Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 23, 2014 10:58 am

Italiano написа:Не е задължително, но е желателно 30 минути преди натоварването да хапнеш нещо леко.

Благодаря ти ! Предполагам, че 1/2 блок ще е достатъчен - например 65г ягоди + 28 г извара +1 бадем ?
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Зоната
 

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Italiano » Пон Юни 23, 2014 11:13 am

Да, може и половин. Зависи колко е голямо натоварването.
Аз преди футбол хапвам 1 блок, като използвам протеин на прах, защото е по-лек и по-бързо се усвоява от организма. Той си е точно за такива неща.
За въглехидрат при така ситуация си позволявам блок банан. Но и да не е банан, гледам да е плод, защото зеленчуците идват доста като грамаж. Но съм ползвал и мед, макар да е от червените.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 23, 2014 9:04 pm

Хей, Зонуващи дайте съвет моля !?
От две седмици си възстанових ходенето на танци :dance: т.е. физическата ми активност се промени от "неактивна“ на "умерена" . Сетих се аз :stupid: , че в такива случаи е необходимо да се преизчислят блоковете. Най-чинно си взех лист и молив и измерих моментното си състояние /след вечеря и обилно количество вода/ в см и кг:
Ханш -117
Талия – 107
Килограми – 91 кг
Височина - 174
Физ. натоварване – Умерена активност /два пъти седмично по 1 час/
И с помощта на калкулатора изчислих, че са ми нужни 11 блока. Да, ама сега съм на 9, та притеснението ми е дали тези ми сметки са верни и трябва ли да си увеличавам блоковете ? Помагайте-е-е !!!
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот HippoDel » Пон Юни 23, 2014 9:48 pm

Според мен ги увеличи на 10, ако не се чувстваш комфортно и огладняваш ще ги увеличиш на 11. И при мен се получаваше така на калкулатора, но като ги увеличих на 11, спрях да отслабвам, от 1 месец ги намалих на 10 и пак се раздвижи кантара. :)
Всъщност сега с новите ми мерки след свалените 13 кг, вече на умерена активност ми дава 10 блока, а преди ми показваше 11.
Последна промяна HippoDel на Пон Юни 23, 2014 10:13 pm, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 23, 2014 9:55 pm

O, Hipo, благодаря ! :bouquet:
Ще пробвам с 10 блока и ще видя как ще се чувствам. После ще му мисля :think2: и ще коригирам!
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Вто Юни 24, 2014 8:48 pm

Здравейте, Зонуващи ! :)
Време е да дам отчет за днешното меню:
От както съм в Зоната всяка сутрин започвам с 1ч.ч. топла вода
Закуска -2 Б, 7.15ч.
2 БВ пъпеш - 130г + хляб Бонус - 1ф
2 БП пуешко филе - 42г +извара - 56г
2БМ - маслини- 6бр
Обяд - 3Б- 12.00ч.
3 БВ - хляб 1ф - 1ВБ + домат - 220гр - приех го за 1 БВ, защото нямах време да ходя да си докупувам още + пъпеш - 130г
3БП - пуеш.филе - 42г+ извара 112г
3БМ - 9 маслини
закуска - 1Б - 16.00ч. бях много гладна
червени чушки 130г + 56г извара + 3 бадема
Вечеря - на око - бях на среща с приятели
салата + чаша бяло вино
Закуска -1Б към 10.30ч.
парче солен кекс
Вода - към 3л
Много се старах :th: Дано да нямам грешки. :hm:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tatyana » Вто Юни 24, 2014 9:12 pm

Дори отпреди Зоната и аз започвам с чаша топла вода - много добре действа за редовното ходене до онова място, в което всички ходим сами ;).
Само в следобедната закуска не става ясно какви са чушките :think2:. Ако са печени са 140 г, а суровите са 240 г.
Когато ти се случва хапване навън, към чашата вино добави някакъв протеин като пилешко, сирене и каквото друго предлагат в менюто. Салатата също е въглехидрат, освен ако в нея не е имало достатъчно месце.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Вто Юни 24, 2014 9:33 pm

Tatyana написа:......... Ако са печени са 140 г, а суровите са 240 г.
Когато ти се случва хапване навън, към чашата вино добави някакъв протеин като пилешко, сирене и каквото друго предлагат в менюто. Салатата също е въглехидрат, освен ако в нея не е имало достатъчно месце.


До преди малко бях много горда със себе си, но уви! :noo:
грешка 1 - Чушките бяха пресни :stupid:
грешка 2 - неточен заис - Салатата беше с кашкавал и шунка
От както съм в зоната, като любопитен факт установявам, че везните които се използват в ресторантите са правени по друг стандарт. Вкъщи, когато си правя салата от 360г от домати и краставици не мога да я събера в една голяма купа, а в ресторант салата обявена за 400г я събрали в една купичка размер "нюню" ! :refuse:
На други случвало ли се е или само аз имам това усещане? :hm:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Italiano » Сря Юни 25, 2014 9:59 am

Нормално - заведението трябва да избива от грамажа.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Юни 25, 2014 12:08 pm

Зонковци, имам отново въпрос :( !
Днес поради служебни ангажименти не можах да обядвам в определеното време /12.00ч./ и за да не нарушавам 5-те часа м/у храненията прелитайки от едната среща в другата си изядох следобедната закуска от 1 блок. :sad: За моя радост си носех парче солен кекс и бързо влезна в употреба.
Но сега съм пред дилема - макар и по-късно да си доизям ли останалите два блока, или да направя 3 блока следобедната закуска ?
Помагайте, моля!!! Споделете опит ! :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Italiano » Сря Юни 25, 2014 12:15 pm

Любопитен казус ... :th:
Ако бях аз, щях 1-2 часа след единия блок да хапна обяда. Така ще се осигури достатъчно време до вечерята.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Юни 25, 2014 4:00 pm

Професоре, благодаря ! :bouquet:
За в бъдеще, ако има такава ситуация ще приложа твоя метод.
В днешния ден поради лудото търчане :running: и късното прочитане на твоето съобщение, си изядох 3-те блока в 16.00ч.
Сега ми е тежко и гадно ! Отврат !!! :bigsm36:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Italiano » Чет Юни 26, 2014 4:14 pm

То по-лошото е, че между закуската и следващото основно хранене в 16:00 часа си хапнала само 1 блок.
Ама, минало вече.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 30, 2014 9:44 pm

Здравейте-е-е !!!
След петдневно отсъствие от вкъщи и май от Зоната отново съм на линия ! :yess: С мъжа ми направихме кратко пътуване до наши приятели на морето. Там все още е рехаво, ама на мен така по-ми харесва. :)
През тия дни май по-скоро кръжах около Зоната, но за моя радост :laugh: нямам и грам отгоре.
Днес напазарувах любими продукти - пуешка шунка, промишлено количество зеленчуци и разбира се извара и сирене произведено от мляко с 2% масленост. Откакто намерих тази извара и това сирене проблемът с протеините за мен е решен. Ям ги с кеф ! :bigsm39: Много са вкусни и нямат странична миризма, а най-важното е че са нискомаслени. И хайде пак в зоната :smdance: .
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот HippoDel » Вто Юли 01, 2014 7:00 am

Toni написа:...и разбира се извара и сирене произведено от мляко с 2% масленост. Откакто намерих тази извара и това сирене проблемът с протеините за мен е решен. Ям ги с кеф ! :bigsm39: Много са вкусни и нямат странична миризма, а най-важното е че са нискомаслени. И хайде пак в зоната :smdance: .

Тони, може ли да споделиш за какви извара и сирене става въпрос, че аз сигурно нещо съм изпуснала? :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Вто Юли 01, 2014 10:36 am

Hippo написа:
Toni написа:...и разбира се извара и сирене произведено от мляко с 2% масленост. Откакто намерих тази извара и това сирене проблемът с протеините за мен е решен. Ям ги с кеф ! :bigsm39: Много са вкусни и нямат странична миризма, а най-важното е че са нискомаслени. И хайде пак в зоната :smdance: .

Тони, може ли да споделиш за какви извара и сирене става въпрос, че аз сигурно нещо съм изпуснала? :)

Нипо, изварата която много ми хареса и я ям с удоволствие :yess: я купувам от фирмените магазини на Добрев - "Млекарница Добрев" - http://dobrev-cheese.com/bg/stores/. Имат много и различни продукти, но на този етап ме интересуват само нискомаслените им продукти - сирене и извара. Сиренето е с 2% масленост и идеално се вписва в зоновия начин на хранене :gunshot: . За моя вкус сиренето е малко по-солено и затова го слагам във вода и така хем го обезсолявам, хем е винаги свежо. Ако имаш възможност - опитай :delish:, мисля че ще ти хареса ! :bigsm18:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта