Извън-Зонов клюкарник - Част 1

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Karrita » Сря Яну 08, 2014 4:11 pm

pipilota написа:Между другото, сайта беше готов преди 9ти, и мислех да го пусна на 7ми, но после реших че трябва да е девятка, понеже мойто тийнче го родих на 9.9.1999, и викам айде и сайта да се роди на 9ти, и така...утре ще имаме официален първи ДЕН ДЕН :birthd:
:

Е аз съм те усетила за 7-и, Зоната развива и 6-тото чувство ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Зоната
 

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Сря Яну 08, 2014 5:35 pm

Аааа, значи затова не ми се получиха стихчетата то просто не е бил Дъ Дей!
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Karrita » Сря Яну 08, 2014 6:50 pm

Italiano написа:Аааа, значи затова не ми се получиха стихчетата то просто не е бил Дъ Дей!
:mrgreen:

Тъй тъй....същото се получи и с тортата :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Чет Яну 09, 2014 6:54 am

:birthd: :bday1: :occasion-birthday: :party: :rose-1: :bigsm22: :hooo: :bigsm40: :4smile:

PS: Скъпи зоНбита,
Да ни е честит първия рожден ден на този прекрасен сайт.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Plam4e22 » Чет Яну 09, 2014 11:44 am

хаххахахах, ГОГО, цяла вечер не е спал- в празнична Озонова треска е :laugh4: :laugh4:
Да ни е честит сайта, аз вече за втори път го празнувам :bday1:
Ити, Кари, ЧАКАМЕЕЕЕ днес да се отчете всеки с каквото е обещал :laugh4: ще си търся стихчето и тортата като завещание :laugh:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Gazilot » Чет Яну 09, 2014 12:26 pm

Има много места в Интернет където е интересно да се отиде, разгледа и порови. Но след време или забравяме за мястото ( страницата), или го посещаваме на високосна година. Интересът се е променил и бля бля бля.
Докато тук, в създаденото от една ентусиастка, открила нещо прекрасно и искаща да го покаже на света, се спирам много често, да не кажа почти всеки ден. Намирам сходни съдби, души, виждания. Намирам приятели, които странно защо, чувствам по някакъв истински начин. Казвам странно, защото в модерният начин на живот и комуникиране, подводните камъни и уловки, интереси и егоцентризъм са в такова изобилие, че понякога се чудя, аз ли съм лудия, или всички останали. Нещо не е наред със света, както пее и Стив Тайлър... Но си имам оазис, наричам го, без подсъзнателния щрих - " на Пипи дупчето", в който наистина си почивам и забавлявам, уча се и научавам много неща. Момент, аплауз - ЗА СЕБЕ СИ!!! Това е тънкият момент, това е разковничето, което прави това място уникално - научаваш неща за себе си, а не за другите, поне в по-големия процент. А какво по-хубаво от това, да откриваш себе си наново, след като доскоро си мислил, че си загубена клауза. И ако този процес, по преоткриването, в автономна среда е невъзможен, то в публичното пространство е абсолютна химера. Винаги има мутации и грешни ценз оргии. Но не и тук.
Мястото, където преоткрихме себе си, как можем да сме горди от това, което моделираме, как можем да помагаме безкористно. Мястото, където моята любима фраза " Безплатен обяд няма" се разпада като пясъчен замък на брега на морето. Мястото, което ме научи да обичам себе си, не такъв какъвто съм, а такъв какъвто искам да бъда.
Тънката граница с утопичният наклон за случващото се понякога ме плаши, но разтърквам очи и виждам, че не е сън. Баси кефа! Безкористни приятели, нови стартове, позитивизъм ( с нумизматична стойност в съвремието) и по кучешки предана отзичивост от всички. Благодаря Ви, момчета и момичета.
Но всичко това нямаше да го има, ако не беше споменатата по-горе ентусиастка. Толкова труд, енергия и страст, вложени, полирани и предоставени свободно и доброжелателно за всички, които се интересуват. Това е с колекционерска рядкост местенце в Интернет, дами и господа, другари и другарки. Благодаря ти Пипи, от дъното на душата си ( отклонение : душата има ли дъно, по дяволите?.) Рипийт - Благодаря ти Пипи, за този урок по човечност и чистота, който ми даде. Наистина. Обичам да играя с думи, фЪкт е, но тука съм искрен и прям.
Поклон и респект, и няма да се пресиля ако кажа, че на тази си възраст си мислех, че ценз и ценностна система си имам завършени, та чак клеясали. Да, ама не. Промени ме, Пипи-и-и-и и ако някога се видим, така ще те прегърна и благодаря, че ще ти изскочат всички айказаноиди през фонтанелата ( както казваше един приятел - фустанелата).
Нека първият рожден ден на този сайт даде началото на масова позитивна лавина от осветлени хора около мен и вас, приятели!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Plam4e22 » Чет Яну 09, 2014 5:39 pm

:4smile: УУУААУУУ (без думи) :bigsm47: :bigsm47: :bigsm47: :bigsm47: :bigsm47:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Чет Яну 09, 2014 10:17 pm

Гази, Гази,

Зашеметяващо е дар словото ти. :bigsm20: :bigsm20: :bigsm20:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Хриси » Чет Яну 09, 2014 11:13 pm

Здравейте!
Въпреки, че едва от няколко дни се регистрирах във форума, за мен ще бъде чест да приемете поздравленията ми по случай Рождения ден на това прекрасно събитие! Пожелавам на всички здраве и дълги, успешни и щастливи зонови години!

Преди всичко, още с влизането ми, измежду четенето на редовете с рецептите, схемата на хранене и преживяванията ви, ОГРОМНО впечатление ми направи добронамереността на всеки от вас. Чудех се, предвид странния свят, в който живеем, правилно ли разбирам, че това не е просто форум за обмяна на информация, а нещо като оазис с добри хора, които смятах за изчезнал вид. Всеки ден ми доставя огромно удоволствие да се заредя с положителна енергия, дори след прочитането само на няколко реда. Както Гази много точно е написал, смятах себе си за напълно завършен човек относно образование и ценностна система, също както мислех, че няма повече с какво особено да ме изненадат хората ( в смисъл, че отдавна свикнах със собствения си въпрос: "аз ли не съм наред, или другите ..."). За моя огромна радост, оказа се че съм грешила. Тук откривам такива едни хора, които, макар и виртуално, без да познавам лично, ми дават кураж и увереност и същевременно весело настроение! Това е изключително рядко явление в днешно време. Поради това и форумът не е от типа на еднодневките, а събира все повече последователи, един от които съм и аз.

Ще се опитам да допринеса с нещо хубаво на това прекрасно зоново общество, защото ще се радвам да бъда една от вас.

Хубава вечер на всички! :bouquet:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Чет Яну 09, 2014 11:32 pm

Ей, след словото на Гази хич не ми се струва подходящо и не ми дойде музата за някакви смешни стихчета.
Затова казвам кратко:

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НАЙ-ПОЛЕЗНИЯ САЙТ И НАЙ-ЗАДРУЖНИЯ ФОРУМ!

ПОКЛОН ПРЕД ПИПИ!

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПРИЯТЕЛСТВОТО!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пет Яну 10, 2014 7:42 am

Еми....аз останах без думи...разчувствах се :sad: :bigsm43: Гази....мога само да кажа едно огромно, много голямо, гигантско, и по-точно едно безкрайно благодаря за това, че изобщо те има :hug: :4smile:

Искам да кажа и голямо благодаря на всички вас- Ити, Гого, Хипо, Пламче и всички други мили мои виртуални сродни душички :grouphug: И искам да уточня, че не аз имам рожден ден, а всички ние. Не забравяйте, че този форум го създадохте самите вие :bow: аз само ви предоставих терен. Благодарение на вас сега четем мили думи, осъзнаваме колко сме позитивни, доказахме, че все още съществува думата "доброта", и не мога да спра да се радвам колко сме истински тук в това малко зоново корабче...., заобиколено от огромни пиратски кораби.

И при такива водопади от мили думи просто няма как да не се мотивирам. Това ми дава стимул и сили да продължавам да пиша, да превеждам, и най-важното- да се справям с липсата на време в името на каузата и най-вече в името на всички вас- мили, мои, любезни, отзивчиви, позитивни, незаменими, смеещи се приятели :bigsm21: :bigsm22:


P.S. Гази, аз вярвам, че някой ден ще доживеем да се видим, и с удоволствие ще ти позволя да ми изкараш айказаноидите през фонтанелата :laugh1: :laugh4: Няма друг уникален речник като нашия зонов език, нали? :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Darina » Пет Яну 10, 2014 9:48 pm

Лелеее... един ден пропуснах да дзякна във форума и съм изтървала такова важно събитие! Честит рожден ден и от мен с благодарност, че сте споделяли цяла година това, което прочетох, а моят подарък е 2 ма приобщени към зоната за месец и половина благодарение на този форум, но понеже и тримата сме новаци още не бързам с хвалбите за постижения! Благодаря Ви!
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот TanyaS » Пет Яну 10, 2014 10:11 pm

Е, на патерица, но все пак да поздравя Пипи за сайта , който е създала! :bigsm22: :bigsm22: :bigsm22: :4smile:
Нямам дар словото на Италиано, но ще кажа , че аз имам претенцията да съм участник в доста форуми и сайтове, но такова онлайн приятелство, такава топлина и готовност да помогнеш, както и да се зарадваш на другия, не съм срещала. Та аз бях тук веднага , след възникнал проблем и вие ме посрещнахте по добре от всеки друг , изслушахте ме ( изчетохте ми постовете ) и ме подкрепихте!
Мислех, че ще срещна по студени и обрани хора, а намерих приятели! Намерих едни топли хора, намерих място , което е най - близко до ония " групи за взаимопомощ" Да, наистина ние си помагаме сами, за да има по - малко болни хора, да има по- малко купени лекарства, да има по малко депресирани жени и мъже!
Аз като лекар искрено се радвам на този факт. Ако имаше кой да ми каже за Зоната и това място тук, преди да стигна до тези огромни размери и сериозни болести, сигурно щях да живея по - добре. Затова сега призовавам всички , с или без проблеми ( здравословни или с теглото ) да се хранят спазвайки Зоната , за да бъдат дните йм по - щастливи, да имат усмивки на лицата си, да се обичат и бъдат по - добри. Защото един от страничните ефекти на зоновото хранене е доброто самочувствие и добрината в сърцето и душата ти !
Огромно благодаря


:grouphug:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот nympheacea » Сря Яну 15, 2014 1:22 pm

оки, не знаех къде да пиша. Реших, че тук е най-подходящо

ПИПИ, Гоги
МНОООООООООГО БЛАГОДАРЯ
получих си подаръка, и днес 30 мин на устата ми грееше най-голямата усмивка, която беще само и единствено за теб Пипи (докато си ядях бара) и наистина както каза Пламче, сякаш купичката е пълна с любов, толкова вярно казано.
БЛАГОДАРЯ много
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Сря Яну 15, 2014 4:00 pm

sweet :hug: Да си я ползваш с радост :hug: :hugs1: :skyle12:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Karrita » Сря Яну 15, 2014 4:29 pm

Оххх Пипи, барчето беше неземно....
Да вземем да ти пратим пари за едно колетче с барчета :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron