........3.3.2014
тегло.........91,5............89,7(-1,8).......88,9(-0,8).......88,8(-0,1)........88,1(-0,7).........86,9(-1,2).......86(-0,9)
ханш.........128.............125(-3)...........123(-2)...........123................122(-1)..............122.............120(-2)
корем........118.............115(-3)...........111(-4)...........107(-4)............107..................107.............106(-1)
талия........104.............104................100(-4)...........98(-2)............97(-1)...............96(-1)............96

.............24.3.2014
тегло.........85,5(-0,5)
ханш.........120
корем........105(-1)
талия.........96
Дано пак да тръгне устойчиво надолу кантара, че идва лято. :bigsm1: :bigsm2:
Утре съм на зъболекар и ще липсвам цял ден от къщи, ще трябва да си взема нещо за хапване!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Мар 27, 2014 5:59 pm

Я, вече си имам две чушки! :zonepeper: :zonepeper: :bigsm16:
Все още дясната страна ми е подута въпреки антибиотика, с който се тъпча. Дано да почне да спада, че вече не се понасям.
Аз сега се позамислих след като изчетох дневниците на някои други хора тук и след коментарите за рибеното масло - възможно ли е да съм започнала да смъквам по-бавно поради това, че пия сравнително голяма доза рибено масло - 6гр омега3 - това са 10 капсули дневно. 10 капсули по 1гр са 10гр допълнително мазнини. А отскоро започнах и витамин Е от този, а той също съдържа мазнини. Оф, май ще се отслабва по-бавно.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Съб Мар 29, 2014 3:10 pm

Днес май успях да измъдря рецепта за зонова торта, но първо ще я пробвам тия дни и тогава ще публикувам рецепта и снимки. Дано да е успешна. За крема знам, че е. Проблема е блата дали ще се получи както го замислям.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Съб Мар 29, 2014 6:28 pm

Чакаме с нетърпение тортата. :)
А що се отнася до отслабването, аз първия месец свалих малко повече от 6кг, а следващите месеци-средно по 1-2 кг на месец. Това е без физическо натоварване. По принцип, след първия месец, когато тялото се е освободило от излишната вода, не очаквай да сваляш повече от 1-2-3 кг на месец. Защото след първия месец, започват да се топят само мазнини, а Бари пише, че загубата на тегло в Зоната варира м/у 3 и 5 кг на месец. Просто е невъзможно телесните мазнини да се стопяват с по-голяма скорост. Според мен само мъжете могат да свалят до 5кг, защото при тях топенето на мазнини става по-лесно или жените, ако спортуват. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Съб Мар 29, 2014 7:38 pm

За тортата ще пробвам веднага щом си купя яйца, че вчера забравих.
За отслабването четох, че пише по 0,5кг на седмица, а при мен в последния месец са само толкова. А и уж тормозя велото по възможност всеки ден. Прескачам само когато сме правили по-дълга разходка.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 30, 2014 10:03 am

Така е, някъде пишеше по 300-500г на седмица, но всеки организъм е различен, аз също последния месец и половина не свалих нито грам. :doNotKnow: Но преди няколко дни, пак мръднах малко надолу. :yess:
При нас жените смъкването на килограми е малко по-сложно, но няма да губим надежда, важното е да сме здрави. Бавното сваляне е по-здравословно и кожата не увисва толкова. ;) А колкото по-бавно се смъкват килогарамите, толкова по-тудно се качват после, ако залитнеш, така че има и хубави страни. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron