Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Нед Фев 02, 2014 6:32 pm

Аз доста се прецаках с нахута, който купих :mrgreen: - защото 3 блока сух е 45 гр., след 24 часа киснене стана 100 гр. След варенето няма да промени много теглого си. :notagree:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 02, 2014 7:38 pm

ЗоНбенцаа, понеже наистина се оказва голяма разлика с грамажа на лещата...предлагам да дадете инфо от няколко етикета, да сравним с ББ теам, и да променим гамажа на суривата леща. Разчитам на Кари и Хипо :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 02, 2014 9:20 pm

pipilota написа:ЗоНбенцаа, понеже наистина се оказва голяма разлика с грамажа на лещата...предлагам да дадете инфо от няколко етикета, да сравним с ББ теам, и да променим гамажа на суривата леща. Разчитам на Кари и Хипо :applaus:

Пипи, в магазина имаше 4 вида леща, зелена, тъмно зелена, кафява и червена. Първите 3 имат по 51гр. въглехидрати, фибрите са извадени отделно 8,7гр. Само червената е с 52 гр. въглехидрати и без съдържание на фибри, сигурно защото е без люспи. Т.е 1ВБ=18гр. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Нед Фев 02, 2014 10:08 pm

pipilota написа:ЗоНбенцаа, понеже наистина се оказва голяма разлика с грамажа на лещата...предлагам да дадете инфо от няколко етикета, да сравним с ББ теам, и да променим гамажа на суривата леща. Разчитам на Кари и Хипо :applaus:

Утре ще проверя в магазина.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 02, 2014 10:20 pm

Да, ок, и остава варианта да сложим някакво средно количество и тва е...найстина няма източник, който да каже 100% колко точно въглехидрати има в лещата... въпреки че и до сега всички си слабеят с 50то грама от таблицата :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Нед Фев 02, 2014 10:26 pm

А как ли ще пресметна армеената чорба (сока от киселото зеле), с която обичам да готвя лещата? :th: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Нед Фев 02, 2014 10:34 pm

Ще се включа и аз, за да е пълна кашата от леща :lol:

А за нахута има ли разминаване?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 02, 2014 10:35 pm

pipilota написа:Да, ок, и остава варианта да сложим някакво средно количество и тва е...найстина няма източник, който да каже 100% колко точно въглехидрати има в лещата... въпреки че и до сега всички си слабеят с 50то грама от таблицата :laugh4:

Пипи, аз и преди бях писала, че в таблицата суровият нахут и вареният нахут, е все 1/4 ч.ч. Може би има накаква грешка, нама как да е така. Според мен, суровият трябва да е поне на половина по-малко.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Нед Фев 02, 2014 11:17 pm

Моят нахут по етикет 3 блока е 45 гр. суров, накистнат стана 100 гр., сварен е 115 гр. и е половин чаена чаша. Дали няма някаква грешка в етикета сравнен с таблицата тук?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Пон Фев 03, 2014 9:22 am

С пресните гъби печурки също е голямо объркване. В bb-то ги дават 1800гр за блок, при нас са 360 гр ( не знам какъв вид?). Огромна разлика!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Ина » Пон Фев 03, 2014 2:05 pm

vanja написа: Погледнах в bb team стойностите - въглехидратите в суровия - 60.65 т.е 15г за 1 БВ, а сварения 27.42 въглехидрати - изчислих 33г сварен за 1 БВ.


И аз смятах нахут по данни от BB-team, обаче според мен от въглехидратите, които са 60,65, трябва да се подвадят и фибрите 17,4 г, и така се получава за 1 БВ 21 грама суров нахут. Мисля, че трябва да се отмерва в сурово състояние и след това каквото и да се прави, накисване, варене, да се приема това количество за 1 блок въглехидрат. Например, отмерваш 4 блока (84 г.), накисваш, сваряваш, след това претегляш общото количество, и делено на 4 ти дава 1 БВ. Аз смятам да сваря направо 10-20 блока и след това да си ги замразя на торбички от по 2 блока, защото много дълго приготовление иска нахут, а така ще имам под ръка за дни напред. Преди известно време правих така за да си правим малки количества хумус, замразяването не му се отразява зле, само че тогава не правих никакви замервания :)
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Ина » Пон Фев 03, 2014 2:06 pm

А дали пушена сьомга е също 42 грама за блок?
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 03, 2014 2:22 pm

Ина написа:А дали пушена сьомга е също 42 грама за блок?

Не, пушената е 28гр за блок. Има го в таблицата.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Ина » Пон Фев 03, 2014 2:32 pm

tanita68 написа:
Ина написа:А дали пушена сьомга е също 42 грама за блок?

Не, пушената е 28гр за блок. Има го в таблицата.

Ох, защо не го видях :th: Мерси много!
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 03, 2014 3:11 pm

Това са листите на Сиърс, и тук също

И третия лист е да звъните в Зоната, както правех аз....който иска да си направи сам таблица с данни по ББ теам или от където си иска. Тук таблицата е по листите на Сиърс, и по информация от Зоната. Казах да понамалим малко лещата ако трябва, и от там се юрнахте...нахути, гъби и т.н....който иска - да си направи своя собствена таблица!

Щом Барито е дал тези количества, значи със същите количества е експериментирал върху пациентите, значи и той и семейството му използват същите количества за блок, както и милионите Американци, които са се запознали със зоната! И всички слабеят. Всеки един продукт в тази таблица (можете да седнете и да преброите колко продукта има) е минал и през телефонно обаждане или имайл до зоната, през моята мерителна чашка, мерителна лъжичка и кантарче. И другото- защо трябва да се кланям и да вярвам сляпо на ББтеам не знам... Извинете, но като знам колко нерви и месеци ми взе тази таблица....и понякога леко прегарям.... ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Gazilot » Пон Фев 03, 2014 3:23 pm

Аз си оставам на грамажите по таблицата, с които постигнах добри резултати.
Стига ми, че се ограмажих за цялото това време, а сега и да откривам Америка, че и топлата вода отново... С 5 грама нахут повече или 3 леща няма да ми се изпопадат ноктите я.
Само Овесът (не е случйна голямата буква) трябва да е точен!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron