Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 20, 2013 4:59 pm

И аз да скоча тук е един въпрос :roll: С цел да прозвуча като малоумна, ама каква е разликата между Кефир и Аирян? Тук в Америка хората викат кефир на айряна...Ама да попитам, че да съм сигурна. Дано да има разлика, и да не е поредното модерното име на аирян, че ще откача с тия промени в Българския език.
Такива изгъзици чувам в последно време, че ми става лошо, и то по националната БГ телевизия... :laugh3: И малко да се отклоня от темата, да поспамя :bigsm26: Например тук често гледаме БГ телевизя, и на няколко пъти чуваме с мъжо как някой казва за някоя жена "тя е голям ПИЧ :knok: Направо ми е смърт като го чуя това :stupid: Какво значи пич за жена? Не е ли по правилно да й казат че е "пичка", което на друг съседен език означава нещо съвсем друго :laugh1: т.е леко вулгарно-любезно обръщение :laugh3: Изобщо умирам от смях и от възмущение...с цел да се правим на модерни, и се насираме, даже и по телевизията :dum:

Марианка, за спирулината не ти препоръчвам изобщо, заради ткосините. Почти никъде не може да се намери пречистена спирулина, а и дори и да попаднеш на такава, например ако си поръчаш от австралия, няма как да провериш и да си сигурна че позлваш чист продукт. 99% са от китайска спирулина, пълна с токсини. За другите неща хлорела,моринга и т.н никога не съм ги чувала и не знам дори какво е, хапчета, лекарство, добавка или нещо друго :think2: тук не мога да ти помогна :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Юни 20, 2013 6:06 pm

Pipi да ти кажа грам идея си нямах какво е кефир,но се разрових в нета и намерих точно този,който имам за него пише,че е направен от гъбата кефир,помага на чревния тракт. Този кефир наред със спирулина моринга и дръгара добавка ми са за лечение няма как да ги пренебрегна ,ще се поровя още малко зя инфирмация пък ще видим. Благодаря за бързото отговорче ;-)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот elinko » Чет Юни 20, 2013 8:22 pm

Здравейте! Влезнах в Зоната днес! Имам няколко здравословни проблема, единият от които е пред диабетно заболяване. Надявам се,че с този режим на хранене ще успея да си помогна и най-вече се надявам да имам волята и характера за това! Възхищавам се на всеки от вас,който е в Зоната и постига резултати! Желая ви успех и ако имам нужда от съвети ще сс обръщам към вас :)
elinko
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 8:17 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Юни 20, 2013 8:54 pm

Здравей elinko намерил/а си възможно най-добрия режим ще се справиш :)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 20, 2013 8:56 pm

Пипи, кефирът не е равнозначно на айрян. Айрянът е кисело мляко с вода, докато кефирът е здравословна ферментирала млечна напитка, която се получава от тибетска гъба(има 2 вида - млечна и водна) и някакво мляко(не е задължително да е животинско, може и растително) или вода.
Аз си отглеждам такава гъба и съответно употребявам кефир от около 3 месеца. Пия го на закуска и съм го изчислил почти колкото киселото мляко, т.е 1БВ + 1БП =200 гр. В google можеш да намериш много информация за тибетската гъба и кефира. Например:

http://zdrave.rozali.com/netradicionna- ... 12931.html
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 21, 2013 1:45 am

Марианка, Гого :hug: Много ви благодаря за инфото :) Успокоих се, че не е поредната българоезична изгъзица :laugh3: Много интересно ми стана, ще се разровя по сериозно да видя каква е тази гъба :bow:
А Марианка, ако не е тайна, за какво лечение става въпрос ? А и каквото и да е, сподели после дали има ефект, и дали се намалява ефекта на зоната :)
elinko :bouquet: добре дошъл/дошла сред нас. на правилното място си, и определено зоната ще ти помогне за пред диабетното заболяване. Първата седмица му е майката, после всичко става навик :) Успех, и всички тук ще ти помагаме от сърце :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Юни 21, 2013 6:47 am

Pipi зоната няма да я изоставяям просто,ще пия тези био продукти наред с режима. Ще правя курс на лечение незнам дали е точно лечение де,но с помоща на тези био продукти ще спра да пия бетаблокера,който незнам защо ми е предписан,но ме бута много.
Gogo от как си се снабдил с гъбата? От къде мога да я намеря и как се отглежда,благодаря предварително .
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Юни 21, 2013 12:22 pm

marianapanova написа:Pipi зоната няма да я изоставяям просто,ще пия тези био продукти наред с режима. Ще правя курс на лечение незнам дали е точно лечение де,но с помоща на тези био продукти ще спра да пия бетаблокера,който незнам защо ми е предписан,но ме бута много.
Gogo от как си се снабдил с гъбата? От къде мога да я намеря и как се отглежда,благодаря предварително .


Гъбата ми я даде един колега. За отглеждането съм чел по Интернет. Има много информация. Напиши в google тибетска гъба. Аз мога да ти дам от гъбата, защото тя расте непрекъснато и от време на време се налага да махам част от нея.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Ivy » Пет Юни 21, 2013 1:05 pm

И аз имам от тибетската гъба,Марианка.Не знам от къде си,но с удоволствие бих ти дала.Имам и от другата чаена гъба комбуча,но още не съм открила как да я съчетавам със зоната.Иначе с кефира и аз действам като с киселето мляко и си го ползвам за закуска
Ivy
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 10:35 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Юни 21, 2013 2:12 pm

Ivy искрено ти благодаря за отзивчивостта аз съм от Ягодово на 5км от Пловдив е
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 24, 2013 4:25 pm

Хрумна ми един казус:
Полезно и съобразено със Зоната ли е бавното хранене? Но имам предвид бавно, като разточително?
Изчислил си няколко чаши вино (В) с месо (П) и ядки (М) и вечерта бавно и постепенно си пийваш и хапваш. И така, да речем, 4 часа.
Проблем ли е, че толкова бавно се храниш и нарушава ли това някой от процесите по балансиране на хормоните?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Юни 25, 2013 10:30 am

Italiano написа:Хрумна ми един казус:
Полезно и съобразено със Зоната ли е бавното хранене? Но имам предвид бавно, като разточително?
Изчислил си няколко чаши вино (В) с месо (П) и ядки (М) и вечерта бавно и постепенно си пийваш и хапваш. И така, да речем, 4 часа.
Проблем ли е, че толкова бавно се храниш и нарушава ли това някой от процесите по балансиране на хормоните?


Доста добро хрумване, Italiano . Най-много ми наподобява типично българското "гощаване на маса" , но в този случай няма зверското "изнасилване" на стомаха, което ние смятаме за напълно нормално българско , особено по празници. Лично аз съм привърженик на разточителното хранене, защото удоволствието от храната е повече от двойно и тройно, а чаша вино може да е невероятно изживяване :lol: все пак ние искаме да сме в правилните пропорции, затова смятам, че поне в рамките на това хапване пак трябва да балансираме поемането на блокове, т.е. Пийвам глътка , после една хапка от месцето, а след някоя друга минутка си чопвам орехче ;) целта ми ще е да не поемам само от едното, а след час или два да се сетя, че трябва да взема мазнини.
Просто така се вдъхнових от тази картинка, че вечерта заминавам да си взема винце :hug:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юни 25, 2013 12:47 pm

Значи да спазваме поредността: глътка вино --> малка хапка месенце/сиренце --> чупване от ядчица. И повтаряме. :bigsm40:

И все пак чакаме вещите лица да се произнесат.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот тина » Вто Юни 25, 2013 2:14 pm

А според мен е обратна поредноста :laugh: Първо е месцето,виното и завършваме с ядките :love: Все пак трябва да следваме съветите,протеините първо и след това другото :bouquet:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юни 25, 2013 2:33 pm

Хаха, има логика, има логика. :mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Юни 25, 2013 5:13 pm

За бавното хранене, аз сигурно съм една от малкото, които ядат със скороста на костенурка...например, когато сме на ресторант някъде, хората около мен вече са си изяли десерта, аз още преживям основното :laugh3: Но съм забелязала, че като трябва да изям нещо на бързо, от съвсем малко количество храна ми става тежно и неприятно.

А относно замезването за което говориш, разбира се че може да се съчетае със зоната, стига да спазваш блоковете. Само че аз на такива замезвания, като ми се отвори глътката, и после забравям за зоната :oh: ама за сега ми се случва вс по-рядко да попадам в подобни софраджийски ситуации :)
Иначе определено подържам поредноста на Тина :laugh3: -първо месенце, глътка вино и ядки :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта