Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пон Яну 13, 2014 4:59 pm

Пипи , чудесна си ! Разкошна статия!


Сега аз имам пореден въпрос. Искам да започна да пия сок от лимони . Например сутрин си изцеждам 1 лимон и го разреждам с топла вода. Това да го броя за въглехидрат 1 блок ли? В таблицата пише 1 лимон = 1 блок, но дали с кората или само сока?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Зоната
 

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Пон Яну 13, 2014 6:00 pm

tshivacheva написа:Пипи , чудесна си ! Разкошна статия!


Сега аз имам пореден въпрос. Искам да започна да пия сок от лимони . Например сутрин си изцеждам 1 лимон и го разреждам с топла вода. Това да го броя за въглехидрат 1 блок ли? В таблицата пише 1 лимон = 1 блок, но дали с кората или само сока?

В таблицата има лимонов сок, 1ВБ е 70г. или 1/3ч.ч.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пон Яну 13, 2014 6:36 pm

HippoDel написа:
tshivacheva написа:Пипи , чудесна си ! Разкошна статия!


Сега аз имам пореден въпрос. Искам да започна да пия сок от лимони . Например сутрин си изцеждам 1 лимон и го разреждам с топла вода. Това да го броя за въглехидрат 1 блок ли? В таблицата пише 1 лимон = 1 блок, но дали с кората или само сока?

В таблицата има лимонов сок, 1ВБ е 70г. или 1/3ч.ч.

Ама той е червен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( Пък аз купих толкова много лимони :dum:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот nympheacea » Вто Яну 14, 2014 10:53 am

Ауууу, язък за лимоните, само кажи, че са био и ги дай насам да ти спретна едно лимончело (за следващите празници в които ще се съгрешава на поразия :lol: )
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Вто Яну 14, 2014 12:49 pm

tshivacheva написа:Ама той е червен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( Пък аз купих толкова много лимони :dum:

Танче,
Всички сокове са червени, защото фибрите са премахнати от плодовете и така се увеличава гликемичния индекс. Но ако пиеш по 1 БВ на ден, разреден с вода, а другите ти храни са от зелените, не мисля, че е голям проблем. По принцим Бари съветва, когато се ядат храни с висик ГИ, те да са 25 % от въглехидратите на едно ядене. Другият вариант е да си изяждаш целия лимон, стига да нямаш проблеми със зъбите. :)

44. Защо плодовите сокове не се препоръчват в Зоната ?

При изцеждането на сок от даден плод се премахват разтворимите растителните влакна. А точно тези влакна са контролната бариера, която намалява скоростта на навлизане на въглехидратите в кръвния поток. Това означава, че соковете са изключително концентрирани източници на въглехидрати, лишени от растителни влакна.

Хората рядко изяждат повече от един плод, но без да усетят могат да погълнат еквивалента на четири-шест плода под формата на сок.Такова количество въглехидрати ще принуди панкреаса да произвежда големи количества инсулин. От хормонална гледна точка е много по-добре да изядете един портокал, вместо да изпиете чаша портокалов сок.


46. Защо има благоприятни и неблагоприятни въглехидрати ?

Неблагоприятните въглехидрати са наречени така, поради техния висок гликемичен индекс. Ако една храна е с висок гликемичен индекс, това означава, че по-бързо се абсорбира в кръвния поток. Нивата на инсулина ще се повишат по-бързо, и ще огладнеете по бързо след хранене с въглехидрати с висок гликемичен индекс. Можете да приемате неблагоприятни въглехидрати, но колкото повече ги ограничавате в менюто си, толкова повече увеличавате ефективността и ползата от Зоната. Ако все пак не можете напълно да се откажете от тях, консумацията на неблагоприятни въглехидрати НЕ трябва да надвишава повече от 25% при всяко хранене. Примери за най-неблагоприятни въглехидрати с висок гликемичен индекс са високо рафинираните храни като тестените изделия, белия хляб, картофите и зърнените закуски.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Чет Яну 16, 2014 2:36 pm

:bigsm16: :bigsm16: :bigsm16: :bigsm16:


Радвам се , защото рибеното масло е дошло! Аз го чакам през пощата на митницата и днес случайно от един пост на Гого видях, че може да дойде и през обикновенната поща . Какво чудо, обадих се и пратката там :hooo: :hooo: :hooo:
Бягам да го взема!!!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 17, 2014 2:05 pm

tshivacheva написа::bigsm16: :bigsm16: :bigsm16: :bigsm16:


Радвам се , защото рибеното масло е дошло! Аз го чакам през пощата на митницата и днес случайно от един пост на Гого видях, че може да дойде и през обикновенната поща . Какво чудо, обадих се и пратката там :hooo: :hooo: :hooo:
Бягам да го взема!!!

Ха, честито! :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пет Яну 17, 2014 5:51 pm

Имам пристрастеност към рибеното масло и в частност към Омега 3 мастни киселини!
Ако щете вярвайте, но почвам да се тревожа , когато намалява, а следващата пратка още я няма. Вчера изпитах неописуема радост , когато разбрах, че е получено в пощата и бях щастлива, когато го взех ! Е, това ако не е пристрастеност :lol:
Днес денят ми е чудесен, защото съм глътнала 4.800 Омега 3 ! :bigsm18:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пон Яну 20, 2014 6:38 pm

Няма с какво да се похваля :(
Килограмите стоят едни и същи....не се качват, но и не намаляват през последните 2 седмици.
Обиколките обаче са с минус 2 см. на корема
Ами това е!
Лимоните стоят и започват да се развалят. Нимфичке, заповядай!
Рибеното масло, на което толкова се радвах че дойде е с един дефектен флакон. Добре запечатан, но вътре капсулите са счупени и с изтекло масло. Е, само няколко, но те са омазнили абсорбера и той се е разкъсал :think:
Кофти!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот vanja » Пон Яну 20, 2014 10:50 pm

Таня, аз бих те посъветвала да направиш рекламация - снимай счупените капсули и изпрати снимката, напиши им как си ги получила, според мен ще те компенсират, обикновено всички уважаващи себе си фирми признават такива рекламации, опитай, нищо не губиш.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот gogo » Пон Яну 20, 2014 10:53 pm

tshivacheva написа:Няма с какво да се похваля :(
Килограмите стоят едни и същи....не се качват, но и не намаляват през последните 2 седмици.
Обиколките обаче са с минус 2 см. на корема
Ами това е!
Лимоните стоят и започват да се развалят. Нимфичке, заповядай!
Рибеното масло, на което толкова се радвах че дойде е с един дефектен флакон. Добре запечатан, но вътре капсулите са счупени и с изтекло масло. Е, само няколко, но те са омазнили абсорбера и той се е разкъсал :think:
Кофти!

Таня, пиши на iHerb. Вярвам, че ще ти възстановят парите. Аз имах проблем с едни хапове за ставите, които бяха 35$ и те ми ги възстановиха по картата. Хипо също имаше проблем с едно рибено масло и доколкото си спомням и тя получи обратно парите си.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Пон Яну 20, 2014 11:06 pm

Танче,
tshivacheva написа:Няма с какво да се похваля :(
Килограмите стоят едни и същи....не се качват, но и не намаляват през последните 2 седмици.

Не съм съгласна! Това, че килограмите не се качват си е за хвалба. А пък това:
tshivacheva написа:Обиколките обаче са с минус 2 см. на корема
Ами това е!
си е за голяма хвалба. :smdance:
tshivacheva написа:Лимоните стоят и започват да се развалят. Нимфичке, заповядай!
Така и не разбрах, защо не си ядеш лимоните? Лимоновият сок е в червената зона, но лимоните са в зелената!
tshivacheva написа:Рибеното масло, на което толкова се радвах че дойде е с един дефектен флакон. Добре запечатан, но вътре капсулите са счупени и с изтекло масло. Е, само няколко, но те са омазнили абсорбера и той се е разкъсал :think:
Кофти!
Е това е неприятно, но все пак не е повод да униваш.
Не се отчайвай, има такива моменти с килограмие. И при мен ги е имало и при някои други от форума. Давай напред, справяш се чудесно. А това, че сантиметрите намаляват също е знак и то голям, че мазнините се топят.
Прегръдки и успех! :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Italiano » Вто Яну 21, 2014 12:05 am

Таня, липсата на загуба на тегло не означава, че не стопяваш мазнини.
Да ти дам един пример: имах период, в който не мърдах много с теглото, но по един много любопитен начин усетих промяната.
По принцип играя футбол с наколенки.
Та играя си аз, зонувам си, килограмите не падат рязко, но усещам едно стягане от наколенките (понеже те обхващат прасеца и бедрото), които при пране се разширяват. А сега ме стягаха, сякаш нещо ги опъваше повече кат обем.
И тогава ми светна - не губя килограми, защото повишавам мускулната маса. Т.е. мазнините се топят, но теглото си е същото, защото повишаваме крехката телесна маса за сметка на мастните тъкани.

Затова и ти си загубила 2 см. от корема, но не си мръднала като тегло. Може би от разходки, може би от други натоварвания. Но в крайна сметка това е хубаво!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Чет Яну 23, 2014 9:37 am

Голям наплив във форума, чак не мога да си намеря дневника :)
Хубава новина имам аз. Имам имейл , че ми връщат парите от IHERB за повредената опаковка рибено масло.
До 48 часа.
Хубав ден на всички !
И все повече активни дневници!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот nympheacea » Чет Яну 23, 2014 10:15 am

Танче, взимаш лимоните и ги изтискваш всичките. После пълниш сока в пластмасови торбички за лед и във фризера. Идват салатите и ще си ги използваш за овкусяване
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Яну 25, 2014 6:26 pm

80 - ти ден в Зоната!
Тегло 88.8 кг
:love:
Талия 82 см
Корем 92 см

Комплименти от всякъде!
Започнаха да ме питат колегите , дали няма мъж в живота ми :shy:

А дано , им казвам аз :love:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron