Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Вто Фев 06, 2018 10:18 pm

1Състезател Кики,10блока,пила набързо,защото след 10м писане не ми дава да си изпратя доклада

2.Хранения за деня 5 СТРИКТНА

3.Устоях на изкушенията ИНАТЕСТА ПЧЕЛИЧКА
4.благоприятни храни да,ЗЕЛЕНА ПЧЕЛИЧКА
5.Кантарче,да МЕРИТЕЛНА ПЧЕЛИЧКА

6.2Л вода,ВОДНА ПЧЕЛИЧКА :swimm:

7.Споделено меню,ПЧЕЛИЧКА ПОЕТ

закуска 2 Б 200г кисело мляко
Обяд 2Б 200г кефир 2%
Следобяд 2 Б 112г извара Пилос ,1 круша,1с.л.тахан
Вечеря 3б, 84г пилешки гърди,240г домати 80г морков 1 киви 1ч.л.зехтин

Преди лягане ,1 Б56г извара,половин л.тахан половин круша

8.5км ходене пеша СПОРТНА ПЧЕЛИЧКА
9.ПЛАНКда ПЛАНКОВА ПЧЕЛИЧКА
ОБЩО 8
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Вто Фев 06, 2018 10:41 pm

1. Maxima - Ralito, 06.02.2018, вторник, 11 блока (реално изядени 10)
2. Хранения за деня – 4

10:30 закуска
16:00 обяд
Без междинна закуска
20:00 - вечеря
22:30 късна закуска
Не заслужих стриктна пчеличка заради пропусната междинна закуска и закъснял обяд

3. Удържах напук на изкушениятаи и си заслужих инатеста пчеличка
4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата, но вечерта бях навън и пих 1 бира - не заслужих зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- около литър и половина - хванах водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет

Закуска 2Б- зонова палачинка
1БП- 2 белтъка
1ПБ - 56 гр. извара
2 ВБ - 28 гр. овесени ядки (инстантни, накиснати)
2 мб мазнина за намазване на тиган
шарена сол за вкус

Обяд - 3 Б
Запеканка от телешка кайма, белтък, настъргани тиквичка и черна киноа - 2.5 ВПМБ
0.5 ВПМБ домашно кисело мляко пълномаслено

Междинна закуска -не

Вечеря 3Б
3 ПБ - 75 гр. пилешко месо на тиган
Зелена Салата - не броя
2 ВБ - 1 бира
3 МБ мазнина за салатата
Липсва ми 1 ВБ, който частично е в салатата. Така или иначе заради вечерята не вземам съответната пчеличка :(

Късно хапване - 2 Блока, за да компенсирам липсата на междинна закуска
1ПБ- 56 гр. извара
1 ПБ+ 1МБ - 56 гр. рикота
1МБ - орех
2ВБ - 134 гр. дюля. Тук вече е интересно: нямах никакъв подходящ плод за балансиране и се сетих за компота от дюли, от който взех само плода. Сварен е, но се надявам да не губи много от теглото си и затова взех мярката от сурово състояние (67 гр. за 1 ВБ). Ако някой може да даде точна мярка ще съм му благодарна.
Стевия и канела за вкус.
Стана страшна вкуснотия, предполагам с тиква също ще е много приятно.

8. Днес походих пеш, но реално не съм спортувала - нямам спортната пчеличка
9. Пропуснах планка - нямам пчеличка
10. Въпреки старанието си, улових едва 4 пчелички
Трябва със спорта да се взема в ръце, другото ще влезна в ритъм от утре, като тръгна на работа. Приготвила съм се за цяла седмица, така че никакви търтеи няма да се намърдат при мен! :angryred:
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 06, 2018 11:28 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 06.02.2018, вторник, 10 блока

:arrow: 2. Хранения за деня – 5
9:30 - закуска
12:30 - обяд
16:00 - междинна закуска
18:00 - вечеря
22:30 - късна закуска
заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- доста над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 2Б
2БПВМ - ябълкови кексчета

Обяд 3Б
1,5БП - телешко 42 г
1БП - пуешки бекон 3 ленти
0,5БП - белтък 1
1/4БВ – карфиол 100 г
3/4БВ - морков 60 г
2БВ - ябълка 200 г
3БМ – гуакамоле 3с.л.

Междинна закуска 1Б
1БПВМ - ябълкови кексчета

Вечеря 3Б
3БПВ – кюфтета (кайма смес)
зелена салата - не броя
3БМ – авокадо
2БВ - пюре от ябълка 2/3 чаша
1БВ - портокал

Нощна закуска 1Б
1БПВ – домашен кефир 200 г подправен с
1БМ – тахан 1/2 с.л.
канела, куркума, кориандър, индийско орехче, пчелен прашец

:arrow: 8. Днес не тренирах - без спортната пчеличка.

:arrow: 9. Домързя ме да правя планк - без пчеличка.

:arrow: 10. Според мен днес улових цели 6 пчелички и нито един търтей :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Сря Фев 07, 2018 12:23 am

Днес се справих добре :). Околните свикнаха, че съм на “диета” и вече не ме убеждават, че няма нужда. Имам само едно малко тътейче, ама мънинко :)


1. Състезател- Mimeta; 6.2.; 11 блока (2+3+2+3+1) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден –
7:30 – 130 г котидж и 200 г киви
13:00 – 588 г фасул, 84 г пиле и 1 БВ нахут. + 9 бадема
18:00 – 130 г котидж и 160 г морков
20:00 - лаком търтей. Колегата ни сготви и ми сипа да опитам - 2 броя спагети и залък пилешко
21:00 – 84 г пиле и 3 БВ +9 бадема
23:00 - 220 г кисело мляко
Леко изместени, но спазени 5 хранения - стриктна пчеличка.

3. Както писах, днес ядох изън зоново - лаком търтей. Още утре и ми свършва командировката, после ще е по-лесно.


4. Освен опитването на гозба та всичко бе зелено, така че си улових зелена пчеличка!


5. Всичките хранения мерих на грам - мерителна пчеличка!


6. Водната пчеличка ми е дружка, до 8 сутринта вече бях изпила литър, още няколко чаши в офиса и по заведенията, да не стоя на празна маса пия вода


7. Менюто ми е бедно (пак, и още 2 дни ще бъде), но е споделено и прилежно написано. Улових си пчеличката-поет


8. Днес не тренирах. :(


9. Великото упражнение "ПЛАНК" , поне това, като не тренирам. 3 по 90 секунди = планкована пчеличка.



10. Струва ми се, че днес улових 6 пчели и едно мини търтейче.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 07, 2018 5:58 am

Добър вечер на мен, а на вас добро утро. Без малко да не ми остане време да се отчета тук, ама няма накъде, трябва да си наглеждам кошера :)
Днес си обрах реколатата от закачалката, дето висеше отвън :laugh4: Т.е да бъда по ясна- пастърмата ми от акула и риба Меч е готова за консумиране, и трябваше да се правя малко на фотограф, за да добавя и малко домашно мезе в рецептите. Който не е хапвал подобно нещо, не знае какво е изтървал...божествена. Само дето изкупих всичкия сминдух от българския магазин, и сега няма повече за другите клиенти :stupid: По-късно ще пусна снимки в групата, че окъснях, и искам да свърша първо с вас.

Такааа, сега гледам нашата Ivka_94 първа се дикисала тук да докладва :) Нямам забележки, само един съвет- опитай се поне вечерната закуска да я замениш с кисело вместо с прясно мляко. Не прекалявайте с прясното мляко, защото след време с годините много хора започват да развиват непоносимост. А и както се пише из цял свят- кравето мляко е за теленцата. За хората - козето мляко е най-близко до майчината кърма. :Hello: Отличничка си, вече трети ден. Още два такива дни и ще хванеш пчелата майка :hug: 8+1

Nikka, много ми харесва как се заравяш в талаша :msmile3: ... :laugh1: звучи уютно, чак на мен ми се приска. Утре отивам да си поръчам стърготини за леглото ! За първи път искам да съм хамстер :bigsm8:

За обяда няма да те наказвам, че си гризнала от кожата на бутчето, ама гледай да не се повтаря докато си на състезание ;)
Пипи, вдигни изискванията, че така ще си откараме на минимума до края :bellysport: Нека е гърч
...ЕЕе, тук не може, щото после много врагове ще натрупам :laugh4: За лека нощ и за добро утро да ми теглите по няколко майни със страст и жлъч..НЕее, абсурДДД :bigsm31: И ти отличничка от първия ден нямаш прегрешения 8+1

ТониЕлис, тая боб чорба как я измери 100гр :) Бобчетата само, или чорбата или как? Чисто любопитство. Иначе нямам забележки. 8+1....както винаги, скука :hug:

chern0koska, бравуууссс :bigsm20: за ината....Ма така де, няма да й се даваш на тази гадна филия хляб...ще те изкушава с вида си...мани я, гадна с плосък задник филия! :laugh3:
А за излизането ти с приятелките- ще ти простя, само защото до сега се държиш като пълна монахиня, и нямаш нито един грях. Обаче това не означава, че ще ти се размине винения търтей! 8+1

Мечта_8, вчера забравих да ти кажа благодаря за стихчето, разсмя ме, обаче за да си вземеш битЗойн от ПиПиБанк, трябват 4 куплета :) Не може така да хитруваш ;) И как сремежливо и с наведен поглед си написала " мъъъничко кафенце"....чак Аз съвсем мъъъничко си отворих очите, колкото да уж да видя написаното :angel:
Голямо вълнение при срещите ми с мистър Планк бе, все още треперя, като при първата ни среща…уж го недолюбвам, а как ме тресе само…, а после коремните ми мускули тръпнат още дълго след срещата.
... Е това вече е любов, и то истинска, изгаряща като киселина душите ви, докато се сливате в едно... :skyle12: Ех, колко е прекрасно да си влюбен, чак на мен ми се прииска.... :bored1: Бравус, 8+1 :hug:

yana-калпазана! :bigsm17: Тъкмо подкара три божествено опияняващи дни в Зоната, и сега така да се на..акаш...пфффф :shock:
Иначе според лирическото ти завладяващо душата ми отклонение- не мисля, че си особено миньонче, и си мисля, че 10 блока ще си ок. Обаче :but: ако искаш пробвай 1-2 дена с девет блока, да видиш как ще се чувстваш. Може пък това да е перфектната бройка за момента. И както Хипчо сподели в по-горен пост- след време няма да ти стигат 9 блока, определено. Пробвай, и виж как ще се чувстваш. Чувството ти е най-добрия показател, ако се усещаш повече от комфортно в тялото, ако прилива на енергия те нападаа, значи това е бройката за теб :yess:

И сега - относно пчеличките,
поради форс мажорни собстоятелства
:laugh1: , заслужила си си без никакво съмнение и стриктна и мерителна буболечка. И ти благодаря че, споделяш. Така се чувствам човек, че някой ме е забелязал, и ми говори. Виж ги другите...сръдли, надути, изплюват по един сух доклад и дим да ги няма, те са от висшето общество, с тях не може да се говори, извинете :bigsm3:

И сега като си подкарала така сериозно зоната, ще трябва да си намалиш инсулина, така ли да разбирам? Много ми е интересно,и ще се радвам да ни споделяш какви промени правиш и забелязваш в себе си :hugs1: Мисля, че може би ще имаш още няколко такива бунтове на организма ти, но важното е да не се предаваш, и да завъртиш колелото с пълна сила, тогава тялото ти ще работи като по часовник. Не се отказвай поне два месеца от този начин на хранене и ще видиш резултати. Ако трябва ще продължа с теб до края на месеца, за стимул, само и само да можеш да се засилиш колкото може по-силно към центъра на зоната! :hug:
Обаче според правилата - гризна си червения търтей... :laugh: Няма да ти дам лаком търтей, защото този грях не е бил от изкушение, а по здравословни проблеми :angel:
Завършваш деня със шест пчелички и 1 червенко :hug:

kiki, днес на няколко пъти пада сървъра на сайта, и нищо чудно по това време да си писала доклад :) Всичко изглежда ок при теб, само един съвет - намали малко млечните продукти и давай малко на по-истински протеини :bow: 8+1

Maxima - Ralito, като пишете че пиете бира :beer: моля да ми уточнявате количеството, за да съм по точна в преценките ми :bow: И мисля, че на вечеря си се справила добре с баланса. Докарала си го, понеже бирата ти е бърз въглехидрат, и е по-добре в случая да прекалиш с протеина. И бравус за дюлята, това вече хормонално мислене, и да не си нацелила съвсем точния грамаж, важното е че си търсила баланса протеини-въглехидрати. БравусТ :) А за планка нямаш никакво оправдание :bigsm17:
Завършваш с 4 + 1 червен търтей :bouquet:

Хипчооо :tappingfoot: за тоя планк ще те изям с парцалите....безобразие, безобразие :bigsm51: Утре да не си посмяла да се осе*еш като днес! Искам много да се срамуваш ! 6 бройки само :hug:

mimetКaта си признала, че имала едно такова маААалко търтейче :laugh1: В случая обаче, няма да ти дам лаком търтей, (но няма и да ти там инатеста пчеличка) защото си го балансирала и все едно си поела един допълнителен зонов блок за деня което не е фатално.
Казвам на всички- това е идеята на състезанието, да започнете да мислите хормонално, както казва Барито. Дори да се изкушите някъде, можете да си опитате, в умерени количества, но мисленето е важно. Когато се изкушите с някой сладък въглехидрат, в главата ви веднага да светне червената лампичка, че за да го изядете този въглехидрат, ви трябва протеин!. Иначе просто не става за ядене и това е! Този навик трябва да ви се набие до болка в мозъците. Защото сигурно 99.9 % от вас няма да се задържат в зоната с кантарчетата, и този така ужасно полезен навик ще ви помогне много. Най-малкото да кръжите около зоната, което пак е нещо. Тялото ви рано или късно ще ви се отблагодари за тази грижа. :Hello:
А да попитам за тази вода - насилваш ли се да пиеш вода, или просто си си жадна, И ако си просто жадна, ти по принцип ли си пиеш така вода, или Зоната те кара да ожадняваш? Завършваш с 5 пчелички този ден ;) И да се вземеш в ръце, защото от началото на състезанието имаш само един единствен прилежен и стриктен ден. Утре те искам в пълно бойно снаряжение с много инат и воля. Изтърпете още една седмица, на състезание сте. После правете каквото си искате.

Тедито пак липсва... :doNotKnow: Калпазанка.... :bored1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Teddy » Сря Фев 07, 2018 8:28 am

Здравейте,

по някаква причина не мога да ви пиша от телефона си. Не знам защо, дава ми грешка. Не всеки ден имам компютър около себе си и вчера като пример не успях да напиша нищо и обикновено пиша сутрин, като дойда на работа. Опитвах се над 30мин, но уви.
Бях написала следното(не съм сигурна дали сега ще е така):

Състезател Teddy - 10 - 2+3+1+3+1 - Хранения на ден 5 - 06.02 (Бях ги написала в 23:10)(Днес е 07.02 - 08:30)

ЗАКУСКА - 2БПВМ - 09:00
400гр. Кисело мляко Верея 0.1% - 2БП+2БВ
6бр. Бадеми -2БМ

ОБЯД:
240гр. Домати - 1БВ
80гр. Моркови - 1БВ
1/2 Портокал - 1БВ
120гр. Домашна луканка (конска) - 3БП
9бр. Маслини - 3БМ

СЛЕДОБЕДНА ЗАКУСКА- 1БПВМ - 17:00
240гр. Прясно мляко 1% - 1БП+1БВ
3бр. Бадеми - 1БМ

ВЕЧЕРЯ - 3БПВМ - 19:00
Поради липсата на апетит и ужасни болки в корема, за да не изляза от зоната (не знам дали е правилно)
3*240гр. = 660мл. - Прясно мляко - 3БВ+3БП
9бр. Бадеми - 3БМ

КЪСНА ВЕЧЕРЯ - 1БПВМ - 22:30
220мл. Прясно мляко 1% - 1БП+1БВ

3. Удържах напук на изкушениятаи и си заслужих инатеста пчеличка
4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - Зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- над литър и половина - хванах водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет.
8. Днес походих пеш и бях на тренировка по тае-бо - спортна пчеличка
9. И планкова пчеличка за награда :peace1:
10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :love:
Аватар
Teddy
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 2:23 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Сря Фев 07, 2018 10:37 am

:bouquet:
Последна промяна ТониЕлис на Сря Фев 07, 2018 1:33 pm, променена общо 1 път
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Сря Фев 07, 2018 10:43 am

Пипи ,на въпроса за чорбата - измерих бобчетата 100 гр и си допълних купичката с чорба :chef1: да си съъъъъъърбам :laugh1:

Мечта 8 , как ги изяде тези 3 БВ зелен боб :о 540 гр , къде ги сложи :laugh1:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Сря Фев 07, 2018 2:19 pm

ТониЕлис написа: Мечта 8 , как ги изяде тези 3 БВ зелен боб :о 540 гр , къде ги сложи :laugh1:

:laugh4: Как къде? Където трябва бе! То стомаха ми е с вместимост 3 банкета! :msmile5: Те затова се съпротивлява отчаяно на мистър Планк! :bigsm46: Все ме подкокоросва да не се напрягам толкова и с едно чревоугодническо гласче ми вика "А, остави ми място поне за 1 банкет дее"
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 07, 2018 8:30 pm

Споделям моя любима рецепта, която зонирах днес.

Спанак с киноа 10БВМ


Киноа 100 г - 7БВ
Лук 65 г - 0,5БВ
Морков 160 г - 2БВ
Спанак 600 г - 0,5БВ
Чесън на вкус 2-3 ск. - не броя
Зехтин 3 и 1/3ч.л. - 10БМ

Киноата се сварява в отделна тенджерка с малко сол.
В тиган се задушават, в зехтина и малко водичка, чесъна, лука и моркова. Аз не ги задушвавам дълго, останям ги леко хрупкави. Добавя се спанака, като аз ползвам замразен. Щом се размрази, добавям сварената киноа и разбърквам, добавям още водичка, ако е необходимо. Подправям с черен пипер и още сол.
Хапва се с необходимите протеинови блокове сиренце, месце или яйца.

Изображение

Изображение
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 07, 2018 9:09 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 07.02.2018, сряда, 10 блока

:arrow: 2. Хранения за деня – 5
9:30 - закуска
12:30 - обяд
16:15 - междинна закуска
18:00 - вечеря
22:30 - късна закуска
заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- доста над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 2Б
1БПВ - кисело мляко
1БП - извара
1БВ - сини боровинки
2БМ - тахан
поръсено с пчелен прашец

Обяд 3Б
3БП - телешка пържола
1/8БВ – стар лук 16 г
1/8БВ – карфиол 50 г
зеленолистни - не броя
3/4БВ - морков 60 г
2БВ - ябълка 200 г
3БМ – маслини

Междинна закуска 1Б
1БПВМ - зонов тутманик Стеф

Вечеря 3Б
3БВМ – спанак с киноа (рецептата, споделих в предишния пост)
1,5БП - сирене
1,5БП - кюфте
салата от зеленолистни - не броя

Нощна закуска 1Б
1БПВ – зонов тутманик Стеф

:arrow: 8. Днес не тренирах - без спортната пчеличка.

:arrow: 9. Днес издържах една минута и 11 секунди с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута и 11 секунди - е няма как да изтърва тази планкова пчеличка. :smdance:

:arrow: 10. Според мен днес улових цели 7 пчелички и нито един търтей :angel:
Последна промяна HippoDel на Сря Фев 07, 2018 9:37 pm, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Сря Фев 07, 2018 9:36 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 07.02.2018 , 10 блока


2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ пилешка супа
2БП- пилешко месо - 56 гр
1БВ - грах - 40 гр
1БВ - ябълка - 100 гр
2БМ - 2/3 ч.л. зехтин

Обяд - 3БПВМ крем супа от праз - Тази супа не съм я мерила , мъжа ми я сготви преди да стана , сложил праз , картоф и сметана , не не знае грамажите :refuse: И аз си сипах на око :angel:
2БВ - крем супа - 150 гр
3БП - пилешко филе - 84 гр
1БВ - ябълка - 100 гр
2БМ- 2/3 ч.л. зехтин


Снак - 1БПВМ
1БПВ кисело мляко 220 гр
1БМ орех - 1 бр

Вечеря - 3БПВМ
2БП телешко филе - 56 гр
1БП телешко кюфте - 42 гр
1БВ морков - 80 гр
1/2 БВ броколи - 125 гр
1/2 БВ тиквички - 120 гр
1БВ мандарина -1 бр
2БМ маслини - 6 бр
1БМ грейви от месото

Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Ами , не всичките хранения за деня претеглени с кантарче , супата на обяд е на око - не си заслужих мерителна пчеличка


6. Изпита вода- два литра - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , разходка с кучетата 2,5 км и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , не се задъхвам вече и не треперя и се задържах без да мръдна . Днес опитах и страничен планк , по 20 секунди на двете страни , доста се разтреперих , утре пак - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Пипи ще каже дали успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Сря Фев 07, 2018 10:02 pm

1. Състезател 8 – Мечта_8 , 07.02.2018
2. Хранения 5 : 2 – 3 – 1 – 3 – 1 /7,30ч—12,30ч-16,30ч-19ч-22,30ч/
стриктна пчеличка;
3. Няма изкушения – инатеста пчеличка;
4. Деня мина с благоприятни храни –зелена пчеличка;
5. Всички хранения са премерени – мерителна пчеличка;
6. Изпих около 2 литра вода- водна пчеличка;
7. Меню:
Сутрин – 1 Б прясно мляко и кафенце, 1БП пуешка шунка, 1 БВ ябълка, 3 маслини;
Обед – 2 Б зонови мъфини;1 БП пуешка шунка, 1 мандарина, 3 маслини;
Следобедна закуска: 1 Б зонов мъфин;
Вечеря: 2 БП извара, 1 БП пуешка шунка, 2 БВ моркови, 1 БВ ябълка, зехтин;
Късна вечеря: 1 Б 2% кис.мляко.
Споделих и очаквам Пчеличка –поет!
8. Днес вървях около 3 км /пак в свински тръс/ , стълби преодолявах – искам си спортна пчеличка;
9. Днес на мистър Планк му дадох 60 секунден шанс – планковата пчеличка;
10. Според мен днес си хванах 8 пчелички.

Скучен доклад се получи, но обещавам да помисля :think2: , как да удължа стихчето за зоновалутата, само чакам да ме споходи музата…
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Teddy » Сря Фев 07, 2018 10:25 pm

1. Teddy, 07.02.2018, вторник, 10 блока
2. Хранения за деня – 5

10:30 закуска
16:00 обяд
Без междинна закуска
20:00 - вечеря
22:00 късна закуска
Zаслужих стриктна пчеличка

3. Удържах напук на изкушениятаи и си заслужих инатеста пчеличка
4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата искам зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- около литър и половина - хванах водната пчеличка
7. Днес походих пеш, но реално не съм спортувала - нямам спортната пчеличка
9. Планк - имам пчеличка
10. Въпреки старанието си, улових едва 6 пчелички

Много работа днес и даже и менюто нямам време да си напиша, защото ще припадна на клавиатурата
Лека нощ :)
Аватар
Teddy
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 2:23 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Сря Фев 07, 2018 10:26 pm

1.Състезател Кики,9 БЛОКА
2.Хранения за деня 5 СТРИКТНА ПЧЕЛИЧКА

3.Издържах на изкушенията ИНАТЕСТА ПЧЕЛИЧКА

4.Целият ден мина на благоприятни храни,да ЗЕЛЕНА ПЧЕЛИЧКА

5.Всички храни премерени,МЕРИТЕЛНА ПЧЕЛИЧКА

6.изпита вода над 2 литра ВОДНА ПЧЕЛИЧКА

7.Споделено меню ПЧЕЛИЧКА ПОЕТ

ЗАКУСКА 1Б 200Г КИСЕЛО МЛЯКО

ОБЯД 3Б 180Г КОТИДЖ,9 МАСЛИНИ,2 ФУРМИ 1 КРУША

СЛЕДОБЕД 1Б 200 Г КИСЕЛО МЛЯКО 2%

ВЕЧЕРЯ,3Б 2 телешки кюфтета ,84 г общо,,салата,2мандарини,бира.Чаена л.зехтин

8.Спорт,да,3 км пеша,СПОРТНА ПЧЕЛИЧКА

9.Планк,не,,.бях цял ден навън.В къщи ме чакаха гладни тинейджъри и съпруг да им готвя :chef1:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Сря Фев 07, 2018 10:29 pm

Днес малко поразбърках схемата, тъй като бяхме на театър, но се получава минумума броя хранения и мааалко по-малко блокове. Нощна закуска няма да има тъй като си я хапнах през деня..
Имам безпричинен застой на килограмите от два дни, при вас как вървят нещата?


1. Състезател - Nikka, 08.02.2018, понеделник, на 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден – 5, по схемата 2-1/2-3-2-2
10.00ч – 2 Б:
- овесена каша с извара и бадеми -2 БВПМ

12,30-100гр кис,мляко -1/2БВ

14 ч – 3Б
- миш-маш от белтъци, печен пипер, домати и извара – 3БПМ+2БП
-100гр ябълка – 1 БВ

16,30ч – 1Б
– кис.мляко 2% 400гр – 2 БПВ
--6 лешника – 2БМ

22.30 – 3Б
- котидж – 126гр– 2 БП
- пуешка шунка 42гр – 1 БП
- домати 240гр – 1 БВ
- печено кисело зеле 300гр– 2БВМ
-1бм тахан

Смятам че си заслужих стриктна пчеличка
3. Изкушението НЕ победи. В театрото мъжете хрупаха до мен, дори ми връчиха пуканките да им ги пазя. Дощя ми се да ги опитам дали са хрупкави ама като се сетих за мазнинките дето ме чакат да ги стопя, ми мина бързо желанието. Та дори не ги помирисах. Хванах си тлъста инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче -мерителна пчеличка.
6. Изпита вода - 2л - водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- гепнах и пчеличката-поет
8. Днес ходих с бързо темпо около 30 минути - спортната пчеличка.
9. Още една мъничка :laugh1: планкована пчеличка.
10. Успях да уловя и 8те пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой
11. Според мен днес пак улових всичките 9 пчелички
Последна промяна Nikka на Чет Фев 08, 2018 12:30 am, променена общо 2 пъти
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта