Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Нед Юли 05, 2015 1:43 am

За книгата аз още веднъж ти благодаря - страхотен превод, макар да я прегледах само отгоре-отгоре, защото в момента времето ми е кът и дори тук влизам в седмицата веднъж като половинката ми е заспала и не знае в колко си лягам, че иначе ще го стресирам съвсем :scare:. Но имаш огромното ми :blagodaria: и само чакам малко свободно време, за да я прочета подробно цялата. Което ще се случи някога септември или октомври, когато планираме истинска почивка :msmile8: . Дотогава се надявам да имам и четец за книги и да си карам кефа на плажа с Киндъл и мохито в ръка :bigsm24: :bigsm1:

Страхотна си и макар, че рядко вече пиша ще използвам много от идеите ти в бъдещото зоново меню за ресторанта. Благодаря ти още веднъж :hooo:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пон Юли 06, 2015 3:18 pm

Манче плодовите смутита наистина са разкошни ,мерси за идеите, наистина е късмет че съм почнала зоната лятото :smdance:
Сега седни ако си права и се дръж да не паднеш от смях :laugh4:
Отидох до метро и си купих сухи босилек, риган , розмарин, нямаше салвия, разбърничках ги и сипах на всеки по 7 грама, мойте ги разбърках с малко мляко така да ги хапвам ама не става, брей голям зор не се преглъща,ама се заинатих и ги прекарах с една бутилка вода :laugh1:
Майка ми ,ми казва да ги разбъркам в повече мляко ама аз не си падам много по млякото и за да е по малко реших да хитрувам :laugh1: абе наврях ги :laugh4: ама се изпотих, че и на един път , пак за да ми се налага повече да ги ям.
На следващия ден се примирих и ги разбърках в един блок верея 3,6 ,него по мога да го ям с лъжица, и за моя изненада стана приемливо, на майка ми даже и харесва :laugh1: интересното е че тези два дни нямам проблеми с тоалетната :laugh1: днес няма да ям за да разбера дали е случайност :think2:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юли 06, 2015 3:26 pm

Какви 7 г бре моме? :laugh1: Уби ме. :laugh1: Изобщо какво ги мериш. Когато са сухи винаги се слага по-помалко дори да не готвиш по зоната. В прясно състояние - повече.
Като толкова искаш да приемаш подправки - сушените стават на разкошен чай. Де що билка се сетиш и подправка, като сложиш по 1 ч.л. от всяка и запариш в 2-3 литра вода. Да престоят до охлаждането и после ето ти билково-подправчена вода за целия ден.
Но сега лятото наблягай на свежи подправки. Сухите ги остави за зимата, когато няма да има свежи.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Пон Юли 06, 2015 3:31 pm

Маня и мен ме запали по подправките. Пробвах течния шоколад с чили + всички други, мента канела и куркума, но чилито не го харесах в сладък вариант. Иначе си го ползвам за други неща. Преди никога не бях.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пон Юли 06, 2015 4:19 pm

Tatyana написа: Дотогава се надявам да имам и четец за книги и да си карам кефа на плажа с Киндъл и мохито в ръка :bigsm24: :bigsm1:

Това е, това е четецът! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пон Юли 06, 2015 6:24 pm

Експериментите са основата на истината, ако ми се отразяват добре за WC-то,ще се напъна и ще ги хрупам като торта :lakom:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юли 06, 2015 6:39 pm

Katerinka написа:Експериментите са основата на истината, ако ми се отразяват добре за WC-то,ще се напъна и ще ги хрупам като торта :lakom:

Поне ги комбинирай с мляко от 2% без да добавяш мазнини. Все пак се бориш да си в Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Вто Юли 07, 2015 2:04 am

Italiano написа:
Tatyana написа: Дотогава се надявам да имам и четец за книги и да си карам кефа на плажа с Киндъл и мохито в ръка :bigsm24: :bigsm1:

Това е, това е четецът! :yess:


Ити, с риск да се разведем вече (ама не може, щото още не сме се оженили де :laugh:) пак ще отговарям по нощите, ама не мога да си пренебрегна любимия сайт и само да чета, пък и той спи вече :bigsm1:

Киндъла ми е мечта, ама този с подсветката и то от втората серия, че първата нещо била дефектна и не ставала. Миналата година много четох за четци из разни форуми и реших, че ще е Киндъл - нещо като Мерцедеса преди време за колите. Ама забравих вече буквите от втората серия - той е най-доброто засега и смятам да си направя един подарък за ЧРД септември, че дотогова ще съм пчеличка на няколко фронта и мисля да си го заслужа :herobee: :bigsm18:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юли 09, 2015 11:13 am

Захапах следващия голям залък - The Omega Rx Zone. Втората основополагаща книга на Бари. Както сам той определя трилогията си: "Зоната" - "Зоната Омега Rx" - "Средиземноморската Зона" като цялостната еволюция на програмата му за хранене. Не обещавам след колко време ще можете да я прочетете на български, но за мен ще е удоволствие да ви я представя. Дай Боже да имам сили и време да го направя. Защото си заслужава.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Чет Юли 09, 2015 1:08 pm

Маня, Маня,... Ти си Зонби с голямо З. Какво щастие е, че форумът те има. :Hello: :applaus: :bouquet:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юли 09, 2015 1:18 pm

Благодаря Гого, но щастието е за мен, че попаднах на този сайт и форум. И с помощта на всички ви прекрачвам всеки ден поредната крачка към Зоната, към едни по-спокойни, по-жизнени и по-пълноценни старини (нищо че още са далече, защото след престоя ми в Зоната се чувствам на 18 :laugh1: :laugh1: , макар и да ми предстои пенсиониране :laugh4: ).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юли 09, 2015 3:36 pm

Мила Маня, още не съм прочела докрай Средиземноморската зона, но съм възхитена от превода на сложните специфични термини. Очаквам с нетърпение и книгата за омега 3, още повече че се реших да пия отново рибено масло. Тъкмо ще съм сигурна в решението с новия превод. :bouquet: Освен да ти пожелаем ползотворна работа и да чакаме търпеливо и с благодарност, нищо друго не ни остава. :hug:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Юли 12, 2015 2:51 pm

Пореден експеримент за
ПАЛАЧИНКИ/КРЕКЕРИ
2БПВМ

1 БП - 50 г извара Олимпус
1 БП - 2 белтъка
2 БВ - овесени трици (моите по етикет са 19 г за блок)
2 БМ - 6 бадема
1 кафяна чаша вода
самардала, сухи чубрица, риган, босилек, чер пипер, чили (и каквото си избере човек за аромат)
щипка бакпулвер или сода

Смилам бадемите и овесените трици в кафемелачката на брашно. Разбърквам изварата, белтъците, водата и подправките. Добавям брашното. Оставям да покисне 15-20 минути. Добавям бакпулвера.

Според големината на тигана (с незалепващо покритие, керамично или какъвто има човек) пека от двете страни на 1 цяла или 2 палачинки. Може да се изсипе и в тава и изпече във фурната малко по-продължително и да стане крекер.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юли 13, 2015 1:52 pm

БЪРЗА БАМЯ В ТИГАН

6 БВМ

3 БВ - 600 г прясна бамя (във всички таблици на Бари в книги и на сайта е готвена, затова я потърсих в разните бази дадни и излиза около 210-215 г.
2 БВ - 500 г домати
1 БВ - глава лук
6 БМ - 2 ч.л. зехтин
2-3 скилидки чесън, магданоз, копър, сол, чер пипер

Почистената бамя накиснах за 1 час в лимон и оцет, за да се пресече отделянето на "слузта". Задуших накълцания на ситно лук и чесън в зехтина с 2-3 с.л. вода, за да се избегне пърженето. Когато омекнаха добавих нарязаните на кубчета домати, солта, черния пипер и пръска сок от авокадо (вместо захар, която се прибавя когато обикновено се готвят домати). Захлупих тигана докато доматите поомекнаха. Добавих оцедената от лимона и оцета бамя и варих докато си смени цвета (около 10 минути). При необходимост може да се добави 1 к.ч. вода. Изключих котлона и оставих под капак още 10-тина минути. Свалих от котлона и поръсих обилно със ситно нарязаните магданоз и копър.

С добавянето на малко повече вода и подреждането на всички продукти (без зелените подправки) в тавичка, рецептата може да се изпълни и във фурна. Но на тиган е по-икономично от гл.т. на ползваната ел.енергия :laugh1: , а става и по-бързо.

За протеини - яйца, месо, извара, сирене - с всичко върви.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Чет Юли 16, 2015 11:39 am

Tatyana написа:Киндъла ми е мечта, ама този с подсветката и то от втората серия, че първата нещо била дефектна и не ставала.

Не ти го препоръчвам - подсветката ще ти изпържи очите.
Все едно да четеш от таблет.
Аз съм си със старата класика без подсветка, заради което беше сътворен Киндъла, и съм повече от доволен.
А за четене по тъмно просто си поръчай и една лампичка от тези, които са с щипка.
И задължително си поръчай и калъф. Има много и разнообразни варианти. Ние с жената сме с кожени (че и тя си има Киндъл). Малко по-тежки са, но и по-сигурни като защита.

п.с. Маня, сори за оффтопика! :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Чет Юли 16, 2015 11:40 am

Маня написа:Захапах следващия голям залък - The Omega Rx Zone. Втората основополагаща книга на Бари. Както сам той определя трилогията си: "Зоната" - "Зоната Омега Rx" - "Средиземноморската Зона" като цялостната еволюция на програмата му за хранене. Не обещавам след колко време ще можете да я прочетете на български, но за мен ще е удоволствие да ви я представя. Дай Боже да имам сили и време да го направя. Защото си заслужава.

Е, голяма си! (в най-положителния смисъл на думата) :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron