Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 30, 2014 9:53 am

Предполагам, че няма и датски, или?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 30, 2014 10:04 am

Hippo написа:Предполагам, че няма и датски, или?

Няма. :( От скандинавските езици само шведски имаше. Но трябва да потърся, може и да не съм видяла всичките. Много ме хвана яд, защото има там разни китайски, виетнамски, хинди и т.н., но няма други езици, които аз търся. Търсих и чешки, но няма. За тия езици си бях намерила една друга програма пак от замунда, но още не съм я пробвала дали е добра.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 30, 2014 6:21 pm

Хипо, току-що проверих в замунда - в грешка съм, има датски. Дано да ти свърши работа. Малко е сложно изтеглянето (поне от Финландия е така). Влиза се чрез друг сайт - трябва да заблудиш замунда, че влизаш от България. Иначе няма проблеми при тегленето. Другия вариант е някой от България да ти изтегли програмата и езиковия пакет и да ти ги прати, но имай предвид, че езиковия пакет е голям по обем, няма да стане на имейл, трябва да е през скайп. Успех!
Има общо 31 езика. Немски, шведски, италиански, руски, френски, английски(бритиш и американ), испански, португалски и един куп разни екзотични езици като суахили, китайски и т.н. :bigsm1: :bigsm4:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Сря Апр 30, 2014 6:34 pm

tanita68 написа:Zuzulin , има една компютърна програма за учене на езици, казва се Rosetta stone. Мисля, че има и италиански като езиков пакет. Има я в замунда, можеш да си я изтеглиш и да си я инсталираш на компа. Страхотна е за овладяване на чужд език, не те пуска на следващо ниво ако не си покрила изискванията на предишното. За жалост няма финландски като езиков пакет, иначе досега сигурно щях да го науча. :bigsm1: :bigsm2: Преди време пробвах с английски и за един месец бях научила бая.

Grazie за инфото....и аз имам инсталирана програма на Relaxa и с нея понаучих граматиката.Ще пробвам и с тази,която си ми препоръчала.Честно да ти кажа наживях се на тази Италия-хубава е само за туристи.Не знам дали и в другите по-бели държави е така,но тук е голяма мизерия и няма реализация.Имам желание да си се приберем в България.Да се похваля,днес успях с пазаруването и продължаваме по Зоната с щерката.Лека вечер
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 30, 2014 7:26 pm

zuzulin написа:Grazie за инфото....и аз имам инсталирана програма на Relaxa и с нея понаучих граматиката.Ще пробвам и с тази,която си ми препоръчала.Честно да ти кажа наживях се на тази Италия-хубава е само за туристи.Не знам дали и в другите по-бели държави е така,но тук е голяма мизерия и няма реализация.Имам желание да си се приберем в България.Да се похваля,днес успях с пазаруването и продължаваме по Зоната с щерката.Лека вечер

Zuzulin , и аз имам английски на Релакса, да знаеш, че е коренно различно. Аз с Релаксата до никъде не стигнах, страхотно си кълчат езиците, май искат да са по-англичани от самите англичани, карах и един онлайн курс от бюрото по труда по някаква си програма, но за шест месеца и повече на курса научих много по-малко отколкото с тази програмка. От няколко места съм чувала отзиви за нея, че е възможно най-доброто. Но си е скъпичка, затова ние по-бедничките си я теглим от замунда. За инфо - един езиков пакет е около 300 долара.
Не знам как е в Италия, ходи ми се там на екскурзия, но едва ли ще ме огрее(моя мъж не иска да ходи, защото били много крадливи). Тук е много добре, ние сме на квартира в градско жилище(от общината), наема ни е около 270 евро, като в него влиза отоплението, водата и телевизия, освен това за 6 евро на месец всяка събота сме по 1 час на сауна(намира се на първия етаж на блока). Плащаме си единствено тока(плаща се веднъж на три-четири месеца) и отделно интернета. От прозореца ми се вижда парк, зеленина, тихо е(с изключение на комшиите, които са финландски цигани, но не могат да се сравнят с българските такива :bigsm1: :bigsm4: ). Минималното заплащане е 10 евро на час. Засега моя мъж още не работи, ходи на един курс от работна сила, но парите, които получава ни стигат за един нормален живот и даже остава по малко. Аз все още вземам майчинство от България, моя шеф ми плаща осигуровките и се водя на работа при него. Имаме си българска телевизия - цифрова на виваком. Абе, оправяме се горе-долу. Надявам се като ми свърши майчинството да започна курс за езика и постепенно и аз да си намеря работа. Честно казано мъчно ми е за дъщеря ми и за големия ми син, но те вече са големи, тръгнали са по своя път и не може постоянно да съм при тях. Донякъде ми липсва България, но не чак толкова че да искам да се върна и да живея там(поне засега).
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 30, 2014 9:15 pm

tanita68 написа:Хипо, току-що проверих в замунда - в грешка съм, има датски. Дано да ти свърши работа. Малко е сложно изтеглянето (поне от Финландия е така). Влиза се чрез друг сайт - трябва да заблудиш замунда, че влизаш от България. Иначе няма проблеми при тегленето. Другия вариант е някой от България да ти изтегли програмата и езиковия пакет и да ти ги прати, но имай предвид, че езиковия пакет е голям по обем, няма да стане на имейл, трябва да е през скайп. Успех!
Има общо 31 езика. Немски, шведски, италиански, руски, френски, английски(бритиш и американ), испански, португалски и един куп разни екзотични езици като суахили, китайски и т.н. :bigsm1: :bigsm4:

Супер! Знаем го номера със замундата. Мерси, веднага ще кажа на мъжа ми да го изтегли. :)
Ох, казах му, а той почна, че това бил датски на много елементарно ниво... и бля, бля, бля, но в крайна сметка се нави да го изтегли, пък ще видим дали ще ми свърши работа. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 30, 2014 11:15 pm

Хипо, всеки език има 3 нива. Айде, първото ниво да е за начинаещи, но другите две едва ли.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Чет Май 01, 2014 6:54 am

tanita68 написа:Хипо, всеки език има 3 нива. Айде, първото ниво да е за начинаещи, но другите две едва ли.

Изтеглихме я. А може ли да се мине направо на 3-то ниво или трябва да се карат по ред? Следобед ще я разгледам по-подробно, че сега излизам. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот zuzulin » Чет Май 01, 2014 10:10 am

Танита,
И аз с Релакса стигнах до под кривата круша.Да ти кажа за това на тези държави на север им казват "бели".При нас положението е отчайващо-в общинско жилище не може да се доредиш от нашите цигани и марокинци.Тук в тази зона,която сме е пълно със старозагорски и шуменски цигани,които се възползват от вси4ки възможности,които им дава социалната система. А ние за да плащаме по нисък наем живеем малко извън града-400 евро,всеки месец минимум 200 за сметките,минимум 200 за гориво на двете коли(защото с една не може),100 за интернет и телефон,минимум 400 за храна(а сега в Зоната и 600)
.Храната и горивото са много скъпи .Прави сметка за какви разходи става на въпрос,като за да излезеш на разходка пак трябва на колата да се качиш и да отидеш някъде,за да се разхождаш.Лошото е ,че до преди година време мъжът ми взимаше заплата 2.500,а сега едва 1.600 и то с много пазарлъци и обясняване на шефа "виж аз колко добър работник съм"!?А за това време докато намалиха заплатите,цените на всичко се качиха на горе.Аз от четири месеца си намерих работа и ходя да чистя в една съседна къща(мога и пеша да отида) четири дни в седмицата по три часа и в края на месеца ги докарвам около 400 евро.Не ми харесва да съм измикяр-аз съм медицинска сестра по образование и от 10 год.се занимавам с маникюр,педикюр,ноктопластика и грим.Тук и с това не можах да пробия(а съм абициозна).Големи олигофрени са италианците,няма да си направят маникюра при мен,независимо,че е на по ниска цена,защото съм чужденка!!!А тук тоалетни трябва да чистя и да въртя парцала.Замисляме се много с мъжът(той е тираджия) ми да търсим реализация по Белгия,Холандия(мъжът ми е обиколил цяла Европа и част от Азия и казва,че тези страни са спокойни) някоя от тези страни,но е много трудно ,а и език трябва да се учи.А и приятели нямаме ,при кой да отидеш и да те насочи.От цяла Европа Италия е най-циганската държава,с най-малоумите закони и страшна бюркращина.Офффф това ми е болна тема и съм се настроила психически,че си отиваме в България,пък после на къде и аз не знам. :think2: Луда работа е целия ни живот :laugh1: ,з а съжаление не винаги ми е до смях.Хайде приятен ти ден и леко зонуване.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Май 01, 2014 11:00 am

Да, в тия южните държави има бая цигани. Тука по-малко идват и то само през летния сезон - студено им е явно. А и може би се концентрират по по-големите градове. Ако ще се прибирате в България заради бюрокрацията и скапаните закони, просто не си струва - повярвай ми, в България е същото, а може би и по-зле. А и мъжа ти трудно ще си намери работа. И едва ли за толкова пари. Ти може и да си намериш работа, медицинските кадри са на изчезване в България, но до колко ще ти плащат е под въпрос, има болници където бавят заплатите по няколко месеца. Ако знаеш езика на държавата, в която си ще ти бъде сравнително лесно да намериш работа като медицинска сестра. Аз имам приятелка в Милано, която повече от 10 години е в Италия и работи като медицинска сестра, сама се издържа и гледа и двете си деца(големия вече завърши училище и е решил да се върне в България, намерил си е работа, но той е IT-специалист, а те получават хубави заплати и в България). Според мен добър вариант за вас ще е ако смените държавата, но ще е трудно и за вас и за детето да свикнете и да научите нов език. Но вие най-добре си преценявате положението и решението си е ваше. Успех в зонуването и в живота!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Май 01, 2014 11:16 am

Днес е време за мерки и отчети. Малко се притеснявах след празниците и наистина килцата едва успяха да се върнат до положението преди Великден, но пък сантиметрите много приятно ме изненадаха. :)

.............20.1.2014........27.1.2014.......3.2.2014.......10.2.2014........17.2.2014.........24.2.2014.........3.3.2014
тегло.........91,5............89,7(-1,8).......88,9(-0,8).......88,8(-0,1)........88,1(-0,7).........86,9(-1,2).......86(-0,9)
ханш.........128.............125(-3)...........123(-2)...........123................122(-1)..............122.............120(-2)
корем........118.............115(-3)...........111(-4)...........107(-4)............107..................107.............106(-1)
талия........104.............104................100(-4)...........98(-2)............97(-1)...............96(-1)............96

.............24.3.2014.................01.04.2014..............01.05.2014
тегло.........85,5(-0,5)...............85(-0,5)..................84,2(-0,8)
ханш.........120.......................120........................119(-1)
корем........105(-1)...................105........................100(-5)
талия.........96.........................96..........................93(-3)

А дано следващия месец и килцата да ме изненадат толкова хубаво! :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Слонче » Чет Май 01, 2014 3:24 pm

Танита, супер резултати! По 10 см от обиколките си е сериозна работа :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Чет Май 01, 2014 4:41 pm

Hippo написа:
tanita68 написа:Хипо, всеки език има 3 нива. Айде, първото ниво да е за начинаещи, но другите две едва ли.

Изтеглихме я. А може ли да се мине направо на 3-то ниво или трябва да се карат по ред? Следобед ще я разгледам по-подробно, че сега излизам. :)

За съжаление датския е само първо ниво. :( Или просто в замунда го има само първото ниво. :doNotKnow:
Браво за добрите резултати. Давай все така. Поздравления, сантиметрите ти намаляват с невероятна скорост. :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Май 01, 2014 4:53 pm

Потърси езикови пакети в thepiratebay - не съм много сигурна дали съм го изписала правилно. Там може и да намериш, обикновено има по-голям избор.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Чет Май 01, 2014 5:14 pm

Оказа се, че датския е само първо ниво и в платената версия. Явно няма голямо търсене и не са направили следващите нива. :)
Аз съм минала 4 нива в училище, остава ми петото-последното, но от една година го отлагам и вече започнах да го забравям. Сигурно август ще го почна все пак. :bored1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот ginette » Чет Май 01, 2014 5:44 pm

tanita68 написа:
А дано следващия месец и килцата да ме изненадат толкова хубаво! :bigsm1: :bigsm2:
Ще,ще само имай търпение и бъди стриктна .Поздравления за резултатите :yess: и ти желая ,кантарчето пак да те зарадва др. месец. :) Моят кантар си почива ,нещо ми е сърдит :refuse: :doNotKnow:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта