Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nunty » Пон Ное 11, 2013 1:19 pm

pipilota написа:
nunty написа:Блокове си изчислих с калкулатора от тук и са 8 блока, но тъй се старая да имам малко движение извън офисното седене около бюро, та ги направих 9, засега се чувствам добре с толкова не огладнявам много, като съм ги разпределила 2-3-1-2-1.

nunty, с кой калкулатор си си изчислявала блоковете?... :think2: ако ти е показал 8 блока, ми се струва че си използвала някой чужд калкулатор :done:


Здравей Пипилота,
Блоковете си ги изчислих с калкулатора от темата в бгмама.
nunty
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 12:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Пон Ное 11, 2013 1:30 pm

tshivacheva написа:И относно киселото мляко на Боженци ( нискомасленно ) излиза , че мога да ям по 1 кофичка за =1ПБ + 1ВБ? Така ли е?
...
Аз по принцип все забравям да ви питам за тези извън 5 - те хранения похапвания ( имам предвид точно по 1 - 2 хапка )

Киселото мляко е 400гр, повече отива към 2 блока - 1 е 220гр.
Хапките са нежелателни, но много зависи от какво са, ако е две-три лъжици кисело мляко - ок, ама ако е две хапки баничка или кроасан - не става.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Ное 11, 2013 3:42 pm

nunty и защо ти е да позлваш чужд калкулатор, след като ние си имаме собствено производство, висококачествен калкулатор :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Пон Ное 11, 2013 3:54 pm

лилит написа:
tshivacheva написа:И относно киселото мляко на Боженци ( нискомасленно ) излиза , че мога да ям по 1 кофичка за =1ПБ + 1ВБ? Така ли е?
...
Аз по принцип все забравям да ви питам за тези извън 5 - те хранения похапвания ( имам предвид точно по 1 - 2 хапка )

Киселото мляко е 400гр, повече отива към 2 блока - 1 е 220гр.
Хапките са нежелателни, но много зависи от какво са, ако е две-три лъжици кисело мляко - ок, ама ако е две хапки баничка или кроасан - не става.
ЕЕЕЕЕ, не става въпрос за банички . Стях се разделих вече :(
Питам за айрян , кис . мляко или бадем ? Нещо такова. Защото аз спазвам много стриктно зоната,, но забелязвам днес, на работа започвам да огладнявам след 2 ПБ след около 2.30 - 3 часа. Някъде по напред писах какво ям днес.
Освен това забелязвам , че погледът ми е замъзлен....някак , нямам тозо отскок който съм имала преди ( това отдавам на липсата на предишната доза кафе) Днес съ изпила 2 съвсем малки кафени ( непълни ) лъжички нес кафе , а преди пиех почти двойно.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nunty » Пон Ное 11, 2013 5:27 pm

pipilota написа:nunty и защо ти е да позлваш чужд калкулатор, след като ние си имаме собствено производство, висококачествен калкулатор :laugh:


Ами, защото не ви открих по-рано :dum: затова. Сериозно от години списвам в бгмама в различни теми, най-вече в темите за учениците, дори и в подтемата за диети (там по-рядко). Точно там се затърсих за повече информация относно Зоната и в линковете които се обяснява за същността попаднах тук, информацията е поднесена прекрасно, разбираемо, харесахте ми и реших да се присъединя към вас.
Но наистина по един друг калкулатор съм 8 блока (взела съм го като погледнах днес от "Зоната и ние"), а по този тук излизам 9 блока, но Пипилота грешката е в мен :stupid: , първо се търси най-достоверния източник.
Това :hooo: е за всички които помагат с информация на такива прохождащи "зонаци" като мен.

Приятна вечер!
nunty
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 12:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Kote_to » Пон Ное 11, 2013 11:48 pm

Nunty,

И на мен по книгата ми са 8 блока, а по калкулатора в сайта 9 .
Досега карах на 8, но ще ги увелича на 9, мисля, че ще съм по-добре.
Може ли да напишеш някакви мерки(кг.,височина,ханш,корем), ако не ти е неприятно де, да споделяш такава информация.

Marianapanova, ето едно примерно дневно меню, може да изкажеш мнение и не само ти де, който има желание;)))

10.00 - 1 -
100 гр. Ябълка
50 гр. Извара
6 бр. Фъстъци

12.30 - 2
-60 гр. Пилешки гърди на скара
240 гр. Домати, 47 гр. Хляб тип " тухла"
6 бр. Маслини

16.00 - 2 -
220 гр. Кис. Мляко
6 бр. Фъстъци

19.00 - 2 -
60 гр. Пил. Гърди
140 гр. Чушки на пара, 115 гр. Вино
6 бр. Маслини

22.00 - 1 -
50 гр. Извара
100 гр. Ябълка
6 бр. Фъстъци

Поздрави :bouquet:
Аватар
Kote_to
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:52 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Ное 12, 2013 9:57 am

Kote_to написа:Nunty,

И на мен по книгата ми са 8 блока, а по калкулатора в сайта 9 .
Досега карах на 8, но ще ги увелича на 9, мисля, че ще съм по-добре.
Може ли да напишеш някакви мерки(кг.,височина,ханш,корем), ако не ти е неприятно де, да споделяш такава информация.

Marianapanova, ето едно примерно дневно меню, може да изкажеш мнение и не само ти де, който има желание;)))

10.00 - 1 -
100 гр. Ябълка
50 гр. Извара
6 бр. Фъстъци

12.30 - 2
-60 гр. Пилешки гърди на скара
240 гр. Домати, 47 гр. Хляб тип " тухла"
6 бр. Маслини

16.00 - 2 -
220 гр. Кис. Мляко
6 бр. Фъстъци

19.00 - 2 -
60 гр. Пил. Гърди
140 гр. Чушки на пара, 115 гр. Вино
6 бр. Маслини

22.00 - 1 -
50 гр. Извара
100 гр. Ябълка
6 бр. Фъстъци

Поздрави :bouquet:

Коте менюто ти е ок,но защо хапваш по 8Б стигат ли ти?И нали знаеш,че първата закуска е 1 час след ставане и 30 мин след изпиване на 1 чаша вода!Минимума блокове за жена е 9Б.
Аз минах от 9Б на 11Б и виждам,че имам движение в килограмите!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 12, 2013 12:42 pm

Kote_to написа:
16.00 - 2 -
220 гр. Кис. Мляко
6 бр. Фъстъци

Коте, тука имаш грешка. За 2 блока млякото е 440 гр + 12 бр фъстъци. :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Kote_to » Вто Ное 12, 2013 4:02 pm

Кари,
По таблицата го ям киселото мляко,
Значи за два блока трябва да е кофичка и малко така ли?
Аватар
Kote_to
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:52 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 12, 2013 4:19 pm

Kote_to написа:Кари,
По таблицата го ям киселото мляко,
Значи за два блока трябва да е кофичка и малко така ли?

Да, Коте. По таблицата е дадено грамаж за американското мляко, за нашето в България е 220 гр=1БВ+1БП.
Доста е изписано по темата във форума :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nunty » Вто Ное 12, 2013 4:20 pm

Kote_to написа:Nunty,

И на мен по книгата ми са 8 блока, а по калкулатора в сайта 9 .
Досега карах на 8, но ще ги увелича на 9, мисля, че ще съм по-добре.
Може ли да напишеш някакви мерки(кг.,височина,ханш,корем), ако не ти е неприятно де, да споделяш такава информация.

Поздрави :bouquet:


Здравейте на всички,

Kote_to, в първия пост тук писах за мерките си, но за мен както споделих важно е да нормализирам нивата си на инсулина, а пък ако се намалят и кг. добре дошло. Относно блоковете, понякога се насилвам да ги изям, особено късната вечерна закуска, но пък не чувствам никакъв глад между тях и за тези само девет дена откакто съм в Зоната се чувствам прекрасно.
Тъй като в момента се превъзпитавам относно закуската, години наред закуската се състоеше само от кафе, сега ми е трудно да слагам нещо в устата рано и моята закуска отива някъде към два часа след събуждане, знам, че не е редно, но дали ще ме изкара много извън зоната?

Е, аз отивам да си приключвам работния ден :msmile2: , а на вас ви пожелавам много спокойна и приятна вечер вкъщи с това :bigsm39: , това :bigsm40: и :pillow2:
nunty
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 12:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 12, 2013 4:28 pm

nunty написа:Тъй като в момента се превъзпитавам относно закуската, години наред закуската се състоеше само от кафе, сега ми е трудно да слагам нещо в устата рано и моята закуска отива някъде към два часа след събуждане, знам, че не е редно, но дали ще ме изкара много извън зоната?

Важно е закуската да е до 1 час след ставане.
Нунти,имам едно предложение към теб, направи си дневник, така ще ти е събрана информацията на едно място и ще е по-удобно за всички ;)
То и Котето май няма :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 12, 2013 4:34 pm

Karrita написа:
nunty написа:Тъй като в момента се превъзпитавам относно закуската, години наред закуската се състоеше само от кафе, сега ми е трудно да слагам нещо в устата рано и моята закуска отива някъде към два часа след събуждане, знам, че не е редно, но дали ще ме изкара много извън зоната?

Важно е закуската да е до 1 час след ставане.
Нунти,имам едно предложение към теб, направи си дневник, така ще ти е събрана информацията на едно място и ще е по-удобно за всички ;)
То и Котето май няма :)


nunty,
Може да хапваш сутрин 220г кисело млекце с 1 орехче, това е много лека закусчица, а после след 2 часа пак, нещо по-така. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Сря Ное 13, 2013 6:34 pm

97.5 kg днес :bow:
Спазвам стриктно зоната!
Ежедневно ходене по около 1 час .

:hug: :hug: :hug:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 13, 2013 7:09 pm

tshivacheva написа:97.5 kg днес :bow:
Спазвам стриктно зоната!
Ежедневно ходене по около 1 час .

:hug: :hug: :hug:


Браво! :bigsm20: Продължавай в дъщия дух! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Ное 13, 2013 9:43 pm

nunty,
Между храненията не трябва да има повече от 5 часа. Няма значение, че не си гладна. Д-р Сиърс пише, че така даже е по добре.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron