Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Мар 25, 2015 2:19 am

Здравейте, Зонковци :hug:

Аз минавам да кажа, че съм тук, не съм избягала :lol:. Зонувам си, макар и не много стриктно, карам колело 3 или 4 пъти в седмицата по около 20-тина километра, ходя и на фитнес.
През уикенда се пъхнах в два панталона, които бях закупила преди около 7 месеца и така си стояха чисто нови в гардероба. Много яко се почувствах, защото кантарът не отчита кой знае какъв резултат, но пък явно заради спорта, обиколките леко са понамалели :msmile14:
Все пак ми се иска да се пъхна и в панталони отпреди 7 години, когато бях 59 кг. Специално си пазя два и съм се зарекла, че пак ще вляза в тях :but:
Нещата не се случват толкова бързо, колкото ми се иска, но естествено вината е изцяло моя...
Скоро ни предстои пътуване към България :bgflag:, където „Зоната“ е почти „Мисия невъзможна“, ама обещавам да не прекалявам и да се опитвам да спазвам режима макар и на око. Средата на април се връщаме и отново ще съм стриктна :pray:

На 01.04 отчет няма да пиша, защото няма да имам възможност, а и няма зашеметяващи резултати. Следващият отчет ще е на 01.05 и се надявам да имам повече време да пиша редовно менюто си.

Пожелавам на всички успешно зонуване и приятни почивни дни покрай Великден :potfl:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Italiano » Сря Мар 25, 2015 5:15 pm

Suzi написа:Скоро ни предстои пътуване към България :bgflag:, където „Зоната“ е почти „Мисия невъзможна“ ...

Мдааа, при всички, които си идват от чужбина, се получава така. Неизбежно.
Ама така, де - все пак си идвате на почивка.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Май 07, 2015 10:54 pm

Здравейте, Зонковци :)

Ще карам направо, че смисъл да се обяснявам и извинявам няма …
На Нова година си обещах – „по-малко приказки, повече действия“ – нещо, което все още не съм направила :stupid:
Ами накратко да ви кажа, че Зоната присъства в ежедневието ми, ама за съжаление само в мислите ми. Всеки ден все да започна сериозно и … нищо. Хапвам сладко, килцата се завърнаха и така … 4 месеца от началото на тази година пропилени … То времето лети и не чака.
Лошото е, че въпросът не е само как изглеждам и какво ще облека... след всяко ядене на сладко имам сърцебиене, което вече сериозно ме притеснява. Нямам енергия, не ми се става от леглото сутрин, често съм мрачна без причина. Купувам сладко, изяждам го и после почвам да се самообвинявам … и на другия ден пак същото …
Както и да е … Забравям за първите 4 месеца и казвам СТАРТ от днес, ново начало, нови цели – по-краткосрочни.
В момента съм 95,5 кг. и цел номер едно е до 01.06.15 да бъда 90 кг. Започвам с 10 блока - 2 3 1 3 1
Иначе ви чета редовно, видях че има нови Зонковци и че са много стриктни и упорити. Ще взимам пример :) Успех на всички!

Меню Ден 1-ви - 07.05.15

08:30 - 1 мъфин по рецепта от сайта - 1 БВПМ + 56 гр. котидж 0,4 % + 240 гр. домати + 3 маслини
13:00 - 126 гр. сьомга + 90 гр. броколи + 110 гр. карфиол + 125 гр. киноа + 1 ч.л зехтин
17:30 - 1 Бонбон „Кари“ (направих ги директно балансирани с протеин на прах)
19:30 - Зонова салата (домати, краставици, киноа, котидж, пилешко месо, маслини)
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 2,0 л.
Движение - не особено много. Тук вали доста и не става за колело. Това не ме оправдава, че не отидох на фитнес, де :skyle5:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Tonkata » Пет Май 08, 2015 12:37 pm

Не се самоизтезавай повече, Сузи ! Мисля, че 4 месеца ти стигат ! ;)
Пожелавам ти с този РЕ-старт да изпълниш и обещанието което си си дала на Нова година - „по-малко приказки, повече действия“ !
Искрено ти желая УСПЕХ ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Съб Май 09, 2015 1:28 am

Благодаря много, Tonkata, надявам се да бъда по-упорита този път :)

Днешният ден мина добре, общо взето хапвах нещата които и вчера. WC-то беше основна част от деня ми, пък и от нощта :msmile11: Малко забавих междинката и поогладнях, ама като хапнах после и нещата си дойдоха на мястото.
Утре ситуацията ще е леко по-сложна, защото няма да сме вкъщи, а ще пътуваме, ама дано се справим. Ще взема мъфини за следобедното хранене, а на обяд ще балансираме на око.

Меню Ден 2-ри - 08.05.15

08:00 - 1 мъфин (1 БВПМ) + 56 гр. котидж 0,4 % + 240 гр. домати + 3 маслини
12:00 - 126 гр. сьомга + 150 гр. киноа + 1 ч.л зехтин
17:45 - 1 Бонбон „Кари“ - балансиран с протеин на прах
20:00 - Зонова салата (домати, краставици, репички, лук, котидж, пилешко месо, зехтин)
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 2,5 л.
Движение - оф, и днес не ...
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Май 10, 2015 1:35 am

Здравейте, зонуващи приятели :)
С мъжа ми днес бяхме на едно изложение за коли и на разходка в град, близо до този, в който живеем :) Изкарахме си супер. Прегреших с едно кафенце по пътя :skyle5:

Меню Ден 3-ти - 09.05.15

08:00 - 1 мъфин (1 БВПМ) + 56 гр. котидж 0,4 % + 240 гр. домати + 3 маслини
12:30 - на око (месце и салатка) - надявам се да се е получило
17:00 - 1 мъфин
19:15 - Зонова салата (домати, краставици, репички, лук, котидж, пилешко месо, зехтин)
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 2,5 л.
Движение - дъъъъъъълга разходка :)

Скрит текст:
ИзображениеИзображениеИзображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот NikoLinia » Нед Май 10, 2015 8:39 am

Здравей Сузи! И защо кафето да е прегрешение?
Аз пия всеки ден. Без захар. Зная, че е по-добре да не се пие, но тъй като преди пиех поне по 3 на ден, смятам, че 1 е приемливо. Сега съм на стъпка от идеализирания вариант-без кафе, но 1 не го смятам за прегрешение. :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Май 10, 2015 2:10 pm

NikoLinia написа:Аз пия всеки ден. Без захар....


Беше със захар - кафява, ама все пак захар :(
Аз допреди година и половина пиех кафе всеки ден, че и по две. Едно задължително сутрин вкъщи. Сега кафе у нас няма и пия само в колата, когато пътуваме някъде. Лошото е, че не мога да го пия горчиво. Трябва да си нося стевия или мед :th: Ще помисля по въпроса :think2:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Май 11, 2015 1:18 am

Меню Ден 4-ти - 10.05.15

10:00 - 1 мъфин по рецепта от сайта - 1 БВПМ + 56 гр. котидж 0,4 % + 240 гр. домати + 3 маслини
15:00 - Мусака с овес по рецепта от сайта - 3 БПВМ
19:00 - 1 кюфте - направено само от пуешка кайма (42 гр. в суров вид) + 3 кайсии + 1 орех
21:00 - Зонова салата (домати, краставица, котидж, пилешко месо, маслини) + ябълка
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех


Вода - 2,5 л.
Движение - Цял ден се каним да излезем с колелата, защото навън беше слънчево, обаче готвене, пране, чистене :shock: и т.н и не остана много време :sad: Все пак вечерта направихме кратка обиколка, ама то си беше като разходка, а не като тренировка.

Скрит текст:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Вто Май 12, 2015 12:20 am

Меню Ден 5-ти - 11.05.15

09:00 - 1 мъфин по рецепта от сайта - 1 БВПМ + 56 гр. котидж 0,4 % + 3 маслини + 3 кайсии
13:15 - Мусака с овес по рецепта от сайта - 3 БПВМ
18:00 - 1 мъфин
20:00 - Зонова салата (домати, краставица, котидж, пилешко месо, маслини) + 1 нектарина
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 3 бр. бадеми

Вода - 2,7 л.
Движение - карах колело :kolelo:

Скрит текст:
Изображение

Днес много ми се ядеше шоколад, направо бях на косъм да си купя, ама слава Богу, не го направих :pray:
Сега се чудя какво зоново сладко да измайсторя тези дни, пък дано ми мине желанието :think2:
Трябва да приготвя и нещо с елда, че така стои неотваряна, заедно с пакет просо и пакет амарант :laugh: Някъде мернах рецепта за палачинки от Елда, може това да пробвам :hm:
Имам и тази чия, ама и нея не съм ползвала. Не знам защо бях решила, че е въглехидрат, а се оказа мазнина :skyle5:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот _belladonna_ » Вто Май 12, 2015 9:34 am

Най бързото "сладко" което мога да ти предложа е плодове с извара, канела, ванилия подсладител и ядки. Обожавам такава плодова салата.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Вто Май 12, 2015 1:49 pm

_belladonna_ написа:Най бързото "сладко" което мога да ти предложа е плодове с извара, канела, ванилия подсладител и ядки. Обожавам такава плодова салата.


Дам, мъжът ми закусва тези дни точно с извара и боровинки. Трябва и аз да пробвам, въпреки че за мен сладко винаги се свързва с шоколад :(
Благодаря за предложението :hug:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Вто Май 12, 2015 1:58 pm

Suzi написа:Дам, мъжът ми закусва тези дни точно с извара и боровинки. Трябва и аз да пробвам, въпреки че за мен сладко винаги се свързва с шоколад :(

Е, кой забранява да си хапваш какао или какаови зърна. Винаги можеш от тях да комбинираш нещо, което да е шоколадово. Например 2 блока извара, 1/2 блок ягоди/боровинки/малини+1блок какао+1/2 блок сироп от агаве (за повечко сладост) и 2 блока ядки.
Аз си правя подобно смути, като ползвам обезмаслено кисело мляко, без да добавям агаве, защото по принцип съм любител на горчивия шоколад, с няколко стръка мента. Става жестоко. И с извара си е супер комбинация.
Откакто съм на течната диета по принуда няма ден, в който да не присъстват поне 10 г какао в някое от храненията, че и доста повече понякога.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Вто Май 12, 2015 4:13 pm

Благодаря за идеите, Маня :bouquet: Завиждам ти за креативността при готвенето. Мен никаква ме няма в кухнята :stupid:, може би и затова ми е по-трудно да се задържа в Зоната :th: Решила съм тези дни да чета в темата за рецептите, и в дневниците, и да си открадна идеи :chef1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Вто Май 12, 2015 4:22 pm

Сузи, готвенето не е толкова трудна дейност, особено в Зоната. Дали ще теглиш продуктите, за да си направиш от тях салата или да ги сложиш в тавата е едно и също. Избираш си нещата, които ти харесват на вкус и са зонови и от тях правиш всевъзможно комбинации. Не винаги всичко става вкусно. И аз имам чести неудачи. Но пак си ги хапвам макар и на инат. Никой тук май не е професионален готвач. Просто трябва да обичаш продуктите, които приготвяш и да им посветиш малко внимание. Разходи се в моя дневник, там има доста "готварски" идеи. Повечето са много лесни и не отнемащи време, защото аз мразя да прекарвам дълго време в кухнята, но обичам да ми е вкусно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Май 13, 2015 12:01 am

Маня написа:... защото аз мразя да прекарвам дълго време в кухнята, но обичам да ми е вкусно.

:yess: И аз така :lol:

Меню Ден 6-ти - 12.05.15

09:30 - 1 мъфин по рецепта от сайта - 1 БВПМ + 56 гр. котидж 0,4 % + 240 гр. домати + 3 маслини
13:30 - Мусака с овес по рецепта от сайта - 3 БПВМ
18:00 - 1 кюфте - направено само от пуешка кайма (42 гр. в суров вид) + 3 кайсии + 1 орех
20:00 - Зонова салата (домати, краставица, котидж, пилешко месо, маслини) + 1 нектарина
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 2,5 л.
Движение - не
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта