Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Окт 15, 2013 8:37 pm

лилит написа:Не видях да сте го обсъждали и да питам, някой проверявал ли го е това. Пише, че е молекулярно пречистено, пак е на NOW Foods, но поне се поръчва от България и цената май е добре. Питам, защото искам да поръчвам в по-големи количества заради сестра ми (тя трябва да пие по 15гр) и тези митнически истории ми идват в повече.

лилит,
в това риб. масло, в две капсули от 2 г се съдържат DHA 360 мг и EPA 240 мг. Значи в една капсула от 1 г има DHA 180 мг и EPA 120 мг. А в маслото, препоръчано от Гого, в една капсула от 1 г, се съдържат DHA 360 мг и EPA 240 мг, т.е. двойно. Ако сестра ти трябва да пие по 15 г, от маслото на Гого и трябват 25 капсули, а от другото ще тябва да пие двоен брой капсули - 50 :wow: . Струва ми се, че при такава доза е по-добре да пие течно и то консентрирано. Ама бая парички ще отидат за рибено масло.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот лилит » Вто Окт 15, 2013 9:44 pm

HippoDel написа:Струва ми се, че при такава доза е по-добре да пие течно и то консентрирано. Ама бая парички ще отидат за рибено масло.

Да, с капсули явно няма да стане. Не я знам дали ще иска да пие течно. Има ли някъде линк към такова масло, за да се ориентирам горе-долу за парите. Ако съм убедена в ефекта, ще ги плащам колкото и да са, ама знам ли до колко, сериозно заболяване като нейното, може да се повлияе от рибено масло :roll: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 16, 2013 2:42 pm

лилит написа:
HippoDel написа:Струва ми се, че при такава доза е по-добре да пие течно и то консентрирано. Ама бая парички ще отидат за рибено масло.

Да, с капсули явно няма да стане. Не я знам дали ще иска да пие течно. Има ли някъде линк към такова масло, за да се ориентирам горе-долу за парите. Ако съм убедена в ефекта, ще ги плащам колкото и да са, ама знам ли до колко, сериозно заболяване като нейното, може да се повлияе от рибено масло :roll: .


Лилит,

Ако наистина трябва да се пие доза от 15 гр омега 3 на ден, то най-добрият вариант е течното рибено масло. Имай в предвид обаче, че е необходимо време за натрупване на омега 3 в тялото на човек за да се има ефект от него. Порових из iHerb за да потърся за теб някакъв вариант. най концентрираното, което аз успях да намеря течно рибено масло е това Nordic Naturals, Ultimate Omega Xtra, Lemon, 8 fl oz (237 ml). В него в 5мл има 3гр омега 3(EPA и DHA) Цената му обаче е доста солена 67.96$, то отива директно на митницата и там ще трябва да се плаща и ДДС. Друг вариант е течното рибено масло на NOW - Now Foods, Omega-3 Fish Oil, Lemon Flavored, 7 fl oz (200 ml). Цената му е 12.99$, т.е това рибено масло ще дойде в пощата. Това рибено масло обаче не е толкова концентрирано колкото първото. В него в 5 мл има 1,2 омега 3, но пък цената му е доста по поносима, а и цената за грам омега 3 в рибеното масло на NOW е по-добра. Успех в избора.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот лилит » Сря Окт 16, 2013 4:36 pm

Благодаря, Гого, май ще поръчам първо от това на Now Foods, защото не знам дали ще може да го пие като е течно.

Още чета по въпроса, но видях, че Бари Сиърс споменава на няколко места, че Зоната + рибено масло в по-големи дози може да повлияе множествена склероза. Не очаквам чак да я излекува, но напоследък кризите й зачестиха и поне да опитаме да задържим нещата в по-лек вариант. Паникьосала съм се защото подозирам, че преминава от пристъпно-ремитентната форма във вторично прогресивна.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 16, 2013 5:54 pm

Лилит, на прав път си. Виж какво открих в книгите на Сиърс:

"Всъщност всяка болест - независимо дали става ДУма за сърдечно заболяване, рак или автоимунна болест като артрит и множествена склероза - може да бъде разглеждана на молекулярно ниво просто като произ¬водство на прекалено много лоши айказаноиди и на по-малко - добри"

Демек когато добрите и лошите айказаноиди се уравновесят съответните заболявания ще отстъпят.

И

"Достигането на Зоната подобрява много качеството на живота. Ето защо особено ми допада писмото на Джоун С., която писа:
„Тази „нелечима" мултиплена склероза започва да отстъпва след шестнайсет години. Струва ми се, че преживявам някакво чудо. Радвам се, че си водех ежедневно записки, тъй като ми се струва невероятно. Непрекъснато се щипя, за да се убедя, че не сънувам."
Тук думите са излишни. Кураж и вяра, че Зоната ще помогне и на Вас. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот лилит » Сря Окт 16, 2013 10:02 pm

Ей, това не го бях чела и не знаеш колко ме зарадва. Колебаех се дали да я тормозя, ама сега вече няма да я оставя намира :laugh4: Само трябва да внимавам с блоковете, че и без това е кльощава, да не вземе да изчезне :lol:
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Окт 16, 2013 10:25 pm

За да се предотврати нежелано сваляне на тегло, се увеличават с 1 блок мазнините.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Окт 17, 2013 11:48 am

Лилит, само да напомня, че течното рибено масло след отварянето трябва а се съхранява в хладилника.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Окт 18, 2013 10:04 pm

Да ви се похваля, днес получих първата си пратка от iHerb, с тези два вида рибено масло Now Foods, Ultra Omega-3, 500 EPA/250 DHA, 180 Softgels и Now Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels.
Благодаря на Гого, за полезните съвети и помощта по темата. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Окт 19, 2013 7:19 am

HippoDel написа:Да ви се похваля, днес получих първата си пратка от iHerb, с тези два вида рибено масло Now Foods, Ultra Omega-3, 500 EPA/250 DHA, 180 Softgels и Now Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels.
Благодаря на Гого, за полезните съвети и помощта по темата. :hug:


Хипо,

Винаги и с най-голямо удоволствие :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Окт 20, 2013 9:30 pm

Гого,

Ти някъде беше споменал, че си чел, че при приема на рибено масло, се получава, нещо като натрупване. Т.е. трябва да се пие известен период от време за да започне да има ефект. Може ли да напишеш по-подробно, какво беше точно и колко дълъг е този период. Не знам дали ме разбра, нещо много тъпо се изразих? :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 21, 2013 5:06 pm

Хора, къде пишеше, за различните болести по колко грама рибено масло трябва да се приема. Убийте ме, не мога да го намеря цял ден. :stupid:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот лилит » Пон Окт 21, 2013 7:46 pm

HippoDel написа:Хора, къде пишеше, за различните болести по колко грама рибено масло трябва да се приема. Убийте ме, не мога да го намеря цял ден. :stupid:

В моя дневник Гого беше писал за някои болести.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 21, 2013 8:30 pm

лилит написа:В моя дневник Гого беше писал за някои болести.

Мерси, Лилит! :bigsm21:
Като го прочетох и се сетих, къде го пише във "въпроси и отговори". Аз изчетох отново статиите за рибеното масло, а то къде било. :dum:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Окт 22, 2013 5:52 am

Хипо,

Във Въпроси и отговори и аз съм открил много неща, които са ме интересували :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Окт 22, 2013 9:33 pm

Исках да ви питам, според вас, когато приемаме рибено масло при здравословен проблем, в по-големи дози, например около 10г на ден, колко дълго трябва да се пие в тези дози?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron