Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Gazilot » Вто Фев 04, 2014 9:53 pm

Гога :), сериозно обмислям да пиша едно препоръчително писмо до хърбите да те направят търговски представител за Източна Европа. Хем ще открият представителство на територията на Бг, хем ще съм с връзки. Може и петиция да направим, от Eastern Zonbies...
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Подходящи Била продукти

Мнениеот Slav » Сря Фев 05, 2014 7:35 pm

Здравейте,

Нов сым в форума. Имам желание да се храня здравословно и да вляза в зоната :)
Може ли да ме насочите кым най-подходящите хранителни продукти от Била.
Ще сым много благодарен за спестеното време и помоща Ви.
Това ми е най удобният магазин за пазаруване, не много далеч има Кауфланд и Пикадили.

За ориентир - аз си купувам пылнозырнест хляб на Елмаз. Месни продукти на КФМ.
Кисело мляко 2% на баба, Верея. Носипно сирене и кашкавал.

Имам и още един вырпос , как пресмятате каква част от един блок е една филия хляб ?

Много Ви благодаря предварително.
Slav
 
Мнения: 0
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 7:25 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Dianant » Сря Фев 05, 2014 7:41 pm

Gogo, благодаря за отговора. Ще разгледам линковете. А за нахута благодаря на Пипи. Аз правя една страхотна салата с него, печени: чушки, лук, патладжан, гъби и праз. Мисля, че може да се напасне идеално към зоната и да замести едно хранене с малко протеини покрай нея. Дано ми остане време да я преработя зонално.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Подходящи Била продукти

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 05, 2014 8:31 pm

Здравей Слав, и добре дошъл :hug: . Аз лично не мога да ти помогна, тъй като не живея в БГ, но исках да те попитам нещо- дали по погрешка вместо обикновен коментар си пуснал нова тема с това заглавие " Подходящи Била продукти". Защото някак си ми се струва неуместна тема...т.е не мисля, че е добра идея да налагаме определен магазин, или да го рекламираме и т.н. Отделно- какво означава била продукти... ми то във всеки магазин има салами, шунки, млека, плодове и зеленчуци и т.н. Нищо лично, разбирам, че този магазин ти е под ръка, но може да се наложи да преместим темата ти като коментар/въпрос в главнaта тема Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Просто не мисля, че имаме нужда от такава тема. Но нека и другите да кажат какво мислят. :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Подходящи Била продукти

Мнениеот Gazilot » Сря Фев 05, 2014 8:39 pm

Определено не е тема за нова тема, или муув, или в коша.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Подходящи Била продукти

Мнениеот Маня » Сря Фев 05, 2014 8:58 pm

Gazilot написа:Определено не е тема за нова тема, или муув, или в коша.

:bigsm18: Подкрепям!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Подходящи Била продукти

Мнениеот vanja » Сря Фев 05, 2014 9:55 pm

Ако има нещо специфично в Била, може да го изкоментираме в темата за хранене или в Шерлок зонс, но специална тема само за определен магазин - това си е чиста реклама! :refuse:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Подходящи Била продукти

Мнениеот Italiano » Сря Фев 05, 2014 10:53 pm

Дойде време за първото ми по-сериозно действие като модератор. А то е да заключа темата, защото ... не е за тема.
След 2-3 дни ще я изтрия, а засега ще я оставя като пример какво не трябва да се прави.

Извън забележката: Слав, добре дошъл! Гарантирам ти, че във Форума ще получиш най-добрата и полезна информация, която ти трябва.
Остава само да повярваш в себе си и мааалко на Барито Сиърс.
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Мнениеот igito » Сря Фев 05, 2014 11:48 pm

Ами, дайте съвет, Karrita, домашните буркани на свекърва ми с домати или зелен боб как да ги смятам. Те нито са варени, нито са сурови. Да не отварям дума за тъй наречените обезмаслени млечни продукти, на които въобще не мога да се доверя. Не ми се дават пари за Е-та, и за надписи на опаковките не в грамове, а в % .Колко процента масленост има домашното сирене? :th: и мляко, най-вероятно ще трябва да попитам в месния цех за млечни продукти. Сигурно някой вече ги е задавал тези въпроси някъде, но аз съм новак и сега са ми на дневен ред. :pray:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Чет Фев 06, 2014 9:26 am

igito написа:Ами, дайте съвет, Karrita, домашните буркани на свекърва ми с домати или зелен боб как да ги смятам. Те нито са варени, нито са сурови. Да не отварям дума за тъй наречените обезмаслени млечни продукти, на които въобще не мога да се доверя. Не ми се дават пари за Е-та, и за надписи на опаковките не в грамове, а в % .Колко процента масленост има домашното сирене? :th: и мляко, най-вероятно ще трябва да попитам в месния цех за млечни продукти. Сигурно някой вече ги е задавал тези въпроси някъде, но аз съм новак и сега са ми на дневен ред. :pray:


Здравей, аз също съм селско чадо :) Всички храни си ги приготвяме ние сами. Трябва да знаеш, че когато използваш домашно приготвени млечни продукти - прясно мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал, не прибавяй мазнини като блокове. Пилешкото месо - чисто, без кожа, свинско - чисто без мазнина. Иначе буркани грах, зелен боб, зеле - всичко се тегли като варени зеленчуци. Доматен сок - 1 БВ=220 гр. Единствено компотите - 1/2 чаша плод = 1 БВ, но не е желателно, защото имат захар. :)
Ако имаш още въпроси за домашно приготвени на село храни - питай не се притеснявай :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Slav » Чет Фев 06, 2014 12:34 pm

Ок, преместете я :)
Нямам никакво желание и идея да рекламирам който и да е магазин.
Просто този ми е най-близо и ако някой вече също пазарува от него, ще се радвам да ми препоръча продукти.
Във всеки магазин има голямо разнообразие от продукти. Как да разбера кои са най-подходящи ?
Ако трябва да избирам само по етикет, над 90% от тях излиза че са ОК.
Затова се интересувам да ми препоръчате вече изпитани и утвърдени продукти. Все пак всички тук сте с много повече опит от мен в зонирането :)


Поздрави,
Slav
 
Мнения: 0
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 7:25 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Фев 06, 2014 12:51 pm

Gazilot написа:Гога :), сериозно обмислям да пиша едно препоръчително писмо до хърбите да те направят търговски представител за Източна Европа. Хем ще открият представителство на територията на Бг, хем ще съм с връзки. Може и петиция да направим, от Eastern Zonbies...


Гази, не ти е лоша идеята. ;) А дано, ама надали... :laugh4: Всички зоНбита ще сте на прИмоция. :laugh1: :laugh4: :laugh2:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Чет Фев 06, 2014 1:48 pm

Slav написа:Затова се интересувам да ми препоръчате вече изпитани и утвърдени продукти. Все пак всички тук сте с много повече опит от мен в зонирането :)

Поздрави,

Здравей Слав!
Много е относително да ти препоръчваме продукти, защото всеки си има различен вкус и си ги подбира спрямо него. Ще се опитам да ти изброя някои, които аз ползвам.
Протеини - извара ( купувам предимно от Лидл, не знам фирмата 1% е в сплескани найлонови торбички, Мероне ( леко сладка), пуешко филе "Пикок" ( Лидл), Котидж "Линеса" 2,4% или 4% (Лидл), пилешки гърди или филе ( аз имам домашни пилета, но иначе купувам "Градус"), телешко месо, свинска рибица, протеин на прах, сирене и кашкавал (рядко), кисело мляко "Боженци" 2% ( смесен продукт), риба - сьомга, скумрия, миди, кайма ( правя си от телешко месо), суджук ( имам домашен), иначе купувам телешки на "Елит Мес", взимала съм и конски ( забравих на коя фирма)
Въглехидрати - плодове и зеленчуци според сезона, ОВЕС ( поръчвам от iherb), но го има и по нашите онлайн и нормални магазини ( ВНИМАНИЕ - Овес, не овесени пресовани ядки!!!), нахут, гъби, сухари ( от време на време), ВИНО - задължително! :)
Мазнини - маслини, орехи, бадеми, лешници, кашу (всичко сурово), зехтин, ГХИ ( преработено, изчистено масло), ленено семе, тахан
Ми това е в общи линии. :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eleen » Чет Фев 06, 2014 3:24 pm

Karrita, благодаря за полезната информация. :applaus:
Имам един въпрос за броколи. Което по табличката е въглехидрат .
Купих замразен пакет - 400 грама. изчислих следното
Протеини- 100/ 3 х 7 = 233 г
Въглехидрати 100/2 х 9 =450г
мазнини 100/0.33х1.5=454 г
Та сега този продукт смесен ли е ? И пакета 400г малко повече от 1БВ + 1БМ ?
А някъде Гого беше написал, че най-малкото число което се получи продукта е такъв блок . Съвсем се обърках май .. :) Извинете ме ако нещо съм пропуснала и въпроса ми е неуместен...
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Фев 06, 2014 3:34 pm

eleen написа:Karrita, благодаря за полезната информация. :applaus:
Имам един въпрос за броколи. Което по табличката е въглехидрат .
Купих замразен пакет - 400 грама. изчислих следното
Протеини- 100/ 3 х 7 = 233 г
Въглехидрати 100/2 х 9 =450г
мазнини 100/0.33х1.5=454 г
Та сега този продукт смесен ли е ? И пакета 400г малко повече от 1БВ + 1БМ ?
А някъде Гого беше написал, че най-малкото число което се получи продукта е такъв блок . Съвсем се обърках май .. :) Извинете ме ако нещо съм пропуснала и въпроса ми е неуместен...


Елиин,
Тук най-малкото число е на протеините, но протеини във въглехидратите не влизат в сметката, защото не се усвояват. Броколито във таблицата( демек Барито го е дал) е дадено чист въглехидрат, така че брой си го за чист.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Привет:)

Мнениеот Karlson » Чет Фев 06, 2014 6:43 pm

Привет на всички;)
Последна промяна Karlson на Пон Фев 10, 2014 12:45 am, променена общо 1 път
Karlson
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 6:36 pm
Варна

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта

cron