Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот FLORA » Пет Юни 12, 2015 10:10 pm

Маня, букета от летни аромати в чиниите е вълшебен, особено току що откъснати! От месец съм на подобно хранене и не ми омръзва. А и появят ли се корнишоните, само тях купувам. Продължавам да си ям козе сирене, обезсолено . Не съм сигурна колко е маслеността му, но свалям с нормални темпове , както и докато бях само в зеления сектор :smdance:
Като че ли, тръгнат ли веднъж стабилно процесите в организма по зоната, дори оранжеви и червени да са продуктите, стига да са балансирани добре, ефекта е като със зелени :hm:
Или така ми се иска :laugh4: , но е факт при мен.
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 16, 2015 1:59 pm

Маня рибата сурова или готвена да я тегля?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Юни 16, 2015 2:03 pm

Сурова :) После пак теглиш, ако си приготвила повече блокове и делиш на съответния брой блокове. Че ако е цяла рибата иначе няма начин :) А и на парчета да е - трудно се уцелват грамажите за 2 или 3 блока.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 16, 2015 2:49 pm

Тенкю :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Юни 16, 2015 3:09 pm

То затова най-лесно да се хапва колкото може повече сурова храна - теглиш и ядеш, а иначе теглиш - готвиш - теглиш - делиш :laugh4: Ама риба и "мърша" някак не върви сурова, уви :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 17, 2015 4:44 pm

Направихме си от крекерите обаче сложихме подправките в сместа разбъркахме и тогава пекохме. Станаха супер :yess:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Юни 18, 2015 9:56 am

Радвам се, че са ти харесали, Кейт.

От много чуденки какво да си направя за днес за обед съчиних едно "люто" хапване, пък да видим какво ще се получи като отворя кутийката на обед :) Трябваше да предвидя после нещо за "обезмерисване" на устата :) :)

2 БПВМ

1 БП - 2 сварени белтъка (настъргани на ситно ренде)
1 БП - 56 г извара нискомаслена Pilos
1 БВ - 130 г червен салатен лук (нарязан много ситно)
1/2 БВ - 120 г чери доматки (срязани на четвъртинки)
2 БМ - 2/3 ч.л. зехтин
1/2 БВ - 70 г ягоди за десерт
магданоз, копър - ситно накълцани, чер пипер, чили, самардала

Продуктите (без доматите и ягодите :laugh4: , особено важно!) смесих на нещо като пастет, към който добавих нарязаните черита.
Дано само лукът не се окаже твърде лют и миризлив, че колегите ми ще има да подскачат... :laugh1:

Въпреки че вече си имам зъбки и се чувствам все по-добре с тях, закуските ми (сутрешна и следобедна, които си похапвам в офиса) продължават да са най-вече под формата на "течна" храна, обикновено комбинация от мляко (Верея 0,1% или Олимпус 0%,) понякога комбинирани с извара за оформяне на 2 БП и добавка на плод, зеленчук, някоя подправка (най-често мента) и киснати бадеми.

Но от няколко дни имам проблем. Дали заради късното заспиване, дали от разпределението на блоковете най-често по 2 за всичките 5 хранения (понякога вечерята е 3, а късната вечерна закуска 1 блок) по едно никое време имам огромното желание да хапна нещо. Пробвах с вода, не изчезва желанието. И се налага по нощите към 1-2 часа да мушна още 1 блок. Та стават 11.

Почвам да си мисля, дали не се "възражда" един гаден навик от юношеството ми, когато след като "проядох" след дългогодишни проблеми с храненето заради сливиците (тези събития настъпиха след премахването на последните), ставах като по часовник в 2:15 през нощта и изяждах по половин буркан (компотен) от вкусните сладка, които правеха у дома, а останалата половина омитах през деня. Тогава никой у дома не ми обръщаше внимание, защото се радваха, че детето яде. И за някакви си 6 месеца от 43 станах 65 кг. Пубертет, ядене на корем, мързел към спорт (това си ми е "вроден" проблем)... И сега, пак се получава нещо подобно. Огладнявам почти по едно и също време след полунощ. Е, поне този път се старая хапката да е зонова :)

И кантарът отново си седи без да мърда. :angryred: Май се е повредил нещо :laugh1: Това "задържане" продължава много много дълго :laugh4: Май ще трябва да се замисля наистина да включа малко повече движение в програмата, но така ме мързиииии :laugh4: Всичките експерименти с блок повече, блок по-малко, точно мерене до грам, придържане само към "зелено" не дават резултат... Но няма да се предавам я, килограмите няма да се окажат по-силни от мен :) Битката продължава с пълна сила.

По-важно е, че съм пълна с енергия и хора, които не са ме виждали отдавна, споделят че изглеждам прекрасно и свежо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юни 19, 2015 8:45 pm

Явно никой още не е прочел "Средиземноморската Зона" - никой нито дума, само Ити сподели за "оформлението" :bigsm12: и Катеринка тръгна да си пресмята полифенолите в джоджена :bigsm26:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tonkata » Пет Юни 19, 2015 9:07 pm

Маня написа:Явно никой още не е прочел "Средиземноморската Зона" - никой нито дума, само Ити сподели за "оформлението" :bigsm12: и Катеринка тръгна да си пресмята полифенолите в джоджена :bigsm26:

Маня,
май много съм затъпяла от седенето вкъщи ! :stupid: Отдавна чакам да свършиш превода и сега когато е готова, не мога я намеря. Моля те помогни :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юни 19, 2015 9:16 pm

Tonkata написа: Моля те помогни :pray:
Имаш ЛС.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tonkata » Пет Юни 19, 2015 9:18 pm

Хиляди Благодарности ! :kissing:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Melkat » Съб Юни 20, 2015 6:51 am

Четем, Маня, четем (жива и здрава да си, и хиляди благодарности за превода :* :hugs1: :bigsm22: ) ама аз със скоростта на окуцял охлюв, че много задачки, много нещо :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 20, 2015 8:25 am

Маня, аз я прочетох веднъж много бързо - за запознаване. Побърках се от биохимична терминология. Как се превежда таково нещо, когато не си специалист незнам-шапка ти свалям :Hello:
Сега я чета втори път, бавичко, с разбиране. Нещо рецептите му ми изглеждат странни. Не са разписани така, както в другите книги по блокове. Казано е - 2 порции и после са дадени, калории, протеини, въглехидрати и мазнини. Ясно, че калориите ги дава, за да демонстрира, че с този режим и калориите, които се приемат не са много. Но си направих труда да пресметна колко блока излизат в едно дневно меню /за 1 и 2 ден само/, за да се ориентирам мога ли да ползвам менюто наготово. Специално аз не мога, защото съм на 10 блока, обаче в менюто /за ден 2/ протеините излизат 14 блока, въглехидратите 16,5, а мазнините - 13,6. Той дава информация и за фибрите обаче, отделно-те са 46 гр., ако ги изключа от състава на въглехидратите, тогава блоковете въглехидрати стават 11,4. Но дали повече или по-малко въглехидратите му бягат от протеините с 2 блока и половина. Доста голямо разминаване, не мислиш ли! :th: :bored1:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Юни 20, 2015 10:47 am

Ники, не съм смятала рецептите. Не стигнах до там. А и до момента не съм си сготвила нито една рецепта от нито една книга на Бари. Нито от сайта. За мен е много по-лесно да си измислям рецептите сама от наличните продукти у дома. И преди Зоната по рецепта съм готвила само сладкиши, защото там пропорциите са много важни, за да се получи желания ефект. А за всичко сготвено съм си правила свои комбинации (не винаги здравословни). Да не говорим, че от както съм в Зоната дори от собствените си рецепти съм повторила много малко. Най-вече подкрепящите закуски.
Освен това менютата във всички книги на Бари са разработени за минимум 11 (за жените) или 14 блока (за мъжете). Но всяка рецепта може да се преизчисли и за по-малко блокове.
За мен по-важни са принципите заложени в Зоната. И това, че поне последната книга е в подкрепа на собствените ми вкусови предпочитания - предимно зеленчуци и много много подправки и свобода в избора на протеини в зависимост от това човек хапва ли или не месо (но това си е заложено в Зоната от самото начало).
Колкото до калориите - те са дадени точно в потвърждение на това, че менютата са нискокалорични и въпреки това човек не гладува, а приема в достатъчно количество всички основни хранителни вещества.
Според мен "Средиземноморската Зона" е онзи етап в практикуването на Зоната, когато си минал през точното теглене на всички продукти, стабилизирал си организма си, постигнал си някои от целите си, които са те довели в Зоната (намаляване на теглото най-често, защото това е обичайната първа идея на всеки, който тръгва към Зоната - поредната диета за отслабване; стабилизиране на някои здравословни проблеми) и след натрупания опит и "окомер" минаваш към по-свободно комбиниране на продуктите спазвайки разделянето на чинията на три). А когато вече си усетил какво значи хормонална настройка да се освободиш от тегленето до грам и да регулираш менюто си съобразно с това.
Ако превърнеш Зоната като начин на хранене за цял живот ми се струва почти лудост да си вечно с кантарче до себе си. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Съб Юни 20, 2015 4:43 pm

Маня поздравления!!!! Страхотен превод!!! Направо е професионален. Книгата много ми хареса. Запалих и тръгнах да си меря полифенолите в джоджена :laugh1: ти ме охлади малко ама още не съм се отказала да пробвам ,просто на този етап не успявам да вкл достатъчно полита в храната ни. Като пробвам ще се отпиша :laugh4:
Също така чак сега осъзнах напълно колко сме замърсили океаните и планетата и колко сме замърсили храната си. Ужаас... :wow:
Сега почвам да я чета за втори път, вече по бавно :laugh4:
И още един път голямо благодаря!!!! :bouquet:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пон Юни 22, 2015 10:56 am

Маня написа:Явно никой още не е прочел "Средиземноморската Зона" - никой нито дума, само Ити сподели за "оформлението" :bigsm12: и Катеринка тръгна да си пресмята полифенолите в джоджена :bigsm26:

Аз още не съм, защото сега ЦСКА има сериозни проблеми и съм ангажиран предимно там.
Но трудът ти е неоценим и няма да бъде забравен!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта