Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Окт 05, 2013 10:04 pm

Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Нед Окт 06, 2013 7:39 pm

Гледах го уж, ама... имам чувството, че блоковете ми идват малко, ама калкулаторът не дава повече.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Окт 06, 2013 7:48 pm

Лилит, ако огладняваш, увеличи си блоковете с един на първо време. Не се съобразявай с калкулатора, а слушай тялото си.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот лилит » Вто Окт 08, 2013 1:37 pm

Заподозрях пилешкото. Когато протеините са ми 84 гр пилешки гърди, тогава огладнявам. Наистина му е доста водичката май.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gazilot » Вто Окт 08, 2013 1:56 pm

Lilith,
Аз, Италиано и Райнов, мерим пилето след обработка. Бг пилето е някакъв странен двойнодишащ вид, като латимерията. Последните проучвания сочат, че може би е морски или речен подклас на латимерията, на базата на водата в него.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот mile13 » Вто Окт 08, 2013 11:27 pm

Здравейте, мили хора!
Струва ми, че намерих точното място! Тепърва смятам да започна Зоната, защото се нуждая от свалянето на минимум 10 - 15 кг., а в по-смелите си мечти стигам до мисли и за 20, тъй като за себе си най-добре се чувствам имено в това тегло. И така - на 45 години съм, висока 174 см, тежа 78 кг. На пръв поглед не особено смущаващо, но лично за мен - пълна катастрофа! Защото допреди 8 месеца бях 65. Не съм променяла режима си на хранене, спортувам 2 пъти седмично. Очевидно обаче от силен стрес - в семейството, работата, постепенно започнах да качвам, и то при условие, че се опитвах да спазвам разумен режим. Не става дума за гладуване. Така или иначе от дост авреме не пия газирано, не ям пържено, избягвам захарта. През април все пак си направих изследвания - абсолютно в норма съм с кръвната захар, холестеролът ми е 3,4, хемоглобинът 135, кръвното винаги ми е било ниско - 60 на 90, пулсът - максимум 54 удара в минута, но това е защото още от времето, когато бях активен спортист, ми установиха брадикардия. Да не пропусна - завършила съм и Национална спортна академия и имам знания по биохимия. Та след нормалните ми изследвания през май внезапно ме сполетяха женски проблеми с цикъла. До този момент нямах никакви отклонения! И изведнъж - зверски кръвоизлив, последва абразио, и сега съм на хормонална терапия. Да, разбирам, че е от ЕГН-то, но.....Затова виждам спасението тук, при Вас! Радвам се, че ви открих! Изчетох доста от форума и съм свръхобнадеждена. Единственото ми притеснение е, че няма да успея да се справя със съставянето на дневните менюта. Извинете ме, ако има посочени примерни във форума и не съм ги видяла. Желая успех на всички!
mile13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 8:56 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 09, 2013 11:06 am

Здравей Миле,
Хубавото е, че Зоната не е програма за отслабване, а основната и цел е подобряване на здравословното ни състояние, отслабването е само страничен ефект. Макар, че повечето хора я започват с цел отслабване. Така, че добре дошла при нас, мисля че си избрала правилното място.
Няма готови менюта, но можеш да се поровиш в дневницита и да си харесаш, някои от споделение. Мога да ти дам нещо ориентировъчно.
Най-лесно в началото можеш да си определяш така менюто:
3ПБ телешко месо, пилешко, риба или шунка. Може и извара.
за гарнитура аз имам една дежурна салатка:
1ВБ = 120 гр. домати 1/2 ВБ + 120 гр. краставици 1/4 ВБ + 20 гр. зелен лук 1/4 ВБ, вътре си прибавям 3МБ във вид на маслинки или авокадо.
Измислих си я след като първия ден си сварих на пара 1ВБ=320г броколи и ги изядох, след което почти не умрях, а трябваше да изям и още 1ВБ. :laugh1: После разбрах, че е най добре ВБ да са плодове и зеленчуци, че само зеленчук, няма изяждане.
За десерт плод:
2ВБ = 200г ябълка или круша, или 160г грозде.
Ако тази салата ти е малко, можеш да си я увеличиш за сметка на плодовете. Използвай http://www.vzonata.com/Tablica.htm
Човек се учи от опит. В началото е малко трудно, но след десетина дни ще свикнеш.
Хубаво е да прочетеш дневника на Гого viewtopic.php?f=11&t=58 там има много полезна информация за начинаещи.
Успех в Зоната! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот mile13 » Сря Окт 09, 2013 12:47 pm

Хипо, хиляди благодарности за отговора! Изчетох и дневника на Гого, което ми дава смелост, че ще се справя. Успех на всички!
mile13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 8:56 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 09, 2013 1:06 pm

Миле, ще се справиш. Трябва само мотивация и постоянство. Като усетиш, колко добре се чувстваш, няма и да си помисляш да излизаш от Зоната. Е и да имаш някое друго прегрешение, това и е хубавото на Зоната, че на следващото балансирано ядене пак влизаш в Зоната и си супер! :but: Е, не трябва да е често, разбира се!
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gazilot » Сря Окт 09, 2013 1:10 pm

Миле
мисля че ако сериозно мислиш да се зоНбираш, по-добре е да отвориш дневник, да не разводняваме темата тук.
В дневника ще имаш персонално внимание от нашите Зонови светила. Пипи, Гого, Ити, няма да Ви изброявам.
Представи менюто, което си решила да спазваш, там ще ти се посочат грешките и т.н.
Успех и от мен... почти сме наборчета

Хипо, няма ли да сменяш аватара вече, примерно с танцуваща сърна? :laugh:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 09, 2013 2:24 pm

Миле,

Здравей и от мен. Радвам се, че си открила нещо в моя дневник, което да те е мотивирало да следваш Зоната. В същност това беше и моята цел с тези писания :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 09, 2013 2:37 pm

Gazilot написа:Хипо, няма ли да сменяш аватара вече, примерно с танцуваща сърна? :laugh:


:but: Гази, тогава ще трябва да сменя и името! :romance-adore: Те са ми комплект. Приемам предложения. ;) :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот mile13 » Чет Окт 10, 2013 5:46 pm

Сладури, още веднъж благодарско за всички отзиви. От вчера реших да се включа в опитите за влизане в Зоната. Лошото е, че ще имам кухненска везна чак след 5 дни, затова карам на око и на преценката на моя син. Той е на 23 години и е на специален режим за напълняване, защото е спортист. И така - моля за мнение. Първи признаци на промяна установих днес. Сред тях - по-често уриниране, разхлабване на стомаха, никакъв напън за ядене на сладко и доста по-добър вид на кожата на лицето. Ще кажа най-общо какво съм консумирала, без да се впускам в подробности, но се надявам да са били в точните комбинации: пилешко филе, риба тон, извара, прясно зеле, домати, краставици, печурки, кисело мляко 0,1%, бадеми, маслини, зехтин (който единствено от край време използваме вкъщи), и май е това. Иначе аз вода по принцип си пия доста, така че това не ми е проблем. Питането ми е: Нормални ли са тези "симптоми". Защото като суперначинаещ няма как да знам дали навлизам в Зоната. На кантара не съм се качвала, но чувствам повече лекота, а кожата на проблемите места по тялото е леко по-пръхкава. От опит в миналото знам, че това става, когато започне отслабване. Имам още един въпрос: Обичам сухари, мога ли да ги консумирам вместо хляб? Благодаря предварително и успех на всички! Сори, ако звуча наивно, обаче....
:wow: :wow: :think2:
mile13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 8:56 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Окт 10, 2013 6:42 pm

:hug: :hug: Симптомите на зоната са събрани и подредени в една скромна страничка ТУК
И Да за сухара,можеш да си го ядеш като хляб, като си го изчислиш по етикет, ако съдържанието на етикета отговаря на истината де :lol:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот mile13 » Чет Окт 10, 2013 7:52 pm

Пипи, много благодаря! Явно още не съм изучила добре чудесния сайт! Извинявам се!
mile13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 8:56 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Окт 13, 2013 9:22 am

Здравейте ЗоНбита :laugh: днес реших най-после да се кача на кантара,за да видя на къде вървя,верно леко ми е енергично ми е имам нужда да се движааааа,с две думи екстрите на Зоната си ги получам.Ноооо от 15.08. до днес 13.10 съм свалила само 2 кг :wow:(вече съм 87кг), тези килограми се движат по бавно и от :crazy1: охлюв,всичко друго е наред, а и бързо се наспивам :msmile9: ,абе свежарско ми е.Надявам се скоро да започна и маааалко повече килограмчета да свалям :bored1: Прекрасен ден ви желая! :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron