Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Ное 22, 2013 8:50 pm

Karrita написа:
humpty написа: И сирене може би, но от къде да го намеря това обезмаслено сирене? То ще е по-скоро нишесте с още нещо :weary:

Аз лично ям много Котидж сирене има го в Лидл, гледам има и някакво нискомаслено на Маджаров, но не съм го пробвала още. Котиджа много ме кефи, има 2,4 и 4,2 масленост, купувам си от ниската масленост, но когато няма си взимам високата и не ям други мазнини. :lol:


Кари,
С тази масленост - 2,4% няма начин да се балансира котиджа като протеин. Понякога си купувам сирене Рокфор, но го смята за мазнина. Изчислявам го по етикет.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 23, 2013 10:21 am

gogo написа:
Karrita написа:
humpty написа: И сирене може би, но от къде да го намеря това обезмаслено сирене? То ще е по-скоро нишесте с още нещо :weary:

Аз лично ям много Котидж сирене има го в Лидл, гледам има и някакво нискомаслено на Маджаров, но не съм го пробвала още. Котиджа много ме кефи, има 2,4 и 4,2 масленост, купувам си от ниската масленост, но когато няма си взимам високата и не ям други мазнини. :lol:


Кари,
С тази масленост - 2,4% няма начин да се балансира котиджа като протеин. Понякога си купувам сирене Рокфор, но го смята за мазнина. Изчислявам го по етикет.

Гого, аз така или иначе ям повече мазнини за да задържа килограми, така, че за мен ми е екстра :lol:
А за Рокфор не ща и да чуя....
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Съб Ное 23, 2013 12:01 pm

gogo написа:
Karrita написа:
humpty написа: И сирене може би, но от къде да го намеря това обезмаслено сирене? То ще е по-скоро нишесте с още нещо :weary:

Аз лично ям много Котидж сирене има го в Лидл, гледам има и някакво нискомаслено на Маджаров, но не съм го пробвала още. Котиджа много ме кефи, има 2,4 и 4,2 масленост, купувам си от ниската масленост, но когато няма си взимам високата и не ям други мазнини. :lol:


Кари,
С тази масленост - 2,4% няма начин да се балансира котиджа като протеин. Понякога си купувам сирене Рокфор, но го смята за мазнина. Изчислявам го по етикет.

Е, защо да не може, излиза че един блок мазнина е 125 гр (300/2,4), ако сложи 3 блока протеин, т.е. 160 гр (обикновено котиджа е с около 13% протеин) все едно е сложила и 1,3 бм даже има нужда от още мазнина.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gazilot » Съб Ное 23, 2013 4:32 pm

Съгласен с Лилит, а освен това, аз чак толкова на мазнините не се притрисам. Ям само от хубавите, но не изпадам в кантарен делириум както когато меря прот./въгл.. Този котидж, Кариния, ми е основната храна в зоната и съм много доволно слабеещ от него.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 23, 2013 10:51 pm

Gazilot написа:Съгласен с Лилит, а освен това, аз чак толкова на мазнините не се притрисам. Ям само от хубавите, но не изпадам в кантарен делириум както когато меря прот./въгл.. Този котидж, Кариния, ми е основната храна в зоната и съм много доволно слабеещ от него.


И аз съм съгласна. Така или иначе съотношението между протеини и въглехидрати, независимо дали ще хапнем малко повече мазнини, ни вкарва в Зоната. Разбира се, по-добре е, да са от полезните. Аз не се вманиачавам толкова върху мазнините, а за Кари, която не иска да сваля килограми, съвсем не и е необходимо. Разбира се, не казвам да се прекалява, но все пак да не изпадаме в крайности. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 23, 2013 10:59 pm

pipilota написа:Аз искам да направя едно малко уточнение :) Барито от много време твърди, че жените трябва да ядат по 11 блока минимум, а не 8 ;) И калкулатора му в сайта му показва минимум 11. Каквито и данни да вкарате, винаги ще показва не по-малко от11. А вие за какви 7-8 блока говорите. Нашия калкулатор показва минимум 9 блока. За мен лично е НЕприемливо и несериозно като видя, че някой започва със 7 или 8 блока....и после да се започват едни коментари, как зоната не действа, как не се отслабвало ит.н. :notagree:


Явно това е по-нова информация, защото в книгите пише, че жените трябва да ядат по 8 блока минимум, затова има разминаване. На мен калкулатора на сайта ми изчислява 9 блока, колкото ми излиза и като си изчисля по формулите от книгите. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Ное 23, 2013 11:34 pm

Hippo, нали знаеш, че Зоната е писана 1995 ;) а сега сме 2013. А тази информация е от поне 3-4 година назад. И аз постоянно се ровя из блога на Барито, така че ако има нещо променено, няма как ми убегне :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Нед Ное 24, 2013 11:36 am

Здравейте! Аз също чета зоната в сайта на д- р Бари Сиърс и ми прави лошо впечатление , че изключително комерсионално насочен. Той продава храни, риб. масло и фелоли, което за доктор , с неговата популярност понамирисва на търговийка.
Не намерих никъде убедителни данни за това, че диетата или режима е полезен при диабет или високо арт. налягане. Има откъслечни данни от др. автори в нета, които НЕ намират доказателства в полза на този начин на хранене.
Въпреки това , тази диета е наречена - противовъзпалителна и може би помага за овладяване на " тихото " възпаление, което стои в основата на много сърдечно - съдови болести. Тогава защо няма научни доказателства за това? :think:
Иначе за протокола -минус 5 кг, талия 90, корем 98 .
Какво ли става с триглицеридите и кр. захар - не знам. Страх ме е да ги изследвам.
Обичам ви !
Последна промяна TanyaS на Чет Ное 28, 2013 7:16 am, променена общо 1 път
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 24, 2013 9:06 pm

tshivacheva написа:Здравейте! Аз също чета зоната в сайта на д- р Бари Сиърс и ми прави лошо впечатление , че изключително комерсионално насочен. Той продава храни, риб. масло и фелоли, което за лекар , с неговата популярност понамирисва на търговийка.

tshivacheva Тука настъпваш една тема, на която съм изключително чувствителна, и на времето съм спорела с километрични постове, само че тогава беше скучно, защото страничните наблюдатели не смееха да се обаждат :laugh:
Първо- искам да съм сигурна че не говориш само за сайта zonediet.com, където са продуктите на Зоната, а знаеш и за drsears.com, и най-вероятно НЕ знаеш за zonediagnostics.com.

Първия сайт zonediet.com е изцяло комерисално насочен, благодарение на който аз се сдобивам с рибеното ми масло, с витамините ми, с изключително важните ми полифеноли (за които ти споменаваш може би- фелоли), и с козметиката от която съм много доволна. Ако не беше този сайт аз нямаше как да се сдобия с тези продукти, да ги изпробвам, и да кажа дали съм доволна или не, дали си заслужава или не, и дали има ефект или не. За да се връщам постоянно към тези негови продукти, означава, че съм изключително доволна и благодаря за съществуването на този КОМЕРСИАЛЕН сайт.

Другото което е, за мен е абсолютно нормално човек с голям умствен потенциал, да се радва на плодовете на труда си и да иска да натрупа състояние, след като е прекарал живота си в лаборатории над микроскопите и е открил или изобретил нещо.
Нали не искаш да ми кажеш, ча ако ти или аз изобретим или открием нещо, от което можем да натрупаме милиони, ще си го скрием в мазето само за нас, или ще го подарим на света безплатно- for free както се казва. Няма как да стане нали ? :wow: Нали и не очакваш Барито- лекар, с неговата популярност да си стои в някое кабинетче и да чака на една заплатка... :notagree: ми който го може го може...който има акъл, разбира се че ще трупа състояние. Аз лично се възхищавам на такива хора.

И другото което най-много ми харесва- Барито е написал едни книги, и от там нататък никой не е длъжен да купува неговите продукти. Описал е съвсем простичко как всеки сам в къщи може да си спазва зоната и да слабее. Правя сравнение с подобни откриватели на разни диети, които пускат новината че са открили най-ефикасната диета, но за да научите тайната трябва да се регистрирате в еди кой си сайт, за съответната сума, и от там да се абонирате за съответното количество кутийки храна, в които не знаете какво има, и кредитната ви карта всеки месец да олеква...тогава пак слебеете, но си плащате редовно- това е комерсиален сайт и комерсиална диета, а не Сиърс и Зоната.

Другото което е:
tshivacheva написа:Не намерих никъде убедителни данни за това, че диетата или режима е полезен при диабет или високо арт. налягане. Има откъслечни данни от др. автори в нета, които НЕ намират доказателства в полза на този начин на хранене.
Въпреки това , тази диета е наречена - противовъзпалителна и може би помага за овладяване на " тихото " възпаление, което стои в основата на много сърдечно - съдови болести. Тогава защо няма научни доказателства за това? :think:

Този абзац изобщо не го разбрах...!? :think2: Ми те всичките му книги са написани изцяло за това как зоната е полезна за високото кръвно, и за диабета, за рак, за артерослероза, за биполярна депресия, и т.н дане ти ги изброявам всичките. В книгите подробно описва какво се случва в тялото и кое го причинява и кое го потушава.

И кои са тези откъслечни данни на автори, които пък НЕ намирали доказателства в ползата от зоната? Може би трябва да им вдигна кръвното и после да ги нахраня в зоната, за да видят как им пада кръвното :stupid:
И ДА, Зоната е противовъзпалителна , и със сигурност помага за овладяване на тихото възпаление, като намалява арахидоновата киселина. И за това има много научни доказателства, описани в книгите на Бари Сиърс, с дадени примери, посочени източници от научни трудове, и най-вече вече изследвания с големи групи пациенти в храврдския медицински институт под личното наблюдение на Сиърс. От къде разбра, че няма научни доказателства... :oh: нямам идея.
Те всичките му книги са написани въз основа на научни доказателства! (не говоря тук само за книжката която е преведена на Български - Зоната.) Щом си разбрала комерсиалния му сайт, значи си на "ТИ" с английския, значи няма да имаш проблем да прочетеш уникалните му книги "Toxic fat", "The Anti-Inflammation Zone" ,"The Anti-Aging Zone" и "The OmegaRx Zone" , като първите две са ми любимите.


tshivacheva написа:Иначе за протокола -минус 5 кг, талия 90, корем 98 .
Какво ли става с триглицеридите и кр. захар - не знам. Страх ме е да ги изследвам.
Обичам ви !

Тук поздавления за стопените килограми :bigsm22: А относно триглицеридите и кръвната захар- няма от какво да те е страх. Напротив направи ги за да се зарадваш още повече. По скоро онези
др. автори в нета, които НЕ намират доказателства в полза на този начин на хранене.
би трябвало да се страхуват да си направят изследвания, от страх да не останат с пръст в устата от показаните резултати от Зоната :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 27, 2013 10:22 am

pipilota написа:
Първия сайт zonediet.com е изцяло комерисално насочен, благодарение на който аз се сдобивам с рибеното ми масло, с витамините ми, с изключително важните ми полифеноли (за които ти споменаваш може би- фелоли), и с козметиката от която съм много доволна. Ако не беше този сайт аз нямаше как да се сдобия с тези продукти, да ги изпробвам, и да кажа дали съм доволна или не, дали си заслужава или не, и дали има ефект или не. За да се връщам постоянно към тези негови продукти, означава, че съм изключително доволна и благодаря за съществуването на този КОМЕРСИАЛЕН сайт.


Пипи,
Ти какво рибено масло пиеш? И може ли да напишеш по-подробно за полифенолите, какво са точко, трябва ли да се пият от всички и защо? Може ли от този сайт да се поръчва от чужбина или е само за САЩ?(Защото от това, което аз видях нямаше цена за доставка, дори след като написах, че пратката е за Дания. :think2: )
Благодаря предварително. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 28, 2013 10:10 am

-10 кг!

E не мога да не се похваля, след 87 дни в Зоната, ударих дългоочакаваните -10кг! :bigsm16:

:bigsm15: :bigsm15: :bigsm15:
Започвам да гоня следващата си цел, още -5. ;)

Чувствам се прекрасно! Обмислям въпроса дали да не пробвам другата седмица да си увелича блоковете с един, макар че не съм си увеличила физическата активност, но нещо в последно време изпитвам глад, не силен, но...глад. ;) Мисля да опитам една седмица с 10 блока всеки ден и да видя как е, ако е ОК, ще си остана на 10.

Усмихнат ден на всички! :hooo: :grouphug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Ное 28, 2013 11:46 am

Ееееее Хипчо честито за хвърлените 10 кила! :love:
Радвам се за теб и само напред! :bigsm18: :bigsm20: :hooo:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Ное 28, 2013 2:23 pm

Ехеее, Хипи, ти се оказа от най-сериозните тук! :bigsm20:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Чет Ное 28, 2013 4:09 pm

Браво, Хипо, голям кеф, а :lol: .
Аз вчера на танците си дадох сметка, че при предишните ми опити да играя миналата година, носех още 15 килограма на гърба си. Как съм подскачала изобщо се чудя :lol:
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Ное 28, 2013 5:48 pm

Hippooo, поздравления :bigsm16: :bigsm22: Продължавай все така, ти си нашата гордост :hug: :hug:
Относно рибеното масло и полифенолите, витамините и капсулите за лице- ние с мъжо сме абонати и ни ги пращат директно от зоната всеки месец без да им напомняме. Но в началото си ги поръчвах директно от сайта. Нямам идея дали доставят извън Америка и ако да, колко е шипинга. :hug: :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Чет Ное 28, 2013 8:08 pm

HippoDel написа:
-10 кг!


Поздравления и от мен, миличка ! Продължавай все така!
Аз си стоя на минус 5 кг, като някои дни дори качвам до минус 4 .....няма напредък през последните дни. Днес пак нещо не ми е добре. Боли ме гърбът и нямам отскок и настроение :(
Иначе се храня стриктно по Зоната.
Тази вече си приготвих задушени зеленчуци - микс ( червен и зелен пипер, броколи, аспержи ) + сьомга на фурна във фолио.
Зеленчуците ги измерих по дозата на пипера ( само, че той е дозиран суров ) ....изобщо тази таблица не дава много възможности
Пипи, влязох в контакт с колегите на д- р Сиърс. Изпратиха ми доста материали, но не съм имала време да ги науча :shy:
Полифенолите могат да бъдат поръчани от Iherb :think:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron