Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Чет Май 21, 2015 9:41 am

Фани77 написа:И пак за сверяване- 1 доза протеин е 30 гр. В нея има 22 гр. протеин, 1,4 гр.въглехидрат и 2 гр.мазнини /поне така пише/... по изчисления излиза 9,52 протеин, 192,86 въглехидрат и 22,5 мазнини в една доза!!!!! Къде греша и кое число да приема за водещо! :think2:


1 БП = 30/22*7 = 9,5454 или приблизително 10 г.

Тъй като това е протеин на прах другите стойности не ги гледаш. И както при изчисляване по етикет на други продукти се избира най-малкото число.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Зоната
 

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Чет Май 21, 2015 9:44 am

Маня златна си, добре че се занимаваш с мен! :yess: :love:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Italiano » Чет Май 21, 2015 10:10 am

И да не забравиш да удвоиш мазнините, когато хапваш протеин на прах!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Чет Май 21, 2015 3:36 pm

Многооооо глад ме мори днес Озонковци......... :refuse:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Чет Май 21, 2015 3:44 pm

Пий вода, когато усетиш глад, а още не ти е дошъл часа на хапването. Чувството за глад и жажда се контролират от един мозъчен център и често се бъркат като усещане, когато се започва Зоната (а и не само). А и е въпрос на свикване с режима. Другият вариант - намали интервалите между храненията. Третият - опитай да се справиш с помощта на тази схема. А има и един чисто психологически момент. Въпрос на настройка. Приемаш, че не си на диета (както си била преди), а просто така си се хранила цял живот и.... тогава е много лесно и гладът изчезва много много бързо, ако всичко е балансирано както трябва и приеманите блокове са ти достатъчни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот jivas » Чет Май 21, 2015 8:44 pm

Здравей,
Аз също започнах да изпитвам глад, но мисля че е от претрениране. Та засега увеличих блоковете. Гледам в менюто ти има кисело мляко. Аз също в началото хапвах от него защото лесно се смята, но много бързо огладнявах. То беше и причина няколко пъти зверски да се нахвърля в-у храна. Сега го ям само в изключителни случаи и обикновенно хапвам по две кофички наведнъж с надеждата че ще ме засити поне за 3 часа.
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот gogo » Пет Май 22, 2015 6:16 am

Italiano написа:И да не забравиш да удвоиш мазнините, когато хапваш протеин на прах!

Ама в този протеин си има мазнини, не е обезмаслен на 100%, което ще рече, че не трябва да се приема двойна доза МБ. :refuse: Двойната доза МБ се приема само когато се взима например протеин на прах, който е обезмаслен на 100%, демек е с 0% масленост. Виж тук въпрос 52.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Пет Май 22, 2015 3:51 pm

Здравейте! Тук съм си, днес мия прозорци...но пък бях на едно място, където имаше отворена кутия с шоколадови бонбони и аз НЕ ГИ ДОКОСНАХ! Но не ми се яде просто...:skyle5: Изключително доволна съм от себе си!
Иначе менюто ми е
з-извара-168 гр.,овес-42 гр., маслини-9бр.
о-пилешко кюфте-126 гр.,тиквички-480гр.,ягоди-140гр., 9 маслини
сз- извара-56гр.,3 кашута,140гр.ягоди
в-ще я мисля след малко /шунка от Лидл ще е май.../ със домати и краставици
кз-220 гр.кисело мляко Рафтис 0.1%
Надявам се, че всичко ми е наред днес в менюто....Ако някой реши да ме провери- ще съм благодарна! :love:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Съб Май 23, 2015 2:27 pm

Здравейте! Не издържах и се премерих-от сряда до днес съм свалила 500 гр.☺ Много съм доволна! И менюто ми днес-
З- котидж/необезмаслен/-168гр., овес-42 гр.,
О-3Б пуешка шунка /много вкусна/,1/2 айсберг,240 гр.домати,240 гр.краставици, 1ч.л.зехтин, 140 гр.ягоди
СЗ-1/2 коф.кисело мляко, 3 кашута
В-на гости съм, но смятам да е пилешко месо и салата
КЗ- като следобедната....
Дано съм се справила с блоковете и изчисленията!
Успех на всички!
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Нед Май 24, 2015 6:52 pm

Честит 24 май!
Аз си пиша тук.....:)
Вечерях зонова салата от тиквички и краставици-много ми хареса, много вкусна! Май ще ми е от любимите ястия! А и лесно и бързо се приготвя!
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Вто Май 26, 2015 8:27 am

Да си напиша аз перипетиите- видях че 1 блок суров овес е 14гр., сварих го по указания на Татяна иииииии.....си мерих 3 блока по 14 гр. за закуска! :о и това 3 сутрини поред, докато видя, че сварен е 1/3 ч.ч. за 1 блок и да си вляза в Зоната, като трябва! Голям съм заплес............. :think2:
Менюто вчера беше зоново, но реших да сменя схемата 2-3-2-2-2, че иначе вечер огладнявам зверски! Вие как мислите? Редно ли е?
А менюто днес е З- 2 протеинки /от рецептите в сайта/, 16 череши, 6 кашута
о- 3 блока зелен фасул на фурна от рецептите в сайта
сз- 1 коф.кисело мляко Рафтис 0,1% и 6 маслини
в- пуешка шунка и салата /не съм я измислила точно, ще я мисля на място в Билла/ :)
кз-0,1 % кисело мляко с 6 маслини

Снощи за късна закуска си направих 2 блока протеин с кисело мляко и кашу- малеееее много ми се услади............отдавам се на търсене на хубав протеин, за да си правя по често! Макар че, незнам редно ли е и няма ли да задържам килограми от него........? Моля някой, който го яде често да сподели! :angel:
И не на последно място- купих си книгата "Зоната" на Бари Сиърс, имах я свалена и я четях, но реших да я имам и на хартия. Обясниха ми в книжарницата, че "Овладяване на Зоната" нямала тираж и я няма и разгледах "Ние и зоната" на Папазова, но незнам защо не я купих....
Ами стана дълъг пост, затова Успех на всички Зонуващи!
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот tanita68 » Вто Май 26, 2015 11:29 pm

Фани77 написа:
Снощи за късна закуска си направих 2 блока протеин с кисело мляко и кашу- малеееее много ми се услади............отдавам се на търсене на хубав протеин, за да си правя по често! Макар че, незнам редно ли е и няма ли да задържам килограми от него........? Моля някой, който го яде често да сподели! :angel:

Грешна комбинация! Млякото е смесен продукт, т.е. 200гр кисело мляко се равнява на 1БП+1БВ ако е от 0,1% масленост, ако е с по-висока масленост не трябва да се добавят мазнини. Значи ако приемаш два блока протеин ще трябва да измислиш нещо друго за въглехидрат. Другия вариант е 1блок протеин плюс един блок кисело мляко и още един блок някакъв въглехидрат, за да се изравнят. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Tatyana » Сря Май 27, 2015 12:16 am

Фани77 написа:Да си напиша аз перипетиите- видях че 1 блок суров овес е 14гр., сварих го по указания на Татяна иииииии.....си мерих 3 блока по 14 гр. за закуска! :о и това 3 сутрини поред, докато видя, че сварен е 1/3 ч.ч. за 1 блок и да си вляза в Зоната, като трябва! Голям съм заплес............. :think2:

Фани, не се обвинявай, защото всички в началото правим грешки :hug:. Ама наистина си бързала и явно не си прочела, че после сварения вече овес се мери пак и се дели на блоковете, които си сложила да вариш, за да видиш калко грама ще ти е блок сварен овес. Делиш си го на 2 или 3 блока (аз ползвам кутийките от котидж сиренето от Лидл, че са с хубави капаци) и после хапваш с добавен протеин и маслинки например. В соления вариант по идея на Пипи добавям шарена сол и става ммммм :bigsm39: .
Така сме се учили всички в началото - кой с грешки в грамажите, кой с промишлени количества зеленчуци, които нямат изяждане :bigsm1: :bigsm5:

А за книгата на Папазова изобщо не съжалявай, защото не ти трябва. В сайта имаш всичко, което ти е необходимо. Успех :bigsm18:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Сря Май 27, 2015 8:40 am

Здравейте! Благодаря за уточненията с моето протеиново изкушение......не е било Зоново, но беше ужасно вкусно......
Днес менюто- з-2 протеинки, 1 круша и 6 маслини
о- 3 блока от зелен фасул на фурна
сл.з.- 1 коф.кисело мляко и 6 маслини
в- пилешко месо и салата
кз-1/2 коф.кисело мляко и 3 кашута
От днес съм в МЦ и май съм задължала вода, но нищо- ще отмине. А и днес ще си купя Алое на кристали от био-магазина и какаови зърна, защото гладът за сладко /ако те са сладко де/ е убийствен! :о
Засега чао и успех!
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Сря Май 27, 2015 8:49 am

Фани77 написа:А и днес ще си купя Алое на кристали от био-магазина и какаови зърна, защото гладът за сладко /ако те са сладко де/ е убийствен! :о

Изобщо не са "сладко" - какаовите зърна са мазнина и 1 БМ е 3 грама. Кристалите алое се приемат колкото грахово зърно за лек слабителен ефект, който да подпомогне първите прояви на отделяне на "лоши" айказаноиди в резултат на Зонуването.
Добави към вечерята отново 1 блок плод (140 г ягоди, 8 череши например). Това може да замести отчасти желанието за сладко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Пет Май 29, 2015 9:28 am

И менюто вчера- З-2 протеинки, 16 череши, 6 кашута
о- 126 гр. сьомга на скара, 2 краставици, 1 домат /голям/, 12 череши, 1 ч.л. тахан
СЗ- 1/2 коф.кисело мляко, 3/4 ч.л. тахан
В- Овесена каша Тина- 2Б
КЗ- 1 коф.кисело мляко, 6 маслини- 2Б

Общо взето това е! Успех :smdance:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron