Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Дек 08, 2013 7:10 pm

Karrita написа:Гого, какво ще кажеш за това рибено масло?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104


Кари,

Това рибено масло е много ценово изгодно, но.... Ето какво пише Сиърс:
• рибеното масло трябва да е концентрирано - "Когато купувате рибено масло, трябва да „инспектирате“ етикета до най-малката подробност. Общия сбор на EPA и DHA не трябва да е по-малко от 50% от даденото общо количество. Колкото по-висок е процента на EPA и DHA, толкова по-качествено е рибеното масло. Ако на етикета липсва информация за количеството EPA и DHA, не купувайте този продукт."

За съжаление това рибено масло не е концентрирано. В 1 капсула има само 340 мг. омега 3 и за да приемеш например 3 г. омега 3 трябва да вземеш 10 капсули от това масло. Това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels обаче е концентрирано и в 1 капсула има 600 мг. омега 3. За 3 г. омега 3 са ни необходими само 5 капсули. :wave:

PS: Сетих се и още нещо - http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104 ще отиде на митницата, а Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels ще получиш в пощата.
Последна промяна gogo на Пон Дек 09, 2013 6:34 am, променена общо 2 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот апи » Нед Дек 08, 2013 7:35 pm

Здравейте от мен Апи,

изчетох голяма част от темата за рибеното масло, но може и нещо да съм пропуснал. В момента съм се захванал да си направя една сравнителна таблица, която да даде информация за различните рибени масла, от къде могат да се купят и каква им е цената не на прием или таблетка или ml, а на 1000 mg EPA + DHA.

За момента таблицата изглежда така:

http://goo.gl/6pirH3

Докато си тършувам за рибени масла из сайтове като

Iherb, vitacost, puritan

Попаднах на една чудесна статия, която до голяма степен е направила това, което аз се опитвам да направя.

Сравнение на водещи Omega 3 рибени масла на пазара към април 2014

Надявам се да не повтарям вече поднесена информация и ако е така се извинявам предварително и нега админа да махне поста.

Дългата история на кратко: От класа масла, които не са IFOS сертифицирани, маслото, което пие gogo според този сравнителен анализ е най-доброто.

http://screencast.com/t/IcJGHWt1xgP

След като си завърша ексела ще имам и добра информация за IFOS рибените масла и може да стартирам кампания за групиране с цел купуване на по-големи количества така че да ни излезе по-евтино.
Апи
Първолак в зоната

Профили:Изображение | Изображение
Аватар
апи
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 04, 2013 10:51 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Дек 08, 2013 9:38 pm

Апиииии... :4smile: Големи благодарности за положения труд, за дадените линкове, за идеите и ентусиазма... :applaus: Гого ще е много щастлив от присъствието на още един помощник, който да поема вахтата :hug:

Таблицата е много добра идея, само може би ще е добро решение ако в последствие се направи на български, защото предполагам, че тук има и хора, които не са много на "ти" с английския. Забелязах че си вкарал и маслото на Omapure. По данни на сайта им, стойностите им са много добри, имат и цяла статия - сравнение с маслото на Сиърс, че и те са толкова добри колкото и маслото на Зоната. Аз преди време комбинирах двете масла- на Сиърс и на Omapure, защото много скъпо ми идваше с високите дози. Едно шишенце на Барито е почти 50 $, и като се има предвид колко човека сме в къщи, и всеки пие по 6-8 капсули на ден..и ставаше еднааа.. :oh:

И тогава като търсех друг "заместник", намерих Omapure. На всяка пратка проверявах партидния номер и срока на годност, и го намирах в сайта на Ифос. И най хубавото беше цента- т.е далаверата беше че ако поръчаш 5 на веднъж, цената е около 100 $, което напълно ме удовлетвояраваше.
Бях много вдъхновена, че най-накрая съм намерила високо-концентрирано масло на цена близо 20 $ за шишенце, и че най-накрая ще зарадвам хората в БГ. В самия сайт при поръчка има опция в която да избереш държава и да видиш колко е шипинга. И естествено, не бях изненадана, че в листа БЪлгария я нямаше :laugh:

Тогава им се обадих по телефона, да ги пипитам дали пращат до БГ , и ако ДА, колко ще струва. И да си напиша актив :laugh: , тогава добавиха и България в списъка :bow: дааа, амааа.....ква файда....като ми казаха колко ще струва, и ми искаше да им счупя капачките- 40 $ доставката до българия....То маслото струва 20 $, а доставката 40$...де илия на кирия...и така тогава ми се сринаха мечтите да зарадвам хората в БГ.

Между другото, от доста време, с ходенето по другите форуми, и още преди да се роди този сайт, знаехме, че за зонуващите ще е от голяма полза ако направим онлайн магазин с неща, които липсват на българския пазар, като добро качество рибено масло, пълнозърнест натрошен овес, мерителни чашки, зонови балансирани барчета, протеини на прах без въглехидратно съдържание и т.н. Все още го мислим, но често стигаме до задънена улица...и не се знае кога и от къде ще ни огрее гениалното решение. Отворени сме за всякакви идеи, и за всичко което може да допронесе за по-лекото и приятно зонуване на всички в България.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот апи » Пон Дек 09, 2013 12:30 am

Ще ги напиша на български полетата все пак я караме Зоната, както биха я спазвали Кирил и Методи. Приемат се предложения за нови полета, а който иска достъп до таблицата, за да запише рибено масло, което той ползва или нещо полезно само да ми пише. Рибеното масло на OMAPURE ми е фаворит за сега и ще търся начини да си го взема. При мен има проблеми с кръвното и ще взимам по-големи дози за това искам рибеното масло да е доказано чисто. OMAPURE имат някаква възможност за wholesale поръчки и ще гледам да ги проуча както и възможността на доставка с някой от фирмите като buynowfromusa.

Между другото, от доста време, с ходенето по другите форуми, и още преди да се роди този сайт, знаехме, че за зонуващите ще е от голяма полза ако направим онлайн магазин с неща, които липсват на българския пазар, като добро качество рибено масло, пълнозърнест натрошен овес, мерителни чашки, зонови балансирани барчета, протеини на прах без въглехидратно съдържание и т.н. Все още го мислим, но често стигаме до задънена улица...и не се знае кога и от къде ще ни огрее гениалното решение. Отворени сме за всякакви идеи, и за всичко което може да допронесе за по-лекото и приятно зонуване на всички в България.


Идеята за онлайн магазин, в който зоновия кораб ще може да зарежда камбуза е много добра. Направата на самия електронен магазин е нещо вече тривиално почти като да си купиш хляб, въпросът е да се подредят процесите зад щанда. Зоновите балансирани барчета така да ги бленувам, дори почнах да търся някъде дълбоко в мен алхимични заложби :cook: за забъркване на балансирани блокчета, които да консумирам и раздавам на хората в кръчмите след като Газилота ги е изпердашил с книгата на др. Сиърс по главата.

Ако се приеме че електрония магазин е направен и каналите за поръчка, доставка, обмитявания и доставка до вратата на клиента са изчистени, остава само да се намери някой, който да иска да диша и управлява този процес.

За момента това в което мога качествено да участвам е по правенето на магазина и намиране на човек, които да го оперира в БГ. Ще е хубаво ако има наистина едно такова местенце за зонови удоволствия.
Апи
Първолак в зоната

Профили:Изображение | Изображение
Аватар
апи
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 04, 2013 10:51 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Дек 09, 2013 3:27 am

Апи, с риск малко да оспамя темата, ама само да кажа, че за такова начинание се изискават две неща- да имаш начален капитал и да си рискувач. Ако имаш капитал, но те е страх да рискуваш..няма да се получи, ако си рискувач, но нямаш капитала, пак стигаш до никъде. В случая, ние имаме и двете неща, но все още ровим и проучваме. Семенцето отдавна е посято, има си вече и листнеца, но още търсим подходящата тор която да може да поддържа живо едно голямо дърво :laugh: Надявам се ме разбра какво исках да кажа :lol: Аз не исках да споменавам още за това начинание, но...рано или късно щеше да се чуе. При евентуална нужда от помощ обезателно ще се допитаме до някои от вас :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот апи » Пон Дек 09, 2013 8:47 am

Страхотно Пипи, мен ми се иска да я ползвам топлата вода :) и ако някой я прокара до дома ми чешма най-добре. Преди 7 години започнах един мой интернет проект за сравнително пазаруване и " Дерзанията на младия предприемач" са ми познати, от синилата от бича и следите от теглото, които изпитах лично. В случай че усетиш нужда от споделяне на темата ще съм или в дневника на Апи или тук някъде. Затварям офтопика :done:
Хубава седмица на всички в зоната и пийте рибено масло и заради мен :).
Апи
Първолак в зоната

Профили:Изображение | Изображение
Аватар
апи
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 04, 2013 10:51 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Дек 09, 2013 9:00 am

gogo написа:
Karrita написа:Гого, какво ще кажеш за това рибено масло?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104


Кари,

Това рибено масло е много ценово изгодно, но.... Ето какво пише Сиърс:
• рибеното масло трябва да е концентрирано - "Когато купувате рибено масло, трябва да „инспектирате“ етикета до най-малката подробност. Общия сбор на EPA и DHA не трябва да е по-малко от 50% от даденото общо количество. Колкото по-висок е процента на EPA и DHA, толкова по-качествено е рибеното масло. Ако на етикета липсва информация за количеството EPA и DHA, не купувайте този продукт."

За съжаление това рибено масло не е концентрирано. В 1 капсула има само 340 мг. омега 3 и за да приемеш например 3 г. омега 3 трябва да вземеш 10 капсули от това масло. Това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels обаче е концентрирано и в 1 капсула има 600 мг. омега 3. За 3 г. омега 3 са ни необходими само 5 капсули. :wave:

PS: Сетих се и още нещо - http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104 ще отиде на митницата, а Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels ще получиш в пощата.

Мерси Гого, и аз така реших, че не е концентрирано, но реших да питам експерта за всеки случай :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Дек 09, 2013 9:08 am

Пипи, идеята за онлайн магазин е чудесна! С радост ще помагаме с каквото можем, кажи само докъде сте я докарали за да знаем откъде да започваме да копаме :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пон Дек 09, 2013 11:50 am

Karrita написа:Пипи, идеята за онлайн магазин е чудесна! С радост ще помагаме с каквото можем, кажи само докъде сте я докарали за да знаем откъде да започваме да копаме :lol:

Онлайн идеята май е онЛАЙНА, щото шипинга е голямата пречка. Поне така разбрах от казаното от Пипс. Трябва някакво бг да се заеме в хахаха "колаборация" с Пипс и мъжо й и да се измисли схемата. На прав път ли съм?
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Дек 09, 2013 12:42 pm

Шипинга наистина ни "реже главата". :wow: Доставка от 4$ каквато има на iHeb никъде другаде не видях. И идва за около 2 седмици, 2 седмици и малко.
Апи е пропуснал да сложи и шипинга в цената на омега 3 от неговата таблица. Все пак ще се плаща и доставка. :laugh:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот апи » Пон Дек 09, 2013 12:52 pm

Гого привет :wave: ,

тази седмица ще я довърша табличката заедно с доставките, за да може да излезе наистина крайна цена до устата на този дето ще лапа рибено масло. При доставката обаче има два варианта единия е да се изпраща директно на адреса на получателя, а другия е да се използват посредници в USA. Тогава пратките се изпращат до техен офис, а те изпращат след това получените пратки до БГ. При тази практика има възможност да се групират продукти от посредника и цените за доставка да намалеят. Имам усещането, че втория вариант ще е по рентабилен и на сметка ама да видим. Когато усещането ми стане екселкса таблица тогава ще се разбера :)
Апи
Първолак в зоната

Профили:Изображение | Изображение
Аватар
апи
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 04, 2013 10:51 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Дек 09, 2013 4:44 pm

А, бе, то, ако е една голяма доставка от УСА до България, тоя шипинг ще се калкулира като стотинки върху продукт.
Но си трябва сериозен човек, с немалки възможности, който да поеме нещата в БГ. Това означава ликвидни средства, наличен склад, изградена система за доставка и други такива.
А иначе колко приятно ще стане, ако стане ...
Влизам си в сайта на Пипи сутринта, цъкам си 5 опаковки, щото няма да смятам ще минава ли през митница, няма ли, и до 2 дни е при мен. Красота.
Честно казано, в момента не пия рибено масло, защото, когато имаше, го пиехме двамата.
Ами, тия 120 капсули на Нау Фуудс, като ги сметнеш 2 души по 6 броя, то една опаковка ти стига за 10 дни. А пътува 20 дни. Това означава, че трябва да се занимаваш да пускаш поръчка през няколко дни. После има да се чудиш коя поръчка е пристигнала, дали не са пропуснали друга и т.н. Е тоя навик няма как да го придобия.
Ако някой от вас направи това с поръчка от БГ, му заявявам, че ще му стана редовен клиент. И като си поръчам 6 опаковки наведнъж (на Нау Фуудс примерно), ще знам, че имам за 2 месеца "мат'риал".
Чудя се какъв протеин да ям - поръчвам кашонче с поне 100 протеинови барчета. После са ми лесни и за работа, и за командировка, и за всякакви пътувания.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Дек 09, 2013 5:44 pm

Мдааааа, ще е направо рай :bigsm15: :bigsm16:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Darina » Нед Дек 15, 2013 6:07 pm

Здравейте! Да споделя разочарованието си от http://shop.bb-team.org/now-foods-omega-3, което си купих от магазин във Варна. Не издържа теста с фризера - превърна се в нещо като жълта свинска мас.
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Дек 15, 2013 6:41 pm

Darina написа:Здравейте! Да споделя разочарованието си от http://shop.bb-team.org/now-foods-omega-3, което си купих от магазин във Варна. Не издържа теста с фризера - превърна се в нещо като жълта свинска мас.

Дари, на нашият пазар няма истинско рибено масло, не си харчи парите напразно. Поръчай си от iherb, това което Гого препоръчва, да ти е мирна главата.
Аз лично вече 5 или 6 пратка съм получила от там и нямам проблеми. :bigsm18:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Дек 15, 2013 7:46 pm

Ох, много ми е тъжно като чета как всеки се разочарова, и как всеки търси от къде да си купи нещо качествено от БГ.... :(
Ние тук мислим, смятаме, пак мислим, но се оакзва, че не можем да бъдем по евтини от iherb, и просто всяко начинание за онлайн магазин се обезсмисля. Единственото, което го няма в iherb е това масло Omapure, което е с висока концентрация, и най-най-важното- номера от етикета на всяко шишенце може да се намери в Ифос... Ще го мислим още...ама не съм много обнадеждена за съжаление.. :think:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron