Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 12:56 pm

Философии всякакви. Тълкувания позволяват дори и законите, които пишем, та една книга ли да не позволява тълкуване. ;) Според мен спокойствието и спазването на основните принципи е по-важно от сметките и стриктността, защото едното сме сколнни да го приемем по-лесно и да го превърнем като част от живота ни, а другото да го приемаме като диета. За мен второто е грешка. Съгласен съм, че като сме по-стриктни ще имаме по-бързи резултати, но и ще сме по-склонни да се уморим и наситим от непрекъснатите сметки и теглилки. Зависи кой как свикне. Не се вглъбявам в излишно смятане, но ето ти жив пример - двете ми закуски напълно си отговарят на "Зоната" като съотношение на трите макроелемента. Ако тръгна да смятам и останлата ми храна през деня смятам, че с нищо няма да съм избягал от Зоната. Относно яйчените жълтъци е хубаво да си спомним и факта, че Сиърс описва, че и лошите айказаноиди са ни необходими и трябва да ги държим в баланс с добрите. Та... тях ги приемам като необходимото зло, а и не се лишавам от толкова много други полезни елементи и минерали в тях.
Като доказателство за това говорят и годишните профилактични прегледи, които си ги правя редовно. Нали уж обвиняват яйцата в покачването на холестерола? Сметни за година и половина по 6 яйца всеки ден каква е бройката...
Холестерола в началото ми беше 4.71, а преди 6 месеца ми беше 3,61...
Reason
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 17, 2014 1:09 pm

Напълно те разбирам :) Но смея да твърдя, че това е доста по различно тълкуване на Зоната от автора. Защото в книгата нещата са обяснени по друг начин. Но както казваш - тълкувания всякакви. Какво лошо има в една по различна Зона, щом дава такива резултати и се чувстваш добре. :yess: Между другото благодаря че го сподели с нас. На мен лично ми е интересно.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 1:15 pm

Можем да запитаме автора в такъв случай правилно ли тълкувам книгата му или не. :laugh4: Доколкото успях да видя, тук има потребител, който активно контактува с него. :hm:
Reason
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 17, 2014 1:30 pm

А може и да го впишат в книгата като едно по различно тълкувание... :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 1:36 pm

Наистина ми е интересно защо автора е написал, че растителния протеин не се усвоява?! Ще отворя пак книгата да видя по-подробно дали е описал защо така мисли. За мен е нелогично. Единственото, което подкрепя тази му мисъл е това, че специално за соята, доколкото аз знам има около 1/4 или 1/3-та беше от хората, които имат непоносимост към нея.
Reason
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 17, 2014 1:44 pm

Мисля, че беше заради високото съдържание на целулоза, но не съм сигурна.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Съб Окт 18, 2014 2:50 pm

Днес правих мекици вкъщи, обаче не опитах :lol: Ядох извара и ябълка с бадеми. Взех да се усещам отслабнала и чувството е страхотно. Сутрин като се събудя в леглото, прокарвам ръка по тялото си и се усещам някак...прибрана, супер е.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Съб Окт 18, 2014 6:38 pm

Reason написа:.;..Относно яйчените жълтъци е хубаво да си спомним и факта, че Сиърс описва, че и лошите айказаноиди са ни необходими и трябва да ги държим в баланс с добрите. Та... тях ги приемам като необходимото зло, а и не се лишавам от толкова много други полезни елементи и минерали в тях.
Като доказателство за това говорят и годишните профилактични прегледи, които си ги правя редовно. Нали уж обвиняват яйцата в покачването на холестерола? Сметни за година и половина по 6 яйца всеки ден каква е бройката...
Холестерола в началото ми беше 4.71, а преди 6 месеца ми беше 3,61...


Проблемът при жълтъка не е холестерола, ами арахидоновата киселина - Бари го е обяснявал нееднократно:

Manya написа:
Barry Sears: All the good stuff is not in the yolk of the egg unless you include high levels of arachidonic acid as good stuff.
One egg yolk generally contains about 300 mg of arachidonic acid. The more egg yolks you consume, the more omega-3 fatty acids you have to consume to keep the AA/EPA ratio in an appropriate range.

Най-доброто не се съдържа в жълтъка на яйцето, освен ако не включвате високите нива на арахидонова киселина сред добрите неща.
Един яйчен жълтък обикновено съдържа (независимо от това дали яйцето е органично или не - б.м.) около 300 мг арахидонова киселина. Колкото повече яйчни жълтъци консумирате, толкова повече омега-3 мастни киселини трябва да приемате, за да се запази съотношението на AA / EPA в подходящи граници.


Както и:

GODzillata написа:Аз: 1. Egg yolks - are they so dangerous and "Zone" threatening?
The yolks do contain all the fat, it's true, but they also have most of the nutrients and are high in vitamins A, B12 and D, calcium and Omega-3s.
So, in order to get the maximum benefit, shouldn't the whole egg be eaten?
An average egg contains about 210mg of cholesterol, so are we safe to eat at least one a day?

БС: 1. It's not the cholesterol, but the high levels of arachidonic acid that is in the yolk that I would like to avoid.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Съб Окт 18, 2014 6:39 pm

_belladonna_ написа:Днес правих мекици вкъщи, обаче не опитах :lol: Ядох извара и ябълка с бадеми. Взех да се усещам отслабнала и чувството е страхотно. Сутрин като се събудя в леглото, прокарвам ръка по тялото си и се усещам някак...прибрана, супер е.


Браво! :yess:

Аз пък днес се избуших с 3 морени, 1 кроасан и 2 кюфтета с бял хляб....и то след обилен зонов обяд! :shy:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Съб Окт 18, 2014 6:55 pm

А килограмите как са Годзи? Ако не се лъжа по едно и също време се върнахме към Зоната.На мен крила ще ми поникнат-почти нямам забежки и гоня вече 6-ти свален килограм. За 20 дни!!! Тези резултати преди ги постигах за 3 месеца.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот gogo » Съб Окт 18, 2014 10:02 pm

Поздравления за успехите. Така е в Зоната. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Съб Окт 18, 2014 10:11 pm

Благодаря, дано да се задържа по-дълго този път. Тази вечер сина ми ме пита и до кога ще си на Зоната? Викам-цял живот! А той - и повече няма да готвиш нормално???? :laugh4:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Нед Окт 19, 2014 7:14 am

_belladonna_ написа:А килограмите как са Годзи? Ако не се лъжа по едно и също време се върнахме към Зоната.На мен крила ще ми поникнат-почти нямам забежки и гоня вече 6-ти свален килограм. За 20 дни!!! Тези резултати преди ги постигах за 3 месеца.



:о
6 kg. - WOW! Браво, браво!!! :yess:

При мен са наполовина свалените. :(
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Reason » Нед Окт 19, 2014 9:20 am

GODzillata написа:Аз пък днес се избуших с 3 морени, 1 кроасан и 2 кюфтета с бял хляб....и то след обилен зонов обяд! :shy:


Ти добре си се избушил и после питай за фетбърнъри! :laugh:
Reason
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Нед Окт 19, 2014 10:03 am

Reason написа:
GODzillata написа:Аз пък днес се избуших с 3 морени, 1 кроасан и 2 кюфтета с бял хляб....и то след обилен зонов обяд! :shy:


Ти добре си се избушил и после питай за фетбърнъри! :laugh:



К'во да правиш, гладът е по-силен и от тока! :mrgreen: :lol:

През седмицата нямам грижи, но уикенда бездействието ми действа кофти...
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Reason » Нед Окт 19, 2014 10:35 am

Свиква се. Първите 2 седмици откакто започнах храненето полудявах за сладко. Осъзнах, че си е вид наркотик направо. Минеш ли го тоя период всичко ще е ок.
Reason
 

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта