Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Вто Яну 21, 2014 3:27 pm

Стеф, за месото и млякото няма проблеми да ги изчисляваш спрямо таблицата, макар да подозирам наличие на висока масленост в млечните продукти.
Но компотите и туршиите няма как да ги изчислиш, защото би трябвало да си слагала захар в тях.
Не е проблем да си изчисляваш кисело зеле, морковчета, карфиол и т.н.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 21, 2014 3:29 pm

Малии, Стеф, искрено ужасно много ти завиждамммммм. Ти си една от малкото щастливки, които зареждат телата си с качествено гориво.. Повечето продукти, които си изброила ги има в таблицата. Трябва ти само едно кантарче и една чашка..това е :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Вто Яну 21, 2014 4:06 pm

Здравей Стеф и добре дошла!
И аз много ти завиждам за домашните продукти....Пращай насам моля те, ще си докараш парички за рибено масло :)
Иначе успех в Зоната!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Вто Яну 21, 2014 4:13 pm

Gazilot, за твое съжаление съм от Великотърновския край :) Благодаря ви за подкрепата. Притеснява ме маслеността в млечните продукти и затова мисля когато ги използвам да не прибавям блоковете мазнини. Какво ще кажете? :(
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Вто Яну 21, 2014 4:15 pm

Стеф написа: Притеснява ме маслеността в млечните продукти и затова мисля когато ги използвам да не прибавям блоковете мазнини. Какво ще кажете? :(

Определено!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vanja » Вто Яну 21, 2014 8:42 pm

Мм, и аз обичам домашно мляко,/тук бих сложила емотиконче, което се облизва/ предната зима ми носеха от село и съм си го подквасвала сама, но не знам сега дали да си поръчвам, и аз се притеснявам да не е много мазно и си купувам 0,1%, ако няма- 2%.

Днес видях в магазина извара на Жоси - до сега не бя купувала такава и понеже исках да опитам различни марки, си взех една. На нея пише, че е напълно обезмаслена, обаче няма никакви други данни - нито за протеини, нито нищо- не мога да изчисля по етикет и ще си я смятам както си е по таблицата...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Вто Яну 21, 2014 8:50 pm

vilimia написа:
pipilota написа:vilimia Добре си дошла сред нас :hug: Всичко е доста индивидуално. Зависи как реагираш на инсулина, колко течности задържаш и т.н. По принцип, в началото на втората седмица би трябвало да усетиш вече прилива на енергия, как няма да те свърте на едно място и ще започнеш да сваляш по половин кило на семица + –.... давай смело, и не се отказвай, зора е пурвите две седмици, докато започне всичко да ти става навик :hugs1:

Благодаря за топлото посрещане мисля че това е моят начин на хранене.Като ви чета се мотивирам още повече :)


vilimia, попаднала си на точното място и на правилната система. две мнения няма по този въпрос. Бъди стриктна, храни се балансирано, пий редовно вода и рибено масло и резултатите няма да закъснеят, убеден съм защто съм минал по този път. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vanja » Вто Яну 21, 2014 9:01 pm

Аз по калкулатор трябва да ям 9 блока, но все правя струвам, все повече блокове изяждам – иначе поне ги балансирам /така мисля/ но все не ми стигат 9 – поне 10, понякога 11 ям. Като реша, че съм гладна и хайде един блок. Иначе съм отслабнала с 300г за една седмица! Не знам като почувствам глад дали е добра идея да ям или да издържа до следващото хранене? Аз ставам в 6.00ч и си лягам към 12.00 – денят ми е доста дълъг и ми е трудно да си разпределя блоковете. :oh:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Вто Яну 21, 2014 9:11 pm

Стеф написа:Gazilot, за твое съжаление съм от Великотърновския край :) Благодаря ви за подкрепата. Притеснява ме маслеността в млечните продукти и затова мисля когато ги използвам да не прибавям блоковете мазнини. Какво ще кажете? :(

Стеф, добре дошла и от мен. Маслеността на продуктите има значение. Не можеш да я пренебрегнеш. Няма да се получи балансирано хранене. За твое съжаление, нещата които си изброила са със 'лоши' мазнини. Но има какво да се направи. Със сиренето и кашкавала нещата не стоят добре от гледна точка на маслеността - там едва ли ще може да се балансира. Домашните пилета и кокошки - за предпочитане е месото от гърдите без кожата естествено. Доста ми беше трудно първоначално без препечената хрупкава пилешка кожичка, но се свиква и вече въобще не ми липсва. Месото можеш да махаш тлъстините, т.е. да вземаш само постно месо. Предполагам е свинско. Ако имаш и телешко без мазнини си просто в десятката. Аз съм си купил машинка за мелене на месо и си купувам постно свинско и телешко и си меляме кайма. Жената прави кюфтета и други такива. Можеш да се възползваш и от пресните яйца, с които определено разполагаш. За киселото мляко бих ти препоръчал поне първите 4-5 месеца да се придържаш към обезмаслено кисело мляко. За мен киселото мляко е много удобна и полезна следобедна и преди сън закуска. Успех и не се притеснявай да питаш за всичко, което те интересува. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Вто Яну 21, 2014 9:25 pm

vanja написа:Аз по калкулатор трябва да ям 9 блока, но все правя струвам, все повече блокове изяждам – иначе поне ги балансирам /така мисля/ но все не ми стигат 9 – поне 10, понякога 11 ям. Като реша, че съм гладна и хайде един блок. Иначе съм отслабнала с 300г за една седмица! Не знам като почувствам глад дали е добра идея да ям или да издържа до следващото хранене? Аз ставам в 6.00ч и си лягам към 12.00 – денят ми е доста дълъг и ми е трудно да си разпределя блоковете. :oh:


Ваня, 9 блока са си доста малко. Не знам правилно ли си ги изчислила. 300 гр на седмица не е лош резултат. Важното е как се чувстваш. Изпитваш ли глад, имаш ли прилив на енергия? Ако след хранене 2-3 часа си гладна значи нещо не е наред. Виж тук - http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php. Ако си мислиш, че като ядеш по-малко блокове ще имаш по-бързи резултати се лъжеш жестоко. Пиеш ли вода и рибено масло и по колко? Правилно си разбрала, че балансирането на храненето е основен принцип в Зоната. От 6 до 24 часа чудесно можеш да разположиш 5 хранения :
-закуска - 7
-обяд -12
-следобедна закуска - 16
-вечеря - 20
- закуска преди сън 23.30

или нещо от този сорт. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vilimia » Сря Яну 22, 2014 8:55 am

Привет от мен икам нещо да ви питам:1 това със рибеното масло не ми е ясно по колко трябва да пия
2.Виждам че във таблицата 1/2 пълнозърнеста филийка е 1ВБ а по етикета на хляб Вита излиза че3 филийки са 1ВБ
3.В таблицата пише че 1 палачинка е 1ВБ а аз като си изчислих и като си забърках една смес от 1Яице и 1 с.л пълнозърнесто брашно и малко вода излязоха 3 палачинки :think:
vilimia
 
Мнения: 0
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 5:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Сря Яну 22, 2014 11:47 am

Здравейте! От две седмици се опитвам да се задържа в зоната. Първите дни бяха пълен провал, последните няколко дни успявам благодарение на съвети от форума и прекрасните рецепти, които приложени на сайта. Поздравления и благодаря за прекрасния сайт и форум! Все още имам доста въпроси и ще ги пиша в съответните теми :)
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Сря Яну 22, 2014 12:31 pm

vilimia написа:Привет от мен икам нещо да ви питам:1 това със рибеното масло не ми е ясно по колко трябва да пия
2.Виждам че във таблицата 1/2 пълнозърнеста филийка е 1ВБ а по етикета на хляб Вита излиза че3 филийки са 1ВБ
3.В таблицата пише че 1 палачинка е 1ВБ а аз като си изчислих и като си забърках една смес от 1Яице и 1 с.л пълнозърнесто брашно и малко вода излязоха 3 палачинки :think:


Абсурдно ми звучи 3 филийки Вита да са 1БВ!
Ами щом си направила 3 палачинки с тези продукти, значи 3-те са = 1БВПМ :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Сря Яну 22, 2014 12:33 pm

Ина написа:Здравейте! От две седмици се опитвам да се задържа в зоната. Първите дни бяха пълен провал, последните няколко дни успявам благодарение на съвети от форума и прекрасните рецепти, които приложени на сайта. Поздравления и благодаря за прекрасния сайт и форум! Все още имам доста въпроси и ще ги пиша в съответните теми :)

Здравей Ина и добре дошла! :)
Щом имаш въпроси, задавай ги смело за да ти е по-лесно да навлезеш в Зоната.
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 12:51 pm

Вили, тези палачинки трябва да са доооста тънки. Или пък на някакво малко тиганче да си ги правила ... :think:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Сря Яну 22, 2014 1:31 pm

Здравейте днес! Снощи импровизирах една пилешка кавърма - 84 гр пилешки гърди, 1 ч.ч. зеленчуци, 1с. л. брашно, 2 ч. л. мазнина и....чаша вино ;) Как мислите, добре ли съм се справила като за начинаещ трети ден в Зоната. Само да споделя че после ми беше много тежко и си мисля че нещо сбърках, та затова питам. И тази късна вечерна закуска много ме мъчи - никога не съм яла след 21 часа и сега ми е криво направо :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта