Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Юни 06, 2015 9:33 am

Аз лично не на всичко гледам етикетите :laugh1: :laugh1: Не мисля, че е необходимо. За мен какаото на прах си е въглехидрат. Ако е с по-голяма масленост от 20%, просто не добавям мазнини. Ползвам 2 с.л. или 10 г за 1 БВ. Когато ползвам какаови зърна ги броя за мазнина - 1 БМ - 3 г, което е обикновено 3 зърна. Какаовата паста пък отново си я смятам за въглехидрат и там я тегля по 10 г за БВ.
Честно да си призная, това непрекъснато смятане по етикети ми се струва вманиачаване. Но това е мое лично отношение по въпроса. Начинът, по който се храня, без да се престаравам в грамажите, освен на протеиновите източници, в крайна сметка дава великолепен резултат и аз се чувствам добре. А това мисля, че е най-важното.
На практика - избрала съм си продукти, които купувам и вече знам параметрите им. И си купувам само тях. С тях си осигурявам достатъчно разнообразие и вкусове в менюто, без да ям едно и също по цяла седмица.
След всичко - килограмите спадат полека лека, на седмица смъквам около 350-400 г (но не всяка седмица), обиколките намаляват с 1-2 съм за месец. Енергията ми е неизчерпаема за моите години. И ако не съм мързелива по природа, вероятно бих започнала и леко да спортувам за здраве :laugh1: :laugh1: .
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Юни 06, 2015 6:44 pm

К'во нещо е да ти е пълна устана със зъби, макар и не съвсем собствени :laugh1: И сега ги тествам с една зелено-червена "кокошка" (салата микс от три вида марули, между които и червенолистна :laugh1: ) и 240 г домати за допълване до 2 БВ. Голямо хрупане ще падне, като в първата пролет в Зоната :laugh1: . Но от толкова време си мечтая за зелена салата. Вчерашния рожден ден ми поднесе една такава, но тя като обем няма нищо общо с 1 БВ :laugh1: . Но беше страшно вкусна - с една хрупкава прелест в нея от разтопен пермезан, после оставен да изстине на коричка с леко порозовял цвят. Беше просто прелестна хрупка в салатата. Е, поолях се в течни въглехидрати, но горе долу ги балансирах с рибата и разни вкусни мръвки на скара. Само с десерта се олях. Но...
Опасенията ми, че сутринта ще имам проблеми, се оказаха погрешни. Всичко беше ОК. Явно и на око съм успяла да се справя с блоковете. Станах навреме, за да отида и днес в офиса и да поработя, докато един майстор къртеше мазилки. После ме смениха. Утре пак.

А сега си хрупам огромната зелена купа и се кефя на зъбките си :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Съб Юни 06, 2015 11:59 pm

Здравейте, минавам само да отбележа, че Маня е страхотна!
Не само, че е превела книгата на Бари, но и я е оформила перфектно.
А, бе, красота ...
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Юни 07, 2015 8:12 am

:blagodaria:
Italiano написа:Здравейте, минавам само да отбележа, че Маня е страхотна!
Не само, че е превела книгата на Бари, но и я е оформила перфектно.
А, бе, красота ...
:hug:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Юни 07, 2015 1:04 pm

Нали съм по експериментите, подобрих технологията на крекерите - нали си нямам тавичка като тази на Танитка, а си мечтаех точно за такава :laugh1:
Та, този път са 8 БВ смес от овесени трици и смлени зърна от овес и ечемик. Щипка сол, щипка сода бикарбонат. 150 мл вода. В кръга форма за торта поставих хартия за печене, която много фино намазах със зехтин (ползвам четчица, ще все още у нас не продават разните готварски спрейове, а и идеята е да не е повече от 1/2 ч.л. Смесих брашното с водата и изсипах във формата. Разтлах равномерно. През това време загрях фурната на 100 градуса с вентилатор. Сложих тавичката във фурната и след 7-8 минути извадих и вече леко поизсъхналата смес нарязах на 8 като торта и върнах обратно във фурната. Продължих да пека на 100 градуса още 10-15 минути (според желанието за цвят). След като изстинаха много лесно се разделиха на триъгълници по 1 БВ.

Спестих време за варене, месене и точене, а ефектът е същия :chef1:

А следобедната закуска днес е: мързелива салата "Капрерзе" - 2БПВМ

2 БП - половината от 1 "Моцарела лайт" от Лидл
1 БВ - 240 г домати
2 БМ - 2/3 ч.л. зехтин
няколко листа босилет, сол и черен пипер на вкус

Нарязвате доматите на кръгчета, същото правите и с моцарелата. Нареждате в чиния в кръг кръгче домат, кръгче моцарела. Поръсвате със сол и черен пипер, нарязаните листа босилет и поръсвате със зехтина.

За десерт си хапвате 1 БВ плод. Моят избор днес са 8 череши.

А сега трябва да се науча как се готви телешки стек :laugh1: Месото е налице, само готвачът е извън строя :laugh1: А е грехота тези разкошни стекове да се мелят на кайма. А със сигурност не искам да сътворя подметка :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 08, 2015 6:02 pm

За онези, които ще се чудят откъде да си вземат крекери Wasa, едно предложение от българския пазар - ръжено. Има и версия обогатена с фибри. Тази е оригинал. В кутията има 36 "филийки". 1 БВ = 22 г. Една филийка е около 6 г. По-нататък всеки може да сметне, че може спокойно да си похапне поне 3 филийки за 1 БВ без притеснение и с малко на око да си увеличите зеленчука :laugh4: . А майсторите на "тънките сметки" може да си изчислят точно с колко :laugh1:


Скрит текст:
Изображение
Последна промяна Маня на Пон Юни 08, 2015 6:52 pm, променена общо 2 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Пон Юни 08, 2015 6:21 pm

Маня, ето ти един линк за ястие с телешко, което отнема доста време, но можеш да ползваш техниките, особено подсушаването на месото. Запъжването с бекон аз бих заменила с гхи. Всичко останало би могло да се преизчисли. :)
http://kulinarni-piteshestvia-i-oshte-n ... ignon.html
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 08, 2015 6:48 pm

Мерси, но не бих си губила времето за подобно чудо.(И с новото поскъпване на тока да харча толкова ток за няма нищо :laugh1: .) Предпочитам простите неща. Вече го измислих. Преди малко влезе в хладилника за 24 часа да кисне в марината на база вино и... шкафа с подправките :laugh1: А утре вечер ще се превърне в порции по 2 или 3 блока на тиган.

А ето и вечерята ми днес

3 БПВМ
3 БПМ - 84 г сирене Маджаров лайт
2 БВ - червена маруля + микс от зелено-червени бейби салати от Била + домати + краставица
1 БВ - 1 кайсия
малко сол, чер пипер и балсамико, 2 скилидки чесън, малко див лук, копър, магданоз

Скрит текст:
Изображение


Хрупането започва.

А за късната вечерна закуска съм си намислила 1/2 бурканче кисело мляко Верея 0,1% (1БПМ) - 3 накиснати бадема (1БМ) - листата на няколко стръка мента за аромат и в блендера на нещо като айрян. Дори вода не е нужна, че това мляко си е достатъчно редичко. Става страшно свежо.

Пак малко промених схемата си за 10-те блока, 2:2:2:3:1. Така и така вечер си хапвам у дома и не ми пречи порцията за вечерята да е по-обемиста (нали не я нося в кутийка). Трети ден съм така и ми е добре.
Последна промяна Маня на Пон Юни 08, 2015 8:25 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот tanita68 » Пон Юни 08, 2015 7:28 pm

Маня, в грешка си с кайсията - 3бр са 1БВ. Минала си се! Я си вземи още две. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Юни 08, 2015 7:34 pm

Тази е доста голяма, а салатата е с малко повече въглехидрати. :lol: Знам че са 3, но съм ги приела ако са силистренски :) Тази е някаква испанска и няма нито вкуса, нито аромата, нито сладоста на нашенската си кайсия. Една идея по-приятна от гръцките, които са с вкус на пластмаса :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот zonebonbone » Пон Юни 08, 2015 10:57 pm

Здравейте!Аз от скоро се пробвам да влезна в зоната ,но имам 1 питане :
---Пие ли се кафе ,горе-долу колко и като какво е П или В ?Мноого ще съм Ви благодарна за някакъв отговор.Хубава вечер!
zonebonbone
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юни 03, 2015 10:51 pm
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Юни 09, 2015 7:15 am

За кафето във Въпроси и отговори, въпрос 29.
П - протеини; БП - протеинов блок
В- въглехидрати; БВ - въглехидратен блок
М - мазнини; БМ - блок мазнина
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот tsvetito » Вто Юни 09, 2015 10:35 am

Маня написа:За онези, които ще се чудят откъде да си вземат крекери Wasa, едно предложение от българския пазар - ръжено. Има и версия обогатена с фибри. Тази е оригинал. В кутията има 36 "филийки". 1 БВ = 22 г. Една филийка е около 6 г. По-нататък всеки може да сметне, че може спокойно да си похапне поне 3 филийки за 1 БВ без притеснение и с малко на око да си увеличите зеленчука :laugh4: . А майсторите на "тънките сметки" може да си изчислят точно с колко :laugh1:


Скрит текст:
Изображение


Я да питам аз от тук какво мога да купя, това дали е подходящо - http://www.tesco.com/groceries/product/ ... =256001031 или нещо друго от сайта (търсех нещо ръжено), a това пък открих за нещо с овес - http://www.tesco.com/groceries/product/ ... =250283448 - може би е и по-добър вариант?
Взела съм от преди от тези - http://www.tesco.com/groceries/product/ ... =273566315 имам с мед и други, детето много ги харесва, но трябва да се добавя протеин (а с него не го харесва, може би трябва да взема друг протеин, защото този го взех от Била с ванилия за 10лв и не й харесва).
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Юни 09, 2015 10:53 am

Като погледнеш от какво са направени, решаваш трябва ли да си ги купиш.
Овесената версия няма никога да си я взема, в нея има палмово масло и слънчогледово олио.
Ръжената версия става.
Но лично аз не бих си влагала средствата в подобни продукти, след като мога да ги намеря и в България (естествено зависи от личните финанси). Бих предпочела да ги вложа в омега 3 мастни киселини и полифеноли (екстракти).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юни 12, 2015 3:57 pm

Шоколадова тахан халва

2 БПВМ

2 БП - 16 г суроватъчен протеин
1 БВ - 10 г какао/2 с.л.
1 БВ - 12 г сок агаве/ 1 с.л.
4 БМ - 2 с.л. сусамов тахан (удвоени заради протеина на прах)

Смесвате половината протеин с какаото и половината тахан. Отделно смесвате другата половина протеин със сока от агаве и другата половина от тахана. Оформяте две масурчета с ръце и ги преплитате едно с друго.
За по-мързеливите (като мен) - просто всичко се смества и става супер шоколадова тахан халва - разновидност на вече "промотираната" :)

Можете да си я разделите след това на две за по 1 БПВМ за следобедна и късна вечерна закуска. Или да я хапнете на едно хранене (ако сте си го определили да е от 2 блока).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юни 12, 2015 7:48 pm

Падна ми сърце на място - много домат, цели 2 блока :laugh1: , босилек, копър, магданоз, пресни сочни скилидки чесън, див лук, 3 блока извара, 3 блока зехтин, малко сол, мълко чер пипер, малко балсамико и... 10 вишни за допълване на въглехидратните блокове. Така се живее - свежо, без "мърша". Явно времето не вегетарианската зона настъпва с появата на вкусни домати. С нетърпение чакам и летните чушки (че парниковите нещо не са най-вкусните). :laugh1: А вече ще мога да си късам босилек и копър от моята градинка на прозореца :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта