Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Дек 26, 2013 9:59 am

Пипи, като каза " мъжа ми" се сетих да те питам, той защо не присъства в форума?
А иначе шоколада се прави за 5 мин, замразяването му отнема повече време :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Дек 26, 2013 3:04 pm

Ми Кари, и аз не знам :laugh: По принцип, единствения форум в който мъжо се разхожда сутрин и вечер е за Реал Мадрид :nohear: :oh: (болестно състояние), а тук май е свикнал аз да му чета на глас по- интересните комантари :) Определено ще му предам поканата :laugh:
Иначе за шоколада....пълен провал :oh: Извадих всички продукти, купи, чинии, изчислих количество за 10 блока, и тръгвам да бъркам всичко, и осъзнавам, че нямам тахан :stupid: :stupid: :stupid: И прибрах всичко обратно. Сега днес се каня да се приземя в някой по-близък магазин.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Gazilot » Чет Дек 26, 2013 3:35 pm

Аз опитах от този шоколад, трябва да Ви кажа, че е божествен!!!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Дек 27, 2013 11:45 am

pipilota написа:Ми Кари, и аз не знам :laugh: По принцип, единствения форум в който мъжо се разхожда сутрин и вечер е за Реал Мадрид :nohear: :oh: (болестно състояние), а тук май е свикнал аз да му чета на глас по- интересните комантари :) Определено ще му предам поканата :laugh:
Иначе за шоколада....пълен провал :oh: Извадих всички продукти, купи, чинии, изчислих количество за 10 блока, и тръгвам да бъркам всичко, и осъзнавам, че нямам тахан :stupid: :stupid: :stupid: И прибрах всичко обратно. Сега днес се каня да се приземя в някой по-близък магазин.

Пипи, много на едро си се хвърлила - 10 блока!? Пробвай първо с един, дали ще ви хареса и тогава вади тенджерите :laugh:
Последна промяна Karrita на Пет Дек 27, 2013 3:33 pm, променена общо 1 път
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Дек 27, 2013 11:46 am

Gazilot написа:Аз опитах от този шоколад, трябва да Ви кажа, че е божествен!!!

Оооо, мерси Гази :applaus:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Дек 27, 2013 3:09 pm

Karrita написа:Пипи, много наедро си се хвърлила - 10 блока!? Пробвай първо с един, дали ще ви хареса и тогава вади тенджерите :laugh:

Кари, хич не е на едро, като с еима предвид, че мъжо яде по 18 блока, а синът, който е на 20 години, в момента е на 28 блока- понякога и 30 :о :wow: , но той тренира зверски по 2-3 пъти на ден. Ако мога ще сложа снимки, да го видиш...вече започна да прилича на културистите, което даже почва и да ме плаши, но с тая зона мускулите му растат като замаяни. В залата само го питат какви добавки взима :laugh: , а той им отговаря - само рибено масло :)
И че мисълта ми беше при тези количества блокове, които мъжката част изяжда в къщи, как ти се струват два блока шоколад ? :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Дек 27, 2013 3:35 pm

pipilota написа:И че мисълта ми беше при тези количества блокове, които мъжката част изяжда в къщи, как ти се струват два блока шоколад ? :)

При това уточнение съм съгласна :laugh:
Че ти как смогваш да готвиш бре??? Това ми се виждат огромни количества... :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Darina » Пет Яну 03, 2014 9:04 pm

Моля, ако някой е готвил зрял фасул да сподели! В таблицата 180 гр. вероятно сготвен, че ако е суров 3 В = 540 гр. нещо страшно ми се струва като количество. А сготвен как да си го премеря, то зависи колко е гъстичък, много относително... Та с две думи моля за рецепта със зрял фасул класическа без добавени мръвки!
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 03, 2014 9:30 pm

Darina написа:Моля, ако някой е готвил зрял фасул да сподели! В таблицата 180 гр. вероятно сготвен, че ако е суров 3 В = 540 гр. нещо страшно ми се струва като количество. А сготвен как да си го премеря, то зависи колко е гъстичък, много относително... Та с две думи моля за рецепта със зрял фасул класическа без добавени мръвки!

Няма грешка. 180г е суров, мериш го и си го готвиш. :)
Сложи му малко лук, морков и т.н., изчисли си по 1/2 или 1/4 БВ, както ти е вкусно, може и доматче, и зехтинче, подправки. Спретни си една рецептичка и я сподели. ;)
А за страшни количества виж зелето, броколите и т.н., :о но за това има и 1/2, 1/4, 1/8 БВ. Така, че смело напред!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Darina » Пет Яну 03, 2014 9:42 pm

Благодаря ти Хипо! Сега ще претегля теджерата празна, за да мога по-лесно да разделя количеството и утре ще сготвя 3 В бобец, да има и за останалите, че не съм хапвала с месеци.
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 11, 2014 7:02 am

Karrita написа:Че ти как смогваш да готвиш бре??? Това ми се виждат огромни количества... :think2:

Ооохххх, Кариии :oh: :oh: :sad: :oh: Не ме питай....добре че синковеца е тук само за месец. И бабата идва да помага. Това просто е извън пътя. Нямаш идея какво е да приготвяш по 6 блока на единия, после 5 блока на другия, и тъкмо седнеш, и айде пак на връщане от залата звънят- приготви една шестичка, и една петичка, идваме...и докато прибереш кухнята, пак дошло време за шестичка и петичка...а д ане говорим, че за всичко това се пазарува...и излизам от магазина така, сякаш се запасявам с провизии за 3 месеца напред, и след 4 дена пак пазарене на ново...добре че свекито помага, че иначе до сега да съм влязла в лудницата :laugh4:

И да се похваля за шоколада деее :forkknife: :cook: стана перфектен на вкус, и никакъв на форма :laugh: Нали забърках 10 блока само за проба, и реших да се направя на умна, и изсипах шоколада във формичка за лед, и набучих по едно малко бадемче във всяка бонбонка. И айде у фризеро да мръзне. И след час обаче като падна една битка с тая форма...то няма изваждане :bored1: ама малко като се отпусна, с един нож успях да ги изръчкам, и стана, ама със зор. Но за съжаление, не бяха толкова представителни за снимка за сайта :notagree:

Мислех да постеля във формичките найлонче може би, или нещо, което да улеснява ваденето, ама освен найлонче за друго не се сещам май :) Обаче пък на вкус станаха много много вкусни :bigsm14: :bigsm15: Тенк юююю за рецептата :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Яну 11, 2014 11:46 am

Пипи, ползвай силиконови формички за лед, вадят се много лесно :lol:
Другият вариант е във формичките от кутия купени бонбони.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 11, 2014 7:01 pm

Кари, ти пробвала със силиконови формички. Не залепва ли ?
Обаче това определено си е рецепта за течен шиколад. Аз като изкарах бонбоните от формата, ги сложих веднага във фризера в чиния, защото иначе веднага се разтапят, и става мармалад :)) Трябва да модифицираме и една рецепта за бонбони, които да стиоят твърди при стайна температура. ;)
айде имаш домашно. И да знаеш, че ние всички още си чакаме тортата за рождения ден :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот лилит » Съб Яну 11, 2014 10:29 pm

HippoDel написа:
Darina написа:Моля, ако някой е готвил зрял фасул да сподели! В таблицата 180 гр. вероятно сготвен, че ако е суров 3 В = 540 гр. нещо страшно ми се струва като количество. А сготвен как да си го премеря, то зависи колко е гъстичък, много относително... Та с две думи моля за рецепта със зрял фасул класическа без добавени мръвки!

Няма грешка. 180г е суров, мериш го и си го готвиш. :)
Сложи му малко лук, морков и т.н., изчисли си по 1/2 или 1/4 БВ, както ти е вкусно, може и доматче, и зехтинче, подправки. Спретни си една рецептичка и я сподели. ;)
А за страшни количества виж зелето, броколите и т.н., :о но за това има и 1/2, 1/4, 1/8 БВ. Така, че смело напред!

Опааа, 180 гр е за зелен. Зрял по таблицата е 50гр, а по етикет ми излиза и доста по-малко. Тва 180гр отива към 4 блока.

Ето една леко червенееща, но зонова рецепта от почивните дни :lol:
2 яйца
1БП извара (50 гр)
3 БВ банан (120гр)
3БМ смлени орехи (или друга мазнина по-желание)
малко стевия.
Пасират се на гладка смес и се изпича в незалепващ тиган като малки палачинки. Много са приятни.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Яну 11, 2014 10:36 pm

лилит написа:
HippoDel написа:
Darina написа:Моля, ако някой е готвил зрял фасул да сподели! В таблицата 180 гр. вероятно сготвен, че ако е суров 3 В = 540 гр. нещо страшно ми се струва като количество. А сготвен как да си го премеря, то зависи колко е гъстичък, много относително... Та с две думи моля за рецепта със зрял фасул класическа без добавени мръвки!

Няма грешка. 180г е суров, мериш го и си го готвиш. :)
Сложи му малко лук, морков и т.н., изчисли си по 1/2 или 1/4 БВ, както ти е вкусно, може и доматче, и зехтинче, подправки. Спретни си една рецептичка и я сподели. ;)
А за страшни количества виж зелето, броколите и т.н., :о но за това има и 1/2, 1/4, 1/8 БВ. Така, че смело напред!

Опааа, 180 гр е за зелен. Зрял по таблицата е 50гр, а по етикет ми излиза и доста по-малко. Тва 180гр отива към 4 блока.

Лилит, права си, аз съм писала за зелен фасул, защото на зрелия му викам боб и не съм обърнала внимание, че става въпрос за зрял. Мале, дано Дари да види преди да го е излапала. :) Благодаря ти Лилит, много се извинявам, за грешката. :pray:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Яну 12, 2014 10:13 am

pipilota написа:Кари, ти пробвала със силиконови формички. Не залепва ли ?
Обаче това определено си е рецепта за течен шиколад. Аз като изкарах бонбоните от формата, ги сложих веднага във фризера в чиния, защото иначе веднага се разтапят, и става мармалад :)) Трябва да модифицираме и една рецепта за бонбони, които да стиоят твърди при стайна температура. ;)
айде имаш домашно. И да знаеш, че ние всички още си чакаме тортата за рождения ден :)


Пипи, не става за стайна температура, само за фризера става :lol: Силиконови формички не съм пробвала, защото моя го държа в фризера в капачки от котидж :lol:
Не съм забравила за тортата, като ми дойде пак музата ще пробвам :cook:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron