Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Яну 29, 2014 5:37 pm

pipilota, обръщам се към теб с молба за препоръка на това ново поколение масла от водорасли, богати на дълговерижни Омега 3 мазнини, описани като отговор на въпрос №58, т.к. като не искам да приемам рибено масло. Благодаря! :)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Яну 29, 2014 5:52 pm

Открих това http://www.nordicnaturals.com/en/Produc ... rodID=1649. Все пак специалистите да си кажат думата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Яну 29, 2014 7:12 pm

http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Al ... Gels/42486
http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Al ... 0-ml/42485

Това са двата продукта, но дали наистина са подходящите?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Яну 29, 2014 7:13 pm

Мерси, Маня :)

http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Al ... Gels/42486
http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Al ... 0-ml/42485

Това са двата продукта, но дали наистина са подходящите?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Яну 29, 2014 7:20 pm

Хапчетата са налични. Течната формула в момента не е налична. Появяват се и други предлложения
http://www.iherb.com/Deva-Omega-3-DHA-E ... caps/39698
http://www.iherb.com/Ovega-3-Omega-3s-D ... gels/41142
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Яну 29, 2014 11:35 pm

Елдас, Маня,
Би било интересно ако наистина във водораслите има дълговерижни омега 3. Това, което знам аз е, че за да има във рибата омега 3 тя трябва да се е хранила със планктон, който е първоизточника, или пък да е яла риба, която има в себе си омега 3(от планктон или друга риба и т.н). Значи риби отглеждани изкуствено и хранени с кой знае с какво вероятността да имат омега 3 е нулева. От планктона до рибата омега 3 претърпява множество трансформации, които я правят много по-лесна за усвояване от човека.
Дано и Пипи вземе отношение за тези водорасли и омегите в тях. А пък и ако има някаква информация от Барито вярвам, че ще я сподели.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 10:58 am

gogo написа:Елдас, Маня,
Би било интересно ако наистина във водораслите има дълговерижни омега 3. Това, което знам аз е, че за да има във рибата омега 3 тя трябва да се е хранила със планктон, който е първоизточника, или пък да е яла риба, която има в себе си омега 3(от планктон или друга риба и т.н). Значи риби отглеждани изкуствено и хранени с кой знае с какво вероятността да имат омега 3 е нулева. От планктона до рибата омега 3 претърпява множество трансформации, които я правят много по-лесна за усвояване от човека.
Дано и Пипи вземе отношение за тези водорасли и омегите в тях. А пък и ако има някаква информация от Барито вярвам, че ще я сподели.

Това, което аз си спомням, че бях чела от Барито, но не помня точно къде, е че във водораслите има омега 3, но когато те се приемат от човек, той не може добре да ги усвои, за разлика от рибата, която ги усвоява и ги преобразува в във вид лесен за усвояване от хората. Нещо такова ми се върти в главата. А иначе, това е от Бари, за вегетарианците:
58. Аз съм вегетарианка и не мога да използвам рибено масло. Какво да правя ?

Вече има едно ново поколение масла от водорасли, които са богати на дълговерижни омега-3 мазнини. Това позволява на вегетарианците да получат адекватни нива на тези критични мазнини.


Ама какво е това ново поколение масла от водорасли, нямам представа. :think2:

:) Намерих го:
Всъщност, рибите не се справят достатъчно ефикасно с произвеждането на Омега-3 мастни киселини. Това по-скоро е „професия“ на водораслите. Рибата е просто в края на хранителната верига, която започва с водораслите. Когато рибата се храни с водорасли или други риби, които консумират водорасли, това води до натрупване на EPA и DHA в мастните им тъкани. Колкото по-мазна е една риба, толкова повече Омега-3 съдържа, но за съжаление в това число влизат и толкова повече тежки метали, органичен живак и др. Тъй като всички токсини, които са способни да се разтварят в мазнините, се смесват с мазнината на рибата, се получава силна концентрация на тежки метали. Мастните киселини, от които се нуждаем, се намират в някои зеленолистни растения, като треви, фитопланктон, водорасли и морски водорасли, но не могат да бъдат преработвани добре от човешкото тяло, и рибата е най-добрият „посредник“, за да се сдобием с тези така необходими Омега-3 киселини.

И все пак може да възникне въпросът – Защо тогава да не ям просто треви или водорасли, за да си набавя Омега-3? Първо – човешкото тяло няма способността да ги усвоява правилно. Молекулата “родител” на Омега-3 и се нарича алфа-линоленова киселина (АЛК) (ALA англ). Това е киселината, която се съдържа в планктоните и някой растения. Рибата има способността да преработва AЛК в мощни противовъзпалителни Омега-3 EPA и DHA, чрез дълъг процес на преобразуване. Алфа-линоленовата киселина всъщност няма особени противовъзпалителни качества. Другият недостатък е, че само малък процент от АЛК може да се преобразува в EPA и DHA. Рибата успява да свърши тази “метаболитна работа“, като успешно преобразува АЛК в концентрирана форма EPA и DHA. И така – рибеното масло е вече концентриран и богат източник на EPA и DHA, и това е основната причина има такива мощни противовъзпалителни свойства.
Последна промяна HippoDel на Чет Яну 30, 2014 11:36 am, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Яну 30, 2014 11:35 am

Аз се опитах да бъда полезна с линкове към масла от водорасли - дали те са от това "ново поколение масла от водорасли, които са богати на дълговерижни омега-3 мазнини" - просто трябва да се прочете малко повечко някъде. Аз вече си поръчах препоръчаното тук рибено масло и въпреки че съм нещо като вегетарианка (месните и рибни продукти се появяваха досега в менюто ми не повече от 3-4 пъти годишно) не мисля, че то ще е в разрез с предпочитанията ми към вегетарианска храна. 3 г не биха объркали храносмилането ми :laugh: :laugh: Е, ако вегетарианството е наложително за някого по здравословни причини - това вече е друг въпрос. Според моите разбирания всяка крайност е опасна. Човек трябва да следи състоянието си и да преценява кое му се отразява добре, кое му създава проблеми.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 11:44 am

Manya написа:Аз се опитах да бъда полезна с линкове към масла от водорасли - дали те са от това "ново поколение масла от водорасли, които са богати на дълговерижни омега-3 мазнини" - просто трябва да се прочете малко повечко някъде. Аз вече си поръчах препоръчаното тук рибено масло и въпреки че съм нещо като вегетарианка (месните и рибни продукти се появяваха досега в менюто ми не повече от 3-4 пъти годишно) не мисля, че то ще е в разрез с предпочитанията ми към вегетарианска храна. 3 г не биха объркали храносмилането ми :laugh: :laugh: Е, ако вегетарианството е наложително за някого по здравословни причини - това вече е друг въпрос. Според моите разбирания всяка крайност е опасна. Човек трябва да следи състоянието си и да преценява кое му се отразява добре, кое му създава проблеми.

Явно Елдас е пълен вегетарианец и търси алтернатива, но до колкото знам, никой от форума, до сега не е приемал "ново поколение масла от водорасли, които са богати на дълговерижни омега-3 мазнини", така че темата е интересна и е хубаво да се намери решение. Дано Пипи се включи и даде насока. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Ина » Чет Яну 30, 2014 12:06 pm

Ура! Вчера получих поръчаното от iherb рибено масло, всичко стана толкова бързо и лесно - пристигна точно за 19 дни от момента на поръчката! :yess: Още веднъж благодаря на Гого за подробните обяснения и препоръки! :bigsm21: Опаковката ми е с 240 капсули, започнах да пия по 8 на ден, т.е това ще стигне за един месец, в близките дни ще си направя следващата поръчка.
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Ani » Чет Яну 30, 2014 12:16 pm

Здравей, Ина

аз започвам със Зоната скорооо :):) и смятам да си поръчам същите таблетки.Би ли ми казала , как пресметна, че са ти нужни 8 и не са ли много? И може ли да се взимат наведнъж?
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 12:21 pm

Ani написа:Здравей, Ина

аз започвам със Зоната скорооо :):) и смятам да си поръчам същите таблетки.Би ли ми казала , как пресметна, че са ти нужни 8 и не са ли много? И може ли да се взимат наведнъж?

Здравей Ани, може ли да те помоля, да си смениш аватара, защото вече има друг потребител-KandY със същия и е малко объркващо. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 12:42 pm

HippoDel написа:
Ani написа:Здравей, Ина

аз започвам със Зоната скорооо :):) и смятам да си поръчам същите таблетки.Би ли ми казала , как пресметна, че са ти нужни 8 и не са ли много? И може ли да се взимат наведнъж?

Здравей Ани, може ли да те помоля, да си смениш аватара, защото вече има друг потребител-KandY със същия и е малко объркващо. :)

Благодаря, много си бърза. :)
Относно, как да пресметнеш броя на капсулите рибено масло, трябва да видиш колко общо EPA и DHA има в една капсула. В зависимост, какво количество искаш да приемаш на ден, си изчисляваш броя на капсулите.
В случая, "маслото на Гого" има 600мг EPA и DHA в една капсула, за прием близък до 5мг на ден, се пият по 8 капсули. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Ani » Чет Яну 30, 2014 1:51 pm

Блаачгодаряяяя и аз!А как се приемат точно?Всички наведнъж?И кога?
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Яну 30, 2014 4:16 pm

Май няма значение.
Мисля, че Гого ги пиеше на две партиди - сутрин и вечер.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 30, 2014 4:37 pm

Ani написа:Блаачгодаряяяя и аз!А как се приемат точно?Всички наведнъж?И кога?

Не е важно кога, само трябва да е по време или след ядене. Можеш наведнъж или на 2 или 3 пъти на ден, както предпочиташ.

СЪВЕТИ ЗА ПРИЕМАНЕТО НА РИБЕНОТО МАСЛО

1. Винаги приемайте рибеното масло с храна. Приемът на храна води до отделянето на храносмилателни ензими от панкреаса, които разграждат рибеното масло, и по този начин по-добре се усвоява от организма.

2. Най доборото време за прием на рибеното масло, е преди лягане, като го съчетавате с лека зонова закуска.

3. Не е нужно да си разделяте дозите рибеното масло през целия ден – За разлика от витамините и минералите, които траят само няколко часа в кръвта, мастните киселини от рибеното масло се задържат до няколко дни. Така че, е без значение, дали ще ги вземете на веднъж, или на части. Така или иначе стабилните нива на кръвта ще се запазят.


Има и още съвети в Рибено масло в Зоната.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта