Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот venci68 » Пон Юни 22, 2015 11:21 am

Маня, и аз искам да прочета книгата, къде си я качила :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Пон Юни 22, 2015 3:06 pm

Маня :Hello: хиляди благодарности!Страхотна си!Поздравления!!! :bouquet:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Maya » Пон Юни 22, 2015 5:04 pm

Здравей Маня,
С удоволствие бих прочела книгата /както чета дневника ти/ :)
Maya
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 7:05 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 22, 2015 5:08 pm

Когато я публикуваме в сайта новипоявилите се Зонковци ще имат възможността да я прочетат.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 22, 2015 6:27 pm

Italiano написа:Аз още не съм, защото сега ЦСКА има сериозни проблеми и съм ангажиран предимно там.
Но трудът ти е неоценим и няма да бъде забравен!


Ако знаех, че си от ЦСКА щеше да почакаш до публикуването й в сайта :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот tsvetito » Сря Юни 24, 2015 1:30 am

Ха такааа, добре, че и аз не казах от кой отбор съм и се добрах до книжката, за което имаш моето голямо :blagodaria: :bigsm21:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот ginette » Пет Юни 26, 2015 4:04 pm

Маня ,приятно съм изненадана и силно впечатлена от превода на ''Средиземноморска Зона''.Изключително прегледно и много полезно за зоНбитата. :yess: .Невероятна си ,толкова старание и труд си положила . :Hello: И за всичко това ,представям си колко много от времето си отделила ,за да ни запознаеш с всичко ,което от никъде не можем да прочетем . :applaus: Аз започнах да чета ,но поради специфичната терминология , (сигурно не ти е било лесно ,но прекрасно си се справила с превода)не мога да я чета бързо ,а и не бързам .Бъди здрава ,неуморима и все така всеотдайна .Респект!!! :bigsm22: :bigsm22: :bigsm20:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Юни 27, 2015 3:25 pm

Кайсиево смути

2 БПВМ

1 БП - 82 г цедено Олимпус 0% или 56 г извара
1 БП + 1БВ - 200 г Верея 0,1%
1 БВ - 3 кайсии
2 БМ - 6 накиснати бадема
коледна подправка (смлени канела, джинджифил, карамфил, кардамон, индийско орехче, куркума, ким) на вкус, няколко листа мента
1/2 ч.ч. вода

Всичко в блендера и наздраве!

Става разкошно и с череши, вишни, ягоди, боровинки, къпини, малини, круши по 1 БВ (или комбинация от тях) - всички сезонни плодове биха се включили в това освежаващо смути. Подправките - по избор.
Плодовете могат да се заменят с чушки, домати, тиквички - пак по 1 БВ - и подправки за зеленчуци - по няколко стръка/листа магданоз, копър, босилек, чубрица, джоджен, мащерка, риган. Мазните блокове може да са зехтин. И разбира се малко сол и чер пипер. А за любителите на лютичко - чили на прах или резен люта чушка.
Ако ползвате само цедено Олимпус плодовите смутите дори с по 2 БВ плодове стават също много добри. За зеленчуковите лично аз предпочитам да са само по 1 БВ, защото стават прекалено обемни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 29, 2015 7:15 pm

Поредната ми "смути" измишльотина :laugh1:
Разкошна вечеря :laugh4:

2 БПВМ

2 БПВ или 2 БПВМ - кисело мляко (съответно 0,1 или 2%)
ако е 0,1% добавям 6 бадема за 2 БМ
Свежи листа от 2-3 стръка мента, 2-3 стръка босилет босилек, 2-3 стръка копър, 2-3 стръка магданоз, 1 стрък джоджен, 5-6 листа спанак, 1 стрък розмарин, 2-3 стръка риган, 1 люта чушка (без семките)/чили на прах, 1 скилидка чесън, 1 стрък пресен лук/5-6 стръка сибирски лук, сол и чер пипер на вкус.

Всичко в блендера. (Ако няма блендер с пасатора).

Пропорцията може да се направи и за 2 блока, и за 1 блок. Въпрос на избор за кое хранене си го приготвяте и колко блока предвиждате за това хранене.

Начин да се приемат повече подправки, без да нагарчат :laugh1: и съответно повече живи полифеноли.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 29, 2015 8:42 pm

Маня,
завиждам ти на изобретателността ! :yess: Много от твоите идеи са вече и в моето меню с малки редуцирания на подправките и лютото. :laugh4:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 29, 2015 8:53 pm

О, радвам се. А подправките - това е въпрос на вкус, естествено! Аз винаги съм ги обичала. А лютичкото действа много стимулиращо. И при мен е просто идея за люто. Все пак не трябва да се прекалява.
Сега очаквам моите чушлета да почнат да връзват на прозореца. Нацъфтели са, пък да видим какво ще родят. Но така сме ние в града - балконите и прозорците ни създават радост. И тази година за първи път имам успех с розмарина. Попаднах на едно поотраснало с няколко клончета. И вече се наложи да го пресадя в голяяяма саксия. Да видим дали няма да се наложи още по-голяма - само трябва да видя дали ще успее и да презимува. И босилекът ми е тръгнал добре. Само копъра нещо се провали. Но бабите на пазара продават. Пък и в моята зарзаватцийница челогодишно има свежи подправки.
Попаднах на едни люти червени чушлета - не можаха да ми кажат какъв сорт са. Приличат на шикпите, но са ярко червени и една идея по-дребри. И вече има един наниз да съхне за зимата. И два буркана обезсеменени, заляти със зехтин. Хем лют зехтинец, хем при нужда люто чушле. И една част смлени със семките, за по-остър вкус, пак в зехтин. Направо готови за добавяне към шоколадови измишльотини с чили. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 29, 2015 9:05 pm

Ти винаги ли си харесвала люто, или покрай Зоната се засили тази ти потребност ?
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 29, 2015 9:13 pm

Винаги съм похапвала люто. Но се въздържах, защото понякога имах киселини и проблеми на "митницата". Със Зоната и двата проблема ги нямам и сега си хапвам почти със всяко хранене. Щом и в какаовите бърканици го слагам, че и в тахан халвата, която си правя :laugh1: Само дето ми се иска да седна с една буца хубаво сирене, много домат и две-три люти чушки, топла пухкава питка, :lol: ама уви... блокове :laugh1: Но ако смогна да ида в моето село - ден-два-пет няма да има Зона - само прясно откъснати домати и чушки и домашно сирене :laugh1: до пръсване :laugh1: Няма нищо по-вкусно от прясно откъснат домат и чушка с домашно овче или биволско сирене и масло. Хлябът спокойно мога да го пропусна. :) Или вместо сирене, домашно кисело мляко. Бари едва ли е опитвал някога българско домашно кисело мляко :lol: , че толкова заляга на нискомаслени и безмаслени млечни продукти :) (не мляко от кофичка :) ) Овчето и биволското с нож да го режеш, че и кравето. Още си спомням дори купешкото в големите легени, дето си го купувахме на килограм. С 1 пръст каймак и го сипваха с дупчена лъжица, че да не ти дават цвик. И то беше супер, а не като тия измислени млека в пластмасови кофички - дори тия дето уж били "с каймак" :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 29, 2015 9:34 pm

И за мен няма по-вкусно нещо от току-що откъснат домат, м-м-м вкусотия-я-я-я-я, потекоха ми лигите та чак се покапах ! :shock: И сирене не отказвам, ама в последните години не мога да намеря марка която да е по вкуса ми. За съжаление не харесвам домашно приготвено, както и домашно мляко - мирише ми на мляко и това не ми харесва.
Пожелавам ти по-скоро да си отидеш в твоето село и да се наядеш до пръсване на домати, чушки, сирене и мляко- вкусно и ароматно ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юли 02, 2015 5:38 pm

За любителите на сладолед - всяко едно от предложените смутита с мляко в дневника ми, изпълнено в 1 или 2 блока, се превръща във великолепен сладолед за жегите. Можете да си го изсипете в подходяща кутийка, да му мушнете една клечка, да го метнете във фризера (ако ви е останало място от други запаси :) ) - и ето ви зонов сладолед на клечка. Приятно разхлаждане :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот venci68 » Пет Юли 03, 2015 3:21 pm

Маня, шапка ти свалям за превода на книгата. Много терминология, чак на моменти започнах да се обърквам, какво иска да каже автора. Ще се опитам да я прочета, по бавно и по подробно. :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта