Меню

Инсулиновата резистентност е една от първите последици от съществуващо възпаление, за което не сме се погрижили.

Тест Инсулиновата резистентност

Инсулиновата резистентност се развива тогава, когато клетките, към които са насочени сигналите започват да се затрудняват с приемането на правилните метаболитни инструкции от инсулина, след като взаимодейства с рецептора си върху клетъчната повърхност. Това се дължи на възпаление в клетките, на което не сме обърнали внимание или сме пренебрегнали и в резултат на това, повишената инсулинова резистентност е първият признак, че хроничното възпаление започва да се увеличава в тялото.

Колкото по-високо е нивото ви на инсулинова резистентност, толкова по-голям шанс имате да развиете диабет, сърдечни заболявания и накрая Алцхаймер.

Този тест ще ви помогне да определите на какво ниво е вашата инсулинова резистентност.

Следвайки клинично доказаната диетична система на Зоната в комбинация с редовен прием на Омега-3 и полифеноли, ще успеете да намалите нивата на инсулиновата си резистентност.

Инсулиновата резистентност възниква, когато тялото има проблеми с използването на инсулина, който произвежда и така причинява метаболитни нарушения в инсулиновата сигнализация в тялото, като черния дроб, мускулите, панкреаса и хипоталамуса на мозъка.

Колкото е по-високо нивото на инсулиновата резистентност, толкова по-голяма е вероятността да качите килограми, да развиете хронично заболяване и да запопчнете да се състарявате по-бързо, тъй като повишеният инсулин е движещата сила за увеличаване на възпалението.

Инсулиновата резистентност е доста често срещан проблем. 16% от здравите индивиди с нормално тегло са склонни към значителна инсулинова резистентност. Този процент се увеличава до 50% при здрави индивиди с наднормено тегло, 85% при затлъстели индивиди и 100% при индивиди с метаболитен синдром и диабет тип 2.



1: Чувствате ли се гладни и треперещи 2-3 часа след хранене?



2: Ако пропуснете хранене, чувствате ли се раздразнителни или уморени?



3: Склонни ли сте да задържате вода след консумацията на солени храни?



4: Чувствате ли се изморени няколко часа след хранене?



5: Някой в семейството ви, ваш близък роднина страдал ли е от диабет или хипогликемия?



6: Някой в семейството ви, ваш близък роднина страдал ли е от сърдечни заболявания, синдром на поликистозни яйчници или подагра?



7: Страдате ли от високо кръвно налягане?



8: Когато напълнявате, основно около корема ли трупате мазнини?



9: Склонни ли сте към бързо напълняване?



10: Изпитвате ли често желание за сладко или нишестени храни?



11: Страдате ли от чести промени в настроението?



12: Чувствате ли се уморени или отпаднали следобед или рано вечер?



13: Трудно ли ви е да отслабвате с диета, с ниско съдържание на мазнини?



14: Приемате ли лекарства за намаляване на нивата на холестерола?