Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 06, 2013 4:33 am

dessy написа:Здравейте.Приемате ли нови попълнения с хиляди въпроси? :) От понеделник се храня с този хранителен режим(имам да свалям 20 кг.)Трябва да приемам 11 блока според калкулатора,а според мой изчислени 9 блока.Въпросът ми е колко в действителност трябва да приемам или това не е от толко голямо значение.Може ли някой да ми изчисли на черен шоколад с показатели:
за 100 гр-протеин-8,6g.;въглехидрат-45,5g.;мазнини-36,0g. колко трябва да приемам?Надявам се да не съм ви досадила с въпросите си и дано някой ми отговори.Чао и лек ден от мен!


Деси, вземи соломоновско решение и приемай 10 блока.
Шоколадът, както си го дала, е 4гр.за 1БМ
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 06, 2013 4:37 am

Italiano написа:Прав си, Гого, добър вариант е - чиста работа. Аз по принцип питах заради моята си табличка.
Като цяло не консумирам често кайма, затова няма да ми е водеща.

И един въпрос, отговора на който мисля, че знам: чесънът може да си се хапва свободно (в разумни количества) и без сметки или ...?


Чесънът, както съм си го изчислил, е 28 гр. за 1БВ.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 06, 2013 9:57 am

Благодаря, Гого! Ще си добавя чесъна в табличката.

Днес срещнах една тема за пчелния прашец и се замислих ... би трябвало да е въглехидрат нали? Само че колко прашец е 1 блок?
А в нея пише: "възможност за използуване при лечението на захарната болест, тъй като стимулират отделянето на инсулин". А ние всъщност търсим баланса при инсулина.
Някой може ли да даде конкретно мнение и съвети за пчелния прашец, че имам едни 100 гр. у нас и не знам какво да ги правя?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Юни 11, 2013 1:36 pm

Italiano написа:Благодаря, Гого! Ще си добавя чесъна в табличката.

Днес срещнах една тема за пчелния прашец и се замислих ... би трябвало да е въглехидрат нали? Само че колко прашец е 1 блок?
А в нея пише: "възможност за използуване при лечението на захарната болест, тъй като стимулират отделянето на инсулин". А ние всъщност търсим баланса при инсулина.
Някой може ли да даде конкретно мнение и съвети за пчелния прашец, че имам едни 100 гр. у нас и не знам какво да ги правя?


http://www.bb-team.org/articles/3228_pchelen-prashets

от където: "Целулоза се съдържа в обвивката на зърната в количество 1-3%, нишестето достига до 7%. Високо мастно съдържание има прашецът, получен от звъниче - 19,80%, глухарче - 14%, гречиха - 12,87%. Установени са деканова, палмитинова, линолова, олеинова, линоленова, стеаринова, лауринова, ейкозинова и бехенова киселина

Източник: Пчелен прашец http://www.bb-team.org/articles/3228_pc ... z2VuGlve1Q
Follow us: @bbteam on Twitter | bbteam on Facebook"
или аз го разбирам така - нишесте = въглехидрати = 7% максимум и масленост да кажем средно 14 %, не виждам протеини и мисля че не би следвало да ги има или за 100 грама прашец : 14 гр мазнини, 7 гр въглехидрати, но като знам че се приема по около 1 съпена лъжица на ден, мисля че по-добре не го смятай изобщо
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот aves » Вто Юни 11, 2013 2:05 pm

Здравейте,
днес измина един месец откакто съм в Зоната. И мога да се похваля, че съм надолу с 3,5 кг. Без много напъни, но все пак спазвам предписанията с едно две нарушения по рожденни дни :) . Исключително съм доволна! Макар че чета тук, че доста хора свалят по 8 кг, това е направо невероятно, как става не знам! Аз съм доволна и на това, бавно, но славно!
:bouquet:
Последна промяна aves на Вто Юни 11, 2013 4:37 pm, променена общо 1 път
aves
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 5:03 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юни 11, 2013 4:36 pm

Поздравления! :bigsm20:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот aves » Вто Юни 11, 2013 4:38 pm

Italiano написа:Поздравления! :bigsm20:



Благодаря Italiano! Успех на всички!
aves
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 5:03 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот ginette » Нед Юни 16, 2013 1:42 pm

Запис..
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Юни 16, 2013 2:05 pm

:?: :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот girl66 » Нед Юни 16, 2013 2:32 pm

aves,по-добре по малко, но редовно---отколкото като мен---7 кила наведнъж.... и три седмици---хич :bigsm12:
:laugh1: май спортът ми идва малко :msmile4: к'во малко---той си ми липсва изцяло... :msmile13:
:bigsm22: поздравления за теб! :bigsm41:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юни 17, 2013 8:12 am

Pipi имам голяма питанка по колко можем да хапваме сладко (домашно слдко) и домашно правена млечна салата,тъй като свекърва ми вчера прави млечна салата и аз си позволих да изям 1/2ч.ч. Дано не съм объркала много...
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Юни 17, 2013 4:58 pm

Марианка, сладкото си го смятай по 2 ч.л., а за млечната салата...не знам дали е същата на която ние викаме "снежанка" с мляко и краставици- ако е това- хапвай си по половин чаша такава салата за един блок и ще си ок. Краставиците са много обемни за един блок, така че се преструвай че ги няма в салатата :) А ако искаш пък можеш да добавиш малка бучка сирене към салатата, да си сигурна че е по-балансирано :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юни 17, 2013 7:40 pm

Голямо БЛАГОДАРЯ Pipi тази вечер без угризения ще хапна половин чашка. Да за салатата снежанка питах :) но дали трябва да добавям мазнина. Като мазнината ми е една ч.л ленено семе.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Юни 20, 2013 9:20 am

Здравейте отново съм аз някой от вас пил ли е кефир и ако да как ви действа той,смятате ли го за блок,също така искам да попитам за Хлорела,Спирулина и Моринга трябва ли да ги броя за блок? :think2: а и Селен също. Налага ми се да проведа курс на лечение известно време и нямам ни най-малка идея за тези нещица дали ще ми влияят на зоновия режим :blueye:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Ivy » Чет Юни 20, 2013 12:18 pm

Ами аз си пийвам кефир за закуска сутрин и го смятам както при прясното мляко.Не знам дали така трябва обаче.А иначе съм в чуденка как мога да си пийвам напитката от комбуча.Ще се радвам,ако някой има информация.
Ivy
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 10:35 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот dessy » Чет Юни 20, 2013 2:26 pm

Здравейте.Може ли да ми помогнете как да съчетая лунната диета със Зоната като не обичам айрян,а кисело мляко обичам.Може ли да изям 1 купичка кисело мляко-200 гр. и веднага да изпия 1 ч. вода?Аз съм с 10 блока на ден.Смешен въпрос задавам,нали?Благодаря предварително.
dessy
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 9:43 am

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron