Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Яну 31, 2016 4:05 pm

Зоната ще му създаде дисциплина в храненето. И при всички случаи ще има полза. Поне така си мисля.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пон Фев 01, 2016 4:38 pm

Katerinka написа:При всички случаи не може да спре инсулина, но е немарлив към храната си, на 30 години е , а вдига кръвно, и още много проблеми, можеби ще опита зоната .

Лично аз мисля, че от Зоната по-зле няма да стане, а само може да се подобри. И смятам, че наистина ще се подобри.
Но всичко това с посоченото вече условие - да се консултира с лекар и да не спира медикаментозното си лечение.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Вто Фев 02, 2016 12:43 pm

Маня,моля за помощ,купих агаве сироп суров,за 1бл.В и по - мойте сметки. нещо много ми се вижда :think2:
Хранителна стойност за 100гр.
Мазнини-0
Въглехидрати-16
от които захари-3
Белтъчини-1
Влакнини-7
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Фев 02, 2016 1:36 pm

Щото и на мен - 56 г за 1 БВ. Да не е нектар? Този, който аз си купувам е или в буркан или в шише (в буркана излиза по-изгодно финансово). И в двата случая е с консистенция подобна на мед, една идея по-рядка и доста по-тъмна, по скоро бие на цвета на манов мед. И ми излиза по 12 г - т.е. 1 с.л за блок.

Това са двата вида, които ползвам

Изображение

Въглехидратите при тези са 76 г

Тъй като това чудо е доста сладичко (не знам твоето какво е) би могла просто го добавяш като подсладител - 1 ч.л. и да не броиш въглехидрати.

Аз го ползвам, когато си правя тахан халва или ако ми се иска цеденото кисело мляко, смесено с тахан да ми сладнее.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Вто Фев 02, 2016 2:17 pm

Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Фев 02, 2016 2:27 pm

И аз съм го гледала този, но точно поради 16 г въглехидрати не съм си го взимала. Не приемам въглехидрата ми да е 56 г от течен продукт, който ще ме умори от сладост :) . Затова съм се спряла на моето бурканче, което е 1 кг за 20 лева и ползвам 3-4 месеца.

В твоя случай ти препоръчвам просто да си слагаш 1 ч.л. за подслаждане на нещо (предпочитай да е в сурови комбинации) без да го смяташ към въглехидратните блокове.

Ползвам и петмез от фурми (оранжевко) - пак ми излиза 1 с.л. за въглехидратен блок.


Рокси, прегледах нещо из нета сега. За много различни агаве продукти инфото 16 г въглехидрати е за доза за ползване от 21 г. Да не би тия да са се заблудили нещо и да са ползвали грешно инфо от мрежата :laugh1: И това е около 1 с.л. според източниците.

16 г е и за 100 г агаве, но не сироп, а вече като растение с фибри дори включени в него. Щото мексиканците май си готвят и листата, а не ползват само сиропа.

Това да не беше пакетирано в БГ. Щото моето си е доставка от немско.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Вто Фев 02, 2016 2:48 pm

По скоро го взех м/у другото , купих си брашна и зърна,фурми и какво друго , какво........:lol: и хоп това агаве, повече няма да взимам от него :refuse:


Най-вероятно е така защото всичко на етикетчето е написано на български.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Сря Фев 03, 2016 9:53 pm

Маня, ще си поръчвам протеин от сайта на. Бари , че ми свършва , а се колебая и м/ у фосили и орзо. сетих се , че. ти си беше взимала паста ако не се лъжа .Хареса ли ти ? Как е ?
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Фев 03, 2016 9:59 pm

Еднократно и с много проблеми и ми излезе през носа :laugh1: . И вероятно няма да повторя.

Ами страхотни са и двата вида. В сайта на Бари има много интересни рецепти (макар че повечето за за 4 блока). А най-простата рецепта за 3 блока е 60 грама от пастата (орсо или фусили) и 1/4 чаша настърган пармезан. Така си я хапваше бременната му дъщеря. :)

Колкото до протеина - не си заслужава толкоз пари - и този на Now си е супер. Ако можеш да си разрешиш, по-добре си поръчай маки берито и рибено масло. Тези двете наистина си заслужават.

Пратките задължително минават през митница!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Сря Фев 03, 2016 10:40 pm

Рибеното масло и маки берито си ги получавам като абонамент на два месеца, а протеина си го поръчвам по рядко.И ска ми се да опитам и пастата, и зоновите десертчета.

От рецептите на Бари си правим по лесно достъпните , много често сини боровинки с рикота или с протеин с дребни плодове , във фризера имам къпини и малиники .
Около две години поръчвам от сайта и само три път съм ходила на митницата , другите в пощенския клон си идват .
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Фев 04, 2016 7:58 am

Ооо, завиждам ти, че можеш да си го позволиш. Дано спечеля от някоя игра на късмета (които не практикувам :laugh4: ), че да мога и аз :laugh4: Или ще трябва да си търся спонсор на стари години :laugh1: :laugh1: - за което нещо нито време имам, нито мерак :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 7:48 pm

Лека вкусна вечеря

2 БПВМ

2 БВ - 2 глави лилав лук (или няколко по-малки така че да станат 260 г)
2 БП - 56 г нискомаслено сирене
1 БМ - 1/3 ч.л. зехтин
1 БМ - 1 ч.л. смлян орех
сол, черен пипер, няколко листенца мащерка, оцет балсамико

Главите лук се обелват. Разрязват се на 8 парчета на кръст без да се срязват докрая. Поставят се в тавичка върху хартия за печене. Поръсват се със сол, черен пипер и листенцата мащерка. Зехтинът се разпределя върху лука. Полива се и с балсамико. Покрива се с алуминиево фолио и се пече на 190 градуса 30-40 минути. Поднася се поръсен с натрошеното сирене и смления орех.

Ох, мечтая си за момента, когато ще виждам в огледалото коремните си мускули (ако са останали такива :laugh1: ), за да мога да сложа двойна доза зехтинец. Ще стане доста по-вкусно :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Фев 05, 2016 7:56 pm

Ееее Манче, това е уникална рецепта, утре ако има ще си купя червен лук и ще я направя. Майсторка си на бързи и лесни рецепти :applaus:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 8:01 pm

Ами гледам разни кулинарни предавания и сайтове и като видя нещо, което може да се приспособи към Зоната - пробвам. Това стана супер. Но наистина си го представям как би вкусвало с доста повечко зехтинец :laugh1: . Но и така беше супер вечеря.
Много обичам печен лук и честичко си правя салатата на мама. Но тази беше по чужда идея.
Мама го печеше с люспите, после го бели и нарязваше на едни полумесеци и заливаше с лимон, зехтин, черен пипер. Поръсваше с магданоз и ставаше великолепна зимна салата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Пет Фев 05, 2016 8:29 pm

И за обожавам печен лук и чесън ммммм....... :chef1:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 8:36 pm

Представям си една пълна тава с кореноплодни - морковчета, червено цвекло, пащърнак, магданозен корен, глава целина, лук и чесън, полети обилно със зехтин и изпечени във фурната. После поръсени с лимон и зелени свежи подправки и...... И си правя често подобни изпълнения, слагам си повечко зехтин, но той си остава в тавата и отива в канала, а аз си хапвам печените зеленчуци. И съм се изхитрила - за да не ги пека дълго, първо ги пускам на пара за 10 минути и после пека още 15 и стават :bigsm39: И много лесно се зонират после... Протеинът по избор - аз предпочитам да е млечен естествено :lol: , но и с мръвка гила та се къса
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта