Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Ное 10, 2013 9:12 am

Hippo, неприятна случка, но добре, че си изпратила мейл. Аз имах миналата година подобна история с един английски сайт, изпратиха ми дефектна стока, но след като им писах веднага се свързаха с мен и ми смениха стоката, лошото беше, че изпращането обратно беше за моя сметка ( но пак малкия дявол). Искрено се надявам и с теб да стане така и съм почти 100% сигурна, че ще ти обърнат внимание ( защото са голяма и уважавана фирма).
Стискам палци!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Ное 10, 2013 9:28 am

HippoDel написа: И така, след около седмица отворих първото и дъщеря ми започна да го пие, заедно с цинк, за да се ботим с акнето.

Хипчо по колко пие щерка ти от двете? И аз от два дни давам на моята - 3 капсули рибено масло (1,8 )и 50 мг цинк, дали е правилно?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 2:23 pm

Karrita написа:
HippoDel написа: И така, след около седмица отворих първото и дъщеря ми започна да го пие, заедно с цинк, за да се ботим с акнето.

Хипчо по колко пие щерка ти от двете? И аз от два дни давам на моята - 3 капсули рибено масло (1,8 )и 50 мг цинк, дали е правилно?


Аз и давам по 5г. ЕПА и DНА, т.е. от по 8 капсули от Now Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels. А цинк 40мг., защото не можах да намеря по 50мг. Така мисля да ги пие 1 месец. Пипи беше писала, че щерка и така е пила, та и аз като нея. :wink1: Моята ги пие от 10 дни.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gstoicheva » Нед Ное 10, 2013 4:01 pm

Хипо,
Аз вече правя 4 поръчки от това масло Now Foods, Ultra Omega-3, 500 EPA/250 DHA, 180 Softgels. Всички пъти капсулите ми са с матов цвят. Аз откакто съм в зоната друго масло не съм пила и нямах база за сравнение. Сега, като видях твоята снимка, много се озадачих........... :think2:
И аз не знам какво да мисля! :sad: Дали това масло е в ред или не е...
Моля те сподели, ако получиш някакъв отговор от фирмата
Иначе ... след три приети опаковки от това масло, на мен ми няма нищо, ама не знам да го пия ли , или не?
Май наистина станахме опитни ЗОНайЧЕТА? :?: :?: :?:
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 4:29 pm

gstoicheva написа:Хипо,
Аз вече правя 4 поръчки от това масло Now Foods, Ultra Omega-3, 500 EPA/250 DHA, 180 Softgels. Всички пъти капсулите ми са с матов цвят. Аз откакто съм в зоната друго масло не съм пила и нямах база за сравнение. Сега, като видях твоята снимка, много се озадачих........... :think2:
И аз не знам какво да мисля! :sad: Дали това масло е в ред или не е...
Моля те сподели, ако получиш някакъв отговор от фирмата
Иначе ... след три приети опаковки от това масло, на мен ми няма нищо, ама не знам да го пия ли , или не?
Май наистина станахме опитни ЗОНайЧЕТА? :?: :?: :?:


Наистина ли? Оле, аз тамън се надявах, че следващата ми поръчка ще е ОК. Но ти уби надеждата в мен. :violence-pistoldouble:
Ама изглеждат ли като на моята снимка? Капсулите са твърди, нееластични, като ги натиснеш се напукват и лесно се пукат, ако ги натиснеш малко по-силно. Защото е възможно да са матови(ако така са произведени), но проблема е, че моите са сухи, а не еластични.
И аз го пия, но без капсулите. Те не би трябвало капсулите да са опасни, защото материалът им е само изсъхнал и това надали е опасно за организма. Но на мен просто ми е малко гадно да ги хапвам такива сухи.
Опиши ми ги твоите по-подробно, моля те. :hug:

ПП А иначе, като направих теста с фризера, маслото си беше ОК. Както писах и преди, не се промени въобще. :think2: Така, че...явно проблема е в капсулите, не в маслото. Знам ли? :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 10, 2013 6:22 pm

Зонички, това е много странна работа с това масло :think2: Погледнахте ли срока на годност на шишенцето? Другото което е- идете на сайта на IFOS , кликнета на вашата марка рибено масло, и вижте лот номерата (партидните номера). На вашето шишенце, до срока на годност трябва да има партиден номер. Този номер със срока на годност трябва да е публикуван и в сайта на Ифос. Това значи, че партидата е тествана за качество и токсини.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gstoicheva » Нед Ное 10, 2013 6:29 pm

http://imageshack.com/a/img837/915/82c9.jpg

Така изглеждат моите капсули.Не са еластични , но са сравнително меки при натискане.Дано да е от обвивката , при този вид концентрация на рибеното масло тя да е матова.Ще чакаме какво ще кажат производителите в отговор на твоето оплакване.
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 6:38 pm

pipilota написа:Зонички, това е много странна работа с това масло :think2: Погледнахте ли срока на годност на шишенцето? Другото което е- идете на сайта на IFOS , кликнета на вашата марка рибено масло, и вижте лот номерата (партидните номера). На вашето шишенце, до срока на годност трябва да има партиден номер. Този номер със срока на годност трябва да е публикуван и в сайта на Ифос. Това значи, че партидата е тествана за качество и токсини.


Пипи,
Годността на моето е до 2016. Всички видове рибеното масло на Now Foods, не са тествани в IFOS. Те имат някакви други тестове от Quality GMP Assorted, но май, те нямат публичен регистър.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gstoicheva » Нед Ное 10, 2013 6:40 pm

Годността на моето е до 06.2016г.
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 6:48 pm

gstoicheva написа:http://imageshack.com/a/img837/915/82c9.jpg

Така изглеждат моите капсули.Не са еластични , но са сравнително меки при натискане.Дано да е от обвивката , при този вид концентрация на рибеното масло тя да е матова.Ще чакаме какво ще кажат производителите в отговор на твоето оплакване.


Дано... :pray: Това, че твоите са меки, малко ме обнадеждава, ама малко. :bored1: Честно казано, се съмнявам да ми отговорят. Като дойде другата пратка, ще видим... Ако са пак такива - край, губят ме като клиент!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 11, 2013 1:24 pm

gstoicheva написа:Годността на моето е до 06.2016г.


И моето. Най-вероярно са и една партида 1611300 0641.
Аз вече съвсем изгубих надежда, че следващата ми пратка ще е ОК. :oh: Просто, повече няма да поръчвам, най-вероятно.
Не знам. Твоето изглежда същото, а като си помисля, не ми се вярва капсулите да са матови, просто са изсъхнали. :bored1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gstoicheva » Пон Ное 11, 2013 2:24 pm

Не губи надежда, Хипо!
Моите са друг лот не като твоя, но си мисля, че може да ги правят нарочно матови, за да се различават. Чудя се защо Гого още нищо не е изкоментирал по нашия проблем. Все пак той е по-наясно с рибените масла ...
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 11, 2013 3:46 pm

gstoicheva написа:Не губи надежда, Хипо!
Моите са друг лот не като твоя, но си мисля, че може да ги правят нарочно матови, за да се различават. Чудя се защо Гого още нищо не е изкоментирал по нашия проблем. Все пак той е по-наясно с рибените масла ...


Ааа, коментира той, коментира. Веднага след мен. С негова помощ написах оплакването. Той от това не е поръчвал и няма представа, защо е такова.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Ное 11, 2013 3:50 pm

Момичета,

Това, че капсулата е матова, наистина може би не е повод за притеснение, особено ако капсулата е еластична. Фактът, че няколко поръчки на Now Foods, Ultra Omega-3, 500 EPA/250 DHA, 180 Softgels са с матови капсули определено говори, че те вероятно са си такива на цвят. По ме притесни това, че Хипо сподели за твъдост и чупливост на капсулите, а това за мен не е нормално. Все пак да изчакаме отговорa от iHerb. И още веднъж да споделя, че имам над 20 пратки до сега от Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и никакви проблеми с това рибено масло. То е с много добра концентрация на омега 3, като цена ме удовлетворява и на този етап не смятам да го сменям, дори не съм и търсил за друго по iHerb :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 11, 2013 3:56 pm

gogo написа:Момичета,

Това, че капсулата е матова, наистина може би не е повод за притеснение, особено ако капсулата е еластична. Фактът, че няколко поръчки на Now Foods, Ultra Omega-3, 500 EPA/250 DHA, 180 Softgels са с матови капсули определено говори, че те вероятно са си такива на цвят. По ме притесни това, че Хипо сподели за твъдост и чупливост на капсулите, а това за мен не е нормално. Все пак да изчакаме отговорa от iHerb. И още веднъж да споделя, че имам над 20 пратки до сега от Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и никакви проблеми с това рибено масло. То е с много добра концентрация на омега 3, като цена ме удовлетворява и на този етап не смятам да го сменям, дори не съм и търсил за друго по iHerb :wave:


Моите капсули се пукат с не много силен натиск. Което е неестествено. И са напълно сухи, без всякаква еластичност. Даже преди час реших да пробвам, колко е мека капсулата и като я стиснах, тя пукна и всичко опръска.... гледам, че и компа съм си опръскала с масло. Надявам се до два, три дни да пристигнат новите опаковки и ще видим.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Ное 11, 2013 4:08 pm

Айдеее и компа влезе в Зоната :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron