Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 7:16 am

Днес си направих втората доза масло ГХИ. От 500 гр. масло се получи 384 гр ГХИ. Фирата е по-малко от 1/3. Не е зле. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tatyana » Чет Фев 20, 2014 11:47 am

Здравей и в твоето местенце :wave:
Изчетох ти на един дъх дневника и е много вдъхновяващ, особено за новаци като мен.
Какво масло взимаш за това ГХИ, ако си пробвал няколко вида? Някъде четох, че в "халите" има хубаво масло, но мисля, че там има няколко фирмени магазина за млечни продукти. Та се чудех дали от там си пробвал, за да не откривам топлата вода.
И още един въпрос - извинявай :pray: , че в твоя дневник, но да не пиша на 100 места в началото, а и не съм сигурна в коя от темите да го задам...
Взех извара на Пилос, но май не е много балансирана. Белтъци 16,7, въгл. 3,4, мазнини 4. По моите сметки излиза около 42 г за ПБ и 37,5 г за МБ (ако изобщо правилно съм сметнала). Мазничка идва, така че, ако ям по два блока може ли да добавя 1-2 маслинки (ядки), за да баласирам мазнините или изобщо да не ям?
Предварително ти благодаря и слънчев ден от мен :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 1:16 pm

Tatyana написа:Здравей и в твоето местенце :wave:
Изчетох ти на един дъх дневника и е много вдъхновяващ, особено за новаци като мен.
Какво масло взимаш за това ГХИ, ако си пробвал няколко вида? Някъде четох, че в "халите" има хубаво масло, но мисля, че там има няколко фирмени магазина за млечни продукти. Та се чудех дали от там си пробвал, за да не откривам топлата вода.
И още един въпрос - извинявай :pray: , че в твоя дневник, но да не пиша на 100 места в началото, а и не съм сигурна в коя от темите да го задам...
Взех извара на Пилос, но май не е много балансирана. Белтъци 16,7, въгл. 3,4, мазнини 4. По моите сметки излиза около 42 г за ПБ и 37,5 г за МБ (ако изобщо правилно съм сметнала). Мазничка идва, така че, ако ям по два блока може ли да добавя 1-2 маслинки (ядки), за да баласирам мазнините или изобщо да не ям?
Предварително ти благодаря и слънчев ден от мен :hug:

Татяна и двата пъти когато правих ГХИ ползвах масло на Равдин. Не е купувано от Халите. Ако го намериш около Вас няма да сбъркаш защото става много добро ГХИ. За изварата на Пилос си я сметнала перфектно. Изяж си я, няма да я хвърляш я :laugh: , но за предпочитане е изварата да не бъде толкова маслена защото трябва да приемаме добри(зелени) мазнини. Аз ям извара с 0,5% масленост и за мазнини си слагам маслинки. Хубав ден и от мен. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 9:51 pm

Гого, получих си днес доставката рибено масло и искам да си направя следващата поръчка, за да ги получа след 20 дни. Изпратиха ми код за отстъпка, не съм сигурна дали трябва да го въведа някъде и къде точно не виждам, къде да въведа този код?
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 10:07 pm

vanja написа:Гого, получих си днес доставката рибено масло и искам да си направя следващата поръчка, за да ги получа след 20 дни. Изпратиха ми код за отстъпка, не съм сигурна дали трябва да го въведа някъде и къде точно не виждам, къде да въведа този код?

Ванче, честито ти рибено масло. Да си го пиеш с удоволствие, а кода за отстъпка се ползва само веднъж и то само при първа поръчка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 10:19 pm

А-а, ясно, аз не съм разбрала :stupid: , добре ще го поръчам така. Благодаря! :hug:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Мар 02, 2014 1:26 pm

Днес са Сирни Заговезни, ден за Прошка.
Ако съм обидил някого, моля да ми бъде простено. :pray:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Нед Мар 02, 2014 1:31 pm

Да ти е просто! (както казваше баба ми) И ти прости!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 02, 2014 7:22 pm

gogo написа:Днес са Сирни Заговезни, ден за Прошка.
Ако съм обидил някого, моля да ми бъде простено. :pray:

Гого, ти винаги си толкова любезен и отзивчив, не вярвам да си обидил някого. Но заради традицията: простено да ти е и ти прости. :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tatyana » Нед Мар 02, 2014 8:57 pm

HippoDel написа:
gogo написа:Днес са Сирни Заговезни, ден за Прошка.
Ако съм обидил някого, моля да ми бъде простено. :pray:

Гого, ти винаги си толкова любезен и отзивчив, не вярвам да си обидил някого. Но заради традицията: простено да ти е и ти прости. :hugs1:

Напълно подкрепям Хипо, но и аз заради традицията - простено ти е и ти прости :)
А иначе няма да ми стигне времето да си изкажа благодарностите на всички вас, откакто ви намерих :applaus:
И пак с въпрос към теб се обръщам като най-информиран по въпросите за рибеното масло и поръчката му от сайта. Опитвам се днес да направя поръчка за голямата опаковка, защото има някаква промоция до утре. Следвам инструкциите ти и дано да успея, че за първи път пазарувам така. Въпроса ми е тези 4 $ за доставката влизат ли в крайната цена, защото не искам да минавам 30 лв., за да не ходя по митници? Дотук ми пише крайна цена 20,64 $ - това за маслото и трите стевии по 1$. Или да махна едната стевия, за да дойдат по пощата?
И ти прости, ако има нещо (най-малкото, че те заливам с въпроси) и предварително ти благодаря :bigsm21:
p.s. Никъде не съм въвеждала твоя код за отстъпка, но той си излезе автоматично - нямам идея как се случи... :think2:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Мар 03, 2014 9:14 pm

Tatyana написа:Въпроса ми е тези 4 $ за доставката влизат ли в крайната цена, защото не искам да минавам 30 лв., за да не ходя по митници? Дотук ми пише крайна цена 20,64 $ - това за маслото и трите стевии по 1$. Или да махна едната стевия, за да дойдат по пощата?
И ти прости, ако има нещо (най-малкото, че те заливам с въпроси) и предварително ти благодаря :bigsm21:

Татяна, тези 4$ за транспорта не влизат в сумата от 30 лв. Обаче, ако пратката ти(само продуктите в нея) надвиши 30 лв.(без транспорта, т.е без тези 4 $), то ДДС се плаща и върху тези 4$. Дано да успях да го обясня добре.
Що се отнася до въпросите с радост ще отговарям, стига да мога. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот kazakova » Вто Мар 04, 2014 11:13 am

gogo , би ли споделил какво филе - шунка хапваш . Сутрин обичам закуската да ми е с препечена филиика с филе - шунка , но на пазара само боклуци . Хапвам от ръженото хлебче на вита , този Бонус не мога да го намеря никаде !
Благодаря !
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 11:20 am

kazakova написа:gogo , би ли споделил какво филе - шунка хапваш . Сутрин обичам закуската да ми е с препечена филиика с филе - шунка , но на пазара само боклуци . Хапвам от ръженото хлебче на вита , този Бонус не мога да го намеря никаде !
Благодаря !

Не съм Гого, но не мога да не споделя с теб, какво пуешко филе хапвах, докато бях в БГ, беше разкошно. Купих го от ЛИДЛ, и съдържа 93 или 98%(не помня точно) пуешко месо. Не го купих случайно, търсих го специално, по препоръка на колегите зоНбита, от темата Шерлок Зонс - детективът на Зоната и наистина много ми хареса.
Дано да съм ти помогнала. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот kazakova » Вто Мар 04, 2014 11:48 am

Благодаря Хипо . Веднага отивам до Лидъл , а маскарпоне може ли да хапваме ?!

Само да си изпека тиквата и да си хапна лещата с телешко !
http://prikachi.com/images/863/7123863Q.jpg
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 12:23 pm

kazakova написа:Благодаря Хипо . Веднага отивам до Лидъл , а маскарпоне може ли да хапваме ?!

Само да си изпека тиквата и да си хапна лещата с телешко !
http://prikachi.com/images/863/7123863Q.jpg

Mаскарпонето си е чиста мазнина-около 36% мазнини на 100г.(и то от вредните) Не е добре да се хапва в Зоната.
Да ти призная, аз обожавам тирамису и от както съм в Зоната(6 месеца) съм правила 2-3 пъти и съм яла, но тогава просто не съм в Зоната. :( Хора сме все пак, ;) трябва да си угаждаме от време на време. :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот kazakova » Вто Мар 04, 2014 1:29 pm

Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron