Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Май 01, 2014 6:29 pm

ginette , това са резултати постигнати с повече блокове от изчислените ми от калкулатора(заради кърменето хапвам по 13 блока). Освен това особено последния месец май не съм много стриктна(тоест позволявам си и оранжеви и червени храни, а и имаше прегрешения с козунак по Великден). Надявам се тоя месец като съм по-стриктна да има по-добър резултат. Че лятото наближава(нищо че днес като се събудихме и навън всичко беше побеляло ;) ) и се надявам да мога да се пъхна в някои стари дрешки.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tony » Пет Май 02, 2014 7:35 pm

zuzulin написа:Замисляме се много с мъжът(той е тираджия) ми да търсим реализация по Белгия,Холандия(мъжът ми е обиколил цяла Европа и част от Азия и казва,че тези страни са спокойни) някоя от тези страни,но е много трудно ,а и език трябва да се учи.А и приятели нямаме ,при кой да отидеш и да те насочи.От цяла Европа Италия е най-циганската държава,с най-малоумите закони и страшна бюркращина.Офффф това ми е болна тема и съм се настроила психически,че си отиваме в България,пък после на къде и аз не знам.


Само да вметна, ако Танита позволи, че в Белгия и Холандия български цигани няма кой знае колко, но пък гъмжи от български турци, а турци има доста. Голяма част от тях също се възползват чудесно от социалната система, но животът е спокоен, така е. Само дето е и достатъчно скъп - стандарта е доста висок, а и данъците са големи, около 42-45% от брутните доходи. Така че, може да е удачно да проучите добре добре нещата, ако заидвате насам.

Работа без нидерлански и то на прилично ниво в Холандия и фламандската част на Белгия е почти невъзможно да се намери, а във валонската част искат предимно френски. Тук и за чистач на улиците е необходима да имаш документ за положени изпити за минимум 2 нива нидерландски, за да те насочат за курс за преквалификация за метач на улиците. За образовани хора е добре да знаят почти перфектно английски, нидерландски и френски, немси също би бил от полза, за да имат повече шансове за работа. Може да се учи тук на място, но за това се плаща, а процесът е достатъчно дълъг във времето. Успех с решението!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Май 05, 2014 9:26 am

И аз реших да си направя равносметка как върви топенето на мазнинки чрез калкулатора в сайта на Сиърс:
01.05.2014................................................................20.01.2014
Body Fat %:47...........................................................Body Fat %:56
Body Fat Weight (lbs):87.............................................Body Fat Weight (lbs):112
Lean Body Mass (lbs):98..............................................Lean Body Mass (lbs):88
Мазнинките намаляват, но се увеличава крехката телесна маса. Явно се дължи на повечето блокове. Затова ми намаляват бавно килцата. От 40кг крехката телесна маса е станала 44,5кг. А пък мазнинките са намалели от 51кг на 39,5кг. Чак на мен си ми харесва резултата. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 11:33 am

tanita68 написа:И аз реших да си направя равносметка как върви топенето на мазнинки чрез калкулатора в сайта на Сиърс:
01.05.2014................................................................20.01.2014
Body Fat %:47...........................................................Body Fat %:56
Body Fat Weight (lbs):87.............................................Body Fat Weight (lbs):112
Lean Body Mass (lbs):98..............................................Lean Body Mass (lbs):88
Мазнинките намаляват, но се увеличава крехката телесна маса. Явно се дължи на повечето блокове. Затова ми намаляват бавно килцата. От 40кг крехката телесна маса е станала 44,5кг. А пък мазнинките са намалели от 51кг на 39,5кг. Чак на мен си ми харесва резултата. :)

Танита,моля те пусни ми линк към този каклулатор.Много съм зле с английския да ли ще се справя?
Поздравления за резултатите,благородно ти завиждам!!! :lol:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 11:38 am

Tony написа:
Работа без нидерлански и то на прилично ниво в Холандия и фламандската част на Белгия е почти невъзможно да се намери, а във валонската част искат предимно френски. Тук и за чистач на улиците е необходима да имаш документ за положени изпити за минимум 2 нива нидерландски, за да те насочат за курс за преквалификация за метач на улиците. За образовани хора е добре да знаят почти перфектно английски, нидерландски и френски, немси също би бил от полза, за да имат повече шансове за работа. Може да се учи тук на място, но за това се плаща, а процесът е достатъчно дълъг във времето. Успех с решението!

И аз да вметна,ако позволи Танита,благодаря за инфото Тони!!!То се е видяло,че език трябва да се уча :hm: ,ама пусто хич не ми върви с тези езици :ang: !!!!
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Май 05, 2014 12:21 pm

Ето:
Преобразуваш си мерките в инчове и теглото в паунди тук и после си ги въвеждаш тук и готово. Ако влизаш в сайта с гугъл хром има опция да ти превежда страницата.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 4:00 pm

tanita68 написа:Ето:
Преобразуваш си мерките в инчове и теглото в паунди тук и после си ги въвеждаш тук и готово. Ако влизаш в сайта с гугъл хром има опция да ти превежда страницата.
/
Виж на мен какво ми изчисли...правилно ли да разбирам за блоковете,че са 11 на ден?Тук сайта ми изчисли 9.Същите мерки съм въвела.
Вашите резултати:
Body Fat%:54
Body Fat Тегло (кг):84
Lean Body Mass (кг):71
Daily Protein Изискване (ж):77
или за брой елементи на протеин:11
# От Блока на Въглехидрати:11
# От Блока на мазнини:11
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 4:07 pm

Калкулатора на Бари изчислява все 11 блока. Тук в сайта е осъвременен и затова има разлика. Но тъй като принципа на Зоната е "Яжте, за да слабеете", ако при 9 блока изпитваш глад между храненията, пробваш и ги увеличаваш на 10 или 11 - според това как се чувстваш. Аз си карам на 11, въпреки че калкулаторът в сайта ми показва 9, защото с 9 чувствам глад.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 4:17 pm

Manya написа: Аз си карам на 11, въпреки че калкулаторът в сайта ми показва 9, защото с 9 чувствам глад.

То и аз чувствам глад на 9 и все се чудя как да ги разпределя,а и главата все ме боли.Значи могло и 10...и аз от толкоз четене съм го пропуснала това.А другите ми данни как са,защото аз нищо не разбирам?
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 4:22 pm

Нещо не си изчислила както трябва - нали не си 156 кг?
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 4:28 pm

Не :laugh1: ,не съм.Килограми-70,Обиколка на ханша-134,обиколка на талията(не в най-тясната част)-104,височина 164.
С този гугъл преводач,само в такива ситуации изпадам :laugh:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 4:37 pm

Ето това са ти резултатите

Body Fat %:55 - процент на телесните мазнини
Body Fat Weight (lbs):85 - 38.5 кг - тегло на мазнините
Lean Body Mass (lbs):70 - 31.75 кг - крехка телесна мазнина

Тъй като се работи със закръгления се получава леко разминаване в сбора от крехката телесна маса и мазнините и излиза че си около 72 кг, но това все пак се дължи на превръщането от едни в други мерни единици и до кой знак трябва да е закръгляването.

Танита, извинявай, че в твоя дневник, но zuzulin май още не си е направила такъв
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 4:58 pm

Танита и аз се извинявам,че пиша моите мерки в твоя дневник :shy: .Manya благодаря за помощта. :bouquet:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Май 05, 2014 6:56 pm

Няма проблеми, пишете. Нали затова са дневниците.
Като гледам резултатите на Zuzulin няма да е зле да си увеличиш блоковете и да включиш някакво натоварване(спорт), за да можеш да увеличиш крехката маса и да намалиш мазнините. Нали знаеш, че мазнините са по-леки от мускулите, но пък са с по-голям обем. На мен също калкулатора на Сиърс ми дава 11 блока, а тук ми изчислява 9, а аз всъщност ям 13 заради кърменето. По едно време бях почнала бая да тормозя велоергометъра в къщи, но в последно време съм го позарязала - нещо не успявам да го вместя между следобедната закуска и вечерята, все се получава, че тогава излизаме с малкия или баща му го извежда, а аз чистя и оправям из къщи докато мъжете не ми се пречкат. А после почвам да приготвям вечерята и велото го забравям. Но ще трябва пак да вляза в крак, че наближава лятото. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 7:33 pm

Танита и аз миналото лято след много аргументиране се сдобих с кростренажор :) ,проблема е ,че не го използвам много.Аз бих казала,че се движа:най-малко три пъти в седмицата ходим с колелетата до училище с дъщеря ми и правя около 12км. и поне един път в седмицата карам и кростренажора(максимум 20 мин.,че после каква мускулна треска имам).За мен е по трудно да се настроя към тази сухоежбина и без да готвя и правя сладкиши(трябва да си купя Стевия).И не на последно място са нервите-когато ме друсат нервите,така ми се яде....
Лека вечер :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пон Май 05, 2014 8:37 pm

Manya написа:Калкулатора на Бари изчислява все 11 блока. Тук в сайта е осъвременен и затова има разлика. Но тъй като принципа на Зоната е "Яжте, за да слабеете", ако при 9 блока изпитваш глад между храненията, пробваш и ги увеличаваш на 10 или 11 - според това как се чувстваш. Аз си карам на 11, въпреки че калкулаторът в сайта ми показва 9, защото с 9 чувствам глад.

Маня, по скоро е обратното, в Сайта на Бари е актуалният калкулатор. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта