Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Фев 26, 2014 11:49 am

Eldass, съгласна съм, но все ми се искаше малко по-бързо да се върна във форма. Аз се боря само с някакви 5-6 килограма. След 2-3 седмици имам планувано изследване за холестерол. Много съм любопитна какво ще излезе.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Фев 26, 2014 12:10 pm

Хех, и аз с толкова се боря някакви си 5-6 килограма :lol: , но не бързам. :) И аз ще правя планови изследвания следващата седмица и аз тръпна като теб. ;)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Фев 26, 2014 12:58 pm

Момичета, не се отчайвайте :laugh4: . Има такива моменти на задържане. Освен това е напълно възможно да намалявате % мазнини, а да увеличавате мускулната маса. Това може да проверите с калкулатора на Барито.
В изследванията си неминуемо ще имате приятни изненади - такава е същността на Зоната, че помага на тялото да се възстановява. При мен се установи, че след около година зонуване захарта от 6,1 е станала 5,4. Успех и непременно споделете резултатите от изследванията, може би в темата за здравето. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Фев 26, 2014 1:07 pm

Gogo, ако Зоната може да се справи с моето Хашимото, няма да има по-щастлив човек от мен. :yess:
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Фев 26, 2014 1:17 pm

Мога да споделя, че вероятно Зоната влияе и на Хашимото. При мен промяната се изразява в липса на проблеми с преглъщането - особено на огромните капсули на рибеното масло. Преди сигурно щях да си ги разрязвам и да си изпивам съдържанието им.
Не съм си правила скоро изследвания, защото при последните при мен го откриха само ехографски. Промени в хормоналните изследвания нямаше. И не смятам и скоро да си правя (троматава здравна система ме влюдява и опирам до нея само когато умирам..., но със Зоната нямам подобни усещания :laugh1: ) Нека мине поне половин година и тогава ще ми е интересно наистина да видя промените на ехограф, ако ги има, разбира се.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Фев 26, 2014 1:39 pm

Manya, Хашимото затруднява много отслабването, но при мен има сериозни хормонални проблеми. Сега под контрола на еурирокса и Зоната отслабвам по-лесно.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Фев 26, 2014 1:50 pm

За 28 дни - 4 кг и доста намалени обиколки. Въпреки Хашимотото. Дори аз бях изненадана. :smdance: :lol: Но аз съм в/около Зоната за здраве, не за отслабване - то ще е бонус.

Дори спрях хапчетата за кръвно - то се държи прилично около 130/80. Дори препарата, който вдишвам за ХОББ-а ми понякога го пропускам сутрин и не чувствам нуждата му. Въпреки дименето като комин, което поне засега не успявам да намаля. Но пък дишам много по-леко, не се задъхвам и 5-те етажа на офиса почнаха все по-малко да ми тежат.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Сря Фев 26, 2014 2:27 pm

igito написа:Извинявайте, но какво пишете в дневниците, сигурно какво ядете или нещо друго...аз ощенямам такъв, но си драскам по някога в един тефтер :think2:


Ами като за начало разкажи нещо за себе си :yess: Така се опознаваме ;) И споделяй какво ядеш, проблеми и несгоди... радостни събития... :yess: Наистина по твой избор - а и вместо да си водиш тефтерче - пиши в дневника :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Фев 27, 2014 10:45 pm

Dianant написа:Gogo, ако Зоната може да се справи с моето Хашимото, няма да има по-щастлив човек от мен. :yess:


Диана,
Убеден съм, че практикуването на Зоната спомага за постигане на оптималното здраве, което включва и преодоляването на различни болести. Сиърс в книгата си Зоната отделя доста внимание за влиянието на Зоната върху редица заболявания, включително и хронични. Бъди стриктна в практикуването на Зоната, приемай адекватни количества омега 3 киселини и бъди сигурна, че резултатите ще те изненадат приятно. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот roshla » Пет Фев 28, 2014 9:41 am

Здрвейте, бройте ме и мен към отслабващите със ЗОНАТА.
Агитирана съм от Дарина. :)
Втори ден съм в зоната, спазвам стриктно грамажите и... най - важното е че се чувствам добре, лекичко ми е.
В началото съм и още мисля, че нямам резултат спрямо килограми.
Лек ден
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Пет Фев 28, 2014 11:06 am

gogo написа:
Dianant написа:Gogo, ако Зоната може да се справи с моето Хашимото, няма да има по-щастлив човек от мен. :yess:


Диана,
Убеден съм, че практикуването на Зоната спомага за постигане на оптималното здраве, което включва и преодоляването на различни болести. Сиърс в книгата си Зоната отделя доста внимание за влиянието на Зоната върху редица заболявания, включително и хронични. Бъди стриктна в практикуването на Зоната, приемай адекватни количества омега 3 киселини и бъди сигурна, че резултатите ще те изненадат приятно. :wave:


Gogo, не знам само как ще го разбера. Нямам "здрави гащи" още да спирам хормоните :hm:
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Фев 28, 2014 1:02 pm

Dianant написа:
Gogo, не знам само как ще го разбера. Нямам "здрави гащи" още да спирам хормоните :hm:

Диана, би трябвало да има начин да се установи например, че дозите хормони, които приемаш са ти вече в повече. При мен с кръвното какво се случи. Приемах хапчета за кръвно и в един момент установих, че кръвното ми е доста ниско. Тогава спрях хапчетата за кръвно. Ще бъде добре ако този подход би могъл да се приложи и към твоето заболяване. Би могла да се допиташ и до личната си лекарка евентуално. Надявам се да чуем добри новини от теб в тази насока. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Пет Фев 28, 2014 1:11 pm

roshla написа:Здрвейте, бройте ме и мен към отслабващите със ЗОНАТА.
Агитирана съм от Дарина. :)
Втори ден съм в зоната, спазвам стриктно грамажите и... най - важното е че се чувствам добре, лекичко ми е.
В началото съм и още мисля, че нямам резултат спрямо килограми.
Лек ден


Добре дошла! :wave: Спазвай грамажите, придържай се към зелената част от таблицата и бъди сигурна че резултатите ще са добри - и тялом и духом :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот vlaivsto » Съб Мар 01, 2014 10:34 pm

Честита Баба Марта и от мен, макар и със закъснение. Искам да питам има ли някой диабетик на инсулин от зонуващите и какви резултати е постигнал?
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Мар 01, 2014 11:23 pm

vlaivsto написа:Честита Баба Марта и от мен, макар и със закъснение. Искам да питам има ли някой диабетик на инсулин от зонуващите и какви резултати е постигнал?

Здравей vlaivsto, честита Баба Марта и на теб!
Знам, че някои от форума са диабетици, но мисля, че няма на исулин.(Ако не греша, разбира се.)
Мога ли, само да те помоля, да си смениш аватара, защото вече има потребител с този аватар и става объркване. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот vlaivsto » Нед Мар 02, 2014 9:43 am

Съжелявам, не знаех, че вече е използван. Смених го, дано и този да не се дублира :th:
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron