Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Чет Юни 18, 2015 8:46 pm

Ами режеш на малки хапки, които не е нужно да се отхапват... Е, най-лесния начин винаги е крем-супичка, пюренце, смути... абе течната храна си е хубаво нещо, дори и когато човек си има всички зъби в устата :laugh1: А всичко става на "течна" храна с пасатор и блендер, включително мръвките :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Пет Юни 19, 2015 8:50 pm

pipilota написа:Има ли наистина файда от това розета стоун....да го пробвам за испански, че много съм му вдигнала мерника на тоя език :)) Аудио касети ли е, какво е...чувала съм го, но не съм се интересувала.


Има - как съм полудяла и аз по тоз испански, ако знаеш.... само да проговоря още по-добре фламандския и да мина поне 2 нива френски, че ми трябва за работа и почвам испанския за кеф...много е як тоя език...:) Ще си пишем зоновите неща на испански... :)

Танита, сега те прочетох подробно покрай удара на малкия разбойник и се надавям да се подобряваш, че да успяваш и да се храниш. Маня ти е дала чудни идеи за смутита и пасирани супи/храни. Аз бих си правила пасиран плод със извара и смлени ядки - моята щерка ги върти такива и си ги нарича сладолед :) Прегръдки и от мен. :hug:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Съб Юли 04, 2015 12:17 am

Сутринта тръгваме на великото пътешествие към България, така че вероятно няма да ме има към седмица, а след това може би от време на време докато трая почивката. Така че чао за сега от мен! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Съб Юли 04, 2015 11:22 pm

Лек, път, Танитка! Прекрасна ваканция ви желая!
Ние ще се пържим още поне 2 седмици тук...пък и после не е ясно дали ще успеем да стигнем до България... :(
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Нед Юли 05, 2015 1:05 am

Танитка, леко пътуване и от мен и после да разказваш хубави неща за почивката и да си изкарате страхотно :msmile8: :bigsm4: . Ще липсваш тук, но после ще разказваш :bigsm22:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Юли 17, 2015 2:56 pm

Благодаря за пожеланията! Едва днес се добрах до тук да почета малко. Иначе сме на море на Китен като миналата година и даже срещаме познати физиономии по плажа. Но с малкия дивак просто почивката е мисия невъзможна. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Авг 02, 2015 10:10 am

Привет от ферибота на път за Финландия! Тук си е направо студено - 15 градуса. Тази година май няма да има 30 градусови жеги като миналото лято. Явно за нас вече лятото свърши! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот NikoLinia » Нед Авг 02, 2015 10:39 am

Почивката свършва толкова бързо! :(
Моята започва от днес, за което се радвам, но стартирам със здравословни проблеми, което пък ме натъжава! Защото няма време за боледуване по време на почивка-това е престъпление!!!
Това ми се случва вече втора или трета година. Една седмица преди почивката се разболявам. Не успявам да устискам до края, явно периодите между отпуските ми са големи. Трябва да си преструктурирам отпуската по-често, за по-малки периоди!
На тебе, Наборе желая успех до следващото лято!
Как ти се отрази престоя в България?
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Авг 02, 2015 11:10 am

Ох, наборе, направо съм си за оплакване! Това море ни разболя всичките - още кашлям, а малкия точи едни сополи, направо не е за разправяне. Дойдохме си на топло, че да се разболеем. Пътуването е кошмарно когато си болен, а пък и с болно кашлящо дете с конюнктивит е направо ужасно. Честно казано такава кошмарна почивка досега не бях карала. Ама така става като имаш малко време на разположение и се мъчиш едновременно да идеш на море и да свършиш един куп задачи. Сега трябва да успеем другата седмица да се оправим, че нали дребосъка ще тръгва на градина.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Вто Авг 04, 2015 12:58 am

Адаш, съчувствам ти за кошмарната почивка :bigsm7:. Бързо да се оправяте всички в къщи :bigsm18: :bigsm22:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Авг 05, 2015 4:06 pm

Tatyana написа:Адаш, съчувствам ти за кошмарната почивка :bigsm7:. Бързо да се оправяте всички в къщи :bigsm18: :bigsm22:

Ами уж се оправяме! Поне сополите свършиха, а и покрай тях и кашлицата намаля. :) Аз се опитвам да вляза в крак със зоната, че през почивката даже не съм се стремила да карам на око, но пък за сметка на това смъкнах около 2кг. Днес си направих едни кюфтета с доматен сос и чушки ама ги разделих малко на око. Канех се тази вечер да агитирам мъжката част да идем за боровинки ама заваля и за днес ми се размина брането на боровинки. Иначе в понеделник малкия си похапна малини, а и боровинки - тази година са бая едрички и има много(щом аз с моите късогледи очи успявам да ги видя от далеко :) ).
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Авг 18, 2015 3:51 pm

Оф, след почти един месец кашляне и хрема май започнах да се оправям, поне днес не съм се давила от кашлица. Но малкия все още буха страшно, чудих се дали да го заведа тука на лекар, че бая време продължава, но учителките от детската градина ни дадоха съвет ако няма температура да не го водим на лекар. От вчера започнах да му слагам капки с клеева тинктура в носа(в 10мл вода 10 капки клеева тинктура) и мисля, че почнахме да овладяваме хремата(тя уж беше изчезнала ама от петък пак му потече носа), сега кашля и на моменти направо се дави - започнах да му давам по половин чаена лъжичка мед със синап(на мен ми помогна, дано и той да се оправи) освен това изпи едно шише сироп за кашлица Проспан, сега минахме на Биокс-Тими с мащерка. Иначе на детската градина си го водим сутрин и засега го вземаме към 11,30 когато другите лягат да спят, до вчера все някой от нас стоеше с него в градината, но днес го оставихме сам, плакал е, но каза на учителката че утре пак щял да отиде да си играе с нея. :)
А междувременно набрахме порядъчно количество боровинки, напълних едно чекмедже и половина на фризера с боровинки и май ще гледам да изпразня и другата половина на чекмеджето, че да сложа още боровинки. Лошото е, че не можем да се разберем с малкия човек да стои около нас като берем боровинки - тръгва да обикаля и един път ми изкара акъла като не успяхме да го намерим бая време. Направих и малко сладко, поне да знам, че има и плодове в него, а не само разни химии като в купешкото. Мислех да пробвам със стевия, но тук не успявам да открия пектин за да го сгъстя. Има само захар с пектин специално за сладко, но чист пектин не.
Аз от понеделник тръгвам на курс и ще трябва да се нагаждам към него със зоната, все още не знам колко време ще продължава, само знам, че първия ден трябва да отида в девет. Този начален час ме устройва, защото водя малкия на градина към осем и половина и ще имам достатъчно време да се придвижа до помещението за курса преди девет. Дано и по-нататък това да е началния час. А иначе сигурно ще трябва вече малкия човек да стои по цял ден в градината, а не само до обяд. Ще разбера в понеделник. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Авг 28, 2015 11:38 pm

Така, след една седмица на курс мога да кажа, че се чувствам значително по-добре от преди! Малкия човек свиква на градината, даже оня ден казваше довиждане на учителката си на финландски! :) Все още се чудя какво да си нося за обяд, че не върви да е много обемисто а не ми се ядат разни мъфини. Но полека-лека ще го натамъня и това. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tonkata » Чет Сеп 03, 2015 3:34 pm

Танитка, ЧРД !
Бъди здрава и много, много обичана ! :flowerpot:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Gazilot » Чет Сеп 03, 2015 5:43 pm

Не се познаваме много, но сме сподвижници, по повода :
Здраве и късмет, Зона занапред, щастие и сбъднати мечти!

:rose-1:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Сеп 03, 2015 6:32 pm

Благодаря за пожеланията и особено съм трогната от поздрава на Гази, който напоследък почти не пише, но все пак е намерил време да ме поздрави! :) :choco: :birthd: Заповядайте малка почерпка!
Аз продължавам да ходя на курс и в някой момент може да взема да се обърквам и да ви пиша на руски или финландски. :) Честно казано в курса ни е пълно с руско говорящи и по цял ден си подобрявам руския език. :) Понякога се хващам, че започвам и да мисля на руски. :) Иначе с финландския засега всичко е нормално, във вторник ще ни бъде първия тест и ще трябва да се хвана тия дни да понауча нещо. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта

cron