Извън-Зонов клюкарник - Част 1

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 03, 2014 2:22 am

:think2: Аз лично изобщо нямам идея за какво е нужна Омега-7...дано някой по-компетентен се включи в темата...сорииии :doNotKnow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Зоната
 

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Gazilot » Пон Фев 03, 2014 3:11 am

Хммм, сега и ракитник трябва да търсим, да се въргаляме в него... взимаме 3 торби овес и в ракитника. Пегас пасти да яде....

Това намерих в нета
================
Научните изследвания доказват все повече ползи от действието на Омега 3, 6 и 9 мастни киселини. Днес вече е позната и Омега 7 мастна киселина (палмитолеинова киселина), която се намира във всички тъкани и представлява естествена съставка в кожата. Палмитолеиновата киселина е богата на серум, който намалява появата на белезите на възрастта. Тя подхранва и подмладява кожата, спомага за укрепването на здравето на лигавиците, подпомага функциите на пикочо-половата, храносмилателната и дихателната системи, както и други канали и кухини в тялото, които имат нужда от хидратация. С напредване на годините деликатните мембрани стават сухи и чувствителни и като нормално следствие от остаряването, се появяват нарушения в баланса на лигавиците. Човешкото тяло е способно само да произвежда важната палмитолеинова киселина, но не винаги тя е достатъчна на организма, а и се среща рядко в растителното царство. Ето защо съществуват хранителни добавки с високо съдържание на Омега 7 киселината, извлечени от растението с най-високо съдържание на киселината – това растение се нарича ракитник.

Една легенда разказва … В Древна гърция хората били изумени, как изоставени и ранени коне излизат от наситената с Ракитник растителност с лъскава, сияеща грива и дори по-здрави от преди. Оттам произлязло и наименованието на растението – Хипофае (Hippophae), което в превод от латински означава „лъскав кон”. Преданието допълва дори, че тези плодове са били храната на митичния летящ кон Пегас.

Натуралното масло от ракитник се добива чрез студено пресоване на плода и семките. То е изключително богато на хранителни вещества и витамини. В състава му присъства цялата гама есенциални мастни киселини от групите Омега 3, 6 и 9. Причислява се към маслата с най-близък до човешката кожа състав. Съдържа още мононенаситени триглицериди – от 80 до 95%, което го прави рекордьор сред естествените масла. До 40% от състава му са палмитолеинови триглицериди от типа Омега 7, които имат антиоксидантно действие и защитават клетъчната мембрана. Съставките на ракитника са ценен материал за кожата и косата при всички възрасти.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот лилит » Пон Фев 03, 2014 5:00 pm

Този ракитник е по-известен с името облепиха. Продават замразена облепиха в "берьозката", ама доколко върши работа - нинам.

Ако някой сдобие инфо откъде може да се намери на капсули тази омега 7 - да споделя, щото и аз имам белези за оправяне :lol: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 04, 2014 4:24 am

Много хубава тема за тази Омега-7 Надявам се да я продължим.

Сега искам да помоля всички, които по някаква случайност са попадали на някакви правописни или синтактични грешки в сайта без притеснение да ми пишат на лични, или на имейла от контактната форма в сайта. Днес докато се рових из сайта, и намерих една изпусната буква, и отново се сетих за един коментар, на който попаднах преди време под една статия за Руслан Мъинов от някакъв г-н Росен Димитров :stupid: И си помислих, че срам не срам, ще помоля и за вашата помощ, ако нямате нищо против. И че коментара относно нашия сайт завучи така:

"Rosen Dimitrov · Водещ коментатор · Ruse, Bulgaria
За Мъйнов, браво, но се питам всеки път като чета статии от този сайт няма ли редактори и какви неграмотници са наели на работа, че не могат една статия да напишат без да има правописни и синтактични грешки. Не казвам, че аз не правя такива грешки - напротив, но аз не се изявявам в публичното пространство. Направо срамота." :о :stupid:

Моля и тук да споделя, че аз нямам редактор, и никой не ми плаща заплата за тази инициатива, и много често след работа бързам да преведа по някой друг ред, започвам, спирам, работя на пресекулки по сайта и т.н всички знете колко е кът времето на всички, когато човек ходи и на работа и се грижи и за домакинства. Според мен не е кой знае какъв проблем, че тук таме съм изпуснала буква, или съм забравила да членувам, или че някоя дума се повтаря и т.н..всеки прави грешки.Важното е каква информация стига до вас, и до колко може да ви помогне. Но все пак, за да избегнем подобни такива коментари на хора, които не знаят как да се радват на това което имат, моля да не се притеснявате, и ако попаднете на някоя грешка из сайта, просто ме информирайте. Ще съм ви много благодарна :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Вто Фев 04, 2014 1:21 pm

лилит написа:Този ракитник е по-известен с името облепиха. Продават замразена облепиха в "берьозката", ама доколко върши работа - нинам.

Ако някой сдобие инфо откъде може да се намери на капсули тази омега 7 - да споделя, щото и аз имам белези за оправяне :lol: .


Лилит,
Как от къде - от iHerb :laugh4: Виж тук - http://www.iherb.com/Omega-7.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот лилит » Вто Фев 04, 2014 4:10 pm

gogo написа:
лилит написа:Този ракитник е по-известен с името облепиха. Продават замразена облепиха в "берьозката", ама доколко върши работа - нинам.

Ако някой сдобие инфо откъде може да се намери на капсули тази омега 7 - да споделя, щото и аз имам белези за оправяне :lol: .


Лилит,
Как от къде - от iHerb :laugh4: Виж тук - http://www.iherb.com/Omega-7.

А'й стига бе, верно :laugh4: сега вече ще ме изгонят от къщи, като наредя и още едно шишенце в шкафчето :laugh:
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Сря Фев 05, 2014 8:24 pm

pipilota написа:Моля и тук да споделя, че аз нямам редактор, и никой не ми плаща заплата за тази инициатива, и много често след работа бързам да преведа по някой друг ред, започвам, спирам, работя на пресекулки по сайта и т.н всички знете колко е кът времето на всички, когато човек ходи и на работа и се грижи и за домакинства.

Направо ти се чудя защо го правиш!
Признавам си, че ако бях аз, нямаше да се захвана.
Имаш здрави нерви и силна воля! От Зоната ще да е! ;)
:applaus:
И в горепосочената връзка - само да е посмял някой да се оплаче от правопис или форматиране! :bigsm55:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Сря Фев 05, 2014 9:37 pm

Ити, къде се изгуби? Че и вече шамари раздаваш :laugh1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Сря Фев 05, 2014 10:48 pm

Гого, бях настинал и събирах сили, за да мога да злоупотребявам с модераторските си правомощия и да раздавам виртуални шамари. :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 06, 2014 5:18 am

Хохохооо, сега ще видите вие... Итито като се развихри...сега вече ще има ред и правосъдие, усещам го чак тук на другия контитнет :laugh1:
И само да предупредя, ако има Левскари тук, да си траят и да не се издават, че Итито е много свиреп.... :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Чет Фев 06, 2014 6:17 am

Ити, ще трябва да ме открехнеш малко на тия модераторски мурафети :pray: , че и аз да се развъртя, ако и да съм от Левски(въобще без претенции за запалянко, ама хич).
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Чет Фев 06, 2014 12:53 pm

Нямаш грижи Гого. Само малко да наваксам с Форума.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Чет Фев 06, 2014 3:24 pm

Italiano написа:Нямаш грижи Гого. Само малко да наваксам с Форума.


Ити, нали знаеш какво е казал(евентуално) чичко Сталин - Има форум - има проблем. Няма форум - няма проблем. :bigsm38:
Хич не е лесна твоята. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Чет Фев 06, 2014 4:03 pm

А, не е и сложна - просто трябва да наваксам с материала. Особено в дневниците е писано, писано ... ама това е хубаво, де. :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Diva69 » Чет Фев 06, 2014 10:24 pm

Gazilot, Поздравления! Много добре си представил какво е Омега 7. Искам да предоставя още малко информация за Омега 7 с риск да повторя някои неща които Gazilot е написал. Всички знаем , че Омега 3 са полезни мастни киселини,както и 6, 9 които са есенциални мастни киселини, докато Омега 7 са не- есенциални мастни киселини. Омега - 7 мастни киселини са здравословна форма на транс - мазнини. Омега - 7 мастни киселини като вакценова (буквално " крава " ) мастни киселини,са открити в млякото и млечните продукти , които помагат на тялото ви да преодолее възпаление, ако не ядете прекалено много от другите мастни храни. Само млечните продукти, направени с пълномаслено мляко или най-малко 2 на сто мазнини мляко осигуряват тези мастни киселини. Омега - 7 мастни киселини са в прясното мляко , сиренето и киселото мляко.Омега - 7 мастни киселини не се намират в обезмаслените храни. Те могат да намалят холестерола и теглото.Най-добрият вегетариански източник на омега - 7 мастни киселини е морски зърнастец(ракитник), както вече Gazilot е написал. Той е страхотен източник на витамин С, съдържащ 15 пъти повече витамин C от портокалите.Плодовете на морски зърнастец (ракитник) са също богат източник на омега - 7 мастни киселини , използвани за направата на двете хранителни добавки и продукти за грижата за кожата .Макадамовите ядки са също богати на омега - 7 мастни киселини, но те съдържат 17 % концентрат от тази мастна киселина, докато Ракитника съдържа до 40%.
Макадамовите ядки са богати на палмитолеинова киселина , омега - 7 мастни масла, което осигурява градивни елементи за ензимите , които контролират изгарянето на мазнини . Австралийски изследователи са изследвали палмитолеинова киселина за лечение на затлъстяване .Но те не трябва да се консумират в голямо количество, защото имат обратен ефект. Твърде много омега - 7 в храната води до неприятни странични ефекти .
Когато омега - 7 мастни киселини се натрупват в мазен себум , който смазва кожата , те се разграждат в химическата 2 - noneal (ненаситен алдехид. Безцветната течност е важен ароматичен компонент за възрастта на бира.
Миризмата на това вещество се възприема като ирис , мазнини и краставици . Тази миризма е свързана с миризмата на човешкото тяло която се променя по време на стареенето , което причинява феномен, известен като "миризма на стари хора" . Честото миене и специално формулирани козметика премахват миризмата. Приемането на Омега - 7 добавки дава ползите за здравето , без да причинява натрупване на омега- 7 в кожата и без риск от " миризма на възрастни хора".
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот vanja » Съб Фев 08, 2014 9:17 pm

Не знам къде да попитам, все се опитвам да си сложа аватар и все не се получава. Отивам в галерията, избирам един като го маркирам и натискам давай. Какво пропускам, не мога да разбера, знам, че е много глупав въпрос...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

ПредишнаСледваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron