Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 12, 2014 1:09 pm

Благодаря! Ще пробвам да направя и аз...да видим...дали ще го докарам и как ще да го сметна, че да става и аз да го ям. :yess:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Чет Юни 12, 2014 1:23 pm

Tony написа:При вас е повече пътя, да. Ще се справите. Ние имаме телевизорчета за пътуване, които се монтират в колата. Моите гледат доста, но по някое време им омръзва. Миналото лято Нико беше на 2 и 3 м. и също спеше доста в колата, през останалото време гледаше. И ние пътувахме с престой от по 1 ден някъде по пътя. Тази година мислим да е на 1 тур, само с едно преспиване в Унгария, но да видим. Взела съм им компютрите, дъските за рисуване, няколко книжки за оцветяване и разни забавления подобни за в колата.

Защо колата ви ще минава преглед в България? Там няма ли къде да мине, или сте с български номера и документи? Тук до 6 м от престоя е задължитено да се сменят намерата и да се плащат данъци и такси за пътищата в Белгия - колата си минава на отчет тук. На подмяна подлежи и шофьорска книжка също.

С български номера и документи сме, тук няма такова изискване. А и колата е на дядото на името и моя кара с пълномощно. Май имаше някаква идиотщина, че като чужд гражданин няма право да има кола на свое име в България. При нас проблема е, че не се заглежда много по филмчета, още не рисуваме и не оцветяваме, дори и с играчките не играе много. Най-много се заглежда в клипчетата с гуменото мече. Единствено като гледа гуменото мече и успявам да му изрежа ноктите. :) Но ще трябва да измислим някаква занимавка. Сега се опитвам да го науча, че в колата трябва да седи задължително в столчето и да не го вземам на ръце. Вземахме му ново столче, че старото вече ни беше малко - уж е до 13кг, но просто не беше удобно вече за него. Това новото е до 25кг и откакто сме с него се вози само в столчето вързан с колани. Вече започва да свиква. Като бяхме със старото столче и само искаше да го взимам, и нали знаеш - бащите винаги развалят дисциплината. Та така... После майките пак се мъчат да оправят нещата. ;) :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 12, 2014 5:18 pm

Е, добре сте, значи. Тук, ако ще оставаш за повече от 6 м и искаш да си караш колата, то тя трябва да е твоя и да ѝ снемиш номерата и документите. Такива роднински с пълномощно не може да се кара повече от 6 м. То не, че ние не я карахме 3 г. с български номера, но колата ни беше лизингова, купувана в България и нямаше как да се случат нещата, щото хем е наша, хем не е. Това, обаче за роднински връзки не важи - мислихме подобен вариант, за да не ѝ сменяме номерата, но не ни огря.

Номерът с новото столче е супер. Обичайно помага. С едно дете си е проблемно...откакто синът ми се роди и се вози в кошницата за кола, дъщеря ми престана да иска да я взимам и т.н. Преди това докато беше сама не издържаше в столчето си дълго и тя. Когато пътувахма за първи път насам тя беше на 10 м и какво пътуване беше 2 денонощия - не ми се спомня... като ревне и иска да я гушна насред магистралата в Австрия, или Германия където хвърчат с по 250 км в час...и ми настръхваше косата... но и това мина. Сега и двамата се возят в столчета и са обезопасени.

Твоят син е мъничък още, но има много хубави активни карти за път. Купували сме ги в България от Клевърбук и има най-различни за различни възрасти. Ето такива - има и са картинки от приказки, които може да са подходящи за него: http://www.store.bg/search?srchstr=%E0% ... 0%F2%E8%20 Моите много се занимават и с тях, като с друго не успявам да ги ангажирам.

А с пластилин дали няма да му е забавно да моделира? Или пък от тези триещите се дъски за писане? Друго за което се сещам е магнитна дъска с разни фигурки за правене? Ужасно се забавляват моите деца с нея. Имаме подобна ние за правене на човечета: http://www.toy.store.bg/p96906/magnitna ... arche.html
Дано намерите нещо подходящо и за него. :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Съб Юни 14, 2014 9:10 pm

Ох, дано да открием наистина занимавка за него. Сега уж успяваме да се залъжем с рекламни брошури, а преди няколко дни ходихме на едно изследване в болницата и му дадоха едни пластмасови животни - и те са му интересни. Иначе с играчките сме направо на Вие - играчки колкото искаш, но всичко е интересно само за кратко време и после го захвърля. Сега е решил, че трябва да ги изхвърля направо през терасата, да не ти разправям по колко пъти трябва да слизам да прибирам какво ли не от долу. Сега има една възглавница за стол изхвърлена от него, но нещо не ми се слиза. Няма да изчезне до утре, а и не го дават да вали. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Нед Юни 15, 2014 3:36 pm

Дано намерите вашият начин за поносимо пътуване, Танита! :peace1:

Ние днес имаме семеен празник и по този случай аз съм се схванала зловещо. От 3 дни не мога да се мръдна, нещо ми се обажда дископатията. :(
И не е само това. :( Днес ми е и ден за отчет, но имам цял месец едни 800 гр - 1 кг дето подскачат нагоре-надолу и нищо и половина... какво е това задържане, какво е туй чудо - не знам. :( Направо ми се плаче...обезверила съм се нещо. Явно нещо бъркам някъде, ама какво? От 3 дни препрочитам двете книги на д-р Сиърс и си търся причината, ама още нищо не излиза. :hm:

Ще трябва да взема да си пиша и тук ден по ден какво, как и кога ям, че да видя дали пък нещо не омазвам генерално. То последните дни изобщо физ.активност ми е нулева, щото вчера почти лежах, заради болките в кръста, ама чак пък под 91 кг да не можа да падна цял месец...ми се струва не добре като цяло.

Та така. Започвам да пиша от днес какво и как ми се случва всеки ден, пък да видя къде ще си търся грешката, ако някой нещо се присети, моля, да се чувства свободен да сподели и да ми посочи сбърканото - ще съм много благодарна. :applaus:

Консумирам по 10 блока дневно.

Ставане около 7 ч. задължителаната чаша вода - 0,500 л /имам си една бака от спортс-директ, която ми е много любима :) / си беше изпита чинно към 7:15.
Докато правих палачинки на децата си забърках обичайната закуска от:
46 гр котидж - по етикет - 1 Б
97 гр нектарини - 1В
7 бадема - 2 М, 1 повече, че са едни дребосъци.
180 мл мляко /по етикет/ 1 П +1В и си добавих кафето и 3-4 капки течна стевия.

Гледам да закусвам с тях, че иначе ми се случва да се изкуша от палачинките им. :)

За обяд правих задушени пилешки бутчета с подправки, 2 лъжици плясно мляко и вода за всички ни.
Отделих си 84 гр - 3 П
250 гр айсберг и 120 гр домати - 1 В
1 ч.л зехтин в салатата - 3 М
изчислих си домашният хляб, който правя, че 24 гр ми е 1 ВБ и хапнах една малка филия.
десерт 100 гр круша.

До момента изпих около 1,6 мл вода. До довечера ще я докарам до 2,5 - 2,8 л. Тези дни не е много топло и не успявам да си изпия 3,1 л, колкото ми изчисли калкулатора. Гледам да пия повече вода, че ми помага да не ми отичат глезените, че от преди 3 години и това ми се случи това лято. :(

Следобед ще ям вероятно 135 гр кисело мляко 0,1 % и 3 лешника.

За довечера ще го мисля, че пак ще трябва да се готви за всички.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Нед Юни 15, 2014 4:09 pm

Тони, аз вода пия страшно много. В началото мислех, че няма да успея да изпия 3л, колкото ми изчисли калкулатора, но сега понякога се усещам, че изпразвам и четвърто шише от 1л, освен това чай сутрин и водата за рибеното масло. Въпреки, че не е много топло си надхвърлям 4л вода. А ако се смята и прясното мляко като течност - отива почти към 5л. И интересното е, че обикновено я изпивам следобед и вечер. Сутрин не пия толкова много вода.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Нед Юни 15, 2014 6:35 pm

Аз рибеното масло си го пия с кафето, ама и то ми идва също една бака от почти 500 мл - в същата огромна чаша си го правя, щото го разреждам мах + млякото и до 8:30 вече съм издрънкала 1 л течност. До към 12 в повечето случаи съм изпила още литър. Обядвам обичайно към 12-12:30 и след това към 2 пак започвам с водата. Имам си бутилка до компютъра и като съм тук си пия почти постоянно. Като е топло изпивам дори по 3 л и половина, ама тези дни е по-хладно и нямам такава жажда както предишните дни...дали пък да не е от това? :hm:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Юни 16, 2014 9:52 am

Водата вчера я докарах до около 3 л, че пих кога и как се сетя от чаша и не си я мерих по бутилки като друг път.
Снощи хапнах 1 варено яйце с пилешка шунка 35 гр /по етикет/ и 56 гр извара, с 240 гр домати, 24 гр хляб, 9 маслини и 97 гр нектарина. Обаче съм заспала с децата и късната закуска утече. :notagree: То това ми се случва честичко напоследък. Май ще трябва нещо да мисля в този случай. Може би закуската да я направя 3 бл и да си лягам с тях към 22-22:30, че и без това в 6 куквам през седмицата, вместо в 7, та имам време да им направя закуска, да им приготвя храна за училище, да закуся и аз и т.н. :hm:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 10:02 am

Такам, оказа се, че рибеното масло ми е в пъти по-малко като прием...щото съм заблудена. Ще потърся друго наоколо, че няма време за поръчка онлайн преди голямото пътуване. :(

Вчерашният ден беше изцяло зонов отново и с 3 литра вода и днес сякаш има леко раздвижване на кантара надолу. :hm: Ще видим след още няколко дни как ще е. Лошата новина е, че още съм с болки в кръста и дори карането на колело до магазина ми създава сериозни проблеми, та с физ.активност съм на 0 последните 10-тина дни. :hm:

Днес ще си правя рулото от тиквички - да видим как ще го докарам.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 17, 2014 12:15 pm

Тони, а защо не вземеш да си го поръчаш направо на адреса в България. Така ще го получиш малко след като пристигнете.
Аз днес трябва да ходя да взема моето от пощата, че вчера бяхме излезли с малкия като е идвала пощаджийката и ми е оставила покана. Иначе ми го носят направо в къщи.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 17, 2014 12:41 pm

Да и аз така направих, вече поръчах моето на адреса ми в България. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 12:47 pm

Работата е там, че в България ще сме на 3 различни адреса по няколко дни, отделно ще сме в Гърция от 15 до 25, та съвсем не ми е ясно дали ще дойде и аз дали ще съм в този момент на адреса, на който съм го поръчала. :hm: То не е една беля. :stupid:

Ще видя какво мога да намеря тук, пък като се върнем ще търся из професионалните спортни тукашни сайтове, защото имам непреодолимо чувство, че не искам нищо американско, пък било то и рибено масло. :refuse:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 17, 2014 1:13 pm

Ето това е рибеното масло, което Хипо беше поръчала. Това е сайта на датската фирма за Белгия. Има 2гр омега3 в три капсули. По-скъпичко е от това в iherb, но пък има сертификат в IFOS. Имаше и едно английско на по-поносима цена, но беше течно и не знам как стои въпроса с доставката в Белгия. Ако намеря линк ще ти го дам и него. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 17, 2014 1:21 pm

За съжаление не съм си запаметила линка. Аз търсих от сайта на IFOS европейски компании производители на рибено масло и така бях попаднала на английското. Но аз предпочитам на капсули, а не течно и явно заради това не съм запаметила линка. Съжалявам, че не можах да ти помогна. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 1:44 pm

Ще потърся, благодаря ти! То и аз предпочитам на капсули, че иначе вероятно не бих могла да го пия - гадно ще да ми е...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 6:07 pm

С това рибено масло в чудо се виждам и навсякъде препоръчват дневна доза 1 гр. :hm:

Ама тиквеното руло на Маня правих днес и стана ужасно вкусно. Мъж ми дето тиквички не яде особено си изяде 3-те блока и питаше за още. :laugh1:
Изображение
Отдавна правя едно пилешко фрикасе с киноа, а вчера го изчислих да е зоново и го направих, че да мога и аз да ям от него и стана също така вкусно и приятно.
Та викам да си запиша грамажите, че да не ги потурча някъде. :)

Пиле-фрикасе с киноа - 12 ПВМБ

224 гр пилешки гърди - 8 П
80 гр пресен лук - 1 В
360 гр настъргани тиквички - 1,1/2 В
120 гр настърган морков - 1,1/2 В /нали вече не е червен :) /
84 гр киноа - по етикет - 4 В
2 яйца - 2 П /преди слагах само жълтъци, че белтъка може да се пресече, но този път сложих цели яйца/
270 мл кисело мляко /по етикет/ - 2 П + 2 В
28 гр пълнозърнесто брашно - 2 В
4 ч.л гхи, или друга мазнина
сол на вкус, наситнен магданоз

Настъргвам тиквичките и морковите, наситнявам лука и месото. Всичко изброено, заедно с киноато се сварява за около 20-25 мин. В отделен съд, най-добре тенджера с дебело дъно, но може и в wok-тиган, се запича брашното и се добавя бульона от сварените месо и зеленчуци, като се бърка постоянно /най-добле със силиконова бъркалка за яйца/, за да не стане на бучици запеченото брашно. Прибавят се сварените зеленчуци, киноа и месото и се оставя за заври за няколко минути. През това време разбих яйцата и за да не се пресече белтъка добавих няколко капки лимонов сок и киселото мляко накрая. Яйчено-млечната смес добавих към яденето като бърках постоянно и оставих да заври отново. Свалих от котлона и добавих ГХИ-то. Магданоз поръсих само в порциите за нас с мъжа ми, че децата не го ядат много, много. ;)
Изображение
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта