Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Пон Фев 03, 2014 3:37 pm

Gazilot написа:Аз си оставам на грамажите по таблицата, с които постигнах добри резултати.
Стига ми, че се ограмажих за цялото това време, а сега и да откривам Америка, че и топлата вода отново... С 5 грама нахут повече или 3 леща няма да ми се изпопадат ноктите я.
Само Овесът (не е случйна голямата буква) трябва да е точен!


А така! И аз винаги си слагам по 5 -10 грама повече рибка, или пък 10 грама печени чушчици. Но овесът- винаги точен!
Обаче днес направих солените мъфини и направо се олях! Такова вкусно нещо не бях яла. Как да не изяде човек поне два :stupid:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот лилит » Пон Фев 03, 2014 3:45 pm

Аз пък съм Тома Неверни и все проверявам :laugh:
Днес тръгнах да правя салата с пресен лук и пак съм :о - по таблицата 80гр е блока което е абсурд, при 130 за стария който има много повече въглехидрат. 180 е доста по-близо до истината май.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 03, 2014 3:48 pm

pipilota написа:Това са листите на Сиърс, и тук също

И третия лист е да звъните в Зоната, както правех аз....който иска да си направи сам таблица с данни по ББ теам или от където си иска. Тук таблицата е по листите на Сиърс, и по информация от Зоната. Казах да понамалим малко лещата ако трябва, и от там се юрнахте...нахути, гъби. луци и т.н....който иска - да си направи своя собствена таблица!

Щом Барито е дал тези количества, значи със същите количества е експериментирал върху пациентите, значи и той и семейството му използват същите количества за блок, както и милионите Американци, които са се запознали със зоната! И всички слабеят. Всеки един продукт в тази таблица (можете да седнете и да преброите колко продукта има) е минал и през телефонно обаждане или имайл до зоната, през моята мерителна чашка, мерителна лъжичка и кантарче. И другото- защо трябва да се кланям и да вярвам сляпо на ББтеам не знам... Извинете, но като знам колко нерви и месеци ми взе тази таблица....и понякога леко прегарям.... ;)


И както казах...всеки да се чувства свободен, и да си направи своя собствена таблица :applaus:

P.S- Лилит, накълцай зелен лук в една чашка и си го изтегли.....Сиърс е дал информация за лука- ЕДНА ЧАША е един блок....
Все по-често се замислям, дали да не върна таблицата да е само в чаши, както Сиърс я е дал, и да махна грамажите, и тогава ще има мир....и без това таблицата с ГРАМАЖ е мое творение......
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Фев 03, 2014 4:10 pm

pipilota написа:
pipilota написа:Това са листите на Сиърс, и тук също

И третия лист е да звъните в Зоната, както правех аз....който иска да си направи сам таблица с данни по ББ теам или от където си иска. Тук таблицата е по листите на Сиърс, и по информация от Зоната. Казах да понамалим малко лещата ако трябва, и от там се юрнахте...нахути, гъби. луци и т.н....който иска - да си направи своя собствена таблица!

Щом Барито е дал тези количества, значи със същите количества е експериментирал върху пациентите, значи и той и семейството му използват същите количества за блок, както и милионите Американци, които са се запознали със зоната! И всички слабеят. Всеки един продукт в тази таблица (можете да седнете и да преброите колко продукта има) е минал и през телефонно обаждане или имайл до зоната, през моята мерителна чашка, мерителна лъжичка и кантарче. И другото- защо трябва да се кланям и да вярвам сляпо на ББтеам не знам... Извинете, но като знам колко нерви и месеци ми взе тази таблица....и понякога леко прегарям.... ;)


Всички ние трябва просто да ти кажем едно огромно благодаря за положеното усилие. За начина, по който си синтезирала информацията от Барито. А който иска да проверява - дали като накълцаш 1 чаша зелен лук е 80 г или 1 чаша стар лук е 130 г. Таблиците на Бари са в чаши грамажите тук са просто едно супер облекчение за всеки начинаещ. След като 2 дни мерих изварата с кантара, вече знам колко да загреба от кофичката, за да е 1 блок - коя лъжица да ползвам или коя мерителна чашка. Аз си имам едни сладкарски на които си пише 1 чаша/250 мл, 1/2 чаша... 1/4 чаша... 1/8 чаша.... Но с грамчетата за някои продукти е направо супер. Нима трябва да накълцам 1200 г спанак, за да съм сигурна че е 20 чаши след като някой вече го е направил преди мен и ми го е предоставил като информация от сърце и с огромно желание да бъде полезен не само на себе си...

Аз лично проверявам в разни таблици за стойностите на храните само ако не са в таблицата или няма данни на етикета. И за да не се блудя - внимавам какво купувам - етикет с данни за белтъци, въглехидрати и мазнини...(фибрите преценявам на око дали да ги махам или не, като си видя сметките и горе-долу знам в коя група може да се сложи преобладаващо продукта).

:pipilota: , благодаря ти... :hooo:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Ина » Пон Фев 03, 2014 4:20 pm

pipilota написа:Това са листите на Сиърс, и тук също

Всеки един продукт в тази таблица (можете да седнете и да преброите колко продукта има) е минал и през телефонно обаждане или имайл до зоната, през моята мерителна чашка, мерителна лъжичка и кантарче. И другото- защо трябва да се кланям и да вярвам сляпо на ББтеам не знам... Извинете, но като знам колко нерви и месеци ми взе тази таблица....и понякога леко прегарям.... ;)


Мила Пипи, много-много-много съм ти благодарня за цялата тази информация и всички намиращи се тук също, няма съмнение!!!
Но, защо тръгнах да изчислявам грамажите на нахут :?: В таблицата се дава 1/4 чаша. Хубаво, ама в магазин Био зелен, където се запътих да купувам нахута, имаше два вида, и двата по 500 грама, обаче единия вид е точно с два пъти по-голям обем от втория. Искаше ми се да направя снимка, но не ми беше удобно...
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 03, 2014 4:42 pm

Маня, :applaus: и аз благодаря за милите думи и разбирането. Не съм искала да прозвуча грубо, просто нека всички да проуменят, че много от нещата не са ни просто даденост... :hug: Аз много мразя да се изтъквам, да изпъквам или да настръхвам при разни коментари, но понякога просто се случва....

Ина, същата работа е и с гроздето например...поливин чаша грозде е един блок....ама ако е по едро гроздето- няколко зърна пълнят половин чаша, ако е дребно грозденце....много повече грозде се събира в половин чаша....че същата работа и с нахута.

Едно от нещата които ме тормозеше, и бях го забравила, и вие ми го припомнихте беше с тази факина леща....защото в листите на Барито я има при сварените продукти само. Аз съм звъняла в Зоната, говорих с някви измислени новоназначени инструктори ( за съжаление нашите лични инструктори- моя и на мъжо вече не са в този департамент) които ми даваха информация, че и сварената леща е същото количество за блок 1/4 чаша :angry: Аз му обяснявах, че не е възможно, :bgargue: а те ми пускаха разни линкове и какво ли още не беше, и не бях никак доволна от отговорите им. Поспорих малко с тоя там...някакъв Дейвид ли беше не помня и така и го оставих количеството за 1/4 чаша. По едно време ме беше срам да звъня вече там, всички оператори ме знаеха с моите малоумни въпроси през ден, ама ко ми пука, нали съм им клиент...а клиента е господ тук в Акерика.

И така, чедниствено с тази леща така ударух на камък, затова предложих тук да намерим някакво средно положение...но това не означаваше дайте сега да си правим наша си таблица, и както Газилот казва- да откриваме топлата вода....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот лилит » Пон Фев 03, 2014 5:07 pm

Manya написа:
Всички ние трябва просто да ти кажем едно огромно благодаря за положеното усилие. За начина, по който си синтезирала информацията от Барито. А който иска да проверява - дали като накълцаш 1 чаша зелен лук е 80 г или 1 чаша стар лук е 130 г.


Целта на поста ми не е била да се обезценява трудът на Пипи.
Има очевидна грешка и смятах, че ще е от полза на останалите.
Аз за себе си съм изчислила колко е блока.

Благодарна съм на Пипи за целия този труд, но не съм достатъчно добра с голямата баданарка, сори.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 03, 2014 10:04 pm

pipilota написа:Едно от нещата които ме тормозеше, и бях го забравила, и вие ми го припомнихте беше с тази факина леща....защото в листите на Барито я има при сварените продукти само. Аз съм звъняла в Зоната, говорих с някви измислени новоназначени инструктори ( за съжаление нашите лични инструктори- моя и на мъжо вече не са в този департамент) които ми даваха информация, че и сварената леща е същото количество за блок 1/4 чаша Аз му обяснявах, че не е възможно, а те ми пускаха разни линкове и какво ли още не беше, и не бях никак доволна от отговорите им. Поспорих малко с тоя там...някакъв Дейвид ли беше не помня и така и го оставих количеството за 1/4 чаша. По едно време ме беше срам да звъня вече там, всички оператори ме знаеха с моите малоумни въпроси през ден, ама ко ми пука, нали съм им клиент...а клиента е господ тук в Акерика.


Пипи, извинявай ако съм те засегнала с моя коментар за нахута, не съм искала в никакъв случай да омаловажавам труда ти, напротив. Не веднъж съм ти благодарила за това, което си направила и правиш за нас. Сега искам отново да ти благодаря и съм сигурна, че не само аз, но всички го оценяват. Аз не оспорвам грамажа на нахута, просто както и ти си писала за лещата, няма логика, сварения и суровия нахут да са все 1/4 ч.ч. Това е. :) :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Пон Фев 03, 2014 10:21 pm

Пипи, аз смятам, че всеки трябва да си смята сам лещата. Има етикет, отсипва, готви. Няма как да се уравни и да се даде в таблица, защото моята дето купувах е насипна от пазарчето, от чувалите, няма етикет, няма дявол. Като си готвя леща- меря я сурова и сипвам примерно за 3 блока оцедена с черпака леща+ още 20-30 грама чорба, т.е. слагам си около 17 грама леща яхния в купичката и хапвам доволно. Според мен така би трябвало да е за нахута, овеса и прочие да се смята по етикет, също както изварите, шунките и киселите млека се изчисляват индивидуално.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 04, 2014 4:09 am

Вижте сега мили зоНбенца...нека да уточня малко, и да приключим тази тема. Тук не става въпрос за кой от нас какво е направил, кой колко актив има и за благодарности. Знам, че всички се радвате и сте оценили всичко, за което аз ви благодаря. Тук става въпрос за съвсем друго нещо. Нека да обясня, за да не ме разберете погрешно.

Значи, когато прекалено много се коментират най-различни продукти тук в тази таблица, и когато всеки казва "Има грешка", "Не може да бъде", "Няма логика за този грамаж" и т.н и какво става знаете ли..? Всеки един начинаещ, който тепърва е открил този форум или тепърва се запознава със Зоната, и попадне в тази тема какво става?- на момента започва да се насажда семенцето на съмнение- абе къв е тоя сайт, кви са тези грамажи, щом всички питат и се чудят...значи нещо не наред. Тая Пипи ли е, ква е там, каква таблица е направила, на кого да вярвам и т.н...и по този начин някой от хората може би остават разочаровани или несигурни от информацията в целия сайт. А моята цел е да сме колкото се може по прецизни и точни в предаването на информацията.

Аз какво правя? Предавам директно информация от Бари Сиърс- от неговите книги, от неговите инстриктори в Зоната и от неговите сайт и блог. Ако Сиърс е написал една чаша, значи аз давам количество за една чаша. Дори и Сиърс да е направил грешка, аз не нося отговорност, и в допълнение- нямам смелостта да се изправя пред такъв велик за мен доктор и да оспорвам кое е правилно и кое не в неговата диета. Разбирате ли какво имам предвид?

Аз не съм се обидила на никой тук, не се чувствайте виновни за това че сте изразили съмнение...напълно нормално е :hug: . Просто приемте, че това е Инфо от Сиърс, и след като виждате, че Зоната работи 99.9 % при хората, защо тогава е необходимо да се тормозите с излишни сметки, ровене из сайтове за някакви грамове разлика, и т.н. Ми той Барито е свършил всичката работа за вас, а от вас се иска само да ядете и да спазвате чашите и унциите които ви е дал. Когато има някой продукт, който много ви съмнява и не ви харесва, просто си ползвайте грамаж от друг източник и това е.

Единственото което искам е хората да не съмняват в достоверността на информацията. В този сайт всичкото инфо идва от Зоната. В някоя от статиите може да има някакъв много, много малко мижав процент информация от друг източник извън зоната, но това са някакви отделни изречения, с цел да потвърди казаното вече от Сиърс, като задължително съм посочила източниците.

Това беше и една от основните причини да се откажа от първия блог за зоната - bg-zonata, тъй като собственичката на блога слагаше материали и статии които изглеждаха от зоната, но всъщност не бяха от Сиърс..т.е дали е вярно казаното...никой не знае :doNotKnow: .Може и да е вярно, но не е от Сиърс....По този начин аз се чувствах, че губя доверието на хората, и че не им предаваме достоверна информация. За това държа тук информацията която се публикува да е взаимствана единствено и само от негови книги, статии, интервюта и публикации. А до колко е вярно всичко...само Сиърс може да каже, а ние с нашите резултати можем само да го потвърдим. Ако Сиърс е казал една чаша, аз давам грамажа колкото тежи тази чаша. Разбирате ли? За това не искам да правим драстични промени в таблицата. Нямам толкова умствен потенциал и смелост, за да се сравнявам със Сиърс, и да ПРЕизмислям Зоната с нови количества за блок. Ако има такива смелчаги, могат да направят някакъв вид "пернишка Зона"...нали всички шантави новоизобретени щуротии са пернишки, че и ние да не останем на зад :laugh: Айде спирам до тук, че започнах да се повтарям :laugh4:

А и това не означава сега да спрете да кометирате количествата за даден продукт. Просто приемете, че Сиърс ги е дал така, а защо е така...трябва да питате него :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Вто Фев 04, 2014 12:28 pm

Само за майтап да споделя нещо за лещата. Гледам днес в магазина- 5 вида лещи. На едната, пише: въглехидрати 29 грама, от които захари 2 грама, фибри 30 грама. Тази леща или е само фибри, или просто си пишат измислици.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 04, 2014 2:32 pm

Хриси написа:Само за майтап да споделя нещо за лещата. Гледам днес в магазина- 5 вида лещи. На едната, пише: въглехидрати 29 грама, от които захари 2 грама, фибри 30 грама. Тази леща или е само фибри, или просто си пишат измислици.

Обикновено на етикетите фибрите се пишат отделно, защото са извадени от въглехидратите. Ако пише "от които фибри", това означава, че са част от въглехидратите, както в случая захарите.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Вто Фев 04, 2014 2:36 pm

HippoDel написа:
Хриси написа:Само за майтап да споделя нещо за лещата. Гледам днес в магазина- 5 вида лещи. На едната, пише: въглехидрати 29 грама, от които захари 2 грама, фибри 30 грама. Тази леща или е само фибри, или просто си пишат измислици.

Обикновено на етикетите фибрите се пишат отделно, защото са извадени от въглехидратите. Ако пише "от които фибри", това означава, че са част от въглехидратите, както в случая захарите.

Там е работата, че не пише "от които фибри". Дадени са отделно, ама нейсе, явно фибрите са доста все пак.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот лилит » Вто Фев 04, 2014 3:06 pm

Хриси написа:
HippoDel написа:
Хриси написа:Само за майтап да споделя нещо за лещата. Гледам днес в магазина- 5 вида лещи. На едната, пише: въглехидрати 29 грама, от които захари 2 грама, фибри 30 грама. Тази леща или е само фибри, или просто си пишат измислици.

Обикновено на етикетите фибрите се пишат отделно, защото са извадени от въглехидратите. Ако пише "от които фибри", това означава, че са част от въглехидратите, както в случая захарите.

Там е работата, че не пише "от които фибри". Дадени са отделно, ама нейсе, явно фибрите са доста все пак.

Е да де, ако пишеше "от които фибри" щеше да е грешно.
Отделно са, защото вече са извадени, т.е. има общо 59гр въглехидрати, но 30 от тях са фибри и за записани отделно, остават 29 гр които ни касаят в сметките и един блок е 31грама.
леща
Общо въглехидрати 60.08 г
Фибри 30.5 г
Захари 2.03 г
Захароза 1.470 г
Фруктоза 0.270 г
Малтоза 0.300 г
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 04, 2014 3:18 pm

Пипи, ако някой си търси повод да се откаже или да не приеме Зоната, винаги ще си намери. Такъв повод, може да е и неточност в таблицата. Напълно съм съгласня с теб за другите източници, за мен BBteam, както и други подобни източници, не са по-достоверени от таблицата в Зоната, в никакъв случай. Аз лично ползвам таблицата и само, ако продуктът го няма там, търся друг източник. Но що се отнася до случая с лещата и нахута, може да ставам банална, но държа на мнението си, че НЕ МОЖЕ едно и също количество суров и варен нахут или леща да са 1ВБ. Както и ти беше писала същото по-рано. Според мен е по-добре, ако имаш точна информация от Зоната, за сварения продукт, да напишеш само нея, а за суровия всеки може сам да си го изчисли според сварения. Не искам да натрапвам мнението си, но държа на него. :hug:
Мисля, че с този пост, изясних гледната си точка и няма да пиша повече по въпроса. Извинявам се, ако съм досадила на някого. :hooo:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Фев 04, 2014 3:42 pm

Току що проверих в актуалната таблица на Бари - и в двата основни източника. За нахута е дадено инфо само за готвен нахут - няма го в суров вид и обема е 1/4 чаша.

Low Density Carbohydrates - Cooked Vegetables
Chickpeas 1/4 cup


Бих го превела като "въглехидрати с ниска плътност - сгогвени зеленчуци
Нахут - 1/4 чаша" без претенция за точното наименование на този вид въглехидрати ;)

В края на страницата с продуктите пише:
"Always check Nutrition Facts on canned/packaged goods All fruits and vegetables medium sized unless specified"
- винаги проверявайте хранителните стойности на консервираните/пакетираните стоки. Всички плодове и зеленчуци трябва да са със среден размер, освен ако не е посочено друго.
Последна промяна Маня на Вто Фев 04, 2014 5:31 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron