Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Яну 12, 2014 4:15 pm

Ели, или пък си допълни блоковете с плодове - 2 мандарини или един портокал са 2БВ. :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот elana2008 » Нед Яну 12, 2014 8:51 pm

Благодаря ви много, значи правилно си гледам аз. Ох успокоих се, че нещо не схващам. Благодаря ви и лека вечер :lol:
elana2008
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 11:32 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Darina » Вто Яну 14, 2014 7:08 am

Здравейте! От 45 дни се храня по зоната и през първите 30 дни въпреки празниците и прегрешенията само с количество блокове (всичко съм балансирала) отслабнах с 5 кг., като пределно ми е ясно, че 2 от тях са за сметка на излишно задържаните течности. От 15 дни съм в пълен застой с 9 блока на ден. От тази седмица започвам да ходя по 2 пъти седмично на фитнес с инструктор, защото досега не съм стъпвала във фитнес зала. Ще се консултирам и с фитнес инструкторите, но моля за съвет след колко време трябва да увелича блоковете, за да не прецакам нещо, че знам след прекалено нискокалорична диета преди какво се е случвало: качване на килограми с бонус?
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот lorelai » Вто Яну 14, 2014 10:42 am

Здравейте,
От началото на годината се опитвам да спазвам правилата за хранене в зоната стриктно, но нещо не правя както трябва вероятно. Купих си кухненска везна, през която минава всичко, с което се храня, за което отнасям сума ти подигравки. И въпреки това не виждам резултат. И затова се питам, ако не успявам да комбинирам правилно трите групи, т.е. не изчислявам правилно грамажите, ще се стигнели до намаляване в обиколките? Предварително Ви благодаря за инструкциите...
lorelai
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 9:53 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Яну 14, 2014 11:44 am

Дарина
увеличаването на блоковете трябва да стане от момента на започване на тренировките. Тук самата аз не съм наясно, защото ако смятах калкулатора ще ти увеличи блоковете като цяло, но тук във форума много пъти сме коментирали, че е добре да се вземе допълнителен блок преди тренировка или след. За всеки е различно.
Застоя за който казваш е нещо нормално, ако почетеш повече ще разбереш.
Причините може да са няколко, като не претендирам за изчерпателност
1. депа в тялото с по-голямо възпаление, които по-трудно се поддават на действието на зоната. По-трудно, но не резистентно.
2. блоковете са ти малко
3. в последните 2 седмици луната е в период в който е растяща, т.е. благоприятства трупането на килограми, изчакай да мине 16-ти и би трябвало да видиш как изведнъж ще почнеш да се смаляваш :)

Лорелай,
без да дадеш по-подробна информация, нищо не можем да кажем. Напиши какво ядеш, кога го ядеш, колко вода пиеш, как се чувстваш преди времето на следващото ядене
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Darina » Вто Яну 14, 2014 1:22 pm

Благодаря за подкрепата и разясненията mympheacea! Имам и следните основни грешки: не пия достатъчно вода - сега си изграждам този навик, защото се насилвам и не ми се пие - пия повече отколкото преди да започна зоната, но не е достатъчно, защото преди не пиех въобще - пиех няколко кафета и около чаша - две сок. Сега пия само чай и кафе без никакъв подсладител и вода, но не повече от 1 л. на ден, което е крайно недостатъчно. От около 7-8 години не бях консумирала почти никакъв хляб, освен някоя препечна филийка с масло веднъж месечно когато много ми се прияде, но сега междинните ми закуски са точно препечена филийка пълнозърнест хляб с масло и кашкавал - мн. обичам кашкавал и не мога да се откажа от него. Та си мисля този хляб макар и в балансирана закуска да не ми обърква нещата!
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Яну 14, 2014 2:04 pm

Darina написа:Благодаря за подкрепата и разясненията mympheacea! Имам и следните основни грешки: не пия достатъчно вода - сега си изграждам този навик, защото се насилвам и не ми се пие - пия повече отколкото преди да започна зоната, но не е достатъчно, защото преди не пиех въобще - пиех няколко кафета и около чаша - две сок. Сега пия само чай и кафе без никакъв подсладител и вода, но не повече от 1 л. на ден, което е крайно недостатъчно. От около 7-8 години не бях консумирала почти никакъв хляб, освен някоя препечна филийка с масло веднъж месечно когато много ми се прияде, но сега междинните ми закуски са точно препечена филийка пълнозърнест хляб с масло и кашкавал - мн. обичам кашкавал и не мога да се откажа от него. Та си мисля този хляб макар и в балансирана закуска да не ми обърква нещата!

И хлябът, и кашкавалът не са от препоръчителните храни. Че и масло! :but: Кашкавалът е толкова мазен. Ако много ти се ядат, хапвай от време на време, но не всеки ден. :)
Ако се задържиш стриктно в Зоната, би трябвало естествено да ти се допие по-голямо количество вода.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 14, 2014 3:26 pm

Дамм, кашкавалът си е баш мазнина..и това те определено те спира. Другото което е, искаме да сме сигурни, че между храненията през целия ден не изяждаш нищо, дори една семка в страни от зоната. От много опит знам, че всички, които се оплакват че зоната не работи при тях, вечно хапват нещо (дори и супер малко и незначително) между определените блокове, и не го споменават, защото си мислят, че е това е нищо, и дори не го помнят.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Яну 14, 2014 4:20 pm

lorelai написа:Здравейте,
От началото на годината се опитвам да спазвам правилата за хранене в зоната стриктно, но нещо не правя както трябва вероятно. Купих си кухненска везна, през която минава всичко, с което се храня, за което отнасям сума ти подигравки. И въпреки това не виждам резултат. И затова се питам, ако не успявам да комбинирам правилно трите групи, т.е. не изчислявам правилно грамажите, ще се стигнели до намаляване в обиколките? Предварително Ви благодаря за инструкциите...


Здравей,
Ако храненето ти не е балансирано няма как да бъдеш в Зоната и съответно няма как да изпиташ нейния ефект. Да не ти пука за подигравките. Зоната наистина работи. Просто трябва да си стриктна и резултатите няма да закъснеят. Ако имаш време запознай се с дневника ми - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58 и ще се убедиш, че това е така. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Darina » Вто Яну 14, 2014 7:37 pm

Благодаря ви за съветите! Не хапвам нищо излично между определените си хранения, но последните 7-8 дни всеки ден си хапвах междинни закуски с кашкавал и хляб и спирам незабавно.
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Яну 15, 2014 12:35 pm

Дарина и още нещо, странно ми е, че изобщо отслабваш а ти липсва жаждата. Колкото по-стриктна си, толкова по - безволево трябва да ти върви зонуването, в това число и жаждата. При мен като върл противник на водата, най-се смях в началото когато четях как от 2-3 ден ще почна да ожаднявам. Смеех си се и си казва - да бе, точно аз ще ожаднявам за вода, това няма как да стане. Да ама стана още вечерта на първия ден, и да видиш в началото а дори и сега понякога как сама ставам през ноща да пия вода...........

До всички, това което е най-характерно за зоната, е че всичко, ама абсолютно всичко почва да се случва без никакво съпротивление. Включително пиенето на вода, по-късно и желанието за трениране и т.н. като желанието да спреш да пушиш.
Противно на вярването ми, че за всичко хубаво трябва да се бориш, зоната е тотално обратното.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Кратунка » Сря Яну 15, 2014 4:40 pm

Здравейте, съвсем "зеленичка" съм в "зоната"... още ми е трудно да се ориентирам, втори ден съм на режима и се справям, сега обаче осъзнах, че закуската ми е по-добре да е с два белтъка, отколкото с 1 яйце :oh: ...
За вечеря съм планирала следното, и моля да ми кажете дали правилно съм се ориентирала в сметките, по таблицата:
Мисля да хапна гъбки с пиле, като:
3х28 гр. пилешки гърди (сурови) - 3 ПБ
2х360 гр. гъби - 2 ВБ
1х240 гр. тиквички - 1 ВБ
всичко това минато на тигана с 1 1/2 ч.л. олио от гроздови семки - 3 БМ

Обаче гледайки вечерята и ми се вижда много количеството, тъй като някъде четох, че вечерята не трябва да е повече от 500 гр. Аз ли нещо не смятам както трябва или?
Кратунка
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 5:41 pm
гр.Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Яну 15, 2014 5:48 pm

Кратунка написа:Здравейте, съвсем "зеленичка" съм в "зоната"... още ми е трудно да се ориентирам, втори ден съм на режима и се справям, сега обаче осъзнах, че закуската ми е по-добре да е с два белтъка, отколкото с 1 яйце :oh: ...
За вечеря съм планирала следното, и моля да ми кажете дали правилно съм се ориентирала в сметките, по таблицата:
Мисля да хапна гъбки с пиле, като:
3х28 гр. пилешки гърди (сурови) - 3 ПБ
2х360 гр. гъби - 2 ВБ
1х240 гр. тиквички - 1 ВБ
всичко това минато на тигана с 1 1/2 ч.л. олио от гроздови семки - 3 БМ

Обаче гледайки вечерята и ми се вижда много количеството, тъй като някъде четох, че вечерята не трябва да е повече от 500 гр. Аз ли нещо не смятам както трябва или?

Кратунка гзбите 2Б са мнооогооо голямо количество!
Направи си 1/2 ВБ гъби а останалия блок и половина смени с плодове примерно 1 мандаринка и 100гр портокал!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Кратунка » Сря Яну 15, 2014 5:50 pm

И на мен ми се видя много, но успокоителното, е че мисля да дам и на мъжо да си хапне. Мислех дали да не ги заменя с вино тиквичките :) поне да станат винени гъбки! :)))))
Хич ме няма по плодовете :)
Кратунка
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 5:41 pm
гр.Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Яну 15, 2014 6:04 pm

Кратунка,винцето е чудесна идея!
Много вкусно би се получило!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Яну 16, 2014 12:53 pm

Кратунка написа: Мислех дали да не ги заменя с вино тиквичките :)

Заменяй всичко с виното!
In vino veritas!
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта