Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Яну 16, 2014 1:13 pm

Здравей Кратунка!
Не го слушай тоя пияница Ити :bigsm30:
Един блок винце си е супер!
Обаче мери пилешкото месо СЛЕД преработката му.
Да ти е сладко!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Пет Яну 17, 2014 9:20 pm

Вие месцето след преработка ли го смятате. Аз като си мерих домашни пуешки гърди след готвене бяха точно на половина. И така почнах да ги смятам, защото имам и сварени пуешки буркани и ги изчислявам по 1/2 от суровия грамаж дали греша ?
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 17, 2014 10:00 pm

zon4o написа:Вие месцето след преработка ли го смятате. Аз като си мерих домашни пуешки гърди след готвене бяха точно на половина. И така почнах да ги смятам, защото имам и сварени пуешки буркани и ги изчислявам по 1/2 от суровия грамаж дали греша ?

Пилешките и пуешките ги смятаме след готвене, защото съдържат много вода, преди готвенето.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 17, 2014 10:02 pm

zon4o написа:Вие месцето след преработка ли го смятате. Аз като си мерих домашни пуешки гърди след готвене бяха точно на половина. И така почнах да ги смятам, защото имам и сварени пуешки буркани и ги изчислявам по 1/2 от суровия грамаж дали греша ?

Зончо,
Купешкото пилешко го смятаме приготвеното като, че е сурово защото е пълно със вода. Горе - долу се свива почти наполовина. Преди време, тук във форума, някой сподели, че със домашните птици това не е така. Ти сега с тези домашни пуешки гърди дето след готвене станали точно на половина малко ме хвърляш в музиката :think2: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Яну 18, 2014 12:38 am

То купешкото ми дава разлика от 30%, а при Зончо 50% на домашно! :о
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Яну 18, 2014 1:18 pm

Аз готвя домашни пилета и ми дават 30-35% фира....
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Съб Яну 18, 2014 5:19 pm

Те бяха замразени преди това. Оставих ги вечерта да се размразят изчистих ги от водата и ги теглих. Правех ги в гювеч с кисело зеле. После ги разделих и ги притеглих пак. Днес пак ще правя, но в стъкления и ще ги претегля за да видя как е. Аз се зарадвах, че ми е наполовина, защото имам доста затворени сварени пуешки буркани и от време на време вадя от тях и почнах да ги смятам 1/2. По принцип ям по начесто през 3 часа и не съм забелязал да огладнявам, но съм с прегрешения. От 3 дни съм стриктен и скоро ще си правя дневник. Ще пробвам и с двата грамажа да видим как е.
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Съб Яну 18, 2014 10:26 pm

Ето резултата: сложих 280 гр. пуешки гърди с 1ВБ лук в стъклено гювече, за да мога по лесно да ги измеря после. Аз им слагам и вода около 3 пръста след около час като ги притеглих станаха 194 грама или 19.4гр. за 1ПБ след готвенето. Интересна работа ...
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 19, 2014 8:39 pm

Зончо, аз писах и в другата тема, но ще и пиша и тук, в случай че пропуснеш да прочетеш...ако може да те помоля да се задържаш с едно име(ник) поне за по седмица, защото е супер ядосващо за околните... :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Нед Яну 19, 2014 9:03 pm

Извинявам се повече няма да сменям никовета ...
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 19, 2014 9:15 pm

АА, Crunk, спокйно, нищо не е станало, то всеки има нужа от промяна от време на време, ама поне да е през по-дълги периоди :) Аз така си сменях Автарчето преди време в другите форуми, че ми бактисваше, ама тук още не съм си харесала нещо по-хубаво :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Яну 19, 2014 9:27 pm

ПИПИ, предлагам да станеш принцеса (аватара де)...мисля, че страшно ще ти пасне на имидва :bigsm28:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Яну 22, 2014 12:36 pm

Здравейте съмишленици, аз съм пълен новак по темата ( само практически, защото знам за зоната от 2003 година). Вече 2 седмици се боря да вляза в нея. Трудничко ми е. Имам 2 дечица на по 4,5 и 9,5 години и съпруг, който може да се храни като мен. Изпитвам ужасни затруднения обаче при храненето на децата. Искам да сготвя за 4-ма. Гледам в сайта, гледам в книгата и готвя часове наред. Имам чувството, че ще се побъркам. Помага ми книгата "Ние и зоната", но тя е доста старичка като издание. Живея в Холандия и тук няма извара, а само cottage cheese. Имам почти 100% непоносимост към лактоза. Дотук само негативи май :) Затова пък хапвам истински ръжен хляб без глутен. Първият ми въпрос е: моето кисело мляко има съдържание: протеини - 4,5 гр., въглехидрати 2 гр. и мазнини 1,5 гр. Колко трябва да изям от него, че да получа балансът от 1БП-1БВ ?? Имам достъп до всички книги на Бари Сиърс на английски. Кои да си купя за да ми бъдат максимално полезни?
Оценявам високо всяко ваше мнение. Изчетох много публикации на Италиано и още други знайни и незнайни. Всички ми бяха от огромна полза.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Yamira » Сря Яну 22, 2014 12:43 pm

Ivy написа:Здравейте и от мен!От няколко години се боря с килограчите,горе-долу около 25кг.По принцип винаги съм подържала тегло до 52кг при ръст 158см.След това постепенно качих 8кг и не можах да се справя с тях.Забременях с второто си дете и качих общо11кг,което беше добре.За година почти си върнах теглото от 60кг и бях обнадеждена,че ще се оттърва и от другите 8 от преди това.Тогава обаче ,предполагам,че от стрес защото не спирах да работя от къщи докато гледах малката,лавинообразно качих 19кг.След като пробвах все здравословни диети ,ходих на ендокринози и пих Глюкофаж цяла година без никакъв ефект ,започнах да чета темите за Зоната.Прочетох и двете книги на Бари Сиърс и тази на Папазова и от 12.01.2013г. съм Зонова.Спазвам всичко много стриктно и ползвам кантарче.Имах няколко прегрешения,че семейните ни празници през февруари и началото на март бяха няколко- и така да се похваля резултатът ми до тук за 2месеца е 6,5кг.Може би щеше да е по-добре,но и на това съм много доволна. Да добавя и че спортувам поне 3-4 пъти седмично на крос-тренажор изминавам по 7-8км и се насилвам да пия вода,че тя ми беше голям проблем.Иначе се чувствам прекрасно- сита,с енергия и не се изнервям от глад.В момента обмислям да включа и останалата част от семейството,като съм и изчислилала блоковете и вече съм ги изпробвала няколко пъти да се хранят зоново. Ще ви следя с удоволствие и като ми остане малко време ще дам и аз няколко рецепти,които съм си направила.Успешен ден на всички!

Здравейте, Аз съм по зоната от неделя - общо 3 дни и този е четвъртия. Иви и на мен така ми се лепнаха килограмите от всяко дете по 10 кг. . Сега съм 86кг при височина 167. Мечтая си да стана 70 кг. Преди бях 65 кг. но беше отдавна и смятам че 70 е добре. Гледам че преди 1 година си писала, дано имаш ресултати!!!
То сигурно има начин във форума да се ориентирам по добре. но това ми е първия пост. :)
Yamira
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 11:31 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 1:01 pm

Привет, Диана! Добре дошла сред нас!

За млякото - това мляко е някакво небалансирано.
Груби сметки показаха, че при 450 гр. имаш 3 ПБ, 1 ВБ и 4-5 МБ.
Пробвай с някакво друго ... ако има по Холандия.

Щом имаш непоносимост към лактозата, давай на месце - това си е най-хубавият протеин.

Трябва да имаш предвид, че ще ти е трудно да съчетаваш готвенето за всички членове на семейството в началото.
Ти ще си по Зоната, другите най-вероятно не ... НО трудно не означава невъзможно - просто ще ти трябва време да свикнеш.
Като за начало готви за другите (познатите ти рецепти, които не те натоварват) и режи за себе си.

За книгите - това трябва Пипи да го каже.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 1:03 pm

Yamira написа:Здравейте, Аз съм по зоната от неделя - общо 3 дни и този е четвъртия. Иви и на мен така ми се лепнаха килограмите от всяко дете по 10 кг. . Сега съм 86кг при височина 167. Мечтая си да стана 70 кг. Преди бях 65 кг. но беше отдавна и смятам че 70 е добре. Гледам че преди 1 година си писала, дано имаш ресултати!!!
То сигурно има начин във форума да се ориентирам по добре. но това ми е първия пост. :)

Здрваей, Ямира!
Единственото нещо, което мога да ти гарантирам, е, че си избрала верния път към мечтата ти.
Дали ще се получи ... това зависи изцяло от теб.
Успех!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта