Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Юни 03, 2015 4:16 pm

Искам вашето мнение за продуктите от този сайт, по специално за този:
http://steviaforlife.com/produkt/%d1%81 ... %be%d0%bf/
Искам да си поръчам, но незнам...
Искам Стевия без добавки, защото тази която ползвам сега е едва с 25% съдържание на Стевия растение. Но това го видях след като вече я купих. :notagree: И има един остатъчен горчив вкус, който никак не ми харесва.
Също да е подходяща за топлинна обработка.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 03, 2015 4:30 pm

Не мога да ти кажа точно за тази, въпреки че малко ме съмнява заради посочените калории. Доколкото знам в чистата стевия не се отчитат калории.
Аз си ползвам от iherb ето тази, а в последно време открих и тази и си я ползвам за печене, досега не съм имала остатъчен горчив вкус от нея както ми се е случвало от предишната която ползвах.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот mahona » Сря Юни 03, 2015 4:38 pm

Аз ползвам на таблетки и течна Стевия- лукс ...купувам я от близката аптека.Допада ми.Напиши в гугъл и ще ти излезе визията им.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Сря Юни 03, 2015 4:57 pm

А моята стевия и от iHerb, и течната от сладкарници Стевия си седи почти неизползвана. В първите месеци някак имах нужда от добавяне на сладост. А сега изобщо не ми идва наум. Ако трябва да е нещо "сладко" предпочитам да ползвам за подсладител фурми, петмез от фурми или сироп от агаве (последния с много нисък гликемичен товар) и така намалявам обема на въглехидратите. Но може би е защото се отказах от мъфини, пици и тутманици. Просто се чувствам много по-добре без зърнени добавки, пък били те и овес и ечемик. Като направя нещо, най-често просто го опитвам, преди да публикувам рецептата, а останалата част подарявам. А и никакво желание за "сладко" нямам (което преди Зоната беше съвсем различно - сладка, тортички, кремчета, сладоледчета, мед на корем).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юни 04, 2015 8:25 am

Махонче, към твоята стевия се насочих, има ли остатъчен горчив вкус и по колко слагаш? Мисля да си взема Стевия Лукс за сладкиши. Виждам че е на пакетчета. То верно, че ще е на принципа проба-грешка, но тъй като я ползваш да ме ориентираш за количеството, което слагаш на мъфини да речем. Аз доста често бъркам мъфини и разни сладки бърканици и запеканки. Крем карамела го усвоих до съвършенство и на гостите си като кажа, че е Зонов се впечатляват. Закуската ми почти винаги е извара, плодове, тахан, мента и канела. И там слагам Стевия. Мааалко но я има.
Между другото да се похваля- килограмите вървят надолу макар и бавно-55.2 в момента. В началото на дневника си писах, че на 54 кг ще съм доволна. Е, близо са и вече си мечтая за едни 48-50кг :) Много добре се чувствам. За мен Зоната освен всичко друго е и удоволствие от приготвяне на храната. От 10 дни и мъжа ми е в Зоната, което много ме радва. Не можах напълно да откажа червените храни, най-вече овесени трици, лъжичка мед, някое друго цяло яйце, но не е всеки ден. Наистина нямам желание за сладко под формата на сладоледи торти, но пък си бъркам зонови сладкиши. Което ме навежда на мисълта, че все пак желание за сладко има. Но аз винаги съм била такава.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот mahona » Чет Юни 04, 2015 9:13 am

Бела , аз ползвам течната на Стевия -лукс за мъфини и овкусяване на други неща ,а на прах не съм вземала.От течната слагам капки..ама колко не ме питай :lol: Опитвам...За кафе ползвам на таблетки и слагам по 1бр.Няма начин да пия кафето горчиво.Има много лек остатъчен вкус,но за 1 година вече не го усещам...свикнала съм .С 1 течна стевия изкарах до преди 2 месеца...значи 10 м.А таблетките са 200 в шише и 60 бр в плоска кутия удобна за чанта.Аз първо си взех плоската,свърших я и после голямо шише с 200 и от него си сложих в кутията да разнасям и останалото е в къщи за сутрешното кафе.Сега си взех 2-ро шише с таблетки...все пак всеки ден пия по 1 кафенце сутрин след храна.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юни 04, 2015 9:27 am

Насочих се към тази на пакетчета, защото пише, че е за кексове и торти, значи е подходяща за печене. Ако и течната става за печене, предпочитам нея. В аптеката ще ги поискам двете и ще чета. Ох незнам не можем да и свикнем на тази стевия...сина ми казва че мъфините имат вкус на трева, на мен пък ми горчат. За крем карамела става, защото там има и лъжичка карамелизирана захар.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот mahona » Чет Юни 04, 2015 9:34 am

Течната става за термична обработка...аз затова я ползвам.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот mahona » Чет Юни 04, 2015 12:26 pm

Бела ще ми напишеш ли рецептата за крем - карамела ,че нещо в навалицата тук не я откривам...или поне ми кажи къде да я видя. :th:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 12:35 pm

В Готвене и рецепти -2 http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=158&p=23189&hilit=%D0%9A%D1%80%D0%B0%D0%BC+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BB#p23189 някъде отоло 10 стр. - пост на Танитка
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юни 04, 2015 12:44 pm

Крем карамел- 10 ПВБ
1л. и 100 гр прясно мляко моето е 1.5 % масленост- 5 ВПБ
5 яйца -5ПБ
10 ч.л захар -5ВБ
2 прахчета ванилия.
Стевия на вкус.
В 10 купички за крем карамел слагам по 1 ч.л. захар. Слагам ги да се карамелизират във загрята фурна.
През това време разбивам млякото с яйцата и ванилията. Накрая добавям стевия.
За около 15 минути на моята фурна карамела е готов. Разпределям сместта в купичките и пека на водна баня. Във всяка купичка след изпичане добавям ядки 1 блок. Така 1 крем карамел е 1ВПМБ.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот mahona » Чет Юни 04, 2015 1:00 pm

Уаууу ето това ще е десерта ни за почивните дни!Благодаря Бела! :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Юни 29, 2015 8:21 am

Почти месец не съм писала в дневника, но бях в отпуск а тогава рядко сядам на компютъра. Пак ще се хваля-54.1 кг :) 11.9 кг свалени от началото. Много съм доволна. Изглеждам все по добре. Два пъти си позволих сладолед на клечка, комбинирах с 4 блока протеин, колкото да се каже че съм направила нещо. За мазнините в сладоледа няма да говоря :lol: Лятото прегрешенията са повече и ми е доста трудно да съм стриктна в този период. Още не съм започнала с дините и честно казано нарочно отлагам, че там незнам как ще се огранича до 3 блока на ядене. Важното, е че килограмите намаляват макар и бавно и този път не съм влизала в период на задържане както беше преди.
Допълвам само, че открих едно кисело мляко за любителите на мекия некисел вкус- Ситово 2%. Наподобява вкус на кремче и на мен много ми харесва. Няма тежкия сметанов вкус на Борчвор да речем.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Юли 21, 2015 9:19 am

От няколко дни не се чувствам добре- изморено и отпаднало ми е и все ми се спи. Вчера и днес си меря кръвното 100/50. Дали от Зоната ми е толкова ниско? Обичайно съм със 130/80. Наливам се с вода чай и кафе. Има временен ефект. Някой имал ли е подобен проблем? Друга причина освен ниското кръвно не се сещам за оплакванията ми.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Вто Юли 21, 2015 10:12 am

Бела, не е от Зоната скъпа, от времето е. И аз съм така. В събота и неделя моето беше 85-90/55-60 почти през целия ден, а в момента няма как да го измеря, но съм като в лодка. И водата не помага.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Юли 21, 2015 10:22 am

Ох Маня , на работа ли си, защото аз едвам изкарах вчера, а в момента ми е едно такова сънливо и съм почти неработоспособна. Как се справяш със сънливостта?
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта