Kristal в Зоната на здрача

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот mahona » Съб Авг 09, 2014 4:42 pm

Това е единствената ми надежда :th: :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Зоната
 

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Авг 15, 2014 8:11 am

28-ми април - началото
Височина - 158 см
Талия - 81 см
Ханш - 104
Тегло - 65 кг

15-ти август
Височина 158
Талия - 77 см -4
Ханш - 100 см -4
Тегло 60 кг. -5

За три месеца и половина съм свалила 5 кг, като в началото свалих два, после си ги върнах, после започнах да ходя всеки ден на фитнес, но свалих по-осезаемо килограми когато отидох на морето и ходех по 10 км на ден, че и повече. Също така съм намалила и блоковете, като закуските ми са по 1 блок, а основните хранения по 2 блока.

Избягвам месото, в смисъл гледам да е колкото може по-малко в менюто ми, предимно пилешко, обаче ям много сирене, просто изварата ми омръзна до дупка. Хапвам и разнообразни плодове, а същото и салати от зеле, домати, краставици. Спрях брашната, чат-пат си правя овесена каша, но рядко, а лимеца като го отворих беше пълен с молци и го дадох на мъжа да си прави захранки за риба :lol: . Сега следващата цел е 58 кг, но сега ще стане по-лесно, поне така ми се струва.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот vanja » Пет Авг 15, 2014 12:17 pm

Kristal, тези 58 кг ще ги стигнеш и ще ги минеш /надолу имам предвид :) /
Поздравления за резултата! Продължавй в същия дух!
А изварката ако ти е омръзнала разнообразявай си я с подправки - веднъж сладка със стевия и канела, веднъж соленка с копър и краставичка като салата снежанка, веднъж с червено пиперче и зехтинец...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Чет Сеп 18, 2014 9:38 pm

vanja написа:Kristal, тези 58 кг ще ги стигнеш и ще ги минеш /надолу имам предвид :) /
Поздравления за резултата! Продължавй в същия дух!
А изварката ако ти е омръзнала разнообразявай си я с подправки - веднъж сладка със стевия и канела, веднъж соленка с копър и краставичка като салата снежанка, веднъж с червено пиперче и зехтинец...


Хе, май извара в близко бъдеще няма да видя, тъй като вече се намирам в Глазгоу и ще живея тук доста време. Поне засега извара не съм видяла никъде, но в събота ще ходим в Лидъл и там вероятно ще се намерят подходящи сиренца за мене. Нямам идея колко килограма съм в момента, защото още нямам кантар тук, но със сигурност съм под 60, защото толкова бях когато тръгвах от България, а сега всички панталони ми са широки и то доста. Видимо отслабнала съм, утре ще си измеря обиколките, купих си рулетка днес. Сега варих един ориз с месо, по метода на око го готвих, нямам везни, но ще имам скоро. Много кофти се получи, че бях поръчала суха закваска за мляко от един онлайн магазин в България, но те не ми я доставиха, два пъти говорих с тях по телефона и накрая им казах кой ми е последния ден преди заминаването, ако тогава не я донесат, въобще да не я носят, защото няма да има кой да я получи. Та ще видим как ще се зонирам тук, възнамерявам да ям доста риба, в квартирата имам фризер, като отидем в Лидъл и ще си накупя мръвки и рибоци на поразия, така и така работи и хаби ток, поне да върши работа :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот gogo » Пет Сеп 19, 2014 2:27 pm

Кристал, провери в Глазгоу дали няма руски магазин. Там няма начин да няма извара. Казва се творог. Като бях в Поморие всички магазини бяха пълнени с творог. Трябва да намериш само обезмаслен. Успех. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Сеп 19, 2014 2:50 pm

gogo написа:Кристал, провери в Глазгоу дали няма руски магазин. Там няма начин да няма извара. Казва се творог. Като бях в Поморие всички магазини бяха пълнени с творог. Трябва да намериш само обезмаслен. Успех. :)

Благодаря за съвета, ще потърся непременно. Аз съм тук от няколко дни и още се ориентирам, но почти успях да позаредя хладилника с подходящи нещица.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот tanita68 » Пет Сеп 19, 2014 6:12 pm

Котидж поне би трябвало да има. А и е възможно и българско кисело мляко да има в някой магазин. Щом във Финландия има, не вярвам в Глазгоу да няма. Него можеш да го ползваш за подкваса и да си квасиш домашно мляко с по-ниска масленост. Аз от Лидл си купувам един йогурт с 0,1% масленост и обикновено него използвам в рецептите с кисело мляко. Но го смятай по етикет, моя излиза 135гр за 1БВ+1БП. Може да питаш и дали няма някой български магазин наоколо. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Сеп 19, 2014 6:23 pm

Може и да има, ще пусна въпросче в страницата на българската общност да дадат малко инфо. Иначе днес готвих пилешка супа, тамън се зарадвах, че пилето няма грам инжектирана вода и разни боклуци и като го сложих да се вари - ами то въобще не мирише на пиле.. лук взех да режа, няма сълзи, няма нищо, картофите докато ги обеля ми боядисаха ръцете с нещо розовеещо... та май в България много се оплакваме от храната, ама и тука не е китка за мирисане...
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот gogo » Съб Сеп 20, 2014 9:03 am

Е и ние сме се запътил уверено натам. :gunshot: Само да припомня един трагикомичен случай с купешки хляб, който след няколко дена се покри с един очарователен мухъл с прекрасен и наситен...розов цвят. :ang:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Съб Сеп 20, 2014 7:47 pm

gogo написа:Е и ние сме се запътил уверено натам. :gunshot: Само да припомня един трагикомичен случай с купешки хляб, който след няколко дена се покри с един очарователен мухъл с прекрасен и наситен...розов цвят. :ang:

Мани, да те е страх да ядеш. Аз спрях да ям салами, кашкавали и всякакви неща, които си нямам идея какво има вътре...
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Tonkata » Вто Сеп 23, 2014 5:29 am

Kristal написа:
gogo написа:Е и ние сме се запътил уверено натам. :gunshot: Само да припомня един трагикомичен случай с купешки хляб, който след няколко дена се покри с един очарователен мухъл с прекрасен и наситен...розов цвят. :ang:

Мани, да те е страх да ядеш. Аз спрях да ям салами, кашкавали и всякакви неща, които си нямам идея какво има вътре...

По повод факта, че вече нямаме идея какво ядем все по-често си спомням думите на един възрастен, европейски консултант в зората на "европеизацията" ни. На поредното обучение за това какви условия трябва да изпълняваме присъединявайки се към ЕС в момент на откровение каза следното - Ще познаете, че вече сте членове на ЕС в момента в който, за да разберете какво ядете ще ви е необходимо да прочете етикета ! :( :but:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот ginette » Вто Сеп 23, 2014 11:34 am

Е и ,каква е гаранцията ,че написаното на етикета отговаря на истината ,на кого да вярваш :doNotKnow: Необходими са жестоки санкции :mrgreen:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Tonkata » Вто Сеп 23, 2014 12:43 pm

ginette написа:Е и ,каква е гаранцията ,че написаното на етикета отговаря на истината ,на кого да вярваш :doNotKnow: Необходими са жестоки санкции :mrgreen:

Явно не съм се изразила коректно. Моля зя извинение, Ginette че съм те заблудила ! :pray:
Четеш етикета, за да разбереш дали това е домат или картоф, кисело мляко или някакво негово подобие, защото по вкус ти е трудно да ги различиш, а не колко е качествено и дали написаното на етикета е истина :th: и ти идва да гръмнеш я производител, я търговец ! :gunshot:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Вто Сеп 23, 2014 1:39 pm

Купих едно кисело мляко, на което пишеше че е по гръцки стандарт. Аз съм малко зле със зрението и ситните етикети не мога да ги чета. Вкъщи ги прочетох вече и пише, произведено в Германия, ако го бях видяла по-рано нямаше въобще да го взема. На вкус го докарваше до нашето, успях да си застроя супата успешно, обаче като го опиташ и се усеща вкус на нишесте вътре. Абе карам си сега на мръвки, предимно пилешки, разни рибоци и плодове и зеленчуци. Да се похваля - вчера се претеглих и бях 59.5 кг. Тука обаче има един стресиращ факт. Когато си бях вкъщи, се теглих на един 20-годишен механичен кантар, който явно показва с около три килограма по-малко. Разбрах го, защото на него си теглихме куфарите и добре че ги оставихме по-леки от изискваното тегло. Когато ги претеглихме на летището се оказа, че тежат с близо три кила повече, което означава, че когато започнах Зоната съм била не 65, а цели 68 кг. :о Сега като пристигнах тука, за два дни пътуване, гладуване и стомашни проблеми всички дрехи ми станаха широки, като си купих електронен кантар и се претеглих - ха - 60 кила. Сега вече съм под 60....Това значи, че от края на април досега съм смъкнала 8 кила...за пет месеца.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Чет Окт 09, 2014 9:10 am

Доста ми е трудно да се държа в границите на Зоната, откакто съм тук. Проблема е в часовете за хранене - на практика нямам възможност да се храня повече от три пъти на ден, защото няма време. Досега всичко беше много забързано, но нещата се успокояват и сега ще взема да си измисля някакви много практични, не заемащи място мини закусчици, които да имат поне два блока съдържание и да мога да си ги нося в джоба. Приемам идеи всякакви :)

Още по-трудно ми е с водата, поради простата причина, че в повечето случаи няма къде да ходя до тоалетна, а там където има, ме е гнус да ходя.... така се въздържам от пиене на вода :refuse: иначе здравословно съм добре, чувствам се перфектно, бодра и енергична съм, но е време вече да се стегна и да оправя храната и водата.

По отношение на мерките, сега като разбрах, че кантара вкъщи е бил повреден и е показвал с три килограма по-малко и на практика съм стартирала от 68 килограма, то сега последно новият кантар показваше 58.8 кг., така че съм свалила близо 10 кила :о , което ме ужасява като цифра и се чудя как съм си заравяла главата в пясъка като щраус и не съм започнала да се боря с проблема по-рано...
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот mahona » Чет Окт 09, 2014 9:22 am

Мъфинки,бонбонки,кексчета и си в зоната с храната,ама с водата ще ти е трудно.А аз напоследък за 2Б на обяд започнах да си нося 56гр печено пилешко филе и плод,а за следобяд 1/2 кисело мляко изпивам на айрян,ама при теб вероятно няма мляко.Така че няма как да избягаш от приготвянето на вкусни дребосъци за чантата.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта