Дневникът на Nympheacea

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Юни 26, 2013 11:33 am

Pipilota, странното е, че не огладнявам, което ме връща няколко седмици назад, когато се чувствах изтощена и не можех да се наспя. Тогава минах на 10 блока и от тогава съм си на 10. Преди 4-5 дни се премерих контролно и видях, че съм -1 кг само, и сега като си мисля, че след такова натоварване се чувствам ок, значи след като се прибера и мина на "нормален" режим трябва да съм отново на 9 блока :think2:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Зоната
 

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 26, 2013 3:52 pm

Да ти кажа, сега като се замислих как бях аз като започнах да тренирам покрай мъжо, и се сетих, че в началото, първата седмица си карах на 10 блока, както бях започнала без тренировки, и първите дни и аз не огладнпвах, но след седмица тренировки чак тогава усетих че започвам да огладнявам, и тогава ги увеличих на 11. Може би на тялото му е нужно време, докато му светне че иска повечко протеин. Изчакай малко, плувай колкото можеш, и ако започнеш да огладняваш, тогава увеличавай.
И пак си мисля, че ако се върнеш към"нормалния" режим с по-малкото блокове, може и да огдняваш пак. Трябва време, докато си наместиш точната бройка, ама ние за никъде не бързаме нали?:) Важното е, че кантара говори, каквато и да е цифрата :)
А видях, че спомена нещо и за целулита. Аз го намалих драстично с едни силиконови вендузи :laugh: Както съм споменавала,аз не съм била никога с наднормено тегло, най многото съм стигала до 58 кг, което за мен беше много, иначе цял живот съм била 50кила. Но това не пречеше да имам целулит в здната част на бедрата. И при положение, че структурата ми е такава, че имам ужасно слаби крака. Ако тръгна да дебелея, ще съм като една ябълка с две клечки за зъби забити за крака :laugh4: но целулита не ме подмина, преполагам от години неправилно хранене. Като сме си говорили с приятелки за целулит, и все ми викаха "ама къв целулит имаш ти пък, виж се ква си кльощава" ама като им покажех и млъкваха. Просто по кожата ми се виждаха бабунки, изпукнали вълнички, на места, към задните части направо си имах вдлъбнатини и издутини, особено като седна на стол се виждаше най-добре :)
И така с тия силиконови вендузи се оправих-масажи до спукване, и съответно един куп синини :) Кпих си някакво масажно масло за целулит, квото намерих, да е мазно. После си омазвах краката, и засмуквах с вендузата и пързалях на горе на долу по 10-15 на крак. Първите минути е много болезнено, но след малко кожата се отпускаше и пързалях по-леко вендузата. И най-интересното беше, там където бяха целулитените топки, направо имах чувството, че ми скубе от вътре, много странна болка, ако мога да го нарека така де. И за около 2 месеца редовно масажиране, всеки ден и целулита видимо намаля.
Иначе ако трябваша да чакам само на спорта, щеше да ми вземе много повече време да се справя с тоя неприятно визуален проблем :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 16, 2013 5:33 pm

Пу пу.. апчих
то прах то чудо то паяжини...
ей ме на. да разчистя малко тука. Само да докладвам щото пропуснах
към 01,09 - 59 кг или 7 кг от както почнах зоната, много прегрешения, но нищо не може да ме отклони за дълго. Горда съм от себе си. В началото се чудех и дивях на Пипи дето казва, че е в зоната от 2 години и ми се струваше мисия невъзможна за мен, НО, сега 4,5 месеца по-късно, не виждам друг начин по който бих могла да съществувам.

П.С. Неофициално се премествам в дневника на Пламчето
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Plam4e22 » Чет Сеп 19, 2013 11:51 pm

:love: :love: винаги може да си слеем дневниците, разбира се, ако Пипи разреши подобни сношения :laugh1: заслужаваш едно гордо придобито поздравление . Ако не е тайна, колко кг гониш, Нифчке, защото ми се струваш наистина много добре сега. Аз лично се чувствам просто " на себе си" , така да се каже в " в кожата си" , само ако си хапвам зоново, иначе се случват процеси, които ти, Нимфа,веднъж мн добре беше ни описала - нещо като въглехидратен делириум :wow: не 2 , ами 20 год ще са ми като "добре сте ми дошли" ако си готвя зоново :cook:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Сеп 25, 2013 1:37 pm

В момента съм някъде между 59 и 58 кг. целта ми е още поне 5-6 кг. Преди да почна да пълнея бях 48-50, за това мисля, че към 52 сега ще ми е добре. Между другото циците ми не са мръднали :laugh: умирам си от кеф.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 2:07 pm

Мъжът ти също! :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Сеп 25, 2013 2:23 pm

Ити да ти кажа той май се радва повече от мен за новата ми визия ама не смее да си признае, аз все пак съм му безкрайно признателна за това, че толкова години трябваше да търпи слонче, не се е оплакал нито веднъж.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 3:10 pm

Не ми се вярва да му се е налагало да "търпи". Щом сте си заедно толкова време, значи си е LOVE! :romance-adore:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Plam4e22 » Съб Сеп 28, 2013 6:38 pm

:love: :love: еххххх, пожелавам си и аз като се оженя да съм като вас. И Нимфа влюбена и Ити от всякъде озарен от щастие...как да не му се иска на човек да се ожени , а после едно бебче да си роди....до година съм намислила една сватба, само не знам как да ви поканя и вас, че ние на една среща не можем да се видим, а камо ли друго :laugh:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Pipilota » Съб Сеп 28, 2013 7:01 pm

Ахахааааа, Пламчеее, ти намери годеника :bedlove: :laugh: , пък ние ще намерим начин да дойдем :auto-sportbike:, щом е за цяла сватба :bigsm15:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:30 am

И менюто да е Зоново. :cook: :laugh3: :laugh1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Нед Сеп 29, 2013 1:08 pm

Охоооооооо, какви интересни неща се случват тук....Пипи ами то Пламчето всичко си има, годеник включително. Ако знаеш как ми се ходи .... една пропуснах този месец, ама Пламче на твоята ще дойда дори и да се наложи да ме носят. Ще си взема и мармота с мен, щото тя много обича булки.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Plam4e22 » Нед Сеп 29, 2013 11:15 pm

Ние, Нимфичке си бърборкаме сладко на твой терен и само те пробваме кога ще ни провериш :laugh4: искам да потвърдя, че аз си имам едно хубаво "гардже" :love: , а разбира се той даже има склонност да възприеме и зоновото хранене, само ще трябва да му преподам още няколко урока :but: , а дали да не накарам Нимфа да го направи :think: , след като тя вече прикотква лека полека хора оттук- оттам . Не ми трябва много, за да подготвя едно зоново меню и за сватбата ( щом Гого ще идва, :laugh4:) мисля да попрепиша рецептите от нашия форум и ето на - готово ти менюто :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 11:56 pm

Пламче,

Червено винце и някакви протеини ще свършат чудесна работа. Главното е всичко да е балансирано и всеки да си приеме необходимите блокове :laugh1: :laugh3: :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 30, 2013 12:42 pm

Ох, Нимфичката тя ... в друга тема четох, че си болна.
Оправяй се бързо! :bouquet:
И да знаеш, че Зоната те е държала така жизнена, че не си разбрала, че си болна.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 30, 2013 9:05 pm

Абсолютно съм сигурна в това. Само да споделя, 5 ден вече съм на 2 антибиотика, единя на хапче, другия мускулно и стомаха и чревцата са ми железни. Единственото по което усетих пневмонията бяха кашлицата (вече почти минало) и и болката от иглата и лекарството после. Жизненост на 100%, въпреки уникалния хормонален дисбаланс, който ежедневено ме изкарваше извън зоната. Да кажем, че и той е вече в миналото. Противно на факта, че съм относително старо куче, аз все още си действам с кантарчето и точно това ме ужасяваше, знаех, че съм изрядна и пак не можех да разбера какво ме вади извън релси.

Относно качествата ми на вербовчик, искам да кажа две неща. Първото е да се похваля. От днес и мама е зонова. Нищо не обяснявам, нищо не й казвам, само сутрин й приготвям менюто за деня и я инструктирам кога да яде.
Второто нещо, което искам да кажа, е МЕТОДЪТ на вербовка :laugh4:
Та, от както съм в зоната не казвам нищо. В къщи и на работа ме гледат с кантарчето и в началото ми се смееха. Аз обаче си мълча като пукел. Ако някой задава въпроси, обикновено гледам да съм кратка и не подновявам темата. Та първо се случи на работата, хората започнаха да забелязват промяната в мен. Коментарите са от рода на "Как може да ядеш толкова много и да слабееш?" След толкова месеци първо едната колежка реши да почне. Изчете сайта, но въпреки това ме помоли да й направя меню. Три дни след нея се включи и другата колежка и така вече почнахме да си дискутираме на воля, защото и те имат вече база за сравнение.
В къщи много ми се смееха, даже майка и сестрата започнаха техни си диети. Разбира се нищо не се промени при тях, а аз славно си слабея. Мисля, че накарах мама тайно да "завижда" но сама никога нямаше да попита. За това реших, че просто в един подходящ момент тя сама ще се пречупи. Резултатът е днес. Не каза нито дума за това, че й приготвих закуска, обяд и следобедна закуска. Мисля, че е много доволна и сама се остави в ръцете ми, на сляпо юнашко доверие. Днес на вечеря ми каза, че все още е гладна въпреки, че изяде 3 блока. За това просто й дадох едно кексче и всичко беше ок. Ще карам 3-4 дни така, и вече съм подготвена от лавината въпроси. Сигурна съм, че сама ще влезне тук и ще "изяде" всичко за зоната.
Сега следващ таргет ми е баба. Тя е на 80+ и за нея ще е изключително благоприятно да се зонира. Имам само един проблем. Малко нанагорно ще ми дойде изхранването на 3 възрастни, само като смятам какво количество сирене и месо ще ми трябва ежемесечно и малко ми настръхва косата. Така че, ако някой има варианти за по-евтино зоново меню, моля да споделя идеи.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта