Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот ValG » Съб Юни 01, 2013 3:04 pm

Здрaвей, Italiano! Aз предпочитaм пълномaсленото сирене и зa един блок си режa 28гр. Дaно дa съм билa полезнa!
ValG
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 13, 2013 10:17 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Denitza » Нед Юни 02, 2013 7:25 am

Здравейте ,
и аз имам въпросче за пъпеша,в таблицата е отбелязано като 1 чаша , а дали може по конкретно в гр? :think2: :)
Denitza
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 10:06 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Юни 02, 2013 9:25 am

Благодаря, Вал! Ще следвам твоята практика.

И понеже в по-предните страници четох, че някои хапват кебапчета, да попитам колко грама е свинската кайма?
Не че много ще я ям, но за да си завърша табличката.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Юни 02, 2013 7:38 pm

Italiano кебапчетата си ги смятай като каймата, без значение дали са сурови или печени :) по 42 грама за блок :hug:
А за сиренето, и аз от години съм си в зоната, и сиренето винаги си го броя по 28 грама за блок, и естествено е пълномаслено :) защото тук у нашето Чикаго, българското сирене което внасят е такова, и не съм виждала обезмаслено :) Но определено не ми е повлияло отрицателно :) Дори и често правя на мъжо българско овче сиренце по шопски от 5 блока ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Юни 02, 2013 9:33 pm

Ясно.
Предполагам, че свинската кайма си е към червената зона ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 03, 2013 2:16 pm

Забелязвам, че доста от вас консумират шунка за протеиновите блокове.
Действително е по-лесно така, но да попитам: шунката не е ли вредна? В смисъл, че е колбас и сигурно има разни консерванти в нея, а и всякакви други Е-та, сол и такива разни ...
:think:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юни 03, 2013 5:57 pm

Аз също консумирам шунка и колбас и да вредни са имат Е-та,но скоро ще ги заменя тези Е-та с домашно пилешко месо надявам се скоро да е :-)
Pipilota искам да попитам,тъй като ми се случва да пропускам обяда в 12:30 хапвам по късно как да си набавя останалите блокове да увеличавам ли с един блок следващото хранене?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Юни 03, 2013 9:12 pm

Italiano написа:Благодаря, Вал! Ще следвам твоята практика.

И понеже в по-предните страници четох, че някои хапват кебапчета, да попитам колко грама е свинската кайма?
Не че много ще я ям, но за да си завърша табличката.


Италиано, освен готова кайма в която не знаеш точно какво има, можеш сам да си приготвиш такава. Купуваш си крехко свинско(рибица или бонфиле) и телешко(шол или карета) Всичкото е за 28гр 1 БП(виж таблицата за хранителните блокове). Слагаш и лук и всичко минаваш през месомелачка - става чудесна кайма(от личен опит) - знаеш какво си сложил и най-важно - каймата е балансирана.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 03, 2013 9:36 pm

Прав си, Гого, добър вариант е - чиста работа. Аз по принцип питах заради моята си табличка.
Като цяло не консумирам често кайма, затова няма да ми е водеща.

И един въпрос, отговора на който мисля, че знам: чесънът може да си се хапва свободно (в разумни количества) и без сметки или ...?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юни 04, 2013 11:09 am

Мариана, дали е това което си мисля - че с домашно производство ще затвориш цикъла "Пилета - кокошки - яйца"?
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Юни 05, 2013 9:43 am

Italiano написа:Мариана, дали е това което си мисля - че с домашно производство ще затвориш цикъла "Пилета - кокошки - яйца"?
:)

Да Italiano имаме кокошки за домашни яйца и бройлели за месо. Те нямат нищо общо с пилешкото месо и яйцата,който се предлагат в магазина :-)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот dessy » Сря Юни 05, 2013 10:23 am

Здравейте.Приемате ли нови попълнения с хиляди въпроси? :) От понеделник се храня с този хранителен режим(имам да свалям 20 кг.)Трябва да приемам 11 блока според калкулатора,а според мой изчислени 9 блока.Въпросът ми е колко в действителност трябва да приемам или това не е от толко голямо значение.Може ли някой да ми изчисли на черен шоколад с показатели:
за 100 гр-протеин-8,6g.;въглехидрат-45,5g.;мазнини-36,0g. колко трябва да приемам?Надявам се да не съм ви досадила с въпросите си и дано някой ми отговори.Чао и лек ден от мен!
dessy
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 9:43 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 05, 2013 12:16 pm

Мариана, съвсем искрено ти завиждам.
Само това с колянето на пиленцата кой ще го прави ... мръсна работа си е, а и е доста жално.

Деси, добре дошла. И аз съм от новите, затова конкретни отговори още не мога да давам. Но като за начало можеш да изключиш шоколада. Едва ли ти е основна храна, а и не би трябвало да бъде.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот dessy » Сря Юни 05, 2013 1:07 pm

Благодаря за отговора,Италиано.Аз питам,за да разбера на храни с толкова близки показатели за въглехидрат и мазнина правилото като при млякото ли е(добавям протеин)? :)
dessy
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 9:43 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 05, 2013 2:06 pm

marianapanova написа: Pipilota искам да попитам,тъй като ми се случва да пропускам обяда в 12:30 хапвам по късно как да си набавя останалите блокове да увеличавам ли с един блок следващото хранене?

Марианка, аз ако бях на твое място, и ако знаех със сигурност, че ще закъснея за обяд, бих увеличила сутрешната закуската с един блок, което ще ти помогне да стоиш сита повече от 5 часа. Това за мен е най добрия вариант, една здрава закуска и готово :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Юни 05, 2013 4:21 pm

Pipilota благодаря за отговора.
Italiano с коленето на пилетата се занимава бабата. Няма начин аз да се захвана с колене не си се представям като касап :-)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 госта

cron