Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Сря Фев 07, 2018 10:50 pm

Върнах се малко да ви поразгледам мненията. И имам питанка: само аз ли се мъча така зверски с тоя пусти планк? :sad: Няма такава мъка просто. Гледам да го правя на уединение, че ако дойде зрител ще се затъркаля по земята от хилеж. :bigsm23: :bigsm46: :bigsm25:
Някаква тайна ли има в изпълнението? Всеки път по-трудно ми става, вместо да е обратното. :think2:
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Сря Фев 07, 2018 11:04 pm

1. Състезател- ivka_94, 07.02.2018 , сряда, 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5
сутрин - 7:30, 2 бл
обед – 13-00 2бл
следобед -17-30,1 бл
вечер – 20,00,3 бл
преди лягане - около 23 1 бл
Заслужих си стриктна пчеличка


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


6. Изпита вода- над два литра и си завоювах водната пчеличка.


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет
Закуска – 2 блока, съдържаща 400 гр кис.мляко с 12 фъстъка

Обяд – 600 гр. Кис.мляко, 18 фъстъка

Следобедна закуска – 200 прясно мляко с кафе и 6фъстъка

Вечеря – 28 гр крехко свинско месо /1БП/, 115 гр. Обезмаслена извара/ 2БП/, 90 гр. Зелен фасул / ½ БВ/, 75 гр. Лук / ½ БВ/, 150 гр. Зеле, 140 гр печ.чушка /1 БВ/, 1 мандарина /1БВ/, 9 маслини
Късна вечеря - чаша прясно мляко и 3 бр. ядки


8. Около 1,5 км пеша, няколко качвания до 4 етажи си гепнах спортната пчеличка.


9. 1 минута Планк" , и затова спечеля планкована пчеличка.



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Сря Фев 07, 2018 11:31 pm

1. Състезател- Chern0koska, 07.02.2018г., 11 блока, разпределени 2:3:1:3:1:1
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден - задължителни 5-
Сутрин -09:05,
обед – 12:00,
следобед – 15:30,
вечер – 18:00,
по-късна вечеря – 22:00
преди лягане – може би около 00:00
Заслужих си стриктна пчеличка

Не знам защо, но днес на всеки 3 часа от предното ядене, си огладнявам мъжката. И сега даже съм гладна – час и нещо след последния блок. Уж мина ПМС-то, следПМС-то и т.н., уж все едно и също ям. Като готвя слагам точните грамажи +/- 1-2 грама, после режа на еднакви парчета и мушкам по кутиите. Нямам обяснение какво се случва :doNotKnow:

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка . Днес цял ден си размятах из ръцете един шоколад, а даже не ми и мина през ума да си отчупя. Ще излезе човек от мене :laugh1:

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Днес изпих над 2 литра вода - почнах вече да се давя, но си искам водната пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет
Закуска – какаово-бананови кексчета – 2 БПВМ
Обяд – Мусака с тиквички и овес – 3 БПВМ
Следобедна закуска – сусамени бисквитки – 1 БПВМ
Вечеря – Мусака с тиквички и овес – 3 БПВМ
По-късна вечеря – сусамени бисквитки – 1 БПВМ
Преди лягане – чаша мляко – 1 БПВ + 2 бр. Кашу – 1 БМ

8. Днес извървях 9856 крачки и погледах как се танцуват народни танци :laugh1: си гепнах спортната пчеличка.

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" и няма как да изтърва тази планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой

11. Според мен днес улових 8 пчелички + 1 пчеличка - герой

Събирам пчелички-геройчета да ми изядат утрешните търтеи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот yana » Сря Фев 07, 2018 11:44 pm

Привет,

Пипи, мерси, ще пробвам 1-2 дни с 9 блока. Ако много огладнявам, ще си се върна на 10.



1. Състезател- yana, 07/02/2018 (неделя) - 9 блока

2. Хранения на ден - задължителни 5
- сутрин – 08:00 ч
- обяд – 12:30 ч
- следобед – 16:00ч.
- вечеря – 19:30 ч
- преди лягане - 23:00 ч.
Заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението победи - удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода- над литър и половина- изпих над 2 литра и си искам водната пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет
5 хранения - 2:2:1:3:1 ( общо 9)

Закуска- 08:00 ч
2бмпв: 11 киви (1бв) + 14 гр овесени ядки (1 бв) + 112 гр извара (2 бп) + 1 с.л. кисело мляко + 10 гр чия
(2бм)
Обяд - 12 :30 ч
2 бпмв: кюфтето на Маня (2бп + 1бв) + салата спанак с малко зехтин (1бм) + 3 маслини (1бм) + 240 гр домат (1 бв)
Следобедна закуска : 16:00 ч
1бмпв : 1/2 кофичка кисело мляко + 3 бадема
Вечеря : 19:00 ч
3бпвм: кюфтето на Маня (2бв + 1 бп) + 240 гр домат (1 бв) + 28 гр овесени ядки (1 бв) + 56 гр извара (1 бп) + 9 маслини

Вечерна закуска:
1бмпв : 56 гр извара (1бп) + 100 гр помело (1 бв) + 1/2 с.л. тахан

8. Днес не спортувах и нямам спортна пчеличка.

9. Днес пропуснах великото упражнение "ПЛАНК" и нямам планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 6 пчелички за този ден и нито един търтей.

Хубава вечер,

Яна
0
Аватар
yana
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 8:47 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Чет Фев 08, 2018 12:18 am

Благодаря за простения търтей! За водата писах подробно сутринта на компютъра, но после го оставих в офиса, та утре ще го публикувам. Днес добре, без търтеи, ама ми свършва донесената храна, та утре ще са ми комплект всичките


1. Състезател- Mimeta; 7.2.; 11 блока (2+3+2+3+1) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден –
7:30 – 400 г кисело мляко
12:00 – 84 г пиле и 3 БВ нахут 9 бадема
16:00 – 400 г кисело мляко
20:00 – 84 г пиле и 3 БВ нахут +9 бадема
22:00 - 200 г кисело мляко
Спазени 5 хранения - стриктна пчеличка.

3. Беше трудно, защото моето ядене не е вкусно, но за щастие нямаше много изкушения, та си улових инатестата пчеличка


4. Всичко бе безвкусно, но зелено, така че си улових зелена пчеличка!


5. Всичките хранения мерих на грам - мерителна пчеличка!


6. Водната пчеличка ми е дружка :)


7. Менюто ми е ужасно, но скоро мъчението ще свърши, за сега утеха - пчеличката-поет


8. Днес не тренирах. :(


9. Великото упражнение "ПЛАНК" , днес само веднъж 60 секунди, нямам сила за повече - планкована пчеличка.



10. Струва ми се, че днес улових цели 7 пчели и ни един търтей! Ура!
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 08, 2018 4:29 am

Днес издадох багажа - свърших в спешното със 221 пулс :stupid: Не е печатна грешка, 221 удара в минута... :о Не бях получавала такава криза от не помня кога, но и пулса ми не е надминавал 200. Днес бих всякакви рекорди. Ей така, както си седях спокойно в офиса и си джътках из нета, и като се разхлопа това ми ти сърце...сега се чувствам толкова изтощена, все едно съм вързвала арматура под слънцето.
Тия в спешното толкова се шашнаха, че ме питаха дали са ми правили шокови удари като ония по филмите, дето ги тресат там и от леглото скачат до тавана :stupid: Само като чух този въпрос и ми се разместиха чакрите! :scare: Помислих, че искат да ме екзекутират и мен, без дори да ми дадат право на последно желание...да не би да го правят, защото говоря с акцент? :scary1:

Само като си помислих как ще ме изпържат жива с тия два електрожена, и как ще заприличам на дълбоко разочарован от живота кактус, и пулса ми съвсем скочи :sad-roulette: На всичкото отгоре ми изсмукаха всичката кръвчица, да разлглеждат какво има из нея, плюс ми изляха цяла система с някаква течност....сигурно да се реваншират за това, че ми отнеха голям процент от расовата варненска кръв.
Дори ме накараха да се подпиша, че нямам право да протестирам. Подписвах около 14-12 страници и то с адски мъки (издокарах особено интересни пещерняшки знаци, наподобяващи на мен) защото нещото наречено Игла беше забитно в скромно стеснителната ми веничка на дясната ръка с която пиша :writing1: В него момент ме доядя истински на майка ми, как ме биеше през ръцете, когато в разцвета на прописващите ми години така настървено и с невинен поглед посягах към химикала с лявата ръка! :notagree:

И така, докато нещото от системата капеше в мен, ми връчиха едно дистанционно, с което да си сменям каналите и изчезнаха. Почувствах се поставена в много изоставено положение. ...Въртях, въртях каналите, нямаше Арабела и вълшебния пръстен, и се отказах. Загледах се в тавана и се замислих, че в момента въобще не трябваше да съм тук.... :notagree: нооо, нали за това са моментите!

Отделно като ме оплетоха с едни кабели, залепиха ги навсякъде, където видяха гола плът по мен. Почувствах се като е един разклонител, в къща само с един контакт :rollingeye: Постоянно влючваха и изключваха нещо по мен. Все едно имат режим на тока...Много е гадно. Не пожелавам на никого да бъде разклонител :bored1:

И така де, след като подписах всичко покорно и смирено, после 4-5 часа в болницата се чувствах като принцеса с голямо тупкащо сърце :skyle12: Всички ми угаждаха, че угаждаха на най-малките капризи :yess: Докато споменах, че ми е леко хладно, веднага бях затоплена! Това е любмото ми нещо тук в болниците - как вадят едни горещи одела от нещо като фурна и като те завиват и ти става едно топло, топлооо..... :skyle13: И когато започнеш да се усмихваш на одеалото си си....Край! Свършено е с теб. Полазила те е шизофренията!

Разхождаха ме и до тоалетната на два пъти с един стол на колелета 4х4 -последен вик на модата. Дали не беше продукт на Apple, защото имаше страшни амортисьори...После пък - с цялото легло ме хлъзгаха по едни гладки коридори. Сестрата определено беше с "Д" категория. Как взимаше завоите само, много яко. Прииска ми се да й оставя бакшиш, но като се сетих как разярено ме гледаше в костния мозък докато ми забиваше иглата и се отказах. Тя беше вещица :withchy: , облечена в шофьорски дрехи. Паркира ме на заден, само с една маневра в стаята за ренгенови снимки, където ми снимкаха гръдния кош. Дано да съм излязла добре...надявам се да съм на корицата :konti:

Сега вече съм ок, само дето съм изтощена, но се старая да ви разкажа всичко в съктарено олекотено издание :skyle5:

Старите зоНбенца знят за този мой проблем от миналото. Мислех, че бях извършила успешно брутално убийство, като излях цяла цистерна със Зонов бетон върху дишащата из вътрешностите ми жива тахикардия :pray: обаче се оказа, че явно са останали някакви пукнатини, през които влиза въздух. Мръсна гад! :midfing: А така се бях успокоила. Бях затворила всичките си сърдечни страховете в буркани от ИКЕА.

Оказа се също, че има и друга причина - ниски нива на Калий. Цифрата беше на долната граница.....и от къде на къде :doNotKnow: ...как така, не разбрах! При положение, че ям доста здравословно с тази Зона. Плодове, зеленчуци, меса...не пия газирани напитки, нито сокове. Пия само алкална вода, с високо 9.5 РН. Не ям пакетирани рафинирани щуротии, и аз не знам, В съботите ако мръдна някъде, тогава съм извън зоната, но никога не прекалявам. А и аз не гоня слабеене с моите 50 кила, така че не се депресирам през уикенда ако кръшна. Колкото и да кръшна, балансирам на око. И сега от утре започвам да си записвам часове за кардиолози, и т.н, че днес си мислех, че ако се гътна, и няма кой да ви завърши състезанието :shock: Ноо :but: айде стига ви толкова за мен. Да не ставам досадна, но реших да споделя как ми мина деня за разлика от вас- феите на тейнствения живот!

Вече съм ок, усмихнете се ; :pipilota:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 08, 2018 6:20 am

Сега Теди, за вчера си 8+1, само се опитвай да заместиш малко от прясното мляко с кисело. И ако е възможно да намалиш млечните продукти като цяло в менюто си, ще е много добре :yess: А за днес- 6 пчелички. Браво, върпеки умората, че си намерила време да пишеш. Благодаря ти за усилията :hug:

HippoDel, това пчелното млечице не ти ли хрупа между зъбките? Аз си го накисвам в киселото мляко и става божествено. А за планка - една минута и 11 секунди - много, много голяма похвала :bouquet: 8+1 И Големи благодарности за рецептата. Ще се радвам да споделяш още в темата за готвенето. Аз после от там ще ги копвам в сайта и така. Тия дни ще сложа рецепта №300, представяте ли си? Цели 300 рецепети по зоната...и после някой като каже "моля ви хора, дайте ми готови менюта" и просто искам да сложа край на живота си по възможно най-болезнения начин :obscene-hanged:

ТониЕлис, днес нямаш зелена пчеличка, и имаш червен търтей...заради сметаната и картофите. Сори Бейби, направо сърцето ми с скъса :sad: , че счупихме традицията на вечно перфектните ти доклади, ама....
Правила, Правилааа
Сега иди да кажеш на мъжа ти в какъв грях те вкара с тази супа, която наистина звучи ужасно вкусно :chef1: И от мен да мине, ще ти дам мерителна пчеличка, защото ми се струва, че все пак си преценила на око количеството. Завършваш със 7 пчелички и 1 червен търтей. :notagree:

Мечта_8, много ти се кефя на спортните обяснения...особено как преодоляваш стълби :laugh1: 8+1

kiki, можело да се напънеш с планка, в името на спортната злоба, ама на...избяга ти пчеличката под носа. Сега трябва да си изгризеш ноктите от яд :laugh: 7 бройки в кепчето ти

Nikka, поздравления, че въпреки графика си успяваш да нагодиш и Зоната, супер си. Относно задържането- споко, случва се. Ако искаш влез в режим за Плато, като увеличиш протеините. Позволено е в състезанието.
И за инатестата пчеличка :4smile: нямаш равна ! Това се казва истински породис магарешки инат! :bouquet: 8+1

А относно планка -
Nikka написа:Върнах се малко да ви поразгледам мненията. И имам питанка: само аз ли се мъча така зверски с тоя пусти планк? :sad: Няма такава мъка просто. Гледам да го правя на уединение, че ако дойде зрител ще се затъркаля по земята от хилеж. :bigsm23: :bigsm46: :bigsm25:
Някаква тайна ли има в изпълнението? Всеки път по-трудно ми става, вместо да е обратното. :think2:

нека другите пчелички да ти отговорят, че 99.9% от тях са скарани с говоренето тук. Сигурно си мислят, че ако пишат между докладите нещо странично и ще ги удари ток от клавиатурата, или ще излязат :roach1: хлебарки от контакта

Ivka_94, :bigsm8: значи от сутринта до вечерята сметна ли си колко литра, милилитра, килограми, унции и т.н мляко си омахала :stupid: Утре по-сериозно, защото утре ти важен ден да си отличничка, да за си хванеш голямата Пчела Майка :) 8+1

chern0koska, знам, че е най-лесно с рецептите, обаче понякога могат да те подхлъзнат както в случая, и да ти гладнее, и да се чудиш защо :doNotKnow: Всички готвени ястия променят гликемичния си индекс, и не са чак толкова в зелената графа, особено ако имаш бурна реакция на инсулин. Пробвай някое от храненията да ги замениш със сурови зеленчуци и плодове. Определено ще усетиш разликата. 8+1

yana, днес добре си била на 9 блока, но не спомена как се чувстваш, гладнееше ли ти, стигна ли ти храната. Споделяй с нас, така всеки научава по нещо, когато споделяте и се наблюдавате един друг. :yess: И продължавай да търсиш Овес, че тия преработените ядки така да ги НЕдолюбвам... ;) За днес 6 бройки в кепчето ти :hug:

mimetКa, твоето ядене защо е така безвкусно...в Зоната трябва да ти е вкусно, защото иначе няма да издържиш много. Постарай се малко с някоя вкусна рецепта от сайта. Угаждай си Зоново :angel: Завършваш със 7 пчелички :bouquet:

А Максима-Ралито днес дезертирала на някъде...дано да не се е качила на някой емигрантски автобус :bored1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 08, 2018 11:04 am

Nikka написа:Върнах се малко да ви поразгледам мненията. И имам питанка: само аз ли се мъча така зверски с тоя пусти планк? :sad: Няма такава мъка просто. Гледам да го правя на уединение, че ако дойде зрител ще се затъркаля по земята от хилеж. :bigsm23: :bigsm46: :bigsm25:
Някаква тайна ли има в изпълнението? Всеки път по-трудно ми става, вместо да е обратното. :think2:


Не си само ти! На мен първият път ми беше най-лесно. Вчера с много инат издържах, ама голяма мъка беше. Ама хич не ми е до хилеж. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 08, 2018 11:26 am

Pipilota написа:Днес издадох багажа - свърших в спешното със 221 пулс :stupid: Не е печатна грешка, 221 удара в минута...

Ле-ле, Пипи!!! :о Радвам се, че вече си добре. Възхищавам се на настроението и хумора, с който си описала всичко, но въпреки това, звучи много сташно. :(

Относно храненето и нивата на калий, прочетох това: "Много храни, включително месо и някои видове риба, зеленчуци и плодове съдържат калий. Рядко срещано е да имате ниско ниво на калий, заради хранителния си режим. Обикновено е симптом на друг медицински проблем."

Знам, че ниски нива на калий получават хора, които пият диуретици. Ама при теб от какво е ...? :doNotKnow:

Грижи се за себе си! Пожелавам ти, това да ти е последната такава криза. :love: :love: :love:
Последна промяна HippoDel на Чет Фев 08, 2018 11:50 am, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 08, 2018 11:48 am

Nikka написа:Имам безпричинен застой на килограмите от два дни, при вас как вървят нещата?

Два дни, не означава нищо!
И при мен не са добре нещата с килогранмите. Меря се всеки ден, което не е правилно, но така съм си свикнала. За сега няма да променям нищо, нека да мине повече време и тогава ще реша, какво ще правя.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Чет Фев 08, 2018 1:44 pm

Олееее Пипи :( :sad: , много съжалявам за неприятното преживяване и слава Богу , че е минало :pray:
Дано се възстановиш бързо и да си наваксаш липсващите елементи :yess: Радвам се ,че се чувстваш по-добре и можеш с твоето невероятно чуство за хумор да гледаш на случката ;) Ти писала ли си разкази или статии или коментари на нещо / Знаеш , че имаш голям талант да описваш нещата от живота :laugh4: Ти си знаеш , де ...
Айде оправяй се , че кошера не може без майка си :herobee: :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Чет Фев 08, 2018 3:26 pm

Пипи! Какви ги вършиш! Почивай и оздравявай бързо, сега това е важно, ние криво-ляво ще избутаме.

Nikka, „планк“ никак не е лесно упражнение. Дори професионални спортисти (по скоро културисти де) нямат стегнати вътрешни мускули, защото блъскат за обем. Това, че цялата трепериш е целта на упражнението. На всички ни е трудно, аз издържам малко повече, защото така се „крия“, като треньорката ни кара да правим лицеви упори, но също като си засичам минута ми излизат свитки. Но пък е страшно полезно и не болят от него китките. По малко но често и ще стане по-лесно.

Малко, но често въобще е добре не само за яденето, но и за всички упражнения. Като родих ми се образува целулит на задника и започнах да правя упражнения – на всечи час за 3 минути стягах дупето (това може да се прави и в офиса, така че не беше проблем). 16-17 часа е дълъг денят, значи 16-17 пъти на ден за 3 минути. Кълна се, след 3 дни нямаше и помен от целулита! Вярно, бях млада, вярно, хванах го в началото, ама бяха 3 дни!!!
За безвкусното ядене – събота бяхме на гости, неделя ми дойдоха служебно гости с които бяхме командировка – к’вото сготвих в неделя от 22 до 23, това е… Нормално не се мъча с такива гадости, нахут, например много обичам, ама трябва да се посготви малко. Това беше аварийна ситуация, колкото да имам нещо със себе си. Днес храната свърши, така че днешният ден е съвсем зле, вечерта ще пиша…

За водата - попринцип винаги пиех много течности, но под формата на сок или газирана вода. Като дете сядах с 2 литра газирана вода пред телевизора и за половин час си ги изпивах. Сега се уча да пия чиста вода, ограничих сладките напитки и цяла година ми беше мноооого трудно, колко пъти съм си седяла жадна, само защото не ща чиста вода. Една от първите стъпки за преодолянане на това бе, че започнаях да пия пълна чаша сутрин, хем защото „трябва“, хем за да дам пример на детето, все му обяснявам колко е важно, ама ако не види, че и аз така правя кел файда от някакво обясняване. И така свикнах, сутрешната вода си я пия при всички положения. Сега покрай зоната ожаднявам повече, определено. Като съм на тренировка също. Също си сипвам чаша вода към всяко кафе, независимо от жадна-нежадна и кога съм пила последно вода, това си го измислих за преодоляване на първоначалното нежелание да пия вода. И накрая, повреме на командировката все сме някъде, та да не стоя на празна маса докато останалите обядват / вечерят, пия вода дори като не ми се пие.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Чет Фев 08, 2018 9:24 pm

Ех, Пипи, дано при теб всичко вече е нормално! Ама как само си описваш патилата си - да се чуди човек кое по-напред да прави- да ревне или да се засмее….
Pipilota написа: Само като си помислих как ще ме изпържат жива с тия два електрожена, и как ще заприличам на дълбоко разочарован от живота кактус, и пулса ми съвсем скочи :sad-roulette: На всичкото отгоре ми изсмукаха всичката кръвчица, да разлглеждат какво има из нея, плюс ми изляха цяла система с някаква течност....сигурно да се реваншират за това, че ми отнеха голям процент от расовата варненска кръв.

Отделно като ме оплетоха с едни кабели, залепиха ги навсякъде, където видяха гола плът по мен. Почувствах се като е един разклонител, в къща само с един контакт :rollingeye: Постоянно влючваха и изключваха нещо по мен. Все едно имат режим на тока...Много е гадно. Не пожелавам на никого да бъде разклонител :bored1:

... Сестрата определено беше с "Д" категория. Как взимаше завоите само, много яко. Прииска ми се да й оставя бакшиш, но като се сетих как разярено ме гледаше в костния мозък докато ми забиваше иглата и се отказах.

С такова удоволствие чета и писанията на Газилот! Бъдете здрави и нека зоната бъде винаги с вас!
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Чет Фев 08, 2018 9:58 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 08.02.2018 , 10 блока


2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ омлет
1БП- белтъци - 2 бр
1БП - котидж - 56 гр
1БВ- морков - 80 гр
1БВ - ябълка - 100 гр
2БМ - 2/3 ч.л. зехтин

Обяд - 3БПВМ
3БПВ - кисело мляко 0,1 процент - 660 гр
2БМ- маслини - 6 бр
1БМ- орехи - 1 бр


Снак - 1БПВМ
1БП цедено мляко 100 гр
1БВ череши от зонов компот - 8 бр
1БМ орех - 1 бр

Вечеря - 3БПВМ
3БП скумрия филе - 126 гр
1 и 1/2БВ морков - 120 гр
1/2 БВ броколи - 125 гр
1БВ мандарина -1 бр
3БМ маслини - 9 бр


Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Ввсичките хранения за деня претеглени с кантарче , заслужих си мерителна пчеличка


6. Изпита вода- два литра - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , кростренажор 2,5 км и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , не се задъхвам вече и не треперя и се задържах без да мръдна . Днес опитах и страничен планк , по 20 секунди на двете страни , доста се разтреперих , утре пак - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Мисля , че успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 08, 2018 10:11 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 08.02.2018, четвъртък, 10 блока

:arrow: 2. Хранения за деня – 5
9:00 - закуска
13:00 - обяд
16:00 - междинна закуска
18:00 - вечеря
22:00 - късна закуска
заслужих си стриктна пчеличка :smdance:

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода - доста над литър и половина(днес под формата на чай от лайка)- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 3Б
2,5БПВМ - тутманик Стеф
0,5БПВ - кисело мляко, на айрянче
0,5БМ - бадемче

Обяд 2Б
1БП - телешко
1БП - сирене
2БВМ – спанак с киноа

Междинна закуска 1Б
1БПВМ - тутманик Стеф

Вечеря 3Б
3БП – кюфтета (кайма смес)
зелена салата - не броя
3БМ – авокадо
2БВ - пюре от ябълка 2/3 чаша
1БВ - боровинки

Нощна закуска 1Б
1БПВ – домашен кефир 200 г подправен с
1БМ – тахан 1/2 с.л.
канела, джинджифил, кориандър, индийско орехче, пчелен прашец

:arrow: 8. Днес цял ден пазих леглото :msmile10: - без спортната пчеличка.

:arrow: 9. С това главоболие, парене в ушите, запушен нос и болки в гърлото, само това ми липсваше да се мъча и допълнително с планк - без пчеличка.

:arrow: 10. Според мен днес улових цели 6 пчелички и нито един търтей :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Чет Фев 08, 2018 10:13 pm

Леле Пипи, радвам се ,че си добре,та и цял кошер на главата ти!

1.Състезател Кики,9блока

2.Хранения на ден5,СТРИКТНА ПЧЕЛИЧКА :chef1:

3.Удържах на изкушенията,ИНАТЕСТА ПЧЕЛИЧКА :smdance:

4.Целият ден на благоприятни храни, ЗЕЛЕНА ПЧЕЛИЧКА :eek:

5.Всички хранени за деня претеглени.МЕРИТЕЛНА ПЧЕЛИЧКА

6.Ипита вода над 1.5л,ДА,ВОДНА пчеличка :mix15:

7.Прилежно написано меню,ПЧЕЛИЧКА ПОЕТ :nervous:

Закуска,1 Б бананово какаво мъфин ,56г извара,3 маслини

Обяд 3Б 84г пилешки гърди на тиган, 1мч.л.зехтин,1 круша,1 киви

Следобедна закуска,1Б 56г извара,половин круша,половин лъжица таван,ммм вкусно!

Вечеря,3 Б,200г тофу, 56г котидж,6 маслини, една трета ч.л.зехтин,2 киви,половин ябълка

Преди лягане,1 блок,56г извара,половин круша,половин лъжица тахан

8.Пеш 7км,СПОРТНА ПЧЕЛИЧКА

9.ПЛАНК,ПЛАНКОВА ПЧЕЛИЧКА
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта