Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Окт 31, 2015 9:20 am

На iHerb са пуснали ново молекулярно пречистено в Германия, високо концентрирано, фармацевтичен клас рибено масло - Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels. Маня, ти май търсеше такова. :) Има си и сертификат. Веднага направих поръчка и като дойде ще го тествам във фризера и ще доложа. :laugh4: Поръчах за проба и Life Extension, Super Omega-3, EPA/DHA with Sesame Lignans & Olive Fruit Extract, 120 Softgels - също молекулярно пречистено, концентрирано рибено масло, което има и 5 звезди по IFOS. В добавка си има лигнани и полифеноли. Него също ще подложа на теста с фризера щом пристигне. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пон Ное 23, 2015 5:57 pm

Рибените масла от горния пост пристигнаха и вече 10-на дена си стоят кротко в шкафа. Бях решил първо да си изпия рибеното масло на NOW и след това да отварям новите мостри. Обаче не издържах :laugh4: и вчера отворих Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels и го подложих на теста с фризера. Капсулата даже стоя не 5 часа, а повече от 12 часа, че го бях забравил. Дори и след тези повече от 12 часа маслото си беше бистро и течно сякаш не е било във фризера толкова време. Определено това става моя фаворит за рибено масло и занапред ще ползвам него. Ето и предимствата му:
1.Високо концентрирано рибено масло - 80% от капсулата е EPA+DHA;
2.Молекулярно пречистено;
3.Триглециридна форма на омега 3;
4.Фармацевтичен клас на рибеното масло;
5.Пет звезди по IFOS;
6.Премина повече от успешно теста с фризера;
7.Сертификат за качество.
Единствения му малък недостатък е, че е малко по-скъпо от рибеното масло на NOW. Един грам EPA+DHA идва с 10 цента по-скъпо отколкото това на NOW - Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.
Мисля си обаче, че тези 10 цента на грам си заслужават всеки цент.
Life Extension, Super Omega-3, EPA/DHA with Sesame Lignans & Olive Fruit Extract, 120 Softgels продължава да чака теста с фризера. Като му дойде времето ще споделя резултатите.
Последна промяна gogo на Вто Ное 24, 2015 3:07 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот elinka_at » Вто Ное 24, 2015 1:26 pm

Здравей,
Има ли по - голяма разфасовка от тази хубавата омега, че 30 капсули са много малко, а от тази омега по колко капсули пиеш?
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Вто Ное 24, 2015 2:25 pm

elinka_at написа:Здравей,
Има ли по - голяма разфасовка от тази хубавата омега, че 30 капсули са много малко, а от тази омега по колко капсули пиеш?

Поддържращата доза от 2,5 g ЕРА/DHA, препоръчвана от Бари Сиърс се постига с 3 капсули., т.е. опаковката стига за 10 дни. В iHerb не се предлага по-голяма разфасовка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Вто Ное 24, 2015 3:01 pm

elinka_at написа:Здравей,
Има ли по - голяма разфасовка от тази хубавата омега, че 30 капсули са много малко, а от тази омега по колко капсули пиеш?

Елинка, Маня вече ме е изпреварила с верния отговор. ;) За съжаление няма по-голяма разфасовка. Аз поръчах 4 броя в една пратка и сега тръпна в очакване къде ще дойдат. Надявам се - в пощата.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот elinka_at » Вто Ное 24, 2015 4:21 pm

Според мен ще дойдат в пощата, напоследък си поръчвах от твоята омега по 240 капсули+ витамин Е малка разфасовка и ми пристигаха на пощата, а това е на стойност около 50 лв
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот mara_paskaleva » Пет Ное 27, 2015 1:02 pm

Здравейте, изчетох адски много, обърках се,пак четох и сега ,когато вече някои неща ми се поизбистриха...остана 1 въпрос :) Купих си препоръчано от тук, рибено масло http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104 и сега пак чета и препрочитам,смятам и пресмятам, но както и да го въртя,излиза че трябва да пия х 10 хапчета на ден :th: А специално четох,че е добър продукт.... има 180 мг EPA и 120 DHA, а аз трябва да пия по 3 грама.... правилно ли е или някъде пак съм се загубила :skyle5:

Много моля за помощ,защото вече започнах с изчисленията и приготвянето на храна от зоната и всичко върви перфектно,но тук....задълбах много и вече не знам правилно ли смятам или нещо съм объркала с поръчката и съм поръчала нещо,което е кофти :sad:

Благодаря :pray:
mara_paskaleva
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 27, 2015 12:45 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пет Ное 27, 2015 1:57 pm

За 2,5 g препоръчани от д-р Сиърс като минимална доза от това рибено масло трябва да приемаш 9 капсули всеки ден. Не знам откъде си решила, че това е препоръчаното. Може би си се подвела поголемия брой капсули. За съжаление този продукт е доста далеч от изискванията за Зоната. Продуктът на Now Foods e този или този. А само преди ден два се появи нещо, което е може би най-доброто решение в момента, предлагано на достъпна за нас цена, което е с качеството препоръчвано от Бари Сиърс - фармацевтичен клас рибено масло
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пет Ное 27, 2015 3:13 pm

mara_paskaleva написа:Здравейте, изчетох адски много, обърках се,пак четох и сега ,когато вече някои неща ми се поизбистриха...остана 1 въпрос :) Купих си препоръчано от тук, рибено масло http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104 и сега пак чета и препрочитам,смятам и пресмятам, но както и да го въртя,излиза че трябва да пия х 10 хапчета на ден :th: А специално четох,че е добър продукт.... има 180 мг EPA и 120 DHA, а аз трябва да пия по 3 грама.... правилно ли е или някъде пак съм се загубила :skyle5:

Много моля за помощ,защото вече започнах с изчисленията и приготвянето на храна от зоната и всичко върви перфектно,но тук....задълбах много и вече не знам правилно ли смятам или нещо съм объркала с поръчката и съм поръчала нещо,което е кофти :sad:

Благодаря :pray:

Мара, както и Маня е отбелязала, засега най-доброто като качество/цена е Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels. Малко по-нагоре можеш да прочетеш за предимствата му. Само 3 капсули от него осигуряват поддържащата доза EPA+DHA.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот negat1ve » Нед Ное 29, 2015 5:52 pm

По принцип колко опаковки от това масло е удачно да поръчам в една пратка без да се минава през митница? Искам да го съчетая с една опаковка витамин Е:
http://eu.iherb.com/solgar-vitamin-e-40 ... tgels/9902
но ако не е възможно ще мина само с рибеното масло. Първа поръчка ми е, има ли още бонус ваучер при нея?
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Katerinka » Нед Ное 29, 2015 5:59 pm

Без митница е до 30 лв, аз съм поръчвала и за 50 и съм минавала метър, амааа...риск е, така, че ти решаваш, ето ти моя код , би трябвало да ти даде бонус. CST702
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Нед Ное 29, 2015 10:09 pm

negat1ve написа:По принцип колко опаковки от това масло е удачно да поръчам в една пратка без да се минава през митница? Искам да го съчетая с една опаковка витамин Е:
http://eu.iherb.com/solgar-vitamin-e-40 ... tgels/9902
но ако не е възможно ще мина само с рибеното масло. Първа поръчка ми е, има ли още бонус ваучер при нея?

Негатив, тъй като Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels стига за 10 дена ако се приема по 3 капсули на ден, което е поддържащата доза то за 1 месец ще ти трябват 3 опаковки. Стойността на 3 опаковки за съжаление е по-голяма от 30 лв., но пък като обем шишенцето е малко и съответно пакета от iHerb също ще е малък. Имам чувството, че малките пакети често отиват в пощата, а не на митница. До седмица ще трябва да пристигне новата ми поръчка с 4 опаковки. Надявам се тайно да бъде в пощата. Поръчах 4 опаковки защото има отстъпка от 5% при закупуване на 4 броя. Успех.
PS:Ако имаш въпроси по поръчките от iHerb можеш да погледнеш в началото на дневника ми (5-6 пост). Там съм обяснил накратко нещата. Има и код за отстъпка, която засега е твърдо 5$. Ако нещо не е ясно - питай.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот negat1ve » Пон Ное 30, 2015 5:40 pm

И аз поръчах 4 бройки, ще се чуе скоро дали се минава през митница. Така и не намерих къде се вкарва кодът за отстъпки, изрично гледах всички полета като стигнах до кошницата и чекаута. Мисля, че е променено защото преди да потвърдя поръчката излезе автоматично

Savings: Save $5.00 - First-time customers only. (€4.70)



на един от най-долните редове. Гледам че е извадило €8.08 от общата сума. Нямаше никъде в транспортните опции и Global Mail by DHL, та чекнах най-евтинито Ship via Airmail. Няма тракинг номер и на срок за доставка изписа "Estimated Delivery Date: December 8, 2015 - January 5, 2016". Статус Processing предполагам означава, че е дръпнало парите от картата и ще те уведомят като изпратят пратката нали? Нямам онлайн банкиране за да проверя.
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Ное 30, 2015 5:51 pm

via Airmail е най-изгодно откъм цена за транспорт и почти сигурно, че ще го получиш по пощата. Има ограничение в грамажа, който може да пътува по този начин. Ако пратката ти е по-тежичка и задължително изисква друг тип куриер - DHL винаги спазва правилото за 30 лв и ще има задължително митница. Но те предлагат освобождаване срещу допълнително заплащане.
Понеже е пощенска пратка, няма начин на се провери. Трябва да получиш имейл за потвърждаване на поръчката. И после още един за изпращането й. След него се появява инфо в банката за направено плащане (може и след ден два, ако се случат почивни дни).
Получил си и отстъпка за първа поръчка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот negat1ve » Сря Дек 09, 2015 5:28 pm

gogo написа: До седмица ще трябва да пристигне новата ми поръчка с 4 опаковки. Надявам се тайно да бъде в пощата.


Какво стана, мина ли между капките с тази пратка или ще се ходи по митници?
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Katerinka » Пет Дек 11, 2015 2:53 pm

Рибеното масло фармацевтичен клас което Гого препоръча е с 20% надолу и излиза 10 лв за шишенце.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта